
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
06.03.2020 Справа №607/4194/20
Слідчий суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області Дзюбич В.Л., з участю секретаря судового засідання Грабської Ю.І., прокурора Білецького Ю.Ю., адвоката Горбуляка І.В., підозрюваного ОСОБА_1 , розглянувши у залі суду в м. Тернополі клопотання старшого слідчого в ОВС слідчого управління ГУНП в Тернопільській області Антончак І.П., яке погоджене заступником начальника відділу прокуратури Тернопільської області Зварич Т., про відсторонення від посади підозрюваного
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Тернопіль, жителя АДРЕСА_1 , українця, громадянина України, працюючого на посаді головного державного виконавця Збаразького міжрайонного відділу Державної виконавчої служби Південно-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Івано-Франківськ), не депутата, раніше не судимого,
у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
Старший слідчий в ОВС СУ ГУНП в Тернопільській області Антончак І.П. в рамках кримінального провадження внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42019210000000202 від 16 грудня 2019 року, за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч.3 ст. 368 КК України звернулася до слідчого судді Тернопільського міськрайонного суду із клопотанням, погодженим заступником начальника відділу прокуратури Тернопільської області Зварич Т.С. про відсторонення ОСОБА_1 від посади головним державним виконавцем Збаразького районного відділу Державної виконавчої служби Південно-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Івано-Франківськ)на строк до 26 квітня 2020 року, яке мотивується наступним.
Слідчим управлінням ГУНП в Тернопільській області проводиться досудове розслідування кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42019210000000202 від 16 грудня 2019 року, за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України, щодо вимагання та одержання неправомірної вигоди головним державним виконавцем Збаразького міжрайонного відділу Державної виконавчої служби Південно-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Івано-Франківськ) ОСОБА_1 .
Досудовим розслідуванням встановлено, що ОСОБА_1 , будучи головним державним виконавцем Збаразького районного відділу Державної виконавчої служби Південно-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Івано-Франківськ), в силу чого являється службовою особою та є суб`єктом відповідальності за корупційне правопорушення згідно пп. «в» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», діючи умисно, з метою власного збагачення, використовуючи надані службові повноваження, усупереч інтересам служби, порушуючи обмеження щодо використання службового становища, встановлені ст. 22 Закону України «Про запобігання корупції», вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 368 КК України, за наступних обставин.
Так, в грудні 2019 року (точної дати в ході здійснення досудового розслідування не встановлено) мешканець Збаразького району ОСОБА_2 звернувся до головного державного виконавця Збаразького районного відділу ДВС ГТУЮ в Тернопільській області ОСОБА_3 Ю.Ф ОСОБА_4 для з`ясування суми заборгованості по виконавчому провадженні щодо стягнення аліментів, в якому ОСОБА_2 є боржником, та порядку виключення ОСОБА_2 з Єдиного реєстру боржників та зняття заборони на виїзд за кордон.
Тоді ж, в ході розмови із ОСОБА_2 , яка відбулась в приміщенні Збаразького районного відділу ДВС ГТУЮ в Тернопільській області, в ОСОБА_1 виник злочинний умисел, направлений на вимагання та одержання неправомірної вигоди від ОСОБА_2 за прийняття рішення про виключення ОСОБА_2 з Єдиного реєстру боржників та зняття заборони на виїзд за кордон. Реалізуючи свій злочинний умисел, ОСОБА_1 повідомив ОСОБА_2 , що він зможе прийняти рішення про виключення його з Єдиного реєстру боржників та зняття заборони на виїзд за кордон по виконавчому провадженні, в якому ОСОБА_2 є боржником, за умови передачі ОСОБА_1 неправомірної вигоди в сумі 5000 гривень.
ОСОБА_2 , розцінюючи такі дії ОСОБА_1 як вимагання неправомірної вигоди та розуміючи, що не виконання його злочинних вимог призведе до настання шкідливих наслідків для його прав та законних інтересів, що полягають у не виключенні ОСОБА_2 з Єдиного реєстру боржників та не зняття заборони на виїзд за кордон по виконавчому провадженні, в якому ОСОБА_2 є боржником, змушений був погодитись щодо надання неправомірної вигоди.
