
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
Іменем України
27 лютого 2020 рокуСєвєродонецькСправа № 360/512/20
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Ірметова О.В., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін справу за позовом ОСОБА_1 до Державної служби України з надзвичайних ситуацій про визнання протиправною бездіяльність та зобов`язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
31 січня 2020 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Державної служби України з надзвичайних ситуацій, в якій позивач просить:
- визнати протиправною бездіяльність Державної служби України з надзвичайних ситуацій щодо неприйняття рішення на підставі отриманих від ГУ ДСНС України у Луганській області документів щодо виплати ОСОБА_1 одноразової грошової допомоги у зв`язку з установленням 3 групи інвалідності;
- зобов`язати Державну службу України з надзвичайних ситуацій у місячний термін розглянути з прийняттям рішення отримані від ГУ ДСНС України у Луганській області документи щодо виплати ОСОБА_1 одноразової грошової допомоги у зв`язку з установленням 3 групи інвалідності та надіслати його разом з необхідними документами до ГУ ДСНС України у Луганській області для видання наказу про виплату такої допомоги, відповідно до ч.2 ст.118 Кодексу цивільного захисту України та п.6 Порядку та умов виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), травми або поранення, захворювання чи інвалідності осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.07.2007 №908.
В обґрунтування позову зазначено, що позивач проходив службу у системі МВС України, МНС України та ДСНС України, а на момент звільнення, а саме у ГУ ДСНС України у Луганській області, перебував в розпорядженні начальника Головного управління, а до 29.12.2018 на посаді заступника начальника головного управління - начальник управління запобігання надзвичайним ситуаціям Головного управління. 02.05.2019 позивача було звільнено із служби цивільного захисту у відставку за станом здоров`я згідно наказу ДСНС України від 13.03.2019 № 93 «Про звільнення із служби цивільного захисту» та виключений з кадрів ДСНС України, із списків ГУ ДСНС України у Луганській області та знятий з усіх видів забезпечення з 02.05.2019 згідно наказу Головного управління від 02.05.2019 № 144 «Про кадрові питання» з правом призначення пенсії відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інпіих осіб".
Підставами для звільнення за станом здоров`я стало встановлення Луганською обласною МСЕК 3 групи інвалідності згідно довідки до акта огляду МСЕК від 05.03.2019 серія 12 ААА № 781960 у зв`язку із захворюванням, пов`язаним з проходженням служби, та свідоцтва про хворобу від 14.02.2019 № 242 Центральної лікарсько-експертної комісії ДСНС України. Також, згідно довідки про результати визначення у застрахованій особи ступеня втрати професійної працездатності у відсотках від 05.03.2019 серія 12 ААА № 005684, визначено 40% втрати працездатності.
ГУ ДСНС України у Луганській області супровідним листом від 20.05.2019 № 06-2378/211 направило до ДСНС необхідні документи для прийняття рішення щодо призначекшя позивачу одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), травми або поранення, захворювання чи інвалідності осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту.
ОСОБА_1 до Урядового контактного центру 13.09.2019 направлена колективна скарга колишніх співробітників Головного управління на невиплату ДСНС одноразової грошової допомоги особам рядового і начальницького складу служби цивільного захисту у разі настання інвалідності внаслідок виконання службових обов`язків в період проходження служби, в скарзі була вмотивована вимога зобов`язати ДСНС прийняти рішення щодо призначення одноразової грошової допомоги та надіслати його разом із необхідними документами до Головного управління для видання наказу про виплату такої допомоги. За підвідомчістю скарга була направлена на розгляд ДСНС.
За результатами розгляду колективної скарги ДСНС надало відповідь від 23.09.2019 за № 03-13437/201, в який зокрема зазначило, що на сьогодні кошти для виплати одноразової грошової допомоги у ДСНС відсутні. Останнє засідання відповідної комісії ДСНС з призначення одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), травми або поранення, захворювання чи інвалідності осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту з прийняттям відповідного рішення було проведено у лютому місяці 2019 року по справам, що надійщли у вересні 2018 року. Тобто, засідання комісії не проводяться у зв`язку з відсутністю коштів на виплату одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), травми або поранення, захворювання чи інвалідності осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту.
Позивач вважає таку бездіяльність відповідача протиправною.
Ухвалою суду від 05 лютого 2020 року прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі, призначено справу до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін (а.с. 28-29).
25 лютого 2020 року від представника відповідача надійшов відзив на позовну заяву (а.с. 35-42) в обґрунтування якого зазначено, що позивачу встановлено III групу інвалідності. Причиною інвалідності є захворювання, що пов`язане з проходженням служби.
