Рішення № 87860063, 27.02.2020, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
27.02.2020
Номер справи
360/210/20
Номер документу
87860063
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

Іменем України

27 лютого 2020 рокуСєвєродонецькСправа № 360/210/20

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Чернявська Т.І., розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 до Управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області про зобов`язання призначити та виплачувати пенсію з проведенням індексації і компенсацією втрати частини доходів,

ВСТАНОВИВ:

09 січня 2020 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 (далі – представник позивача) в інтересах ОСОБА_2 (далі – позивач) до Управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку (далі – відповідач), в якому позивач просить зобов`язати Управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області призначити та виплачувати ОСОБА_2 пенсію за віком з 19 серпня 2013 року (з дати першого звернення за призначенням пенсії) як встановлено рішенням Печерського районного суду міста Києва від 02 грудня 2013 року у адміністративній справі № 757/23411/13-а у розмірі відповідно до норм Закону України “Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування”, з проведенням індексації і компенсацією втрати частини доходів.

В обґрунтування позовних вимог представник позивача зазначив, що 02 грудня 2013 року Печерським районним судом м. Києва винесено постанову у справі № 757/23411/13-а, якою зобов`язано Управління Пенсійного фонду України в м. Красному Лучі нарахувати та виплачувати ОСОБА_2 пенсію на підставах, визначених законодавством, починаючи з 19 серпня 2013 року.

На підставі даної постанови 11 серпня 2016 року позивачу видано виконавчий лист, з яким остання звернулася Відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Луганській області. 21 вересня 2017 року відділом примусового виконання рішень відкрито виконавче провадження.

У зв`язку з тим, що Управління Пенсійного фонду України в м. Карсному Лучі наразі знаходиться на тимчасово окупованій території, позивач звернулася до Пенсійного фонду України з проханням визначити уповноважений орган управління Пенсійного фонду України для призначення їй пенсії з 2013 року. Пенсійний фонд України виконав прохання позивача і листом від 21 грудня 2017 року № 22822/В-11 визначив Управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області як уповноважений орган управління Пенсійного фонду України для призначення позивачу пенсії з 2013 року.

Листом від 10 січня 2018 року № 470/В-5 відповідач відмовив позивачу у призначенні пенсії у відповідь на вказівку Пенсійного фонду України про розгляд її заяви про призначення пенсії, обґрунтувавши свою відмову відсутністю особистого звернення позивача до управління та рекомендував особисто або через уповноваженого представника подати документи для призначення пенсії.

06 серпня 2019 року представник позивача, який діяв на підставі довіреності, подав до Управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області особисту нотаріально посвідчену та апостільовану заяву позивача про призначення пенсії.

Рішенням Управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області від 07 листопада 2019 року № 3047/2019 позивачу відмовлено у призначенні пенсії за віком.

З посиланням на норми статті 46 Конституції України, пункту 1 частини першої статті 8, частини четвертої статті 24, частини першої статті 26, статей 35, 44, 46, 49 Закону України “Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування”, статті 56 Закону України “Про пенсійне забезпечення”, представник позивача просить зобов`язати відповідача призначити позивачу пенсію за віком з 19 серпня 2013 року.

Оскільки з вини працівників відповідача позивач не отримує пенсію за віком, представник позивача зазначає, що на підставі норм Закону України “Про компенсацію громадянам втрати частини грошових доходів у зв`язку з порушення строків їх виплати”, Порядку проведення компенсації громадянам втрати частини грошових доходів у зв`язку з порушенням термінів їх виплат, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2001 року № 159, та Закону України “Про індексацію грошових доходів населення” відповідач має у добровільному порядку обчислити та виплатити позивачу компенсацію втрати частини доходів пенсії з проведенням її індексації.

Управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області позов не визнало, про що через відділ діловодства та обліку звернень громадян (канцелярію) 13 лютого 2020 року за вхідним реєстраційним № 5781/2020 подало відзив на позовну заяву від 13 лютого 2020 року № 3440/07-20, в якому у задоволенні позовних вимог просить відмовити (арк. спр. 136-140).

Заперечуючи проти позовних вимог, відповідач зазначив, що 06 серпня 2019 року представником позивача за довіреністю Алексєєвим Максимом Сергійовичем до Управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області подано заяву ОСОБА_2 про призначення пенсії. До заяви було додано: лист юридичного офісу В. Меламеда від 30 липня 2019 року № 4797, копію довіреності від 16 листопада 2017 року на представництво інтересів ОСОБА_2 на території України, завіреної приватним нотаріусом В. Маламедом в м. Рішон Ле Ціон, Ізраїль; копію паспорта громадянина України для виїзду за кордон на ім`я ОСОБА_2 № НОМЕР_1 з терміном дії до 15 січня 2019 року; копію картки платника податків ОСОБА_2 від 21 грудня 2017 року; апостильовану заяву ОСОБА_2 від 30 жовтня 2017 року про призначення пенсії за віком згідно з Законом України “Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування”; затерту, надруковану на друкарській машинці копію (виписку) трудової книжки ОСОБА_2 від 14 жовтня 1958 року, завірену головним консультантом по кадрам управління юстиції Луганської обласної державної адміністрації невідомо коли (оригінал не надавався, про що представником зазначено на зворотному боці листа юридичного офісу ОСОБА_3 . ОСОБА_4 ); копії довідок про заробітну плату, виданих Головним управлінням юстиції у Луганській області від 16 червня 2011 року № 49 та від 21 квітня 2011 року № 30; копію паспорта представника ОСОБА_5 .

