ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ 19 лютого 2009 р. №2-а-164/09/2270/9 Хмельницький окружний адміністративний суд в складі:
судді Фелонюк Д.Л.
при секретарі судового засідання Буяновській М. С.
за участю представника позивача: Сороквашина Н.В. - за довіреністю від 05.02.2009р. №10 розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Хмельницького міжрайонного природоохоронного прокурора в інтересах держави в особі Старокостянтинівської об'єднаної державної податкової інспекції до приватного підприємця ОСОБА_2 про стягнення 2531, 33 грн.
У судовому засіданні проголошено вступну і резолютивну частини постанови згідно ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України.
ВСТАНОВИВ:
Прокурор в інтересах держави в особі позивача звернувся до суду з адміністративним позовом, в якому просить у відповідності до вимог Законів України „Про систему оподаткування", „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", „Про плату за землю" стягнути 2531, 33 грн. податкової заборгованості, а саме по орендній платі за землю - 2531, 33 грн.. Вказує на те, що позивачем у відповідності до п.п.6.2. ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» відповідачу направлялись перша та друга податкові вимоги. Проте вказані заходи позитивного результату не дали, заборгованість залишилась не погашеною. Посилається на п.3.1.1. ст. 3 вказаного Закону, відповідно до якого активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкових зобов'язань виключно за рішенням суду.
Відповідач своїми процесуальними правами не скористався, в судове засідання не з'явився. Ухвала про відкриття провадження у справі та призначення справи до судового розгляду разом із повісткою, копією адміністративного позову з додатками, повістка про відкладення розгляду справи надіслані за адресою за якою зареєстрований відповідач (згідно реєстру поштових відправлень).
Розглядом матеріалів справи встановлено:
ОСОБА_2 зареєстрована як суб'єкт підприємницької діяльності Старокостянтинівською районною державною адміністрацією, про що видано свідоцтво про державну реєстрацію, є платником податків.
Станом на жовтень місяць 2008 року у відповідача утворилась заборгованість по орендній платі за землю в розмірі 2531, 33 грн. (недоїмка - 2493, 27 грн., пеня - 38, 06 грн.) , що підтверджується податковою декларацією орендної плати за земельні ділянки № 802163 від 30.01.2008р. (термін сплати 01.09.08р.) за 2007 рік, податковим повідомленням-рішенням форми „Р" № 0008011700/0 від 07.04.2008р., поданим розрахунком заборгованості, картками особового рахунку платника.
З метою погашення податкового боргу, у відповідності до пп.6.2 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» відповідачу було вручено дві податкові вимоги: перша - № 1/265 від 4.02.2006 року (отримана 04.02.2006р.) та друга № 2/457 від 06.03.2006 року (отримана 06.03.2006р.).
Доказів про погашення податкового боргу суду не подано.
У зв'язку із несплатою податкового боргу в добровільному порядку, прокурором в інтересах держави в особі позивача подано позов до суду з вимогою стягнути 2531, 33 грн..
Досліджуючи надані докази, оцінивши їх в сукупності, до уваги приймається наступне.
Статтею 67 Конституції України та ст. 9 Закону України „Про систему оподаткування" на платників податків покладено обов'язок своєчасно та у повному обсязі сплачувати загальнодержавні та місцеві податки і збори до державних та місцевих бюджетів.
Відповідно до ст. 2 Закону України „Про плату за землю" використання землі в України є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки земель. Пунктом „в" ч. 1 ст. 96 Земельного кодексу України передбачено, що землекористувачі зобов'язані своєчасно сплачувати земельний податок або орендну плату. ст. 14 Закону України „Про плату за землю" передбачено, що платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій.
Згідно ст. 17 Закону України „Про плату за землю" податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Пунктом 8 ч. 1 ст. 14 Закону України „Про систему оподаткування" передбачено, що до загальнообов'язкових податків та зборів (обов'язкових платежів) належить плата за землю (земельний податок, а також орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності), п.3 ч. 1 ст. 9 вказано, що платники податків та зборів зобов'язані своєчасно сплачувати належні суми податків і зборів у встановлені законами терміни.
Відповідно до п.11 ст. 10 та п.11 ст. 11 Закону України „Про державну податкову службу в Україні" органи державної податкової служби в установленому законом порядку мають право стягувати до бюджетів державних цільових фондів суми недоїмки та штрафних санкцій у порядку визначеному законом.
Згідно п.3. 1.1 ст. 3 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000 року активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкових зобов'язань виключно за рішенням суду.
Відповідно до п.п.5.1, 5.2.1 п.5.2 ст. 5 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" податкове зобов'язання платника податків самостійно визначене платником податків вважається узгодженим з дня подання такої декларації, та нараховане контролюючим органом вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення.
Відповідно до п.п.1.2, 1.3 вказаного Закону передбачено, що податкове зобов'язання - це зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України, податковий борг (недоїмка) - це податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
На підтвердження позовних вимог позивачем надано необхідні докази про наявність податкової заборгованості відповідача та вжиття заходів її стягнення. Судом зважається на те, що податкові вимоги, податкове повідомлення - рішення в адміністративному та судовому порядку не оскаржувались та не скасовані, доказів про сплату заборгованості суду не подано. За таких обставин, суд вважає, що позовні вимоги обґрунтовані матеріалами справи, відповідають чинному законодавству та підлягають задоволенню. Керуючись 6, 14, 71, 86, 94, 104, 105, 158-163, 167, 254-259 Кодексу адміністративного судочинства України, суд - ПОСТАНОВИВ:
Позов Хмельницького міжрайонного природоохоронного прокурора в інтересах держави в особі Старокостянтинівської об'єднаної державної податкової інспекції до приватного підприємця ОСОБА_2 про стягнення 2531, 33 грн.
Стягнути з приватного підприємця ОСОБА_2 (АДРЕСА_1, код НОМЕР_1) на користь Старокостянтинівської об'єднаної державної податкової інспекції (м. Старокостянтинів, вул. М. Красовського 4, код 33965291) 2531, 33 грн. (дві тисячі п'ятсот тридцять одна гривня 33 коп.).
Згідно ст. ст. 185-186 КАСУ сторони та інші особи, які беруть участь у справі, мають право оскаржити в апеляційному порядку Постанову повністю або частково. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня проголошення, апеляційна скарга подасться протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Подаються до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції.
Згідно ст. 254 КАСУ
Постанова, якщо інше не встановлено КАСУ, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк,
Постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.