Надалі, 27 лютого 2020 року, ОСОБА_1 , продовжуючи реалізовувати свій злочинний умисел, спрямований на вимагання від ОСОБА_2 неправомірної вигоди, близько 12 год. 40 хв., перебуваючи в приміщенні Збаразького міжрайонного відділу Державної виконавчої служби Південно-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Івано-Франківськ), що по вул. Шолом Алейхема, 19 в м. Збараж Тернопільської області, попередньо вимагаючи, одержав від ОСОБА_2 неправомірну вигоду у сумі 5000 гривень, за прийняття рішення про видалення ОСОБА_2 з Єдиного реєстру боржників та зняття заборони на виїзд за кордон по виконавчому провадженні, в якому ОСОБА_2 є боржником.
Правова кваліфікація кримінального правопорушення - ч. 3 ст. 368 КК України, тобто одержання службовою особою неправомірної вигоди для себе за вчинення в інтересах того, хто надає неправомірну вигоду, будь-якої дії з використанням службового становища, поєднане із вимаганням.
27 лютого 2020 року о 12 год. 45 хв. ОСОБА_1 затримано в порядку ст. 208 КПК України, за підозрою у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України.
27 лютого 2020 року ОСОБА_1 повідомлено про підозру у вчиненні ним злочину, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України.
Дії ОСОБА_1 кваліфікуються за ч. 3 ст. 368 КК України (в редакції Закону № 1261-VII від 13 травня 2014; із змінами, внесеними згідно із Законом № 1698-VII від 14 жовтня 2014; № 770-VIII від 10 листопада 2015; № 889-VIII від 10 грудня 2015), тобто одержання службовою особою неправомірної вигоди для себе за вчинення в інтересах того, хто надає неправомірну вигоду, будь-якої дії з використанням службового становища, поєднане із вимаганням.
27 лютого 2020 року допитаний як підозрюваний ОСОБА_1 від дачі будь-яких показань згідно ст. 63 Конституції України відмовився.
28 лютого 2020 року підозрюваному ОСОБА_1 ухвалою слідчого судді Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області (справа № 607/3834/20) обрано запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту на строк до 26 квітня 2020 року та покладено ряд обов`язків.
У клопотанні зазначено та підтримується прокурором в судовому засіданні, що підставами підозрювати ОСОБА_1 у вчиненні ним кримінального правопорушення є зібрані у кримінальному провадженні докази, а саме:
-заява ОСОБА_2 від 16 грудня 2019 року щодо вимагання у нього ОСОБА_1 неправомірної вигоди;
-показання свідка ОСОБА_2 щодо вимагання та одержання ОСОБА_1 неправомірної вигоди в сумі 5000 гривень;
-протокол освідування ОСОБА_1 від 27 лютого 2020 року;
-протокол обшуку від 27 лютого 2020 року, проведеного у приміщенні службового кабінету ОСОБА_1 Збаразького міжрайонного відділу Державної виконавчої служби Південно-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Івано-Франківськ), що знаходиться за адресою: вул. Шолом Алейхема, 19 м. Збараж Тернопільська область.
Наказом № 490/8 від 08 червня 2018 року Головного територіального управління юстиції в Тернопільській області Міністерства юстиції України ОСОБА_1 , який займав посаду головного державного виконавця Тернопільського міського відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області, переведено на посаду головного державного виконавця Збаразького міжрайонного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області, з 11 червня 2018 року.
Наказом № 516/8 від 18 червня 2018 року Головного територіального управління юстиції в Тернопільській області Міністерства юстиції України ОСОБА_1 головному державному виконавцю Збаразького міжрайонного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області присвоєно 9 ранг державного службовця в межах категорії «В» посад державної служби, з 23 червня 2018 року.
Наказом № 319/03 від 26 грудня 2019 року Південно-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Івано-Франківськ) Міністерства юстиції України ОСОБА_1 слід вважати як такого, що з 28 грудня 2019 року працює на посаді головного державного виконавця Збаразького міжрайонного відділу державної виконавчої служби Південно-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Івано-Франківськ), із збереженням 9 рангу державного службовця в межах категорії «В» посад державної служби.
ОСОБА_1 підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України, що у відповідності до ч. 4 ст. 12 КК України є тяжким злочином, та, відповідно примітки до ст. 45 КК України, корупційним, за вчинення якого передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п`яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.
Відповідно до ч. 5 ст. 65 Закону України «Про запобігання корупції» особа, якій повідомлено про підозру у вчиненні нею злочину у сфері службової діяльності, підлягає відстороненню від виконання повноважень на посаді в порядку, визначеному законом.
Перебування ОСОБА_1 на посаді головного державного виконавця Збаразького міжрайонного відділу Державної виконавчої служби Південно-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Івано-Франківськ) сприяло вчиненню вказаного кримінального правопорушення, враховуючи покладені на нього обов`язки.
