
Справа № 161/1850/20
Провадження № 3/161/972/20
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м.Луцьк 28 лютого 2020 року
Суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області Черняк В.В., з участю секретаря судового засідання Новаковської В.В., розглянувши матеріали справи про адміністративні правопорушення відносно ФОП ОСОБА_1 , яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч. 1 ст. 41, ч. 3 ст. 41, КУпАП, -
В С Т А Н О В И В:
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення № ВЛ1077/1645/НП/ПД/АВ/ПТ-1 від 17.12.2019 року ФОП ОСОБА_1 в порушення вимог ч.1, 2 ст.115 КЗпП, ч. 1 ст.24 ЗУ № 108, ст.. 116, 117 КЗпП, протягом періоду з 1 січня по 17 грудня 2019 року здійснювала виплату заробітної плати згідно відомостей нарахування за 2019 рік – один раз в місяць та пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата; виплата всіх сум, що належить працівникам, не проведена в день звільнення; невиплачено середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку, чим вчинила правопорушення, передбачене ч.1 ст. 41 КУпАП.
Крім того, згідно протоколу про адміністративне правопорушення № ВЛ1077/1645/НП/ПД/АВ/ПТ-2 від 17.12.2019 року ФОП ОСОБА_1 в порушення вимог ч.3 ст.24 КЗпП, ч. 1 ст.21 КЗпП не уклала трудовий договір між працівником та власником підприємства, допущено працівника до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення ДФС про прийняття працівника на роботу, чим вчинила правопорушення, передбачене ч.3 ст. 41 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину не визнала.
Відповідно до ст.ст. 252, 280 КУпАП при розгляді справи про адміністративне правопорушення суд має повно всебічно та об`єктивно дослідити всі обставини справи в їх сукупності та з`ясувати, чи було скоєно адміністративне правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Дослідивши матеріали справи вважаю, що в діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративних правопорушень, передбаченого ч. 1, ч. 3 ст.41 КУпАП.
ЇЇ вина у вчиненні адміністративних правопорушеннь підтверджується матеріалами, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення № ВЛ1077/1645/НП/ПД/АВ/ПТ-1 від 17.12.2019 року, протоколом про адміністративне правопорушення № ВЛ1077/1645/НП/ПД/АВ/ПТ-2 від 17.12.2019 року, актом інспекційного відвідування № ВЛ1077/1645/НП/ПД/АВ від 17.12.2019 року, письмовими поясненнями; особовими картками працівника та іншими матеріалами справи.
Пом`якшуючих та обтяжуючих відповідальність правопорушника обставин не вбачається.
Відповідно до ст. 36 КУпАП при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо.
Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Пом`якшуючих та обтяжуючих відповідальність правопорушника обставин не вбачається.
Враховуючи всі обставини справи, зважаючи на те, що ОСОБА_1 вчинила декілька (два) правопорушення, що відносяться до категорії адміністративних правопорушень в галузі охорони праці і здоров`я населення, суд приходить до висновку, що на неї слід накласти адміністративні стягнення в межах санкцій статей, за якими вона притягується до адміністративної відповідальності, у виді штрафу в розмірі 8 500 грн.
Дана міра адміністративного стягнення буде необхідною і достатньою для попередження особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, в скоєнні нових адміністративних правопорушень.
На підставі ст. 40-1 КУпАП з ОСОБА_1 слід, також, стягнути судовий збір у сумі 420, 40 грн.
Керуючись ст. ст. 36, 283, 284 КУпАП, -
П О С Т А Н О В И В:
Визнати винною ОСОБА_1 , у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 41, ч. 3 ст. 41 КУпАП, та накласти адміністративне стягнення у вигляді:
- за ч. 1 ст. 41 КУпАП у вигляді штрафу у розмірі 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 510 (п`ятсот десять) гривень;
- за ч. 3 ст. 41 КУпАПу вигляді штрафу у розмірі в розмірі 500 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 8500 (вісім тисяч п`ятсот) гривень.
На підставі ч. 2ст. 36 КУпАП накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 8500 (вісім тисяч п`ятсот) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в розмірі 420 (чотириста двадцять) грн. 40 коп. за наступними реквізитами: рахунок отримувача UA908999980000031211256026001, отримувач коштів ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету - 22030106.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги до Волинського апеляційного суду через Луцький міськрайонний суд Волинської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Луцького міськрайонного суду
Волинської області В.В. Черняк