Постанова № 8799788, 10.02.2009, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
10.02.2009
Номер справи
2а-852/09
Номер документу
8799788
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ПОСТАНОВА

Іменем України

«10» лютого 2009 рокуСправа № 2а-852/09

Категорія №6.14

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючого:Чиркіна С.М.

при секретарі:Лисенко С.М.,

прокурор-заявник:не з'явився,

за участю:

представник позивача:Богачовій А.С.(дов. №11 - П/09 від 08.01.2009 p.),

представник відповідача:не з'явився,

розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративний позов Прокурора Ленінського району М.Луганська в інтересах держави в особі Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до відкритого акціонерного товариства «Донхімремонт» про стягнення суми штрафних санкцій в розмірі 3400, 00 грн., -

ВСТАНОВИВ:

22.09.2009 року Прокурор Ленінського району М.Луганська звернувся до суду з позовом в інтересах держави в особі Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до відкритого акціонерного товариства «Донхімремонт» про стягнення суми штрафних санкцій в розмірі 3400, 00 грн.

Позивач, в обґрунтування позовних вимог зазначив, що відповідач в порушення вимог Положення про надання регулярної інформації відкритими акціонерними товариствами та підприємствами - емітентами облігацій, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 09.06.1998 р. №72, не подало регулярну інформацію (річний звіт) за 2006 рік після визначеного положенням терміну.

19.06.2007 року у відношенні відповідача винесено розпорядження №186-ЛУ про усунення порушень законодавства про цінні папери. Відповідач розпорядження про усунення порушень паперів не виконав, у зв'язку з чим 26.09.2007 року у відношенні відповідача винесена постанова №438-ЛУ про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів у розмірі 3400,00 грн. Постанова про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів не оскаржувалась, копії платіжних документів, які підтверджують виконання постанови не надходило, що свідчить про несплату суми штрафу в Держбюджет.

Позивач просить стягнути з відповідача суму штрафної санкції у розмірі 3400,00 грн. в дохід Державного бюджету України.

Прокурор у судове засідання не з'явився, про дату, час та місце слухання справи був повідомлений належним чином.

У судовому засіданні представник позивача позов підтримав у повному обсязі.

В судове засідання відповідач не з'явився, про дату, час та місце слухання справи був повідомлений належним чином.

Заслухавши пояснення позивача, перевіривши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.69-72 КАС України, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку відповідно до п. 1 Положення про державну комісію з цінних паперів та фондового ринку, затвердженого Указом Президента України №280/2004 від 05.03.2004 p., є центральним органом виконавчої влади зіспеціальним статусом, підпорядкованим Президентові України і підзвітним Верховній Раді України.

Луганське територіальне управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку є територіальним органом Комісії, утвореним наказом Голови Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 24.07.1997 р. №193 є підпорядкованим і підзвітним Державній комісії з цінних паперів та фондового ринку та відповідно до покладених на нього завдань, здійснює державний контроль за дотриманням вимог законодавства на ринку цінних паперів.

Відповідач зареєстрований в якості юридичної особи.

В передбачений ст.40 Закону України «Про цінні папери і фондовий ринок», Положення про надання регулярної інформації відкритими акціонерними товариствами та підприємствами - емітентами облігацій, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 09.06.1998 р. (вх.№142) (зі змінами і доповненнями) термін, відкрите акціонерне товариство «Брянківське автотранспортне підприємство 10963» не подало регулярну інформацію (рісний звіт) за 2006 рік.

Відповідно до вимог положення звіт вважається поданим своєчасно, якщо він прийнятий Комісією в визначений законодавством термін. Звіт, який не прийнято в цей термін, вважається наданим несвоєчасно.

Відповідно до вимог п.3.2. Положення за ненадання, несвоєчасне надання або надання завідомо недостовірної інформації емітент несе відповідальність відповідно до Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні».

Відповідно до Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» та Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених Наказом Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку №2 від 09.01.1997 року, у редакції від 13.02.2001 року, Луганське територіальне управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку при виявленні фактів порушень законодавства про цінні папери уповноважені особи складають акти про правопорушення на ринку цінних паперів, які в подальшому є підставою для винесення постанови про накладення штрафних санкцій.

19.06.2007 року у відношенні відповідача винесено розпорядження №186-ЛУ про усунення порушень законодавства про цінні папери в термін до 22.08.2007 року (арк.спр.5).

У зазначений термін відповідач порушення законодавства про цінні папери не усунув, що є порушенням п.10 ст.8 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні».

13.09.2007 року уповноваженою особою Комісії складений Акт №438 -ЛУ про правопорушення на ринку цінних паперів, що підпадає під ознаки п.З ч.1 ст.11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», а саме: несвоєчасне надання інформації та передбачає відповідальність у разі виявлення цього порушення у вигляді штрафу в розмірі у розмірі до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Представник відкритого акціонерного товариства «Донхімремонт» на підписанні акту не з'явився, про час і місце підписання акту був повідомлений рекомендованим листом (вих. №3741-2 від 29.08.2007 року). Прохань про перенесення терміну підписання акту не надходило. Неявка представника відкритого акціонерного товариства «Донхімремонт» кваліфікована позивачем як відмова від підписання акту (арк.спр. 8).

Постановою №438 - ЛУ від 26.09.07 року до відкритого акціонерного товариства «Донхімремонт» застосована санкція у вигляді накладення штрафу у розмірі 200 неоподаткованих мінімумів доходів громадян - 3400.00 грн., який слід перерахувати в дохід Державного бюджету України (арк.спр. 10).

Частиною 2 ст. 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» передбачено, що рішення Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про накладення штрафу може бути оскаржено в суді.

Постанова про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів у встановленому законодавством порядку не оскаржувалась, копії платіжних документів до Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку не надходило, що свідчить про несплату суми штрафу в Держбюджет.

Згідно із ст.8 Закону України « Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів.

Частиною 3 ст. 11 цього Закону передбачено, що штрафи, накладені Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку, стягуються у судовому порядку.

Порядок накладення штрафу, визначений ст.12 «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», позивачем дотриманий.

При таких обставинах позовні вимоги позивача є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.

При прийнятті рішення суд керується нормами матеріального права які діяли на момент виникнення правовідносин, та розгляду справи по суті.

Сторонам роз'яснені вимоги статей 69-75 КАСУ та наслідки їх невиконання.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.9,11,12 Закону України « Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» від 30.10.1996 року №448/96, Наказом Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку №2 від 09.01.1997 року, в редакції від 13.02.2001 р. №27 про затвердження правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, п.3.2. Положення про надання регулярної інформації відкритими акціонерними товариствами та підприємствами-емітентами облігацій, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 09.06.1998 р. (вх.№142), ст. ст. 17, 18, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги Прокурора Ленінського району М.Луганська в інтересах держави в особі Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до відкритого акціонерного товариства «Донхімремонт» про стягнення суми штрафних санкцій, задовольнити повністю.

Стягнути з відкритого акціонерного товариства «Донхімремонт», 93400, Луганська область, м. Сєвєродонецьк, вул. Єгорова, 9, код ЄДРПОУ: 00205883, в дохід Державного бюджету України - р/р 31119106700080 в УДКУ в Луганській області, МФО 804013, код 24046627, код бюджетної класифікації 21081100, суму штрафної санкції у розмірі 3400,00 грн.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження.

Постанову складено у повному обсязі та підписано «10» лютого 2009 року.