
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД У Х В А Л А
26 лютого 2020 року № 320/360/19
Київський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді Лиска І.Г., розглянувши у м. Києві у порядку письмового провадження заяву про розстрочення виконання рішення суду у справі за позовом Головного управління ДПС у Київській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Білоцерківвода" про стягнення податкового боргу,
в с т а н о в и в:
До Київського окружного адміністративного суду звернулось Головне управління ДФС у Київській області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Білоцерківвода", в якому просило суд стягнути податковий борг у сумі 3123031,54 грн.
За результатами розгляду справи Київським окружним адміністративним судом прийнято рішення від 04.11.2019, яким адміністративний позов задоволено. Стягнуто до Державного бюджету України з розрахункових рахунків у банках, що обслуговують Товариство з обмеженою відповідальністю "Білоцерківвода" (код ЄДРПОУ 38010130) податкову заборгованість в сумі 3123031 (три мільйона сто двадцять три тисячі тридцять один) грн. 54 коп..
17.02.2020 на адресу суду надійшла заява представника відповідача про розстрочення виконання рішення Київського окружного адміністративного суду від 04.11.2019.
В судове засідання, призначене на 26.02.2020 сторони, належним чином повідомлені про його дату, час та місце, не з`явились. До суду від ГУ ДПС у Київській області 24.02.2020 надійшло клопотання в якому податковий орган просив відмовити у розстроченні виконання судового рішення, замінити ГУ ДФС у Київській області на його правонаступника ГУ ДПС у Київській області та розгляд заяви про розстрочення судового рішення проводити без участі представників ГУ ДПС у Київській області.
Представник ТОВ "Білоцерківвода" 26.02.2020 подав клопотання в якому просив подальший розгляд заяви здійснювати без їх участі.
Беручи до уваги неявку уповноважених представників у судове засідання, враховуючи відсутність перешкод для розгляду заяви у судовому засіданні, суд ухвалив розглядати питання про розстрочення виконання рішення суду у порядку письмового провадження.
Щодо замінити ГУ ДФС у Київській області на його правонаступника ГУ ДПС у Київській області суд зазначає наступне.
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 18.12.2018 №1200 "Про утворення Державної податкової служби України та Державної митної служби України", утворено Державну податкову службу України та Державну митну службу України, реорганізувавши Державну фіскальну службу шляхом поділу.
Постановою Кабінету Міністрів України від 06.03.2019 № 227 затверджено положення про Державну податкову службу України та Державну митну службу України.
21.08.2019 Кабінетом Міністрів України прийнято розпорядження №682-р "Питання Державної податкової служби", згідно якого погоджено пропозицію Міністерства фінансів щодо можливості забезпечення здійснення Державною податковою службою покладених на неї постановою Кабінету Міністрів України від 06.03.2019 №227 "Про затвердження положень про Державну податкову службу України та Державну митну службу України" (Офіційний вісник України, 2019р., №26, ст. 900) функцій і повноважень Державної фіскальної служби, що припиняється, з реалізації державної податкової політики, державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування та законодавства з інших питань, контроль за дотриманням якого покладено на Державну податкову службу.
28.08.2019 Державною податковою службою України прийнято наказ №36 "Про початок діяльності Державної податкової служби України", згідно якого розпочато виконання Державною податковою службою України функцій і повноважень Державної фіскальної служби України, що припиняється.
Відповідно до наказу Державної податкової служби України від 12.07.2019 № 14 "Про затвердження положень про територіальні органи ДПС", затверджено положення, зокрема про Головне управління ДПС у Київській області.
Згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань 30.07.2019 внесено запис в Єдиному державному реєстрі про державну реєстрацію Головного управління ДПС у Київській області як юридичної особи.
Згідно вимог статті 52 КАС України встановлено, що у разі вибуття або заміни сторони чи третьої особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд допускає на будь-якій стадії судового процесу заміну відповідної сторони чи третьої особи її правонаступником. Усі дії, вчинені в адміністративному процесі до вступу правонаступника, обов`язкові для нього в такій самій мірі, у якій вони були б обов`язкові для особи, яку він замінив.