Так, відповідно до ч. 1 ст. 5 Закону України «Про виконавче провадження» примусове виконання рішень покладається на органи державної виконавчої служби (державних виконавців) та у передбачених цим Законом випадках на приватних виконавців, правовий статус та організація діяльності яких встановлюються Законом України «Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів».
Відповідно до ч. 1 ст. 8 Закону України «Про виконавче провадження» реєстрація виконавчих документів, документів виконавчого провадження, фіксування виконавчих дій здійснюється в автоматизованій системі виконавчого провадження, порядок функціонування якої визначається Міністерством юстиції України. Так, ч. 4 ст. 8 цього Закону передбачено, що рішення виконавців та посадових осіб органів державної виконавчої служби виготовляються за допомогою автоматизованої системи виконавчого провадження. У разі тимчасової відсутності доступу до автоматизованої системи допускається виготовлення документів на паперових носіях з подальшим обов`язковим внесенням їх до автоматизованої системи не пізніше наступного робочого дня після відновлення її роботи.
Відповідно до ч. 1 ст. 9 Закону України «Про виконавче провадження» єдиний реєстр боржників - це систематизована база даних про боржників, що є складовою автоматизованої системи виконавчого провадження та ведеться з метою оприлюднення в режимі реального часу інформації про невиконані майнові зобов`язання боржників та запобігання відчуженню боржниками майна. Так, відповідно до ч. 5 ст. 9 цього Закону відомості про боржника вносяться до Єдиного реєстру боржників (крім відомостей щодо боржників, якими є державні органи, органи місцевого самоврядування, а також боржників, які не мають заборгованості за виконавчим документом про стягнення періодичних платежів більше трьох місяців, та боржників за рішенням немайнового характеру) одночасно з винесенням постанови про відкриття виконавчого провадження.
Так, відповідно до п. 3 розділу I Положення «Про автоматизовану систему виконавчого провадження» реєстраторами автоматизованої системи виконавчого провадження (далі – система) є в тому числі державні виконавці органів державної виконавчої служби. П. 4 розділу I цього Положення зазначено, що користувачами системи є в тому числі структурні підрозділи територіальних органів Міністерства юстиції України, що забезпечують здійснення повноважень у сфері організації примусового виконання рішень.
Пунктом 5 розділу I Положення «Про автоматизовану систему виконавчого провадження» доступ до Системи реєстраторів та користувачів (крім сторін виконавчого провадження) здійснюється з використанням ідентифікаторів доступу, що надаються адміністратором Системи на підставі відповідних договорів, а також з використанням кваліфікованого електронного підпису із застосуванням засобів кваліфікованого електронного підпису, які мають вбудовані апаратно-програмні засоби, що забезпечують захист записаних на них даних від несанкціонованого доступу, від безпосереднього ознайомлення із значенням параметрів особистих ключів та їх копіювання, що є сумісними з програмним забезпеченням Системи.
Відповідно до ч. 1 ст. 18 Закону України «Про виконавче провадження» виконавець зобов`язаний вживати передбачених цим Законом заходів щодо примусового виконання рішень, неупереджено, ефективно, своєчасно і в повному обсязі вчиняти виконавчі дії. Відповідно до ч. 2 ст. 18 Закону України «Про виконавче провадження» виконавець зобов`язаний: 1) здійснювати заходи примусового виконання рішень у спосіб та в порядку, які встановлені виконавчим документом і цим Законом; 2) надавати сторонам виконавчого провадження, їхнім представникам та прокурору як учаснику виконавчого провадження можливість ознайомитися з матеріалами виконавчого провадження; 3) розглядати в установлені законом строки заяви сторін, інших учасників виконавчого провадження та їхні клопотання; 4) заявляти в установленому порядку про самовідвід за наявності обставин, передбачених цим Законом; 5) роз`яснювати сторонам та іншим учасникам виконавчого провадження їхні права та обов`язки. Окрім цього, відповідно до посадової інструкції головного державного виконавця Збаразького міжрайонного відділу Державної виконавчої служби Південно-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Івано-Франківськ) ОСОБА_1 , основні посадові обов`язки є: здійснення примусового виконання рішень судів, інших органів (посадових осіб), виконання яких відповідно до законів України покладається на державну виконавчу службу у спосіб та в порядку, які встановлені виконавчим документом та чинним законодавством; вживати передбачених Законом України «Про виконавче провадження» заходів щодо примусового виконання рішень, неупереджено, ефективно, своєчасно і в повному обсязі вчиняти виконавчі дії; забезпечення самопредставництво інтересів Відділу, його посадових та службових осіб в судах України, бере участь у справах, діє в судах України від імені Відділу, з усіма правами, що надані процесуальним законодавством України стороні, третій особі, представнику сторони та третьої особи, в т.ч. з правом підпису документів, засвідчення у встановленому порядку копій документів, оскарження судових рішень та сплати судових витрат, окрім права визнання позову, відмови від позову, його відкликання, зміни, відкликання та відмови від апеляційних та касаційних скарг, досягнення примирення та укладання мирової угоди; надавати сторонам виконавчого провадження, їхнім представникам та прокурору як учаснику виконавчого провадження можливість ознайомитися з матеріалами виконавчого провадження, проводити прийом громадян, розглядати в установленому законом порядку заяви сторін, інших учасників виконавчого провадження та їхні клопотання, роз`яснювати сторонам та іншим учасникам виконавчого провадження їхні права та обов`язки, проводити особистий прийом громадян; дотримуватися строків вчинення виконавчих дій по виконавчих провадженнях, які перебувають на виконанні відповідно до вимог чинного законодавства; сумлінно виконувати обов`язки державного службовця, передбачені Законом України «Про державну службу».