У зв`язку із цим, 20 травня 2019 року Головне управління ДСНС України у Луганській області супровідним листом № 06-2378/211 направило документи позивача до ДСНС для прийняття рішення про виплату одноразової грошової допомоги.
13 вересня 2019 року Позивач у складі колективної скарги звернувся до ДСНС стосовно отримання інформації чи приймалося рішення ДСНС про нарахування та виплату йому одноразової грошової допомоги.
Листом від 23 вересня 2019 року № 03-13437/201 позивача повідомлено, що у зв`язку із збільшенням кількості справ, що надійшли до ДСНС для виплати одноразової грошової допомоги, та обмеженим фінансуванням на зазначені цілі здійснити йому виплату одноразової грошової допомоги не має можливості. Виплату одноразової грошової допомоги буде здійснено у порядку черговості розгляду справ при наявності коштів на зазначені цілі.
Призначення та виплата одноразової грошової вимоги у разі настання інвалідності врегульовано спеціальним законодавством, яке передбачає обов`язкову умову — наявність коштів на зазначені цілі. У відповідача на розгляді перебуває значна кількість справ щодо призначення одноразової грошової допомоги особам рядового і начальницького складу служби цивільного захисту, бюджетні фінансування яких здійснюється за КПКВ 1006280 «Забезпечення діяльності сил цивільного захисту” (КЕКВ 2700) (це для територіальних органів ДСНС та підрозділів центрального підпорядкування ДСНС).
Згідно із інформацією щодо черговості розгляду справ та заборгованості по виплаті одноразової грошової допомоги по інвалідності по КПКВ 1006280 Позивач перебуває у черзі на таку виплату за № 7 (за травень 2019 рік).
Враховуючи, що кошти, передбачені у державному бюджеті на зазначені цілі у 2018 та 2019 роках, не забезпечують потребу ДСНС, здійснити виплату одноразової грошової допомоги позивачу не було можливості.
У зв`язку із відсутністю бюджетних асигнувань документи позивача не виносилися на розгляд Комісії ДСНС для прийняття відповідного рішення, оскільки з дня прийняття ДСНС рішення про таку виплату протягом двох місяців ГУ ДСНС України у Луганській області мають бути збільшені кошторисні призначення, за рахунок яких Позивачу буде виплачено одноразову грошову допомогу.
26 лютого 2020 року від позивача надійшла відповідь на відзив в якій позивач просить суд задовольнити позов в повному обсязі зазначивши аналогічні обґрунтування, викладеним в позовні заяві (а.с. 115-118).
Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази відповідно до вимог статей 72-76, 90 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України), суд встановив таке.
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , фактично мешкає за адресою: АДРЕСА_2 , є учасником бойових дій, внутрішньо переміщеною особою та інвалідом третьої групи з 05 березня 2019 року (захворювання пов`язане з виконанням службових обов`язків), що підтверджено копіями документів, а саме: паспортом громадянина України серії НОМЕР_2 (а.с. 9), посвідченням учасника бойових дій серії НОМЕР_3 (а.с. 11), випискою акта огляду медико-соціальною експертною комісією серії 12 ААА №781960, довідки від 29 жовтня 2014 року № 919006166 про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (а.с. 22).
Наказом № 144 від 02 травня 2019 року «Про виключення з кадрів ДСНС» позивача виключено з кадрів ДСНС, зі списків особового складу Головного управління згідно наказу ДСНС (по особовому складу) від 13.03.2019 №93 у відставку за пунктом 176 підпунктом 3 (за станом здоров`я (а.с. 12).
Листом № 06-2378/211 від 20 травня 2019 року Головне управління ДСНС України у Луганській області направило на адресу відповідача документи для прийняття рішення щодо призначення ОСОБА_1 одноразової грошової допомоги у зв`язку із встановленням йому ІІІ групи інвалідності (а.с. 13).
Листом № 06-202/211 від 10 січня 2020 року «Про розгляд звернення» Головне управління ДСНС України у Луганській області повідомило позивача про надіслання документів на адресу відповідача для прийняття рішення про призначення допомоги у зв`язку із встановленням інвалідності (а.с. 14).
Відповідно до виписки з акта огляду МСЕК серії 12ААБ № 781960 позивачу встановлено з 05 березня 2019 року ІІІ групу інвалідності, захворювання пов`язане з виконанням службових обов`язків, що також підтверджується свідоцтвом про хворобу №242 від 14.02.2019 (а.с. 18, 21).