Відтак, суд вважає за можливим задовольнити клопотання про заміну ГУ ДФС у Київській області на правонаступника Головне управління ДПС у Київській області.
Розглянувши подані документи і матеріали, з`ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується заява, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду заяви, суд зазначає наступне.
Відповідно до частини першої статті 378 Кодексу адміністративного судочинства України за заявою сторони суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, може відстрочити або розстрочити виконання рішення, а за заявою стягувача чи виконавця (у випадках, встановлених законом), - встановити чи змінити спосіб або порядок його виконання. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.
Частина третя статті 378 Кодексу адміністративного судочинства України передбачає, що підставою для встановлення або зміни способу або порядку виконання, відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення є обставини, що істотно ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим.
Згідно з частиною четвертою статті 378 Кодексу адміністративного судочинства України, вирішуючи питання про відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення, суд також враховує: 1) ступінь вини відповідача у виникненні спору; 2) щодо фізичної особи - тяжке захворювання самої особи або членів її сім`ї, її матеріальне становище; 3) стихійне лихо, інші надзвичайні події тощо.
Отже, за наявності достатніх підстав вважати, що виконання рішення може ускладнитись, наприклад, у зв`язку із матеріальним становищем відповідача у справі, суд наділений правом розстрочити виконання рішення, а саме надати можливість виконати таке рішення частинами у визначені строки.
В обґрунтування зави про розстрочення виконання рішення суду відповідач зазначає, що у зв`язку із скрутним матеріальним становищем не може у повному обсязі виконати рішення Київського окружного адміністративного суду від 28.03.2019 шляхом одночасного списання з власних рахунків повної суми податкового боргу, стягнутого судом.
Так, відповідач зазначає, що ТОВ «Білоцерківвода» здійснює централізоване водопостачання та централізованого водовідведення у територіальних межах м. Біла Церква Київської області та м. Умань Черкаської області відповідно до тарифів, які встановлені Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послу згідно з Законом України «Про державне регулювання у сфері комунальних послуг».
При цьому, встановлені зазначеною комісією тарифи на комунальні послуги не покривають виробничих витрат, у результаті чого підприємство постійно несе збитки.
Водночас, відшкодування різниці між встановленими тарифами на водопостачання та водовідведення та фактичною вартістю цих послуг здійснюється державою нерегулярно та не у повному обсязі, що призвело до виникнення у держави перед ТОВ «Білоцерківвода» заборгованості, що, у свою чергу, призвело до виникнення у ТОВ «Білоцерківвода» податкового боргу, який був предметом розгляду справи.
Ці ж обставини унеможливлюють виконання рішення Київського окружного адміністративного суду від 04.11.2019 у повному обсязі.
Доводячи обставину скрутного матеріального становища, відповідачем надано довідку ПАТ «Креді Агріколь Банк» від 05.02.2020 про підтвердження залишків рахунків.
Проаналізувавши наведені аргументи у взаємозв`язку поданими відповідачем доказами, суд дійшов висновку про наявність обставин, що ускладнюють виконання рішення Київського окружного адміністративного суду від 04.11.2019 та можуть бути підставою для розстрочення його виконання.
З урахуванням викладеного, керуючись статтями 243, 248, 378 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
у х в а л и в:
Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Білоцерківвода» від 17.02.2020 про розстрочення рішення Київського окружного адміністративного суду від 04.11.2019 задовольнити.
Розстрочити виконання рішення Київського окружного адміністративного суду від 04.11.2019 в адміністративній справі №320/360/19 на 12 (дванадцять) місяців шляхом сплати податкового боргу у розмірі 3123031,54 грн. рівними частинами по 260252,63 грн. щомісяця, починаючи з 01 березня 2020 року.
Копію ухвали надіслати (видати) учасникам справи.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення. Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або у судовому засіданні у разі неявки учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо у судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом п`ятнадцяти днів з дня складення повного тексту ухвали.
Суддя Лиска І.Г.