
ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 лютого 2020 року м. Житомир справа № 240/11389/19
категорія 109020100
Житомирський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Черняхович І.Е., розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом Обслуговуючого кооперативу "Гаражно-будівельний кооператив "Хмільники" до Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області та до Державного кадастрового реєстратора міськрайонного управління у Житомирському районі та м.Житомирі Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області Вишневської Вікторії Сергіївни про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити дії,
встановив:
Обслуговуючий кооператив "Гаражно-будівельний кооператив "Хмільники" (далі - позивач) звернувся до суду з позовом до Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області (далі - відповідач 1) та до Державного кадастрового реєстратора міськрайонного управління у Житомирському районі та м.Житомирі Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області Вишневської Вікторії Сергіївни (далі - відповідач 2), в якому просить:
- визнати протиправним та скасувати рішення №РВ-1800972112019 про відмову у внесенні відомостей (змін до них) до Державного земельного кадастру від 18.07.2019, прийняте Державним кадастровим реєстратором міськрайонного управління у Житомирському районі та м. Житомирі Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області Вишневською Вікторією Сергіївною;
- зобов`язати Головне управління Держгеокадастру у Житомирській області повторно розглянути заяву про внесення відомостей (змін до них) до Державного земельного кадастру (реєстраційний номер ЗВ-1809733522019) щодо земельної ділянки, розташованої за адресою: м. Житомир , вул. Мадикова, 8 , яка відводиться Обслуговуючий кооператив "Гаражно-будівельний кооператив "Хмільники", з урахуванням висновків суду та встановлених обставин справи.
В обгрунтування заявлених позовних вимог Обслуговуючий кооператив "Гаражно-будівельний кооператив "Хмільники" зазначив, що звернувся до Державного кадастрового реєстратора міськрайонного управління у Житомирському районі та м. Житомирі Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області Вишневської Вікторії Сергіївни із заявою про реєстрацію в Державному земельному кадастрі земельної ділянки площею 0,3949 га, розташованої за адресою: м. Житомир , вул. Маликова , 8 , яка відводиться кооперативу в оренду для колективного гаражного будівництва. Однак, за наслідками розгляду вказаної заяви та доданих до неї документів державний кадастровий реєстратор прийняла рішення від 18.07.2019 №РВ-1800972112019 про відмову у внесенні відомостей до Державного земельного кадастру у зв`язку з тим, що заявником не надано відомості щодо відповідності розробленого проекту землеустрою вимогам ст.134 Земельного кодексу України, а розроблена документація із землеустрою прошита не в повній мірі. Крім того, підставою для відмови стало також й те, що поданий електронний документ не відповідає встановленим вимогам, зокрема вказаний в ньому код угідь "009.00" не відповідає встановленому переліку кодів угідь.
Позивач вважає зазначену відмову протиправною, оскільки згідно вимог ст. 134-1 Земельного кодексу України земельні ділянки державної чи комунальної власності не підлягають продажу на конкурентних засадах (земельних торгах) у разі будівництва, обслуговування та ремонту на них об`єктів транспортної інфраструктури. Натомість, положеннями с. 1 ст. 31 Закону України "Про автомобільний транспорт" визначено, що до земель автомобільного транспорту належать землі, надані в користування під споруди і устаткування гаражного господарства. З огляду на що позивач зазначає, що земельна ділянка площею 0,3949 га, розташована за адресою: м. Житомир, вул. Маликова, 8, яку кооператив хоче отримати в оренду для колективного гаражного будівництва, не підлягає продажу на земельних торгах. Натомість з приводу вказаної відповідачем 2 підстави для відмови у внесенні відомостей до Державного земельного кадастру, яка полягала в тому, що вказаний в електронному документі код угідь "009.00" не відповідає встановленому переліку кодів угідь, позивач зазначив, що згідно з Переліком угідь згідно з Класифікацією видів земельних угідь (КВЗУ), затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 17.10.2012 № 1051 "Про затвердження Порядку ведення Державного земельного кадастру" (Додаток 4) код угідь "009.00" встановлюється для земель, які використовуються для транспорту та включає земельні ділянки гаражно-будівельних кооперативів.
На підставі вищезазначеного, Обслуговуючий кооператив "Гаражно-будівельний кооператив "Хмільники" вважає, що рішення №РВ-1800972112019 про відмову у внесенні відомостей (змін до них) до Державного земельного кадастру від 18.07.2019, прийняте Державним кадастровим реєстратором міськрайонного управління у Житомирському районі та м. Житомирі Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області Вишневською Вікторією Сергіївною, є протиправним, а тому з метою його скасування кооператив звернувся з даним позовом до суду.