За наслідками розгляду заяви від 06 серпня 2019 року про призначення пенсії ОСОБА_2 . Управлінням Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області прийнято рішення від 07 листопада 2019 року за № 3047/2019 про відмову у призначенні пенсії за віком згідно з Законом України “Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування”.

Згідно з пунктом 1.1 розділу 1 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України “Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування”, затвердженого постановою Пенсійного фонду України від 25 листопада 2005 року № 22-1 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27 грудня 2005 року за № 1566/11846 (далі - Порядок № 22-1), заява про призначення пенсії непрацюючим особам подається заявником особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально, безпосередньо до управління Пенсійного фонду України у районі, місті, районі у місті, а також у місті та районі (далі - орган, що призначає пенсію) за місцем проживання (реєстрації).

В заяві від 30 жовтня 2017 року про призначення пенсії ОСОБА_2 у графі “місце реєстрації” та “місце проживання” зазначено АДРЕСА_1 АДРЕСА_2 ”, що свідчить про те, що позивач виїхав з України на постійне місце проживання до Ізраїлю.

Відповідно до пункту 2.9 Порядку № 22-1 особа, яка звертається за пенсією (незалежно від виду пенсії), повинна пред`явити паспорт (або інший документ, що засвідчує цю особу, місце її проживання (реєстрації) та вік).

На дату подання заяви паспорт громадянина України для виїзду за кордон на ім`я ОСОБА_2 № Р0312965 був недійсним (термін дії документа скінчився 15 січня 2019 року), про що при прийомі заяви повідомлено представника. Протягом трьох місяців, тобто до 05 листопада 2019 року, дійсний паспорт до управління надано не було.

Згідно з пунктом 2 підпункту 2.1 Порядку № 22-1 до заяви про призначення пенсії за віком додаються, зокрема, документи про стаж, що визначені Порядком підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 року № 637 (далі - Порядок № 637).

Згідно з пунктом 1 Порядку № 637 основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. 3а відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами.

Відповідно до пункту 2.23 Порядку № 22-1 документи, необхідні для призначення пенсії, можуть бути подані як в оригіналах, так і копіях, посвідчених нотаріально або адміністрацією підприємства, установи, організації, що подає документи заявника для призначення пенсії, чи органом, що призначає пенсію. Документи про стаж, вік та заробітну плату подаються тільки в оригіналах. У разі якщо підтвердженням страхового стажу є трудова книжка, надається копія з неї, завірена адміністрацією підприємства, установи, організації за місцем останньої роботи або органом, що призначає пенсію.

Оригінал трудової книжки ОСОБА_2 надано не було.

Згідно з розділом 4 Порядку № 22-1 при прийманні документів орган, що призначає пенсію: перевіряє правильність оформлення заяви, відповідність викладених у ній відомостей про особу даним паспорта та документам про стаж; перевіряє зміст і належне оформлення наданих документів; перевіряє копії відповідних документів, фіксує й засвідчує виявлені розбіжності (невідповідності). Не пізніше 10 днів після надходження заяви та за наявності документів, необхідних для призначення, орган, що призначає пенсію, розглядає подані документи та приймає рішення щодо призначення пенсії. Право особи на одержання пенсії установлюється на підставі всебічного, повного і об`єктивного розгляду всіх поданих документів органом, що призначає пенсію. Орган, що призначає пенсію, не пізніше 10 днів після винесення рішення видає або направляє адміністрації підприємства, установи, організації або особі повідомлення про призначення, відмову в призначенні, перерахунку, переведенні з одного виду пенсії на інший із зазначенням причин відмови та порядку його оскарження.

Аналіз наведених норм права дозволяє дійти висновку, що підставою для вчинення дій, спрямованих на призначення пенсії за віком, є відповідна заява та додані до неї необхідні документи, подані в установленому порядку.

Відповідно до статті 21 Закону України “Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус” паспорт громадянина України є документом, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України. Відповідно до Положення про паспорт громадянина України та Положення про паспорт громадянина України для виїзду за кордон, затверджених постановою Верховної Ради України від 26 червня 1992 року № 2503-ХІІ, паспорт громадянина України є документом, що посвідчує особу власника та підтверджує громадянство України. Паспорт є дійсним для укладання цивільно-правових угод, здійснення банківських операцій, оформлення доручень іншим особам для представництва перед третьою особою лише на території України, якщо інше не передбачене міжнародними договорами України.

Позивачем (представником позивача) не надано до управління оригіналу (копії) документа, який підтверджує громадянство України, тобто паспорту громадянина України. Представником позивача надано копію паспорта громадянина України для виїзду за кордон на ім`я ОСОБА_2 № НОМЕР_1 , термін дії якого скінчився 15 січня 2019 року. На теперішній час, необхідні документи, до управління надані не були. Тобто позивачем взагалі не надано будь-якого документа на підтвердження свого громадянства України.

Згідно з підпунктом 2 пункту 89 Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України для виїзду за кордон, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07 травня 2014 року № 152, паспорт для виїзду за кордон визнається недійсним, вилучається, анулюється та знищується у разі закінчення строку його дії або прийняття рішення про його обмін до закінчення строку його дії.