Листом від 23 вересня 2019 року за № 03-13437/201 відповідач повідомив ОСОБА_1 , що кошти для виплати одноразової грошової допомоги у ДСНС відсутні. Також повідомлено, що ДСНС ведеться робота щодо збільшення видатків на виплату одноразової грошової допомоги (а.с. 26).
Вирішуючи адміністративну справу по суті заявлених вимог, надаючи оцінку обставинам (фактам), якими обґрунтовано вимоги і заперечення учасників справи, суд виходить з такого.
Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Частинами першою та другою статті 101 Кодексу цивільного захисту України передбачено, що служба цивільного захисту - це державна служба особливого характеру, покликана забезпечувати пожежну охорону, захист населення і територій від негативного впливу надзвичайних ситуацій, запобігання і реагування на надзвичайні ситуації, ліквідацію їх наслідків у мирний час та в особливий період.
Згідно з частиною другої статті 118 Кодексу цивільного захисту України у разі травми або поранення, заподіяного особі рядового чи начальницького складу служби цивільного захисту під час виконання службових обов`язків, а також інвалідності, що настала у період проходження служби або не пізніше ніж через три місяці після звільнення із служби, чи після закінчення цього строку, але внаслідок захворювання або нещасного випадку, що стався у період проходження служби, пов`язаного з виконанням службових обов`язків, залежно від ступеня втрати працездатності такій особі виплачується одноразова грошова допомога у розмірі до п`ятирічного грошового забезпечення за останньою посадою у порядку та на умовах, встановлених Кабінетом Міністрів України. Визначення ступеня втрати працездатності особою рядового чи начальницького складу служби цивільного захисту у період проходження служби у кожному випадку ушкодження здоров`я здійснюється в індивідуальному порядку відповідно до законодавства.
Постановою Кабінету Міністрів України від 11 липня 2013 року № 593 затверджено Положення про порядок проходження служби цивільного захисту особами рядового і начальницького складу та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України (далі - Положення № 593).
Положення № 593 визначає порядок проходження служби цивільного захисту особами рядового і начальницького складу та регулюються питання, пов`язані з перебуванням громадян України (далі - громадяни) у добровільному порядку в резерві служби цивільного захисту (пункт 1 Положення № 593).
Згідно з Положенням № 593 особами рядового і начальницького складу служби цивільного захисту є громадяни, які у добровільному порядку прийняті на службу цивільного захисту за контрактом, приймають присягу служби цивільного захисту і яким присвоєно відповідно до цього Положення спеціальні звання, а також належать до персоналу (кадрів) ДСНС України. Статус їх підтверджується службовим посвідченням тощо.
Пунктом 15 Положення встановлено склад осіб, які перебувають на службі цивільного захисту, який поділяється на рядовий і начальницький. Начальницький склад поділяється на молодший, середній, старший і вищий, яким присвоюються спеціальні звання.
Згідно абзацу шостого пункту 15 Положення № 593 старший начальницький склад - майор служби цивільного захисту, підполковник служби цивільного захисту, полковник служби цивільного захисту.
Постановою Кабінету Міністрів України від 11 липня 2007 року № 908 затверджено Порядок та умови виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), травми або поранення, захворювання чи інвалідності осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту (далі - Порядок № 908).
Відповідно до підпункту 2 пункту 2 Порядку № 908 особам рядового і начальницького складу у разі настання інвалідності в період проходження служби та особам, звільненим із служби, у разі настання інвалідності не пізніше ніж через три місяці після звільнення, а якщо інвалідність настала внаслідок захворювання або нещасного випадку, що мали місце в період проходження служби, незалежно від строку, який минув після звільнення із служби у розмірі:36-місячного грошового забезпечення - інвалідам III групи.
Відповідно до пункту 3 Порядку № 908 розмір одноразової грошової допомоги визначається виходячи з окладу за спеціальним званням, відсоткової надбавки за вислугу років, посадового окладу за останньою посадою, яку займала особа рядового або начальницького складу на день загибелі (смерті), травми або поранення, захворювання, установлення інвалідності, а особа, звільнена із служби, - на день звільнення.
Згідно з пунктом 5 Порядку № 908 для виплати одноразової грошової допомоги у разі травми або поранення, захворювання чи інвалідності особи, зазначені у пункті 2 цього Порядку, подають до підрозділу або його правонаступника такі документи: заяву про виплату одноразової грошової допомоги; довідку медико-соціальної експертної комісії про встановлення групи інвалідності або ступінь втрати працездатності разом з рішенням відповідної військово-медичної установи про визнання травми або поранення, захворювання; постанову центральної лікарсько-експертної комісії ДСНС про придатність до служби і причинно-наслідковий зв`язок травми або поранення, захворювання з виконанням службових обов`язків або проходженням служби; копію сторінок паспорта даними про прізвище, ім`я, по батькові та місце реєстрації; довідку про те, що їм не провадилися інші передбачені законами виплати у разі травми або поранення, захворювання чи настання інвалідності; копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера.
