Постанова № 88179735, 25.02.2020, Немирівський районний суд Вінницької області

Дата ухвалення
25.02.2020
Номер справи
148/1561/19
Номер документу
88179735
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 148/1561/19

Провадження № 3/930/1/2020

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25.02.2020 року м. Немирів

Немирівський районний суд Вінницької області в складі:

головуючого судді Науменка С. М.,

за участю секретаря судового засідання Затишняка А. О.,

прокурора Садовніка О. В.,

правопорушника ОСОБА_1

розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з Державної аудиторської служби України Північний офіс Держаудитслужби Управління Північного офісу Держаудитслужби у Вінницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , гр. України, працює КУ «Тульчинський районний центр первинної медико-санітарної допомоги», бухгалтер адміністративно господарського відділу (уповноважена особа) проживає, АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , має на утриманні одну неповнолітню дитину , -

за ч.1 ст. 164 -14КУпАП,

В С Т А Н О В И В :

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення №02/181/2019ПР від 05 серпня 2019 року, складеного головним державним аудитором відділу контролю у сфері закупівель Управління Північного офісу Держаудитслужби у Вінницькій області Сослюк Л.Л., про публічні закупівлі комунальною установою «Тульчинський районний центр первинної медико-санітарної допомоги», встановлено порушення законодавства про закупівлі, в частині порушення порядку оприлюднення інформації про закупівлі відповідно до вимог законодавства, що відображене у висновку про результати моніторингу закупівлі, який оприлюднено Управлінням в електронній системі закупівель 11 липня 2019 року.

За результатами моніторингу закупівлі встановлено, що Лікарнею з ПП «Стожари» укладено договори від 28 лютого 2018 року № 2892/2 (лот № 1) та № 2802/1 (лот № 2) з терміном дії до 31 грудня 2018 року, а в частині розрахунків до повного їх закінчення.

При цьому, встановлено, що замовник оприлюднив на веб порталі Уповноваженого органу звіти про виконання договорів 10 липня 2019 року.

За даними звітів про виконання договору про закупівлю визначено строк дії договорів з 28 лютого 2018 року по 31 грудня 2018 року та сума оплати за договорами – 183023,16 грн. та 229500,0 грн. відповідно.

Згідно абзацу десятого частини першої статті 10 Закону «Про публічні закупівлі» замовник самостійно через авторизовані електронні майданчики оприлюднює на веб-порталі Уповноваженого органу в порядку, встановленому Уповноваженим органом та Законом «Про публічні закупівлі», інформацію про закупівлю, а саме: звіт про виконання договору – протягом трьох днів з дня закінчення строку дії договору, виконання договору або його розірвання.

Однак, звіти про виконання договору в електронній системі закупівель замовником не оприлюднено в трьохденний строк з дня настання підстав для оприлюднення, чим порушено норми абзацу десятого частини першої статті 10 Закону «Про публічні закупівлі».

Відповідно до закону «Про публічні закупівлі», Розділу ІІ Положення про уповноважену особу та наказу від 22 грудня 2017 року № 285 «Про призначення відповідальних та затвердження Порядку застосування системи електроних закупівель» Лікарні відповідальність за повноту та достовірність інформації, що оприлюднюється на веб-порталі Уповноваженого органу з питань закупівель та забезпечення розміщення інформації про публічні закупівлі на веб-порталі Уповноваженого органу через авторизовані електронні майданчики покладено на уповноважену особу.

Відтак, перебуваючи на посаді бухгалтера адміністративно-господарського відділу та будучи уповноваженою особою (наказ Лікарні від 22 грудня 2017 року № 285) ОСОБА_1 не вжила заходів щодо своєчасного оприлюднення звітів про виконання договорів в електронній системі закупівель (UA-2018-01-25-002242-а).

Виявлені порушення мали місце на момент проведення моніторингу.

Своїми діями порушила абз.9 ч.1 ст.10 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 №922-VIII, за що передбачена відповідальність згідно з ч.1 ст.164-14 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст.164-14 КУпАП визнала повністю.

