Рішення № 87955132, 03.03.2020, Хмельницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
03.03.2020
Номер справи
560/4295/19
Номер документу
87955132
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 560/4295/19

РІШЕННЯ

іменем України

03 березня 2020 рокум. Хмельницький

Хмельницький окружний адміністративний суд в особі головуючого-судді Салюка П.І.

розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Хмельницькій області до Комунального підприємства "Архітектурно-будівельного проектування Хмельницької обласної ради" про застосування заходів реагування,

ВСТАНОВИВ:

Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Хмельницькій області звернулося до суду з адміністративним позовом до Комунального підприємства "Архітектурно-будівельного проектування Хмельницької обласної ради" в якому просить суд:

застосувати заходи реагування у вигляді повного зупинення проведення будівельно-монтажних робіт на будівництві лікувально-діагностичного корпусу Хмельницької обласної дитячої лікарні по вул. Кам`янецька, 94 в м. Хмельницькому, комунального підприємства "Архітектурно-будівельного проектування Хмельницької обласної ради", розташованого за адресою: м. Хмельницький, вул. Кам`янецька, 94, до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки, зазначених в пунктах №3, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 15, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 28, 29, 30, 31, 32, 39, 40, 42 Акту, складеного за результатами проведення позапланового заходу державного нагляду (контролю) щодо дотримання суб`єктом господарювання вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки від 02 грудня 2019 року №76.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що посадовими особами Головного управління ДСНС України у Хмельницькій області було здійснено планову перевірку додержання та виконання вимог законодавства у сферах цивільного захисту техногенної та пожежної безпеки під час будівництва лікувально-діагностичного корпусу Хмельницької обласної дитячої лікарні по вул. Кам`янецька, 94 в м. Хмельницькому, розташованого за адресою: м. Хмельницький, вул. Кам`янецька, 94.

За результатами проведеної планової перевірки будівництва лікувально-діагностичного корпусу КП "Архбудпроект", підготовлений та направлений на юридичну адресу суб`єкта господарювання Акт, складений за результатами проведення планового заходу державного нагляду (контролю) щодо дотримання суб`єктом господарювання вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки від 02 грудня 2019 року №76 з додатком, яким встановлено ряд порушень, що на переконання позивача, створюють реальну загрозу життю та здоров`ю людей, тому позивач звернувся до суду з даним адміністративним позовом.

Ухвалою від 27 грудня 2019 року Хмельницький окружний адміністративний суд відкрив провадження у справі та призначив до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження.

Відповідач правом на подання відзиву не скористався, жодних доказів усунення виявлених позивачем порушень, чи пояснень з цього приводу суду не надав, при цьому, ухвала про відкриття провадження у даній справі була отримана відповідачем 30 грудня 2019 року, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення.

Відповідно до ч. 6 ст. 162 КАС України, у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Відповідно до наказу голови Хмельницького окружного адміністративного суду від 18 лютого 2020 року №58-в, головуючий у цій справі суддя Салюк П.І. у період з 24 лютого 2020 року по 02 березня 2020 року перебував у відпустці.

Повно та всебічно дослідивши матеріали адміністративної справи та докази, які містяться в матеріалах справи, суд дійшов наступних висновків.

Суд встановив, що на підставі наказу Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Хмельницькій області від 25 вересня 2019 року №556 у період з 26 листопада 2019 року по 02 грудня 2019 року, посадовими особами позивача, було здійснено планову перевірку додержання та виконання вимог законодавства у сферах цивільного захисту техногенної та пожежної безпеки будівництва лікувально-діагностичного корпусу Хмельницької обласної дитячої лікарні по вул. Кам`янецька, 94 в м. Хмельницькому, розташованого за адресою: м. Хмельницький, вул. Кам`янецька, 94.

За результатами проведеної перевірки складений акт перевірки щодо дотримання суб`єктом господарювання вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки №76 від 02 грудня 2019 року.

