
Справа № 583/699/20
3/583/296/20
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28.02.2020 року м. Охтирка Сумська область
Суддя Охтирського міськрайонного суду Сумської області Ярошенко Т.О., розглянувши матеріали, які надійшли від Охтирського відділу поліції Головного управління національної поліції в Сумській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , протокол про адміністративне правопорушення серія АПР18 445401 від 23.02.2020 року,
за ч.3 ст. 156 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ВСТАНОВИВ:
26.02.2020 року до суду надійшов матеріал відносно ОСОБА_1 в тому, що вона вчинила правопорушення, передбачене ч.3 ст.156 КУпАП, а саме 23.02.2020 року о 11 год. 40хв. в м. Охтирка по вул. Батюка здійснювала реалізацію підакцизних товарів, а саме тютюнових виробів з рук.
Суд, вивчивши матеріали справи, вважає, що у відповідності до положень ст. 278 КУпАП матеріал необхідно повернути для належного оформлення з таких підстав.
Відповідно до п. 2 ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Вимоги до протоколу про адміністративне правопорушення передбачені у ст. 256 КУпАП , а саме, у протоколі має бути зазначено: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім`я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
У порушення вказаних вимог у протоколі про адміністративне правопорушення не вказано конкретне місце вчинення адміністративного правопорушення.
Частиною 3 статті 156 КУпАП передбачено відповідальність за торгівля пивом (крім безалкогольного), алкогольними, слабоалкогольними напоями або тютюновими виробами з рук, що тягне за собою накладення штрафу від двохсот до шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією предметів торгівлі та виручки, одержаної від продажу предметів торгівлі.
Однак, матеріали про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 не містять інформацію де знаходяться предмети торгівлі, які вилучені у неї та виручка, одержана від продажу предметів торгівлі, які підлягають конфіскації, а у разі притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності це унеможливить виконання постанови суду.
Виходячи зі змісту ст.ст. 7, 254, 279 Кодексу України про адміністративні правопорушення розгляд справи про адміністративне правопорушення здійснюється щодо правопорушника та в межах протоколу про адміністративне правопорушення, який є єдиною підставою для притягнення особи до адміністративної відповідальності.
Обов`язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Положеннями ст. 9 Кодексу України про адміністративні правопорушення визначено, що адміністративним правопорушенням визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Статтею 245 КУпАП визначено, що завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Під всебічним, повним та об`єктивним з`ясуванням всіх обставин справи необхідно розуміти максимально повне дослідження події, яка відбулась, шляхом відібрання пояснень у особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, залучення свідків та вчинення інших необхідних процесуальних дій.
Відповідно до ст.280 Кодексу України про адміністративні правопорушення суд при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до п. 12 Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ «Про деякі питання дотримання розумних строків розгляду судами цивільних, кримінальних справ і справ про адміністративні правопорушення» від 17 жовтня 2014 року № 11, норми КУпАП не забороняють повернення протоколу про адміністративне правопорушення, складеного без додержання вимог статті 256 цього Кодексу вмотивованою постановою суду для належного оформлення.
За таких обставин, оскільки матеріал про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.3 ст. 156 КУпАП не містить відомостей про те, де знаходяться предмети торгівлі, які в неї вилучені та виручка, одержана від продажу предметів торгівлі, так як вони підлягають конфіскації, а також не вказано конкретне місце вчинення адміністративного правопорушення, суд вважає, що вказаний адміністративний матеріал необхідно направити до Охтирського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Сумській області для належного оформлення для усунення вказаних вище недоліків.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 256, 278 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Повернути адміністративний матеріал про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.3 ст.156 КУпАП до Охтирського відділу Головного управління Національної поліції в Сумській області для належного оформлення з підстав, зазначених у мотивувальній частині постанови.
Постанова остаточна і оскарженню не підлягає.
Суддя Охтирського
міськрайонного суду: Т.О.Ярошенко