Прокурор Садовнік О.В. обставини, викладені у протоколі про вчинення адміністративного правопорушення, підтримав, зазначив про наявність в діях ОСОБА_1 ознак діянь, передбачених ч. 1 ст. 164-14 КУпАП.

Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, прокурора, дослідивши матеріали справи, оцінивши зібрані по справі докази в їх сукупності в результаті всебічного повного та об`єктивного їх дослідження, суддя приходить до висновку, що ОСОБА_1 вчинила правопорушення відповідальність за яке передбачено ч. 1 ст.164-14КУпАП - здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг без застосування визначених законодавством процедур закупівель; оцінка пропозицій конкурсних торгів (кваліфікаційних пропозицій), тендерних пропозицій не за критеріями та методикою оцінки для визначення найкращої пропозиції конкурсних торгів (кваліфікаційної пропозиції), тендерної пропозиції, що міститься в документації конкурсних торгів (кваліфікаційній документації), тендерній документації; укладення з учасником, який став переможцем торгів, договору про закупівлю за цінами і обсягами, що не відповідають вимогам документації конкурсних торгів (кваліфікаційної документації), тендерної документації; неоприлюднення або порушення порядку оприлюднення інформації про закупівлі відповідно до вимог законодавства; ненадання інформації, документів та матеріалів у випадках, передбачених законом.

Вина правопорушника у вчиненні адміністративного правопорушення підтверджена дослідженими у справі доказами, а саме:

- даними протоколу про адміністративне правопорушення №02/181/2019ПР від 05 серпня 2019 року, складеного головним державним аудитором відділу контролю у закупівель Управління Північного офісу Держаудитслужби у Вінницькій області Сослюк Л.Л.;

- копією наказу № 285 від 22.12.2017 Комунальної установи «Тульчинський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» відповідно до якого для організації та проведення закупівель товарів, робіт і послуг, що повністю або частково здійснюються за рахунок державних коштів створено тендерний комітет, одним із членів якого є бухгалтер адміністративно господарського відділу ОСОБА_1 ;

Враховуючи обставини справи, суддя вважає за необхідне притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності та піддати адміністративному стягненню у вигляді штрафу мінімального розміру.

Відповідно до ЗУ «Про судовий збір», передбачено справляння судового збору із особи, яка притягується до адміністративної відповідальності у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, розмір якого визначається станом на час винесення такої постанови.

Керуючись ч. 1ст. 164-14 КУпАП та на підставі ст.ст.283,284,294 КУпАП, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 , винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.164-14 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 700 (сімсот) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить, 11900 (одинадцять тисяч дев`ятсот)гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 до Державного бюджету (стягувач Державна судова адміністрація України) отримувач коштів: ГУК у м. Києві /м. Київ/ 22030106; код за ЄДРПОУ: 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету: 22030106) судовий збір в сумі 420 (чотириста двадцять) грн. 40 копійок.

Штраф має бути сплачений порушником в установу банку України (отримувач коштів: УК у Нем.р-н/Немирівський р-н/ 21081100; код отримувача за ЄДРПОУ: 37336738; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача: UA088999980314080542000002380; код класифікації доходів бюджету: 21081100, призначення платежу: адміністративні штрафи, Немиріський районний суд) не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1 КУпАП, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

У разі несплати штрафу у вищезазначений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби.

У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення стягується подвійний розмір штрафу.

Постанова підлягає зверненню до виконання протягом 3 (трьох) місяців з дня її винесення.

Постанова суду у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, за винятком постанов про застосування стягнення, передбаченого статтею 32 КУпАП, а також постанов, прийнятих за результатами розгляду справ про адміністративні правопорушення, передбачені статтею 185-3 КУпАП.

Скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано прокурором у випадках, передбачених частиною пятою статті 7 цього Кодексу, особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим.

Скарга подається до Вінницького апеляційного суду через Немирівський районний суд Вінницької області протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя Немирівського

районного суду: С.М.Науменко