З вищевикладеного слідує, що паспорт громадянина України для виїзду за кордон є належним документом, що засвідчує особу, виключно протягом дії такого паспорта та втрачає чинність після закінчення строку його дії. Оскільки паспорт громадянина України для виїзду за кордон на ім`я ОСОБА_2 № НОМЕР_1 був чинним до 15 січня 2019 року, то слід вважати, що позивачем не виконані вимоги пункту 2.9 розділу II «Документи, необхідні для призначення, перерахунку пенсії, поновлення виплати раніше призначеної пенсії, переведення з одного виду пенсії на інший» Порядку № 22-1 та не надано документа, що засвідчує особу, яка звертається із заявою про призначення пенсії.

Щодо посилання позивача на рішення Конституційного Суду України від 07 жовтня 2009 року № 25-рп/2009 відповідач зазначив, що таке посилання позивача є безпідставним так як це рішення поширюється на осіб, які виїхали на постійне місце проживання за кордон після 07 жовтня 2009 року, а відповідно до інформації, зазначеної в позовній заяві, ОСОБА_2 виїхала на постійне місце проживання закордон 31 ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Крім того, відповідач зазначив, що питання призначення пенсії ОСОБА_2 вже розглядалось в судовому порядку і постановою Печерського районного суду м. Києва від 02 грудня 2013 року по справі № 757/23411/13-а про зобов`язання щодо призначення пенсії ОСОБА_2 , обов`язок щодо призначення пенсії покладено на Управління Пенсійного фонду України в м. Красному Лучі, а не на Управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області. Постанова Печерського районного суду м. Києва від 02 грудня 2013 року по справі № 757/23411/13-а набрала законної сили. Позивачу видано виконавчий лист від 11 серпня 2016 року. Згідно з даними Єдиного державного реєстру виконавчих проваджень вказаний виконавчий лист перебуває на примусовому виконанні; стан виконавчого провадження – відкрито; боржник - Управління Пенсійного фонду України в м. Красному Лучі Луганської області.

Постановою правління Пенсійного фонду України від 12 травня 2015 року № 9-1 «Про здійснення повноважень з обслуговування страхувальників», яка зареєстрована в Міністерстві юстиції України 27 травня 2015 року за № 608/27053, передано частину повноважень управлінь, що знаходяться на території, яка не підконтрольна українській владі, управлінням, що знаходяться на території підконтрольній українській владі, зокрема, прийняття звітності, передбаченої законодавством, надання довідок, встановлених законодавством, формування звітності та виконання завдань, передбачених підпунктами 2-4, 6, 9-12, 16, 9 пункту 4 Положення про управління Пенсійного фонду України в районах, містах, районах у містах, а також у містах та районах, затвердженого постановою Правління Пенсійного фонду України від 22 грудня 2014 року № 28-2 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15 січня 2015 року за № 41/26486. Проте, повноваження щодо призначення (здійснення перерахунку) та виплати пенсій передбачені підпунктом 7 пункту 4 зазначеного Положення, отже, їх не здійснюють вказані у Додатку до постанови № 9-1 управління Пенсійного фонду України, що знаходяться на підконтрольній українській владі території.

Відповідач зазначив, що зазначена постанова не передбачає правонаступництва управління, а лише виконання деяких повноважень, до яких не входить виплата пенсій.

Ухвалою Печерського районного суду м. Києва від 04 червня 2018 року у справі № 757/23411/13-а відмовлено у задоволенні заяви про заміну сторони правонаступником.

Також відповідач зазначив, що Пенсійний фонд України листом від 21 грудня 2017 року № 22822/В-11 визначив Управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області для призначення пенсії ОСОБА_2 . Проте, цим листом Пенсійний фонд України визначив Управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області для розгляду заяви про призначення пенсії ОСОБА_2 , а не для призначення пенсії.

Що стосується вимоги позивача про виплату компенсації втрати частини грошових доходів у зв`язку з порушенням строків її виплати, управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області зазначає про відсутність підстав для задоволення позовних вимог в цій частині та вважає їх передчасними, оскільки відповідно до статті 4 Закону № 2050-ІІІ виплата громадянам суми компенсації провадиться у тому ж місяці, у якому здійснюється виплата заборгованості за відповідний місяць. Враховуючи відсутність підстав вважати, що право на отримання компенсації при відновленні виплати пенсії буде порушене відповідачем, задоволення позову в цій частині свідчить про вирішення спору, який ще відсутній, тобто на майбутнє, що суперечить засадам адміністративного судочинства та його принципам. З аналізу положень статей 2, 5 КАС України слідує, що судовому захисту підлягають лише порушені права, свободи і інтереси фізичних або права і інтереси юридичних осіб, а не можливість їх порушення в майбутньому. Судом у конкретній справі вирішується спір, предмет якого існує на час розгляду справи. Суд не може розглядати вимоги на майбутнє у зв`язку із вірогідним настанням певних наслідків. Резолютивна частина рішення не повинна містити приписів, що прогнозують можливі порушення з боку відповідача та зобов`язання його до вчинення чи утримання від вчинення дій на майбутнє.

З урахуванням викладеного, відповідач просить відмовити позивачу у задоволенні позову повністю.

Ухвалою від 14 січня 2020 року позовну заяву ОСОБА_1 залишено без руху (арк. спр. 87-88).

Ухвалою від 28 січня 2020 року про відкриття провадження в адміністративній справі судом ухвалено розглядати дану справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) відповідно до положень пункту 2 частини першої статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) (арк. спр. 101-103).

Ухвалою від 28 січня 2020 року у задоволенні клопотання ОСОБА_1 про винесення ухвали про повернення судового збору у справі № 360/210/20 за позовом ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 до Управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області про зобов`язання призначити та виплачувати пенсію з проведенням індексації і компенсацією втрати частини доходів відмовлено (арк. спр. 104).

Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих доказів, оцінивши докази відповідно до вимог статей 72-76, 90 КАС України, судом встановлено таке.

Постановою Печерського районного суду м. Києва від 02 грудня 2013 року у справі № 757/23411/13-а, яка залишена без змін ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 28 листопада 2014 року, адміністративний позов ОСОБА_2 до Пенсійного фонду України, Управління Пенсійного фонду України в м. Красному Лучі про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання суб`єкта владних повноважень здійснити призначення та виплату пенсії за віком особі, яка проживає за межами України, задоволено частково (арк. спр. 18-22, 127 зв. - 129, 146-147, 148-149):

- визнано протиправною бездіяльність Пенсійного фонду України щодо передачі уповноваженому територіальному органу заяви ОСОБА_2 про призначення та виплату останній пенсії за віком;

- зобов`язано Управління Пенсійного фонду України в м. Красному Лучі нарахувати та виплачувати ОСОБА_2 пенсію на підставах, визначених законодавством, починаючи з 19 серпня 2013 року;

- у задоволенні решти вимог адміністративного позову ОСОБА_2 відмовлено.

11 серпня 2016 року позивачу видано виконавчий лист у справі № 757/23411/13-а про зобов`язання Управління Пенсійного фонду України в м. Красному Лучі нарахувати та виплачувати ОСОБА_2 пенсію на підставах, визначених законодавством, починаючи з 19 серпня 2013 року (арк. спр. 51-52, 126 зв. - 127).

Постановою заступника начальника відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Луганській області від 21 вересня 2017 року ВП № 54747488 про відкриття виконавчого провадження відкрито виконавче провадження з примусового виконання виконавчого листа, виданого 11 серпня 2016 року Печерським районним судом м. Києва, про зобов`язання Управління Пенсійного фонду України в м. Красному Лучі нарахувати та виплачувати ОСОБА_2 пенсію на підставах, визначених законодавством, починаючи з 19 серпня 2013 року (арк. спр. 54, 129 зв. - 130, 142-143, 152-154).

Ухвалою Печерського районного суду м. Києва від 04 червня 2018 року у справі № 757/23411/13-а у задоволенні заяви ОСОБА_2 про заміну сторони виконавчого провадження у виконавчому провадженні відмовлено (арк. спр. 144, 150-151).

Листом Департаменту пенсійного забезпечення Пенсійного фонду України від 21 грудня 2017 року № 22822/В-11 Управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області визначено уповноваженим органом для вирішення питання про призначення пенсії ОСОБА_2 (арк. спр. 55, 130 зв.).

06 серпня 2019 року представник позивача Алексєєв М.С. листом від 30 липня 2019 року № 4797 подав до Управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області в інтересах ОСОБА_2 нотаріально посвідчену та апостільовану заяву позивача від 30 жовтня 2017 року, зареєстровану 06 серпня 2019 року за № 3047, про призначення пенсії, додавши до неї документи, зазначені в розписці-повідомленні (арк. спр. 60-64, 113 зв. - 115, 122-123).

У розписці-повідомленні до заяви від 30 жовтня 2017 року, зареєстрованої 06 серпня 2019 року за № 3047, відповідачем зазначено перелік документів, яких недостатньо для призначення пенсії, а саме: довідка про заробітну плату за період страхового стажу до 01 липня 2000 року та трудова книжка; та запропоновано подати вказані документи у строк до 05 листопада 2019 року (арк. спр. 64, 109 зв.).

Листом від 11 листопада 2019 року № 6167 представник позивача зазначив, що 06 серпня 2020 року представник позивача звернувся з заявою про призначення пенсії позивачу та надав всі необхідні оригінали документів. Також представником позивача надано копію трудової книжки. З посиланням на підпункт 2 пункту 6 Положення про управління ПФУ в районах, містах, районах у містах, а також про об`єднані управління, затверджене постановою правління Пенсійного фонду України від 22 грудня 2014 року № 28-2 представник позивача зауважив, що у разі необхідності відповідач має право сам отримати додаткові документи, шляхом направлення відповідних запитів (арк. спр. 69-70).

Управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області розглянуло заяву ОСОБА_2 від 30 жовтня 2017 року про призначення пенсії, за результатами якої прийнято рішення від 07 листопада 2019 року № 3047/2019 ( ОСОБА_2 ) про відмову у призначенні пенсії за віком (арк. спр. 71-74, 131 зв. - 133).

Дослідженням змісту рішення від 07 листопада 2019 року № 3047/2019 ( ОСОБА_2 ) встановлено, що Управлінням Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області прийнято рішення про відмову у призначенні пенсії з таких підстав:

- представником заявниці надано копію з копії паспортного документу, термін дії якого закінчився, та протягом трьох місяців після подання заяви та після повідомлення про це дійсного документу надано не було;

- не надано оригіналу основного документу про стаж – трудової книжки;

- існує судове рішення про призначення пенсії ОСОБА_2 і управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку не є відповідачем по даній справі.

Вирішуючи адміністративну справу по суті заявлених вимог, надаючи оцінку обставинам (фактам), якими обґрунтовано вимоги і відзив учасників справи, суд виходить з такого.

Згідно з частиною другою статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до частини першої статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Закон України від 09 липня 2003 року № 1058-IV “Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування” (далі – Закон № 1058-IV) визначає принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов`язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел, передбачених цим Законом.

