Рішення № 88018716, 05.03.2020, Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
05.03.2020
Номер справи
300/2492/19
Номер документу
88018716
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"05" березня 2020 р. справа № 300/2492/19

м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі судді Скільського І.І., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області, третя особа без самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Управління соціального захисту населення Надвірнянської районної державної адміністрації про визнання дій неправомірними та зобов`язання до їх вчинення, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (надалі, також – позивач) звернувся в суд із позовною заявою до Головного управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області (надалі, також – відповідач), Управління соціального захисту населення Надвірнянської районної державної адміністрації (третя особа) в якій просив: - визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області щодо відмови у зарахуванні ОСОБА_1 до його стажу роботи для призначення пенсії за віком: - періоду догляду за перестарілим батьком – ОСОБА_2 , 1918 року народження - з 02.07.1998 року по ІНФОРМАЦІЯ_1 , періоду догляду за перестарілою матір`ю - ОСОБА_3 , 1922 року народження з 04.03.2003 року по 17.02.2019; -зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області зарахувати ОСОБА_1 до його стажу роботи для призначення пенсії за віком: - періоду догляду за перестарілим батьком – ОСОБА_2 , 1918 року народження - з 02.07.1998 ІНФОРМАЦІЯ_1 по ІНФОРМАЦІЯ_1 , періоду догляду за перестарілою матір`ю - ОСОБА_3 , 1922 року народження з 04.03.2003 року по 17.02.2019.

Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем за наслідками розгляду поданої позивачем заяви про призначення пенсії за віком та доданих документів, відмовлено в у призначенні пенсії за віком зважаючи на те, що періоди догляду за перестарілими батьками з 02.07.1998 року по 11.04.2000 року, з 04.03.2003 року по 31.03.2003 року не враховані при обчисленні страхового стажу. Свою відмову відповідач мотивував тим, що позивачем не надано підтверджуючих документів, а саме висновків з медичної установи про те, що батьки потребували постійного стороннього догляду. Позивач вважає, що відповідачем протиправно відмовлено у призначенні пенсії за віком, не врахувавши всі надані довідки, які підтверджують факт догляду за перестарілими батьками.

Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду відкрито провадження уданій адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) (а.с.1-2).

Відповідач скористався правом на подання відзиву на позовну заяву, проти заявлених позовних вимог заперечив з підстав, наведених у відзиві, який міститься в матеріалах справи (а.с.50-54). Просив суд в задоволенні позову відмовити, з урахуванням тієї обставини, що позивачем не надано висновки з медичної установи про те, що ОСОБА_3 та ОСОБА_2 потребували постійного стороннього догляду, а тому відсутні правові підстави для зарахування до страхового стажу періодів догляду за перестарілими батьками з 02.07.1998 року по 11.04.2000 року, з 04.03.2003 року по 31.12.2003 року по 17.02.2019 року. Просив суд в задоволенні позову відмовити.

На адресу суду від третьої особи - Управління соціального захисту населення Надвірнянської районної державної адміністрації надійшли письмові пояснення, відповідно до змісту яких третя особа не заперечує проти позовних вимог ОСОБА_1 , оскільки позивач перебував на обліку в Управлінні соціального захисту населення Надвірнянської районної державної адміністрації в період з 02.07.1997 року по 11.04.2000 року і з 04.03.2003 року по 17.02.2019 року, як одержувач компенсаційної виплати непрацездатній особі, яка здійснює догляд за особою, що досягла 80-ти річного віку відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 26.07.1996 року №832 «Про підвищення розмірів державних допомог окремим категоріям громадян». Крім того, звернув увагу суду на те, що вказане підтверджується довідками Управління соціального захисту населення Надвірнянської районної державної адміністрації та копіями особових справ.

Суд, розглянувши справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні), дослідивши в сукупності письмові докази, якими сторони обґрунтовують позовні вимоги та відзив на позов, встановив таке.

ОСОБА_1 звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області із заявою про призначення пенсії за віком відповідно до статті 26 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».

