ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
26.07.07р.
Справа № А38/397-07
За позовом товариства з обмеженою відповідальністю „ Компанія „ Енергоальянс” м. Дніпропетровськ
до Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Дніпропетровську
про визнання недійсним податкового повідомлення –рішення від 05.12.06 р. № 0000728813/0/30806
Суддя Бишевська Н. А.
Секретар судового засідання Парфьонов Д.О.
Представники сторін:
Від позивача: Житніков А.І., представник за дов.
Від відповідача : Оріхова Т.А., дов. № 22636/10/08-10/1-15 від 19.07.07 р. Рахленко А.Ю. дов. № 15863/10/03-10/1-15 від 23.05.07 р.
СУТЬ СПОРУ:
Заявлено позов товариства з обмеженою відповідальністю „ Компанія „ Енергоальянс” м. Дніпропетровськ ( позивач, компанія) про скасування податкового повідомлення –рішення від 05.12.06 р. № 0000728813/0/30806 Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Дніпропетровську ( відповідач) про визначення зобов’язання сплатити штрафну санкцію у розмірі 170 грн. за несвоєчасне подання розрахунку збору у вигляді цільової надбавки до тарифу на природний газ, яке прийнято на підставі акту невиїзної документальної перевірки від 01.12.06 р. № 474-08-02/3 -30558017.
Позовні вимоги обґрунтовані твердженням позивача про невірність здійсненого податковим органом висновку, стосовно позивача як платника збору у вигляді цільової надбавки до тарифу на природний газ , оскільки останній з травня 2006 року не проводить діяльність з постачання природного газу споживачам.
Відповідач проти задоволення позову заперечує, посилаючись на те що позивач не надав інформації до податкового органу стосовно відсутності у підприємства договорів купівлі –продажу природного газу. Більш того позивач самостійно задекларував зобов’язання на сплату суми збору, що відповідно до ст. 5 Закону України № 2181 є самостійно визначене платником податків зобов’язання, порушення подачі декларації, має як наслідок застосування штрафних фінансових санкцій.
За результатами розгляду на підставі ст. 160 КАС України оголошено вступну та резолютивну частини постанови.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши представників позивача та відповідача, господарський суд, -
ВСТАНОВИВ:
01.12.06 р. складено акт невиїзної документальної перевірки своєчасності надання розрахунку по збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності за жовтень 2006 р. ТОВ „ компанія ” Енергоалянс „.
Перевіркою встановлено порушення строку подачі розрахунку по збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності за жовтень 2006 р., по строку до 20.11.06 р. до СДПІ розрахунок надано 24.11.06 р.
05.12.06 р. Спеціалізованою ДПІ по роботі з великими платниками податків у м. Дніпропетровську винесено податкове повідомлення –рішення № 0000728813/0/30806 про застосування на підставі ст. 4 Закону України № 2181 на ст. 17 зазначеного закону, штрафної санкції в розмірі 170 гривень до позивача.
Суд відмовляє в задоволенні позовних вимог виходячи з наступного.
Відповідно до „Порядку внесення до спеціального фонду Державного бюджету збору у вигляді цільової надбавки до тарифу на природний газ”, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 442, зокрема п. 2, встановлено, що платниками збору є суб’єкти господарювання та їх відокремлені підрозділи, які провадять діяльність з постачання природного газу споживачам на підставі укладених з ними договорів.
Відповідальність за правильність обчислення і своєчасність подання розрахунків збору до органів державної податкової служби, повноту і своєчасність його внесення до спеціального фонду державного бюджету несуть платники збору відповідно до законодавства ( п.5 Порядку).
Позивач долученими до справи документами, підтвердив подачу ним до контролюючого органу розрахунку за жовтень 2006 р. саме 24.11.06 р.
Відповідно до ст. 5, п.5.1. Закону України „ Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” - податкове зобов’язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
4.1. Податкова декларація
4.1.1. Платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.2.2 пункту 4.2, а також пунктом 4.3 цієї статті.
4.1.4. Податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює:
а) календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця;
4.1.2. Прийняття податкової декларації є обов'язком контролюючого органу. Податкова декларація приймається без попередньої перевірки зазначених у ній показників через канцелярію, чий статус визначається відповідним нормативно-правовим актом.
Закон України № 2181 в ст. 17.1. встановлює , штрафні санкції за порушення податкового законодавства накладаються на платника податків у розмірах, визначених цією статтею, крім штрафних санкцій за порушення валютного законодавства, що встановлюються окремим законодавством.
17.1.1. Платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.
Визначальним при розгляді даного спору , суд вважає обґрунтованість застосованої податковим органом штрафної санкції при порушенні строків здачі розрахунку позивачем.
Позивач, посилаючись на Порядок внесення до спеціального фонду збору у вигляді цільової надбавки до тарифу, зазначає, що лише платники збору зобов’язані подавати відповідні розрахунки до податкового органу.
При цьому , Порядок не зазначає, що контроль за діяльністю, яку проводить позивач по постачанню природного газу , покладається на СДПІ.
Застосована штрафна санкція стосується порушення строків подачі декларації. Відповідно до матеріалів, що містяться в справі, суд вважає її обгрунтовано застосованою, тому підстав для скасування рішення СДПІ, немає.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. , 158-163 КАС України, господарський суд,-
ПОСТАНОВИВ:
В задоволенні адміністративного позову відмовити.
Постанова набирає законної сили відповідно до ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена у порядку та строки, встановлені ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Н.А.Бишевська
Постанова підписана у повному обсязі 03.08.2007р.