Враховуючи вищевикладене, підозрюваний ОСОБА_1 , продовжуючи перебувати на займаній посаді головного державного виконавця Збаразького міжрайонного відділу Державної виконавчої служби Південно-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Івано-Франківськ), під час проведення досудового розслідування, та в силу виконання ним своїх посадових обов`язків, матиме доступ до автоматизованої системи виконавчого провадження, оскільки є її користувачем, в тому числі до виконавчого провадження № 36528868, боржником по якому є ОСОБА_2 , який є заявником у даному кримінальному провадженні, та відповідно зможе вчинити дії, що перешкоджатимуть досудовому розслідуванню.
Окрім цього, продовжуючи перебувати на займаній посаді, підозрюваний ОСОБА_1 зможе впливати на свідків у кримінальному провадженні, зокрема, працівників Збаразького міжрайонного відділу Державної виконавчої служби Південно-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Івано-Франківськ), які на даний час ще не допитані, з метою дачі ними неправдивих показань з приводу обставин вчиненого кримінального правопорушення, а також знищити, сховати чи спотворити речі чи документи, які мають істотне значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
У зв`язку із вищенаведеним, виникла необхідність у відстороненні підозрюваного ОСОБА_1 від займаної посади головного державного виконавця Збаразького міжрайонного відділу Державної виконавчої служби Південно-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Івано-Франківськ) з метою недопущення незаконного впливу на свідків у кримінальному провадженні, знищенню, приховуванню чи спотворенню речей чи документів, які мають суттєве значення для досудового розслідування, та перешкоджанню кримінальному провадженню іншим чином.
Враховуючи вищенаведене прокурор у судовому засіданні клопотання старшого слідчого в ОВС СУ ГУНП в Тернопільській області Антончак І.П. про відсторонення підозрюваного ОСОБА_1 від посади головного державного виконавця Збаразького міжрайонного відділу Державної виконавчої служби Південно-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Івано-Франківськпідтримав з мотивів, викладених у ньому та просить його задовольнити.
Захисник підозрюваного - адвокат Горбуляк І.В. та підозрюваний ОСОБА_1 у судовому засіданні щодо задоволення клопотання слідчого про відсторонення підозрюваного від займаної посади головного державного виконавця Збаразького міжрайонного відділу Державної виконавчої служби Південно-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Івано-Франківськ) не заперечили.
Перевіривши надані матеріали клопотання слідчого, дослідивши докази по даних матеріалах, заслухавши думки учасників розгляду клопотань, слідчий суддя приходить до наступних висновків.
Відповідно до ч.5. ст.65 Закону України «Про запобігання корупції» особа, якій повідомлено про підозру у вчиненні нею злочину у сфері службової діяльності, підлягає відстороненню від виконання повноважень на посаді в порядку, визначеному законом.
Згідно п. 2 ч. 3 ст. 132 КПК України застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, прокурор не доведе, що потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який йдеться в клопотанні слідчого, прокурора.
Відповідно до ч.1 ст.154 КПК України, відсторонення від посади може бути здійснено щодо особи, яка підозрюється або обвинувачується у вчиненні злочину середньої тяжкості, тяжкого чи особливо тяжкого злочину і незалежно від тяжкості злочину - щодо особи, яка є службовою особою правоохоронного органу.