Однак листом Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області від 30.07.2019 за №829/П-15 повідомлено, що згідно інформації Управління праці та соціального захисту населення Надвірнянської райдержадміністрації в матеріалах архівних справ ОСОБА_1 як одержувача компенсаційної виплати, відсутні висновки з медичної установи про те, що батьки потребували постійного стороннього догляду. У зв`язку з цим, періоди догляду за перестарілими з 02.07.1998 року по 11.04.2000 року, з 04.03.2003 року по 31.12.2003 року не враховані при обчисленні страхового стажу (а.с.12).

Вважаючи такі дії відповідача неправомірними, позивач звернувся до суду з метою захисту свого порушеного права.

Надаючи правову оцінку правовідносинам, що склались між сторонами, суд зазначає таке.

У відповідності до вимог пункту 3 частини 1 статті 244 КАС України, визначаючи яку правову норму слід застосувати до спірних правовідносин суд зазначає, що при вирішенні даної справи керується нормами законів та підзаконних нормативно-правових актів в тій редакції, яка чинна на момент виникнення чи дії конкретної події, обставини і врегулювання відповідних відносин.

Оцінюючи наведені сторонами аргументи, суд керується положеннями Конституції України, Кодексу адміністративного судочинства України, а також враховує приписи Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 05.11.1991 №1788-XII (надалі, також Закон №1788-XII), Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України 12.08.1993 №637, а також іншими законами та підзаконними нормативно-правовими актами.

Згідно із положеннями частини 2 статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Статтею 46 Конституції визначено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Так, відповідно до Конституції України гарантування непрацездатним громадянам України права на матеріальне забезпечення за рахунок суспільних фондів споживання шляхом надання трудових і соціальних пенсій передбачено Законом України «Про пенсійне забезпечення» від 05.11.1991 №1788-XII.

Щодо зарахування до трудового стажу для призначення пенсії за віком періоду догляду позивача за перестарілим батьком – ОСОБА_2 , 1918 року народження - з 02.07.1998 ІНФОРМАЦІЯ_1 по ІНФОРМАЦІЯ_1 , періоду догляду за перестарілою матір`ю - ОСОБА_3 , 1922 року народження з 04.03.2003 року по 17.02.2019, суд зазначає таке.

Відповідач відмовляючи в призначенні пенсії позивачу, у своєму листі від 30.07.2019 №829/П-15 посилався на те, що до стажу роботи не зарахований період догляду за перестарілими за період з 02.07.1998 року по 11.04.2000 року, з 04.03.2003 року по 31.12.2003 року, оскільки відсутні висновки з медичної установи про те, що батьки потребували постійного стороннього догляду (а.с.12).

Згідно із вимогами п. «ж» ч. 1 ст. 3 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 05.11.1991 року, право на трудову пенсію мають особи, які здійснюють догляд за інвалідом І групи або дитиною-інвалідом віком до 16 років, а також за пенсіонером, який за висновком медичного закладу потребує постійного стороннього догляду.

Відповідно до п. «є» ч. 3 ст. 56 Закону України «Про пенсійне забезпечення», до стажу роботи зараховується час догляду за інвалідом І групи або дитиною-інвалідом віком до 16 років, а також за пенсіонером, який потребує постійного стороннього догляду.

Порядок встановлення часу догляду за інвалідом І групи, дитиною-інвалідом віком до 16 років, а також пенсіонером, який за висновком медичного закладу потребує постійного стороннього догляду встановлений п. 10 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою КМУ № 637 від 12.08.1993 року, а саме зазначений час догляду встановлюється на підставі: акта обстеження фактичних обставин здійснення догляду; документів, що засвідчують перебування на інвалідності (для інвалідів І групи і дітей-інвалідів) і вік (для престарілих і дітей-інвалідів).

Акт обстеження фактичних обставин здійснення догляду складається органами Пенсійного фонду на підставі відомостей, одержаних від органів управління житловим фондом, сільських, селищних рад народних депутатів, опитування осіб, за якими здійснюється догляд, та їхніх сусідів, інших даних.

Документами, які підтверджують перебування на інвалідності, можуть бути виписка із акта огляду медико-соціальної експертної комісії, медичні висновки, пенсійне посвідчення, посвідчення одержувача допомоги або довідка органів праці та соціального захисту населення або Пенсійного фонду та інші документи.