За приписами пункту 6 Порядку № 908 підрозділ подає ДСНС висновок щодо можливості виплати грошової допомоги, до якого додаються документи, зазначені в пунктах 4 і 5 цього Порядку, а також довідку про грошове забезпечення та копію документа, що свідчить про обставини загибелі (смерті), травми або поранення, захворювання, захворювання чи нещасного випадку, який трапився з особою рядового або начальницького складу.
Служба приймає на підставі поданих документів рішення щодо призначення одноразової грошової допомоги та надсилає його разом із зазначеними документами підрозділу для видання наказу про виплату такої допомоги особам, які мають право на її отримання.
Одноразова грошова допомога виплачується не пізніше ніж протягом двох місяців з дня прийняття відповідного рішення у межах коштів, передбачених у державному бюджеті на такі цілі, шляхом її перерахування на рахунок в установі банку, відкритий отримувачем допомоги.
Судом встановлено, що Комісія ДСНС з призначення одноразової допомоги у разі загибелі (смерті), травми або поранення, захворювання чи інвалідності осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту, документи, необхідні для вирішення питання щодо призначення ОСОБА_1 вищезазначеної допомоги отримала, однак, рішення за зазначеними документами не приймала.
Не прийняття вказаного рішення відповідачем обґрунтовується відсутністю бюджетних фінансувань.
Щодо зазначених посилань відповідача, суд зазначає таке.
Відповідачем у відзиві вказано, що на розгляді перебуває значна кількість справ щодо призначення одноразової грошової допомоги особам рядового і начальницького складу служби цивільного захисту, бюджетні фінансування яких здійснюється за КПКВ 1006280 «Забезпечення діяльності сил цивільного захисту” (КЕКВ 2700) (це для територіальних органів ДСНС та підрозділів центрального підпорядкування ДСНС).
Відповідно до статті 17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" суди застосовують як джерело права при розгляді справ положення Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та протоколів до неї, а також практику Європейського суду з прав людини та Європейської комісії з прав людини.
У рішеннях Європейського суду з прав людини «Кечко проти України» (заява № 63134/00, пункти 23, 26) та «Ромашов проти України» (заява № 67534/01, пункт 43) вказано про те, що реалізація особою права, яке пов`язано з отриманням бюджетних коштів, що базується на спеціальних та чинних на час виникнення спірних правовідносин нормативно-правових актах національного законодавства, не може бути поставлена у залежність від бюджетних асигнувань, тобто посилання органами державної влади на відсутність коштів, як на причину невиконання своїх зобов`язань, є безпідставними.
Зокрема, у справі «Кечко проти України» (заява № 63134/00) ЄСПЛ зауважив, що держава може вводити, призупиняти чи закінчити виплати з державного бюджету, однак свідома відмова в цих виплатах не допускається, доки відповідні положення є чинними (пункт 23). У пункті 26 вказаного рішення зазначено, що органи державної влади не можуть посилатися на відсутність коштів як на причину невиконання своїх зобов`язань.
У рішеннях ЄСПЛ у справі «Терем ЛТД, Чечеткін та Оліус проти України» (заява № 70297/01) та у справі «Бакалов проти України» (заява № 14201/02) також зазначено, що відсутність бюджетних коштів, передбачених у видатках Державного бюджету України, не є підставою для звільнення від відповідальності за порушення зобов`язання (пункти 48 та 40 цих рішень відповідно).
Отже, відсутність належного фінансування, на що посилався відповідач, не може бути підставою для невжиття ним належних заходів для виконання вимог законодавства та відповідно невиконання покладених на суб`єкта владних повноважень обов`язків та свідчить про бездіяльність.
Окрім цього, в Рішенні від 27.11.2008 у справі № 1-37/2008 Конституційний Суд України вказав, що Закон про Державний бюджет України як правовий акт, що має особливий предмет регулювання (визначення доходів та видатків на загальносуспільні потреби), створює належні умови для реалізації законів України, інших нормативно-правових актів, ухвалених до його прийняття, які передбачають фінансові зобов`язання держави перед громадянами і територіальними громадами. Саме у виконанні цих зобов`язань утверджується сутність держави як соціальної і правової.