Статтею 8 Закону № 1058-IV закріплено право громадян на отримання пенсійних виплат та соціальних послуг. Так, відповідно до пункту 1 частини першої цієї статті право на отримання пенсій та соціальних послуг із солідарної системи мають громадяни України, які застраховані згідно із цим Законом та досягли встановленого цим Законом пенсійного віку чи визнані особами з інвалідністю в установленому законодавством порядку і мають необхідний для призначення відповідного виду пенсії страховий стаж, а в разі смерті цих осіб - члени їхніх сімей, зазначені у статті 36 цього Закону, та інші особи, передбачені цим Законом.

Згідно з частиною першою статті 44 Закону № 1058-IV заява про призначення (перерахунок) пенсії та необхідні документи подаються до територіального органу Пенсійного фонду або до уповноваженого ним органу чи уповноваженій особі в порядку, визначеному правлінням Пенсійного фонду за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально.

Документи про призначення (перерахунок) пенсії розглядає територіальний орган Пенсійного фонду та не пізніше 10 днів з дня їх надходження приймає рішення про призначення (перерахунок) або про відмову в призначенні (перерахунку) пенсії. Пенсія призначається довічно або на період, протягом якого пенсіонер має право на виплату пенсії відповідно до цього Закону (частини друга, п`ята статті 45 Закону № 1058-IV).

Рішенням Конституційного Суду України від 07 жовтня 2009 № 25-рп/2009 пункт 2 частини першої статті 49, друге речення статті 51 Закону № 1058-ІV щодо припинення виплати пенсії на весь час проживання (перебування) пенсіонера за кордоном, якщо інше не передбачено міжнародним договором України, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України, визнано такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційним). Зазначені положення Закону № 1058-ІV втратили чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення.

Як зазначено в рішенні № 25-рп/2009 оспорюваними нормами Закону № 1058-ІV держава, всупереч конституційним гарантіям соціального захисту для всіх осіб, право на соціальний захист поставила в залежність від факту укладення Україною з відповідною державою міжнародного договору з питань пенсійного забезпечення. Таким чином, держава всупереч конституційним гарантіям соціального захисту для всіх осіб, що мають право на отримання пенсії у старості, на законодавчому рівні позбавила цього права пенсіонерів у тих випадках, коли вони обрали постійним місцем проживання країну, з якою не укладено відповідного договору. Виходячи із правової, соціальної природи пенсій право громадянина на одержання призначеної йому пенсії не може пов`язуватися з такою умовою, як постійне проживання в Україні; держава відповідно до конституційних принципів зобов`язана гарантувати це право незалежно від того, де проживає особа, якій призначена пенсія, в Україні чи за її межами.

У рішенні Європейського суду з прав людини у справі “Пічкур проти України”, яке набрало статусу остаточного 07 лютого 2014 року, зазначено, що право на отримання пенсії, як таке, стало залежним від місця проживання заявника. Це призвело до ситуації, в якій заявник, пропрацювавши багато років у своїй країні та сплативши внески до системи пенсійного забезпечення, був зовсім позбавлений права на пенсію лише на тій підставі, що він більше не проживає на території України (пункт 51 цього рішення).

Постановою Пенсійного фонду України від 25 листопада 2005 року № 22-1, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 27 грудня 2005 року за № 1566/11846, затверджений Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України “Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування”.

Згідно з абзацом першим пункту 1.1 розділу I “Звернення за призначенням (перерахунком) пенсії” Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України “Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування”, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25 листопада 2005 року № 22-1 (у редакції постанови правління Пенсійного фонду України від 07 липня 2014 року № 13-1) та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27 грудня 2005 року за № 1566/11846 (далі – Порядок № 22-1), заява про призначення пенсії непрацюючим особам, а також членам сім`ї у зв`язку з втратою годувальника подається заявником особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально, безпосередньо до управління Пенсійного фонду України у районі, місті, районі у місті, об`єднаного управління (далі - орган, що призначає пенсію) за місцем проживання (реєстрації).

Пунктом 2.1 розділу II “Документи, необхідні для призначення, перерахунку пенсії, поновлення виплати раніше призначеної пенсії, переведення з одного виду пенсії на інший” Порядку № 22-1 визначений перелік документів, які додаються до заяви про призначення пенсії за віком:

1) документ про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (крім осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний орган і мають відмітку у паспорті) або свідоцтво про загальнообов`язкове державне соціальне страхування;

2) документи про стаж, що визначені Порядком підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 року № 637 (далі - Порядок підтвердження наявного трудового стажу). За період роботи, починаючи з 01 січня 2004 року, структурний підрозділ, відповідальний за ведення персоніфікованого обліку (далі - відділ персоніфікованого обліку), надає структурному підрозділу, відповідальному за призначення пенсії, довідку з бази даних реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування (далі - реєстр застрахованих осіб) за формою згідно з додатком 1 до Положення про реєстр застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 18 червня 2014 року № 10-1, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 08 липня 2014 року за № 785/25562 (далі - Положення), а у разі необхідності - за формою згідно з додатком 3 до Положення. […];

3) для підтвердження заробітної плати відділом персоніфікованого обліку надаються індивідуальні відомості про застраховану особу за період з 01 липня 2000 року (додатки 1, 3 до Положення). […];

4) документи про місце проживання (реєстрації) особи;

5) документи, які засвідчують особливий статус особи […];

6) документ уповноваженого органу Російської Федерації про те, що особі не призначалась пенсія за місцем реєстрації на території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, та особисту декларацію про відсутність громадянства держави-окупанта (для призначення пенсій особам, зазначеним у пункті 1.3 розділу І цього Порядку).