Документами, які підтверджують вік, можуть бути свідоцтво про народження або паспорт чи довідка житлово-експлуатаційних або інших організацій за місцем проживання (реєстрації) та інші.

Відповідно до довідки Управління соціального захисту населення Надвірнянської районної державної адміністрації від 27.11.2019 року №3615, ОСОБА_1 здійснював догляд за перестарілим – ОСОБА_2 1918 року народження у період з 02.07.1998 року по 11.04.2000 року та отримував компенсаційну виплату непрацездатній особі, як здійснює догляд за особою, що досягла 80-ти річного віку (а.с.10).

Відповідно до довідки Управління соціального захисту населення Надвірнянської районної державної адміністрації від 27.11.2019 року №3614, ОСОБА_1 здійснював догляд за перестарілим – ОСОБА_3 1922 року народження у період з 04.03.2003 року по 17.02.2019 року та отримував компенсаційну виплату непрацездатній особі, як здійснює догляд за особою, що досягла 80-ти річного віку (а.с.11).

Крім того, суд зазначає, що відповідно до наданих позивачем матеріалів пенсійної справи ОСОБА_1 №800269 і пенсійної справи №146953 Управлінням праці та соціального захисту населення Надвірнянської районної державної адміністрації проведено перевірку достовірності надання відомостей по нарахуванню допомоги по догляду на застрахованих осіб щодо ОСОБА_3 та ОСОБА_2 (а.с.13-34).

Відповідно до акту від 18.02.2019 встановлено, що на підставі особового рахунку № НОМЕР_1 ОСОБА_1 одержував допомогу по догляду за перестарілою особою, яка досягла 80-ти річного віку ОСОБА_3 1922 року народження за період з 04.03.2003 року по 19.04.2019 року (а.с.14).

Відповідно до довідки Надвірнянського виробничого житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства від 04.03.2003 року за №860, ОСОБА_1 здійснював догляд за перестарілою мамою ОСОБА_3 1922 року народження (а.с.21).

Відповідно до довідки виконавчого комітету Надвірнянської міської ради від 04.12.1999 року за №4-25/415, ОСОБА_1 дійсно не працює з 15.05.1992 року згідно запису в трудовій книжці НОМЕР_2 і здійснює догляд за перестарілим батьком ОСОБА_2 з 01.02.1998 року (а.с.32).

Згідно даних доказів підтверджено, що позивач одержував допомогу за те, що він здійснював догляд за престарілими батьками.

Згідно зі статтею 11 Закону «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» загальнообов`язковому державному пенсійному страхуванню підлягають один з непрацюючих працездатних батьків, усиновителів, опікун, піклувальник, які фактично здійснюють догляд за дитиною-інвалідом, а також непрацюючі працездатні особи, які здійснюють догляд за інвалідом 1 групи або за престарілим, який за висновком медичного закладу потребує постійного стороннього догляду або досяг 80-річного віку, якщо такі непрацюючі працездатні особи отримують допомогу або компенсацію відповідно до законодавства.

Згідно ст. 66 Закону України «Про пенсійне забезпечення» до заробітку для обчислення пенсії включаються всі види оплати праці (виплат, доходу ), на які відповідно до Закону України «Про збір на обов`язкове державне пенсійне страхування» нараховується збір на обов`язкове державне пенсійне страхування, в межах максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, оподатковуваного доходу (прибутку), сукупного оподатковуваного доходу (граничної суми заробітної плати (доходу), з яких справляються страхові внески (збори) до соціальних фондів, що діяла на день одержання зазначеного заробітку (виплат, доходу).

Зі змісту ст. 41 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» випливає, що отримувані застрахованою особою суми виплат, з яких були фактично нараховані та сплачені страхові внески або збір на обов`язкове державне пенсійне страхування, враховуються в заробіток (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, незалежно від того, чи входять вони до структури заробітної плати.

Таким чином, позивач отримував компенсацію як особа, що здійснював догляд за престарілим, що досяг 80-річного віку, свідчить про те, що він відноситься до категорії застрахованих осіб, на яких розповсюджується дія Закону України «Про пенсійне забезпечення».