Згідно вказаного акту перевірки позивачем відображено ряд порушень, а саме:

п. 3. Не забезпечено мінімальний радіус дії пожежних кран-комплектів внутрішнього протипожежного водопроводу у лікувальному діагностичному корпусі Хмельницької обласної дитячої лікарні (п. 8.1, п. 8.11 ДБН В. 2.5-64:2012; розділ 2, пункт 21. НАПБ А.01.001-2014);

п. 5. Не передбачено та не влаштовано систему керування евакуюванням людей в частині систем оповіщення про пожежу та покажчиків напрямків евакуюванням 4-го типу в усіх приміщеннях лікувального діагностичного корпусу Хмельницької обласної дитячої лікарні (п. 4.8 ДБН А.2.2-3-2014; п.10.13 ДБН В.2.2-40:2018; додаток Б таблиця Б1 ДБН В.2.5-56:2014; п. 8.5.5 ДБН В.2.2-9:2019; п. 7.78 та 7.101 ДБН В.2.2-10-2001; розділ 2, пункт 21, НАПБА.01.001-2014);

п. 6. Не передбачено та не влаштовано систему пожежної сигналізації з адресними компонентами (п. 8.5.5 ДБН В.2.2-9.2019; п. 7.2.27 ДБН В.2.5-56:2014: п. 4.8 ДБН А.2.2-3- 2014; розділ 2, пункт 21, НАПБ А.01.001-2014);

п. 7. Підвальний (цокольний) поверх не поділено на протипожежні відсіки площею не більше 700 м2 (п. 10.3.2 таблиця 10.2 примітка 6 ДБН В.2.2-9:2019; п. 4.8 ДБН А.2.2-3-2014; розділ 2, пункт 21, НАПБ А.01.001-2014);

п. 8. Підвальний (цокольний) поверх не забезпечений двома евакуаційними виходами (п. 7.2.4 ДБН В. 1.1 -7.2016; розділ 2, пункт 21, НАПБ А.01.001-2014);

п.9. У підвальному (цокольному) поверсі не влаштовано систему димовидалення з коридорів довжиною більше 15 м. та коридорів без природного освітлення (п. 10. 1.4 ДБН В.2.2-9:2019; п. 10.2.4 п.п. в,а ДБН В.2.5-56:2014; розділ 2, пункт 21, НАПБ А.01.001-2014):

п. 10 Не забезпечено нормовану відстань між світловими карманами та вікном у торцях коридору діагностичного корпусу Хмельницької обласної дитячої лікарні (п. 10.1.4, п. 9.4.5 ДБН В.2.2- 9:2019; Розділ 2. пункт 21. НАПБ А.01.001-2014);

п. 11. Не влаштовано систему димовидалення у коридорах з 1 по 8 поверхи лікувального діагностичного корпусу Хмельницької обласної дитячої лікарні (п. 10.1.4, п. 9, 4, 5 ДБН В.2.2-9:2019; Розділ 2, пункт 21. НАПБ А.01.001-2014);

п. 12. Не передбачено та не влаштовано протипожежні люки (технічний проріз ліфтових шахт) у огороджувальних конструкціях ліфтових шахт, які розташовані на технічному поверсі лікувального діагностичного корпусу Хмельницької обласної дитячої лікарні (п. 6.31, п. 6.4 ДБН В. 1.1-7:2016; розділ 2, пункт 21. НАПБ А.01.001-2014);

п. 13. Не передбачено та не влаштовано вогнезахисні гільзи (муфти) у місцях проходження труб із полімерних матеріалів крізь стіни та міжповерхові перекриття лікувального діагностичного корпусу Хмельницької обласної дитячої лікарні (п. 9.1, п. 19.8: п. 10.8ДБН В.2.5-64.2012; п. 6.20 ДБН В.1.1-7.2016; розділ 2, пункт 21, НАПБ А.01.001-2014);

п. 15. Не забезпечено необхідний клас вогнестійкості у місцях проходок інженерних комунікацій будинку (електричних, кабельних, водопровідних, каналізаційних труб) через огороджувальні конструкції з нормованим класом вогнестійкості (розділ 3. пункт 2.4 НАПБ A.01.001-2014; п. 6.20 ДБН В.1.1-7:2016; розділ 2, пункт 21, НАПБА.01.001-2014);

п. 17. Не доведено до мінімальних значень класів вогнестійкості (R60) металеві будівельні конструкцій (косоури, сходи, східці), які ведуть з технічного поверху на покрівлю лікувального діагностичного корпусу Хмельницької обласної дитячої лікарні, що розташовані у сходових клітинах в осях А-Б та Г-Д (п.7.10 ДБН В.2.2-9:2019; п. 5.3 таблиця 1, п. 6.41 ДБН B.1.1-7:2016; розділ 2, пункт 21, НАПБ А.01.001-2014);