Частинами першою, другою ст. 157 КПК України передбачено, що слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про відсторонення від посади, якщо слідчий, прокурор не доведе наявність достатніх підстав вважати, що такий захід необхідний для припинення кримінального правопорушення, припинення або запобігання протиправній поведінці підозрюваного чи обвинуваченого, який, перебуваючи на посаді, може знищити чи підробити речі і документи, які мають значення для досудового розслідування, незаконними засобами впливати на свідків та інших учасників кримінального провадження або протиправно перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином.
При цьому, при вирішенні питання про відсторонення від посади слідчий суддя, суд зобов`язаний врахувати такі обставини: 1) правову підставу для відсторонення від посади; 2) достатність доказів, які вказують на вчинення особою кримінального правопорушення; 3) наслідки відсторонення від посади для інших осіб.
На думку слідчого судді, ОСОБА_1 обґрунтовано підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 368 КК України, яке відповідно до ст.12 КК України є тяжким злочином, та згідно примітки до ст.45 КК України- корупційним, за який передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п`яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.
Наявність обґрунтованої підозри у вчиненні ОСОБА_1 інкримінованого йому злочину підтверджується зібраними у кримінальному провадженні та долученими до клопотання доказами, які є достатніми для пред`явлення йому підозри.
З долучених до клопотання доказів і обґрунтувань вбачається, що перебування ОСОБА_1 на займаній посаді головного державного виконавця Збаразького міжрайонного відділу Державної виконавчої служби Південно-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Івано-Франківськ) сприяло вчиненню кримінального правопорушення, у якому він підозрюється.
А тому, існують ризики того, що підозрюваний ОСОБА_1 , перебуваючи на займаній ним посаді під час проведення досудового розслідування у кримінальному провадженні №42019210000000202 від 16 грудня 2019 року, маючи доступ до автоматизованої системи виконавчого провадження, в тому числі до виконавчого провадження № 36528868, боржником по якому є ОСОБА_2 , який є заявником у даному кримінальному провадженні, зможе вчиняти дії, що перешкоджатимуть досудовому розслідуванню, а також впливати на свідків у кримінальному провадженні, зокрема, працівників Збаразького міжрайонного відділу Державної виконавчої служби Південно-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Івано-Франківськ), які на даний час ще не допитані, з метою дачі ними неправдивих показань з приводу обставин вчиненого кримінального правопорушення, а також знищити, сховати чи спотворити речі чи документи, які мають істотне значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, що в сукупності надає правові підстави для необхідності застосування такого заходу забезпечення кримінального провадження як відсторонення підозрюваного від займаної посади і в даному випадку таке втручання у права та свободи особи на термін, що не перевищує строк досудового розслідування є виправданим, а тому слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання слідчого слід задовольнити.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 154-157, 309, 310, 376 КПК України, слідчий суддя,-
П О С Т А Н О В И В:
Клопотання старшого слідчого в ОВС слідчого управління ГУНП в Тернопільській області Антончак І.П., яке погоджене заступником начальника відділу прокуратури Тернопільської області Зварич Т., про відсторонення від посади підозрюваного ОСОБА_1 у вчиненні кримінального правопорушення, передбачених ч. 3 ст. 368 КК України – задовольнити.
Відсторонити підозрюваного ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , проживаючого за адресою АДРЕСА_1 , від посади головного державного виконавця Збаразького міжрайонного відділу Державної виконавчої служби Південно-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Івано-Франківськ), на строк до 26 квітня 2020 року у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42019210000000202 від 16 грудня 2019 року, за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України.
Ухвала слідчого судді щодо застосування запобіжного заходу підлягає негайному виконанню після її оголошення.
Контроль за виконанням ухвали покласти на старшого слідчого в ОВС слідчого управління ГУНП в Тернопільській області Антончак І.П.
Датою закінчення дії ухвали вважати 23 год. 59 хв. 26 квітня 2020 року.
Копію ухвали направити негайно старшому слідчому в ОВС слідчого управління ГУНП в Тернопільській області Антончак І.П. та у Збаразький міжрайонний відділ Державної виконавчої служби Південно-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Івано-Франківськ) для відома та виконання.
Апеляційна скарга на ухвалу слідчого судді може бути подана безпосередньо до Тернопільського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення, а для особи, яка перебуває під вартою, строк подачі апеляційної скарги обчислюється з моменту вручення їй копії судового рішення.
Слідчий суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області В. Л. Дзюбич