За таких обставин, відповідач безпідставно не врахував до стажу роботи позивача період догляду за перестарілим батьком – ОСОБА_2 , 1918 року народження - з 02.07.1998 року по ІНФОРМАЦІЯ_1 , періоду догляду за перестарілою матір`ю - ОСОБА_3 , 1922 року народження, що досягли 80-річного віку, пославшись на відсутність висновку медичної установи про те, що перестаріла людина потребувала догляду, так як довідками органів праці та соціального захисту населення підтверджено здійснення ОСОБА_1 догляду за перестарілим батьком – ОСОБА_2 , 1918 року народження - з 02.07.1998 ІНФОРМАЦІЯ_1 по ІНФОРМАЦІЯ_1 , періоду догляду за перестарілою матір`ю - ОСОБА_3 , 1922 року народження.

Крім того, Актом перевірки достовірності та повноти інформації від 18.02.2019 року Управління соціального захисту населення Надвірнянської РДА, з питань дотримання вимог чинного законодавства, щодо надання достовірних відомостей по здійсненню догляду гр. ОСОБА_1 за період з 04.03.2003 року по 19.04.2019 року, підтверджено, що на підставі особового рахунку, ОСОБА_1 одержував допомогу по догляду за перестарілою особою, яка досягла 80-ти річного віку ОСОБА_3 192 року народження за період з 04.03.2003 року по 19.04.2019 року.

Суд зазначає, що Акт перевірки та інші докази, які містяться в матеріалах пенсійної справи ОСОБА_1 за №800269 і №147953 не містять відомостей щодо встановлення надання недостовірних відомостей по здійсненню догляду гр. ОСОБА_1 за період з 02.07.1998 року по 11.04.2000 року, з 04.03.2003 року по 17.02.2019 року, за перестарілими особами, які досягли 80-ти річного віку та отримання ним допомоги по такому догляду.

Враховуючи наведене, суд приходить до висновку що, до стажу роботи позивача, що дає право на призначення пенсії за віком слід зарахувати період догляду ОСОБА_1 за перестарілими батьками – з 02.07.1998 року по 11.04.2000 року, з 04.03.2003 року по 17.02.2019 року.

Згідно із частиною 1 статті 44 Закону № 1058-IV заява про призначення (перерахунок) пенсії та необхідні документи подаються до територіального органу Пенсійного фонду або до уповноваженого ним органу чи уповноваженій особі в порядку, визначеному Управлінням Пенсійного фонду за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально.

Органи Пенсійного фонду мають право вимагати відповідні документи від підприємств, організацій і окремих осіб, видані ними для оформлення пенсії, а також в необхідних випадках перевіряти обґрунтованість їх видачі та достовірність поданих відомостей про осіб, які підлягають загальнообов`язковому державному пенсійному страхуванню, умови їх праці та інших відомостей, передбачених законодавством для визначення права на пенсію. На такі перевірки не поширюється дія положень законодавства про здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності (частина 3 статті 44 Закону № 1058-IV).

Питання щодо подання та оформлення документів для призначення пенсій врегульовано Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», затвердженим постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 року № 22-1, у редакції постанови правління Пенсійного фонду України 07.07.2014 року № 13-1 (далі Порядок № 22-1).

Згідно частини 1 статті 24 Закону № 1058-IV страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов`язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

Періоди трудової діяльності та інші періоди, що враховувалися до стажу роботи для призначення пенсії до набрання чинності цим Законом, зараховуються до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше, крім випадків, передбачених цим Законом (частина 4 статті 24 Закону № 1058-IV).

Пунктом 1.1 Порядку № 22-1 встановлено, що заява про призначення пенсії непрацюючим особам, а також членам сім`ї у зв`язку з втратою годувальника подається заявником особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально, безпосередньо до управління Пенсійного фонду України у районі, місті, районі у місті, об`єднаного управління (далі - орган, що призначає пенсію) за місцем проживання (реєстрації).