Пунктом 2.9 розділу II “Документи, необхідні для призначення, перерахунку пенсії, поновлення виплати раніше призначеної пенсії, переведення з одного виду пенсії на інший” Порядку № 22-1 закріплено, що особа, яка звертається за пенсією (незалежно від виду пенсії), повинна пред`явити паспорт (або інший документ, що засвідчує цю особу, місце її проживання (реєстрації) та вік).

Документи, необхідні для призначення пенсії, можуть бути подані як в оригіналах, так і копіях, посвідчених нотаріально або адміністрацією підприємства, установи, організації, що подає документи заявника для призначення пенсії, чи органом, що призначає пенсію. Документи про стаж, вік та заробітну плату подаються тільки в оригіналах. У разі якщо підтвердженням страхового стажу є трудова книжка, надається копія з неї, завірена адміністрацією підприємства, установи, організації за місцем останньої роботи або органом, що призначає пенсію (пункт 2.23 розділу II “Документи, необхідні для призначення, перерахунку пенсії, поновлення виплати раніше призначеної пенсії, переведення з одного виду пенсії на інший” Порядку № 22-1).

Згідно з абзацами першим, третім пункту 4.1 розділу ІV “Приймання, оформлення і розгляд документів” Порядку № 22-1 орган, що призначає пенсію, розглядає питання про призначення пенсії, перерахунок та поновлення виплати раніше призначеної пенсії, а також про переведення з одного виду пенсії на інший при зверненні особи з відповідною заявою (додаток 2). Заяви осіб про призначення, перерахунок, поновлення, переведення з одного виду пенсії на інший реєструються в журналі реєстрації рішень органу, що призначає пенсію. Особі або посадовій особі органом, що призначає пенсію, видається розписка із зазначенням дати прийняття заяви, а також переліку одержаних і відсутніх документів, які необхідно подати у тримісячний строк з дня прийняття заяви. Копія розписки зберігається в пенсійній справі.

Пунктом 4.2 розділу ІV “Приймання, оформлення і розгляд документів” Порядку № 22-1 встановлено, що при прийманні документів орган, що призначає пенсію:

1) перевіряє правильність оформлення заяви, відповідність викладених у ній відомостей про особу даним паспорта та документам про стаж;

2) перевіряє зміст і належне оформлення наданих документів;

3) перевіряє копії відповідних документів, фіксує й засвідчує виявлені розбіжності (невідповідності). Орган, що призначає пенсію, має право вимагати від підприємств, установ та організацій, фізичних осіб дооформлення у тримісячний строк з дня подання заяви прийнятих і подання додаткових документів, передбачених законодавством, а також перевіряти обґрунтованість їх видачі;

4) видає пам`ятку пенсіонеру (додаток 3), копія якої зберігається у пенсійній справі.

Не пізніше 10 днів після надходження заяви та за наявності документів, необхідних для призначення, перерахунку, переведення з одного виду пенсії на інший та поновлення виплати пенсії (у тому числі документів, одержаних відповідно до абзацу другого підпункту 3 пункту 4.2 цього розділу), орган, що призначає пенсію, розглядає подані документи та приймає рішення щодо призначення, перерахунку, переведення з одного виду пенсії на інший, поновлення раніше призначеної пенсії без урахування періоду, за який відсутня інформація про сплату страхових внесків до Пенсійного фонду України (абзац перший пункту 4.3 розділу ІV “Приймання, оформлення і розгляд документів” Порядку № 22-1).

Згідно з абзацом першим пункту 4.7 розділу ІV “Приймання, оформлення і розгляд документів” Порядку № 22-1 право особи на одержання пенсії установлюється на підставі всебічного, повного і об`єктивного розгляду всіх поданих документів органом, що призначає пенсію.

Аналіз наведених норм права дозволяє дійти висновку, що підставою для вчинення дій, спрямованих на призначення пенсії за віком, є відповідна заява особи та додані до неї необхідні документи, подані до уповноваженого органу Пенсійного фонду України в установленому порядку.

Суд зазначає, що особа, яка проживає за кордоном, має право на призначення пенсії, реалізація якого повинна здійснюватися у встановленому національним законодавством порядку, визначеному, зокрема, у Законі № 1058-IV і затвердженому на виконання його положень Порядку № 22-1. Призначення та отримання пенсії не може пов`язуватись з такою умовою, як постійне проживання в Україні, оскільки держава зобов`язана гарантувати це право незалежно від того, де проживає особа.

Однак, при розгляді справи судом встановлено, що позивачем при зверненні із заявою про призначення пенсії не дотримано вимог пунктів 2.9, 2.23 розділу II “Документи, необхідні для призначення, перерахунку пенсії, поновлення виплати раніше призначеної пенсії, переведення з одного виду пенсії на інший” Порядку № 22-1, що унеможливлює прийняття рішення на користь позивача.

Правові та організаційні засади створення та функціонування Єдиного державного демографічного реєстру та видачі документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство України чи спеціальний статус особи, а також права та обов`язки осіб, на ім`я яких видані такі документи, визначає Закон України від 20 листопада 2012 року № 5492-VI “Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус” (далі – Закон № 5492-VI).

Згідно з абзацом 1 частини першої статті 22 Закону № 5492-VI паспорт громадянина України для виїзду за кордон є документом, що посвідчує особу, підтверджує громадянство України особи, на яку він оформлений, і дає право цій особі на виїзд з України і в`їзд в Україну.