Таким чином, законодавство, що визначає фінансові зобов`язання держави, має первинний характер, а бюджетне законодавство - похідний від нього характер.
Така правова позиція підтримана Конституційним Судом України, зокрема, у рішеннях від 20.03.2002 № 5-рп/2002, від 17.03.2004 № 7-рп/2004, від 01.12.2004 № 20-рп/2004, від 09.07.2007 № 6-рп/2007, в яких зазначено про неможливість поставити гарантовані законом виплати, пільги тощо в залежність від видатків бюджету.
Зокрема, у рішенні від 09.07.2007 № 6-рп/2007 Конституційний Суд України вказав на те, що невиконання державою своїх соціальних зобов`язань щодо окремих осіб ставить громадян у нерівні умови, підриває принцип довіри особи до держави, що закономірно призводить до порушення принципів соціальної, правової держави. Разом з тим держава, запроваджуючи певний механізм правового регулювання відносин, зобов`язана забезпечити його реалізацію. У протилежному випадку всі негативні наслідки відсутності правового регулювання покладаються на державу.
Вимога позивача про зобов`язання у місячний термін розглянути відповідачем документи щодо виплати одноразової грошової допомоги є необґрунтованою, оскільки нормами Кодексу цивільного захисту України та Порядком № 908 не визначено строк розгляду документів, а тому рішення повинно бути прийнято у розумний строк.
Судове рішення, яке набрало законної сили, є обов`язковим для учасників справи, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності, - за її межами (частина перша статті 370 КАС України).
Отже, після набрання судовим рішенням законної сили, таке рішення підлягає негайному виконанню, а тому суд не вбачає підстав для встановлення терміну його виконання.
На виконання вимог статей 77, 78 КАС України відповідач не довів правомірність своїх дій та відсутність підстав для задоволення позову, а також не спростував надані позивачем докази.
За таких обставин у суду відсутні підстави вважати, що відповідач діяв в порядку та у спосіб визначений Законом.
Отже, з урахуванням вищевикладеного, з системного аналізу норм чинного законодавства суд дійшов висновку про часткове задоволення позовних вимог.
Вирішуючи питання про розподіл судових витрат, суд виходить з такого.
Відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Отже у разі задоволення позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, підлягають відшкодуванню за рахунок бюджетних асигнувань відповідача, незалежно від того, звільнений позивач від сплати судового збору чи ні.
Відповідно до частини 3 статті 139 КАС України, при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб`єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору.
Враховуючи те, що позивач звільнений від сплати судового збору, та те, що позовні вимоги задоволені частково, судовий збір підлягає стягненню за рахунок бюджетних асигнувань відповідача в розмірі 420,40 грн.
Відповідно до ч.1 ст. 382 КАС України суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов`язати суб`єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
Оскільки під час розгляду справи суд встановив триваючу бездіяльність відповідача, як суб`єкта владних повноважень, у прийнятті рішення про виплату ОСОБА_1 одноразової грошової допомоги у зв`язку зі встановленням 3 групи інвалідності, з метою контролю виконання судового рішення, суд вважає необхідним встановити Державній службі України з надзвичайних ситуацій строк подання звіту про виконання судового рішення.
На підставі викладеного, керуючись статтями 72-77, 90, 132, 139, 241-246, 250, 255, 382 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 до Державної служби України з надзвичайних ситуацій про визнання протиправною бездіяльність та зобов`язання вчинити певні дії - задовольнити частково.
Визнати протиправною бездіяльність Державної служби України з надзвичайних ситуацій щодо неприйняття рішення про виплату ОСОБА_1 одноразової грошової допомоги у зв`язку зі встановленням 3 групи інвалідності.
Зобов`язати Державну службу України з надзвичайних ситуацій (01030, м. Київ, вул. Олеся Гончара, буд. 55, код ЄДРПОУ 38516849) розглянути з прийняттям рішення отримані від Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Луганській області документи щодо виплати ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 ) одноразової грошової допомоги у зв`язку зі встановленням 3 групи інвалідності.
В решті позовних вимог - відмовити.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Державної служби України з надзвичайних ситуацій (01030, м. Київ, вул. Олеся Гончара, буд. 55, код ЄДРПОУ 38516849) на користь Державного бюджету України, судовий збір в розмірі 420,40 грн (чотириста двадцять гривень 40 коп.).
Зобов`язати Державну службу України з надзвичайних ситуацій протягом 30 (тридцяти) днів з дня набрання законної сили рішення суду подати звіт про виконання судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Першого апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Суддя О.В. Ірметова