За приписами пункту 2.1 Порядку № 22-1 документи, які додаються до заяви про призначення пенсії за віком: документ про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків або свідоцтво про загальнообов`язкове державне соціальне страхування; документи про стаж, що визначені Порядком підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 року № 637.

Документи, необхідні для призначення пенсії, можуть бути подані як в оригіналах, так і копіях, посвідчених нотаріально або адміністрацією підприємства, установи, організації, що подає документи заявника для призначення пенсії, чи органом, що призначає пенсію.

Документи про стаж, вік та заробітну плату подаються тільки в оригіналах. У разі якщо підтвердженням страхового стажу є трудова книжка, надається копія з неї, завірена адміністрацією підприємства, установи, організації за місцем останньої роботи або органом, що призначає пенсію (пункт 2.23 Порядку № 22-1).

Відповідно до пунктів 1, 3 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 року № 637, основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка.

За відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами.

За відсутності трудової книжки, а також у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні необхідні записи або містяться неправильні чи неточні записи про періоди роботи, для підтвердження трудового стажу приймаються дані, наявні в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування, довідки, виписки із наказів, особові рахунки і відомості на видачу заробітної плати, посвідчення, характеристики, письмові трудові договори і угоди з відмітками про їх виконання та інші документи, які містять відомості про періоди роботи.

Підсумовуючи все вищенаведене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги ОСОБА_1 є обґрунтованими, а позов таким, що підлягає до часткового задоволення, шляхом визнання протиправними дій Головного управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області щодо відмови у зарахуванні ОСОБА_1 до його стажу роботи для призначення пенсії за віком: - періоду догляду за перестарілим - з 02.07.1998 року по 11.04.2000 року, з 04.03.2003 року по 17.02.2019 і зобов`язання Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області зарахувати ОСОБА_1 до його стажу роботи для призначення пенсії за віком: - період догляду за перестарілим - періоду догляду за перестарілим - з 02.07.1998 року по 11.04.2000 року, з 04.03.2003 року по 17.02.2019.

Щодо позовних вимог про виплату недоотриманої ОСОБА_1 суми пенсії та виплату пенсії згідно проведеного перерахунку, суд зазначає, що позивачем не надано доказів звернення до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області із заявою про виплату і перерахунок пенсії, натомість ОСОБА_1 звертався із заявою про зарахування періодів догляду за перестарілими батьками до його страхового стажу, а тому в цій частині позовних вимог слід відмовити.

У відповідності до ч.3 ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб`єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору.

Враховуючи дане положення, суд присуджує за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області на користь ОСОБА_1 256,13 грн. сплачених судових витрат.

На підставі статті 129-1 Конституції України, керуючись статтями 139, 241-246, 250, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити частково.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області щодо відмови у зарахуванні ОСОБА_1 до його стажу роботи для призначення пенсії за віком: - періоду догляду за перестарілим батьком – ОСОБА_2 , 1918 року народження - з 02.07.1998 року по ІНФОРМАЦІЯ_1 ; періоду догляду за перестарілою матір`ю – ОСОБА_3 , 1922 року народження з 04.03.2003 року по 17.02.2019.

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області зарахувати ОСОБА_1 до його стажу роботи для призначення пенсії за віком: - періоду догляду за перестарілим батьком – ОСОБА_2 , 1918 року народження - з 02.07.1998 року по ІНФОРМАЦІЯ_1 ; періоду догляду за перестарілою матір`ю – ОСОБА_3 , 1922 року народження з 04.03.2003 року по 17.02.2019.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань з Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області на користь ОСОБА_1 сплачений судовий збір в розмірі 256 (двісті п`ятдесят шість) гривень 13 копійок.

В задоволенні решти позовних вимог відмовити.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Учасники справи:

Позивач:

ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_3 ) адреса: АДРЕСА_1 .

Відповідач:

Головне управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області (код ЄДРПОУ 20551088) адреса: вул.Січових Стрільців, 15, 76018.

Третя особа:

Управління соціального захисту населення Надвірнянської районної державної адміністрації (код ЄДРПОУ 03193407) адреса: майдан Шевченка, 3, м.Надвірна, Івано-Франківська область, 78405.

Суддя /підпис/ Скільський І.І.