Відповідно до частини другої статті 22 Закону № 5492-VI кожен громадянин України має право на отримання паспорта громадянина України для виїзду за кордон у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Згідно з частиною третьою статті 22 Закону № 5492-VI паспорт громадянина України для виїзду за кордон оформляється особам, які не досягли шістнадцятирічного віку, на чотири роки, а особам, які досягли шістнадцятирічного віку, - на 10 років.

Пунктом 14 частини сьомої статті 22 Закону № 5492-VI визначено, що до паспорта громадянина України для виїзду за кордон вноситься така інформація: дата закінчення строку дії документа.

Відповідно до частини десятої статті 22 Закону № 5492-VI у разі втрати паспорта громадянина України для виїзду за кордон або закінчення строку його дії під час перебування в Україні громадянина, який постійно проживає за кордоном, оформлення та видача йому паспорта для виїзду за кордон здійснюються розпорядником Реєстру.

Згідно з частиною шістнадцятою статті 22 Закону № 5492-VI оформлення і видача замість втраченого або викраденого та обмін паспорта громадянина України для виїзду за кордон здійснюються розпорядником Реєстру (у разі проживання заявника в Україні) чи ЗДУ (у разі постійного проживання або тимчасового перебування заявника за кордоном).

Пунктом 1 “Перехідних положень” Закону № 5492-VI визначено, що документи, що посвідчують особу, підтверджують громадянство України чи спеціальний статус особи, видані до дня набрання чинності цим Законом, є чинними до закінчення строку їх дії та не підлягають обов`язковій заміні.

Згідно з підпунктом 2 пункту 89 Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України для виїзду за кордон, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07 травня 2014 року № 152, паспорт для виїзду за кордон визнається недійсним, вилучається, анулюється та знищується у разі: закінчення строку його дії або прийняття рішення про його обмін до закінчення строку його дії.

З вищевикладеного слідує, що паспорт громадянина України для виїзду за кордон є належним документом, що засвідчує особу, виключно протягом дії такого паспорта та втрачає чинність після закінчення строку його дії.

Оскільки паспорт ОСОБА_2 для виїзду за кордон від 15 січня 2009 року № РО312965 був чинним до 15 січня 2019 року (арк. спр. 25-42, 111), суд погоджується з твердженням відповідача, що позивачем не виконані вимоги пункту 2.9 розділу II “Документи, необхідні для призначення, перерахунку пенсії, поновлення виплати раніше призначеної пенсії, переведення з одного виду пенсії на інший” Порядку № 22-1 та не надано документа, що засвідчує особу, яка звертається із заявою про призначення пенсії. Інших документів, що засвідчує особу, яка звертається із заявою про призначення пенсії, до заяви про призначення пенсії додано не було.

Відповідно до підпункту 1 пункту 2 Положення про прикордонний режим, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 липня 1998 року № 1147 “Про прикордонний режим”, документ, що посвідчує особу, для громадян України - паспорт громадянина України, паспорт громадянина України для виїзду за кордон, дипломатичний паспорт, службовий паспорт, посвідчення особи моряка, службове посвідчення, посвідчення водія чи інший виданий державним органом документ, який має такі обов`язкові реквізити, як прізвище, ім`я, по батькові, фотокартку, підпис відповідальної посадової особи, відбиток печатки або штампу установи, яка видала документ, дату видачі.

Як вбачається з рішення про відмову у призначенні пенсії, представником позивача разом із заявою про призначення пенсії подано лише копію паспорта громадянина України для виїзду за кордон, виданого на ім`я ОСОБА_2 з терміном дії до 15 січня 2019 року, та надано надруковану на друкарській машинці копію виписки з трудової книжки ОСОБА_2 від 14 жовтня 1958 року, завірену головним консультантом по кадрам управління юстиції Луганської обласної державної адміністрації без зазначення дати засвідчення. У строк, визначений в розписці-повідомленні до заяви про призначення пенсії, позивачем оригінал трудової книжки та документ, що посвідчує особу громадянина України, надані не були.

Вирішуючи даний спір, суд, керуючись частиною другою статті 2 КАС України, зобов`язаний перевірити рішення суб`єктів владних повноважень, чи прийняті (вчинені) вони, зокрема: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення; безсторонньо (неупереджено), з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія).

Зважаючи на те, що заявником разом із заявою від 30 жовтня 2017 року про призначення пенсії відповідачу не наданий чинний документ, що посвідчує особу заявника як громадянина України, та оригінал трудової книжки, суд дійшов висновку, що Управлінням Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області правомірно прийнято рішення про відмову в призначенні пенсії, а викладені у позовній заяві вимоги позивача щодо визнання протиправним та скасування такого рішення є необґрунтованими та у їх задоволенні слід відмовити.

Щодо вимоги позивача про зобов`язання Управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області призначити та виплачувати ОСОБА_2 пенсію за віком з 19 серпня 2013 року (з дати першого звернення за призначенням пенсії) як встановлено рішенням Печерського районного суду міста Києва від 02 грудня 2013 року у адміністративній справі № 757/23411/13-а у розмірі відповідно до норм Закону України “Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування”, з проведенням індексації і компенсацією втрати частини доходів, суд зазначає таке.

Відповідно до частини першої статті 379 КАС України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, замінює сторону виконавчого провадження її правонаступником.

Частиною п`ятою статті 15 Закону України від 02 червня 2016 року № 1404-VIII “Про виконавче провадження” встановлено, що у разі вибуття однієї із сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, є обов`язковими тією мірою, якою вони були б обов`язковими для сторони, яку правонаступник замінив.