п. 18. У лікувально-діагностичному корпусі Хмельницької обласної дитячої лікарні не передбачено та не влаштовано диспетчеризацію інженерного обладнання (ліфти, система вентиляції) із системою пожежної сигналізації та оповіщення (п. 8.4.1., 8.5.1 ДБН В.2.2- 9:2019; пп. 1.2 ДБН В.2.5-56:2014);

п. 19. У лікувально-діагностичному корпусі Хмельницької обласної дитячої лікарні не передбачено та не влаштовано один пожежний ліфт (п. 2.4 Розділ 2.1 загальної пояснювальної записки) п. 8.6.4 ДБН В.2.2-9:2019; п. 8.18 ДБН В.1.1-7:2016: п. 1.2 та п.4.2 ДСТУ-Н Б В. 2.2-38:2013; розділ 2, пункт 21, НАПБ А.01.001-2014);

п. 20. У лікувально-діагностичному корпусі Хмельницької обласної дитячої лікарні не передбачено та не влаштовано вхід до пожежного ліфта на основному поверсі безпосередньо ззовні будинку (п. 8.6.4 та п. 8.6.2 ДБН В.2.2-9:2019: п.8.18 ДБН В.1.1-7:2016: п. 4.3 та 4.8 ДСТУ-Н Б В.2.2-38.2013; розділ 2, пункт 21, НАПБ А.01.001-20140;

п. 21. У лікувально-діагностичному корпусі Хмельницької обласної дитячої лікарні не передбачено та не забезпечено вимоги до об`ємно планувальних та конструктивних рішень сходово-ліфтових вузлів пожежних ліфтів (зокрема щодо влаштування ліфтових холів, забезпечення необхідного класу вогнестійкості огороджувальних конструкцій (протипожежних стін, перегородок, перекриттів), а також шахт ліфтів та ліфтових холів) (п. 8.6.4 та п. 8.6.2 ДБН В.72-9:2019: п.8.18 ДБН В.1.1-7:2016; розділ 4 та 5 ДСТУ-Н Б В.22-38:2013; розділ 2, пункт 21, НАПБ А.01.001-2014);

п. 22. У лікувально-діагностичному корпусі Хмельницької обласної дитячої лікарні не передбачено та не влаштовано у шахті пожежного ліфта, а також його ліфтовому холі автономну систему припливної протидимної вентиляції для створення надлишкового тиску при пожежі (40 Па для шахт, 20 Па для ліфтових холів) (п. 8.6.4 та п. 8.6.2 ДБН В.2.2-9:2019: п. 8.18 ДБН В.1.1-7:2016: п. 5.11 ДСТУ-Н Б В.2.2-38.-2013; розділ 2, пункт 21, НАПБА.01.001-2014);

п. 23. У лікувально-діагностичному корпусі Хмельницької обласної дитячої лікарні не передбачено та не влаштовано автоматичну систему пожежегасіння у машинному приміщенні пожежного ліфта (п. 8.6.4 та п. 8.6.2 ДБН В.2.2-9:2019; п. 8.18 ДБН В.1.1- 7:2016: п. 5.5 ДСТУ-Н Б В.2.2-38.2013; розділ 2, пункт 21, НАПБ А.01.001-2014);

п. 24. Не влаштовано протипожежний тамбур-шлюз першого типу з підпором повітря під час пожежі (не менше 20 Па ) у місцях виходу з ліфтів лікувально-діагностичного корпусу Хмельницької обласної дитячої лікарні у підвальний (цокольний) поверх (п. 8.6.8 ДБН В 2.2-9:2019; розділ 2, пункт 21, НАПБ А.01.001-2014);

п. 25. Не влаштовано протипожежний тамбур-шлюз першого типу з підпором повітря під час пожежі (не менше 20 Па.) у місцях входу на сходи, що ведуть з підвального (цокольного) поверху до першого поверху лікувально-діагностичного корпусу Хмельницької обласної дитячої лікарні (п. 10.1.17 ДБН В.2.2-9:2019; п. 7.3.31 та п.6.36 та п.6.35 ДБН В1.1- 7:2016; Розділ 2, пункт 21, НАПБ А.01.001-2014);

п. 28. Ліфти, які розташовані в осях 10-12 не забезпечені ліфтовим холом (п. 6.32 ДБН 81.1-7:2016; розділ 2, пункт 21, НАПБ А.01.001-2014);

п. 29. До лікувально-діагностичного корпусу не забезпечено можливість проїзду пожежних автомобілів і доступ особового складу пожежно-рятувальних підрозділів з автодрабин і автопідйомників у будь-яке приміщення (п. 15.3.1 ДБН В.2.2-12:2019: п. 8.2 ДБН В.1.1-7:2016);