Під правонаступництвом у виконавчому провадженні необхідно розуміти заміну однієї зі сторін (стягувача або боржника) з переходом прав та обов`язків до іншої особи (правонаступника), що раніше не брали участі у виконавчому провадженні.

Постановою Кабінету Міністрів України «Деякі питання фінансування бюджетних установ, здійснення соціальних виплат населенню та надання фінансової підтримки окремим підприємствам і організаціям Донецької та Луганської областей» від 7 листопада 2014 року № 595 зобов`язано міністерства, інші центральні органи виконавчої влади, місцеві державні адміністрації забезпечити до 1 грудня 2014 року переміщення бюджетних установ, підприємств та організацій, що належать до сфери їх управління, з населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, в населенні пункти, на території яких органи державної влади здійснюють свої повноваження в повному обсязі.

Відповідно до постанови Правління Пенсійного фонду України від 12 травня 2015 року № 9-1 «Про здійснення повноважень з обслуговування страхувальників» обслуговування страхувальників, які перебувають на обліку в управліннях Фонду, що тимчасово не здійснюють або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження, на період проведення антитерористичної операції, зокрема здійснення обліку платежів, що надходять на рахунки органів Пенсійного фонду України, відкриті в установах АТ «Ощадбанк», прийняття звітності, передбаченої законодавством, зняття з обліку страхувальників в органах Пенсійного фонду України, надання довідок, встановлених законодавством, формування звітності та виконання завдань, передбачених підпунктами 2-4, 6, 9-12, 16, 19 пункту 4 Положення про управління Пенсійного фонду України в районах, містах, районах у містах, а також про об`єднані управління, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 22 грудня 2014 року № 28-2, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15 січня 2015 року за № 41/26486, здійснювати управлінням Пенсійного фонду України в районах, містах, районах у містах, а також об`єднаним управлінням Донецької та Луганської областей згідно з додатком до цієї постанови (далі - управління Фонду, які здійснюють повноваження з обслуговування страхувальників).

Згідно з Переліком управлінь Пенсійного фонду України в районах, містах, районах у містах, а також об`єднаних управлінь Донецької та Луганської областей, які здійснюють повноваження з обслуговування страхувальників на період проведення антитерористичної операції, затвердженого Постановою Правління Пенсійного фонду України від 12 травня 2015 року № 9-1, місцезнаходження управління ПФУ, що тимчасово не здійснюють або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження, а саме Управління ПФУ в Красному Лучі, є Управління ПФУ в Кремінському районі.

Постановою Кабінету Міністрів України від 21 грудня 2016 року № 988 “Деякі питання функціонування територіальних органів Пенсійного фонду України” Управління Пенсійного фонду України в Кремінському районі Луганської області реорганізоване в Рубіжанське об`єднане управління Пенсійного фонду України Луганської області шляхом злиття з управлінням Пенсійного фонду України в м. Рубіжному Луганської області.

Оскільки на сьогоднішній день є таке, що набрало законної сили рішення суду, прийняте Печерським районним судом м. Києва від 02 грудня 2013 року у справі № 757/23411/13-а про зобов`язання Управління Пенсійного фонду України в м. Красному Лучі нарахувати та виплачувати ОСОБА_2 пенсію на підставах, визначених законодавством, починаючи з 19 серпня 2013 року, з огляду на те, що боржник – Управління Пенсійного фонду України в м. Красному Лучі Луганської області не здійснює свої повноваження у зв`язку з непереміщенням на контрольовану територію України, позивач не позбавлений права звернутися до суду, який розглядав справу № 757/23411/13-а, з заявою про заміну сторони виконавчого провадження.

Зазначена позиція узгоджується з позицією Верховного Суду у справі № 757/42871/15-а (№ рішення в ЄДРСР 86717745).

Вимоги позивача про зобов`язання Управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області призначити та виплачувати ОСОБА_2 пенсію за віком з 19 серпня 2013 року (з дати першого звернення за призначенням пенсії) як встановлено рішенням Печерського районного суду міста Києва від 02 грудня 2013 року у адміністративній справі № 757/23411/13-а у розмірі відповідно до норм Закону України “Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування”, з проведенням індексації і компенсацією втрати частини доходів є похідними, тобто такими, що залежать від задоволення вимоги про визнання протиправним та скасування рішення про відмову в призначенні пенсії, відповідно у їх задоволенні слід також відмовити.

За встановлених в цій справі обставин та з урахуванням правового регулювання спірних правовідносин суд дійшов висновку, що позовні вимоги необґрунтовані і у задоволенні позову слід відмовити повністю.

Сторонами суду не наведено інших специфічних, доречних та важливих аргументів, які суд зобов`язаний оцінити, виконуючи свої зобов`язання щодо пункту 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

За правилами статті 139 КАС України понесені позивачем витрати у виді судового збору за подання даного позову покладаються на позивача та відшкодуванню не підлягають.

Керуючись статтями 2, 8, 9, 19, 20, 32, 72, 77, 90, 94, 132, 139, 241-246, 250, 255, 262, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

У задоволенні позову ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 , місце проживання: АДРЕСА_2 ) до Управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області (ідентифікаційний код 21792459, місцезнаходження: 93400, Луганська область, м. Сєвєродонецьк, вул. Шевченка, буд. 9) про зобов`язання призначити та виплачувати пенсію з проведенням індексації і компенсацією втрати частини доходів відмовити повністю.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 295 КАС України, всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Першого апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Суддя Т.І. Чернявська