п. 30. Не передбачено та не забезпечено засобами індивідуального захисту органів дихання для саморятування людей під час пожежі з розрахунку на максимальну кількість хворих (стаціонар) та окремо для обслуговуючого персоналу (розділ 6. пункт 3.2 НАПБ A.01.001-2014);

п. 31. Не передбачено та не влаштовано у лікувально-діагностичному корпусі захисну споруду цивільного захисту або споруду подвійного призначення (п. 6.3.6 ДБН В. 2.2-9:2019; ст. 32 КЦЗУ; розділ 2, пункт 21, НАПБ А.01.001-2014);

п. 32. Не проведено розрахунок часу евакуації людей з лікувально-діагностичного корпусу (п. 4.15 ДБН А.2.2-3:2014; п. 7.2.6 ДБН В. 1.1-7:2016; п. 10.1.1 ДБН В.2.2-9:2018; Розділ 3. пункт 2.33 НАПБ А. 01.001-2014);

п. 39. Ширина дверей в палатах становить менше 1.1 м (п. 3.14 ДБН В.2.2-10-2001);

п. 40. У підвальному (цокольному) поверсі допускається влаштування приміщень майстерень (п. 3.3 ДБН В.2.2-10-2001);

п. 42. Усі приміщення технічного поверху не обладнано системами протипожежного захисту (системами пожежної сигналізації та керування евакуюванням людей) (п. 7.1 ДБН B.1.1-7:2016; п. 8.5.5 та 10.3.15 ДБН В.2.2-9.2019; п. 8.1 Додаток А таблиця А ДБН В2.5- 56:2014; додаток Б таблиця Б1 ДБН В.2.5-56:2014; розділ 2, пункт 21, НАПБ А 01.001- 2014).

Під час вручення Акта, т.в.о. директора КП "Архбудпроект" Сельський Володимир Володимирович, аргументуючи невірне формулювання опису виявлених порушень, відмовився від письмового занесення зауважень у відповідну графу акту, а також відмовився від підписання та отримання Акта. Тому, посадовими особами було зроблено відповідний запис у Акті та направлено його рекомендованим листом з повідомленням про вручення на юридичну адресу КП "Архбудпроект".

Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд враховує наступне.

Частиною 7 ст.7 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" від 05 квітня 2007 року №877-V (далі – Закон №877-V) встановлено, що на підставі акта, складеного за результатами здійснення заходу, в ході якого виявлено порушення вимог законодавства, орган державного нагляду (контролю) за наявності підстав для повного або часткового зупинення виробництва (виготовлення), реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг звертається у порядку та строки, встановлені законом, з відповідним позовом до адміністративного суду.

Згідно з ч.2 ст.68 КЦЗ України, у разі встановлення порушення вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, що створює загрозу життю та здоров`ю людей, посадові особи центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сферах техногенної та пожежної безпеки, звертаються до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення роботи підприємств, окремих виробництв, виробничих дільниць, агрегатів, експлуатації будівель, споруд, окремих приміщень, випуску та реалізації пожежонебезпечної продукції, систем та засобів протипожежного захисту у порядку, встановленому законом.

Відповідно до пп.12 п.1 ст.67 КЦЗ України, до повноважень центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, належить звернення до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки роботи підприємств, окремих виробництв, виробничих дільниць, експлуатації будівель, об`єктів, споруд, цехів, дільниць, а також машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів, зупинення проведення робіт, у тому числі будівельно-монтажних, випуску і реалізації пожежонебезпечної продукції, систем та засобів протипожежного захисту, надання послуг, якщо ці порушення створюють загрозу життю та/або здоров`ю людей.

Згідно з п.п. 2 п. 3 Положення про Державну службу України з надзвичайних ситуацій, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 16 грудня 2015 року №1052, Державна служба України з надзвичайних ситуацій здійснює державний нагляд (контроль) за додержанням і виконанням вимог законодавства у сфері цивільного захисту, пожежної та техногенної безпеки.

Відповідно до ч.1 ст.70 КЦЗ України, підставою для звернення центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення роботи підприємств, об`єктів, окремих виробництв, цехів, дільниць, експлуатації машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів є, зокрема, недотримання вимог пожежної безпеки, визначених цим Кодексом, іншими нормативно-правовими актами, стандартами, нормами і правилами.

Згідно ч.2 ст.70 КЦЗ України, повне або часткове зупинення роботи підприємств, об`єктів, окремих виробництв, цехів, дільниць, експлуатації машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів, виконання робіт, надання послуг здійснюється виключно за рішенням адміністративного суду.

Як встановлено судом, під час проведення позивачем вказаної перевірки зафіксовано порушення вимог законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки, що створюють реальну загрозу життю та/або здоров`ю людей.

При цьому, відповідно до ст.3 Конституції України людина, її життя і здоров`я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю.

Статтею 55 КЦЗ України, передбачені заходи щодо забезпечення пожежної безпеки.

Відповідно до ч.1 ст.55 КЦЗ України, забезпечення пожежної безпеки на території України, регулювання відносин у цій сфері органів державної влади, органів місцевого самоврядування та суб`єктів господарювання і громадян здійснюються відповідно до цього Кодексу, законів та інших нормативно-правових актів.

Частиною 2 ст.55 КЦЗ України встановлено, що діяльність із забезпечення пожежної безпеки є складовою виробничої та іншої діяльності посадових осіб і працівників підприємств, установ та організацій. Зазначена вимога відображається у трудових договорах (контрактах), статутах та положеннях.

Як встановив суд, відповідач не надав жодного доказу на підтвердження того, що КП "Архбудпроект" вживаються заходи по усуненню виявлених порушень, а отже зазначені порушення залишаються не усунутими, що в свою чергу створює загрозу життю та здоров`ю людей.

Суд враховує, що відповідачем не подано відзиву на позовну заяву та не надано доказів на спростування зафіксованих порушень, викладених в акті перевірки, а також не надано доказів, які б свідчили про усунення виявлених позивачем порушень чи хоча б вчинення будь яких дій щодо їх усунення.

Отже виявленні посадовими особами позивача порушення законодавства ігноруються відповідачем та не усунуті тривалий термін, тому такі порушення продовжують створювати загрозу життю та здоров`ю людей.

Відповідно до частини першої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Згідно частини другої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що перевіркою встановлено порушення відповідачем вимог законодавства, що створює загрозу життю та здоров`ю людей, тому з метою недопущення спричинення такої шкоди суд приходить до висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог та застосування заходів реагування щодо повного зупинення проведення будівельно-монтажних робіт на будівництві лікувально-діагностичного корпусу Хмельницької обласної дитячої лікарні по вул. Кам`янецька, 94 в м. Хмельницькому, комунального підприємства "Архітектурно-будівельного проектування Хмельницької обласної ради", розташованого за адресою: м. Хмельницький, вул. Кам`янецька, 94, до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки, зазначених в пунктах №3, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 15, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 28, 29, 30, 31, 32, 39, 40, 42 Акту, складеного за результатами проведення позапланового заходу державного нагляду (контролю) щодо дотримання суб`єктом господарювання вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки від 02 грудня 2019 року №76.

Відповідно до частини другої статті 139 КАС України, при задоволенні позову суб`єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб`єкта владних повноважень, пов`язані із залученням свідків та проведенням експертиз.

За таких обставин, беручи до уваги відсутність витрат суб`єкта владних повноважень пов`язаних із залученням свідків та проведенням експертиз, відсутні підстави для стягнення судових витрат з відповідача.

Керуючись статтями 6, 72-77, 139, 244, 246, 250, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов - задоволити.

Застосувати заходи реагування у вигляді повного зупинення проведення будівельно-монтажних робіт на будівництві лікувально-діагностичного корпусу Хмельницької обласної дитячої лікарні по вул. Кам`янецька, 94 в м. Хмельницькому, комунального підприємства "Архітектурно-будівельного проектування Хмельницької обласної ради", розташованого за адресою: м. Хмельницький, вул. Кам`янецька, 94, до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки, зазначених в пунктах №3, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 15, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 28, 29, 30, 31, 32, 39, 40, 42 Акту, складеного за результатами проведення позапланового заходу державного нагляду (контролю) щодо дотримання суб`єктом господарювання вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки від 02 грудня 2019 року №76.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Позивач:Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Хмельницькій області (вул. Героїв Чорнобиля, 1/2, Хмельницький, Хмельницька область, 29001 , код ЄДРПОУ - 38662200) Відповідач:Комунальне підприємство "Архітектурно-будівельного проектування Хмельницької обласної ради" (вул. Грушевського, 87, Хмельницький, Хмельницька область, 29000 , код ЄДРПОУ - 22988294)

Головуючий суддя П.І. Салюк