Ухвалою судді від 06 листопада 2019 року позовну заяву Обслуговуючого кооперативу "Гаражно-будівельний кооператив "Хмільники" було залишено без руху, а позивачу надано строк для усунення зазначених в ухвалі недоліків позовної заяви.
13 листопада 2019 року до відділу документального забезпечення суду надійшла заява Обслуговуючого кооперативу "Гаражно-будівельний кооператив "Хмільники" з усуненими недоліками позовної заяви.
Ухвалою Житомирського окружного адміністративного суду від 15 листопада 2019 року відкрито провадження в адміністративній справі №240/11389/19 за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання та виклику учасників справи.
Крім того, вказаною ухвалою відповідачу було встановлено п`ятнадцятиденний строк з дня вручення йому копії цієї ухвали для подання відзиву на позовну заяву.
Копію ухвали про відкриття провадження у справі 19 листопада 2019 року було надіслано на адресу місцезнаходження відповідачів, що зазначена в позовній заяві.
Відповідно до рекомендованих повідомлень про вручення поштових відправлень, що повернулись на адресу суду, ухвалу про відкриття провадження у справі Головне управління Держгеокадастру у Житомирській області та Державний кадастровий реєстратор міськрайонного управління у Житомирському районі та м. Житомирі Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області Вишневської Вікторії Сергіївни отримали 21 листопада 2019 року (а.с.119-120).
04 грудня 2019 року до суду надійшов відзив Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області на позовну заяву Обслуговуючого кооперативу "Гаражно-будівельний кооператив "Хмільники", в якому відповідач заперечує проти позову. Таку позицію відповідач аргументував тим, що позивач, як на підставу того, що земельні торги в даному випадку не проводяться, посилаєтьс на п. 11 ч.2 ст. 134 Земельного кодексу України, де зазначено про будівництво, обслуговування та ремонт об`єктів інженерної, транспортної, енергетичної інфраструктури, об`єктів зв`язку та дорожнього господарства. Однак, відповідач вказує, що з проекту землеустрою вбачається, що земельна ділянка відводиться позивачу в оренду для колективного гаражного будівництва та жодним чином не належить до об`єктів транспортної інфраструктури, у зв`язку з чим доводи позивача є необгрунтованими, а земельна ділянка підлягає продажу на конкурентних засадах, оскільки вона не відноситься до передбаченого ч. 2 ст. 134 Земельного кодексу України переліку земельних ділянок, які не підлягають продажу на земельних торгах.
Натомість, з приводу наявності зауважень щодо валідності електронного документу, а саме помилки в зазначені коду угідь "009.00", який не відповідає встановленому переліку кодів угідь, Головне управління Держгеокадастру у Житомирській області зазначило, що згідно з Класифікацією видів земельних угідь (КВЗУ) код угідь "009.00" присвоюється землям, які використовуються для транспорту. Однак, даний код угідь являється групою до якої відповідно до даного класифікатору входять наступні підгрупи: "009.01" - землі під залізницями, "009.02" - землі під дорогами, зокрема під грунтовими", "009.03" - землі під будівлями та спорудами транспорту". В свою чергу, відповідно до вимог програмного забезпечення для проведення державної реєстрації земельних ділянок група угідь, казана в електронному документі, при перевірці сприймається системою як критична помилка.
З огляду на зазначене та беручи до уваги, що згідно з ч. 6 ст. 24 Закону України "Про Державний земельний кадастр" підставою для відмови у здійсненні державної реєстрації земельної ділянки є, зокрема: невідповідність поданих документів вимогам законодавства, Головне управління Держгеокадастру у Житомирській області вказало, що рішення від 18.07.2019 №РВ-1800972112019 про відмову у внесенні відомостей до Державного земельного кадастру є правомірним, з огляду на що, просило відмовити в задоволенні позову в повному обсязі (а.с.122-126).
Відповідно до норм ст.ст. 257, 263 КАС України дана адміністративна справа розглядається за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання та повідомлення (виклику) учасників справи.
У відповідності до частини четвертої статті 243 КАС України судове рішення, постановлене у письмовому провадженні, повинно бути складено у повному обсязі не пізніше закінчення встановлених цим Кодексом строків розгляду відповідної справи, заяви або клопотання.
Згідно з ч. 5 ст. 250 КАС України датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.
Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини справи, об`єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов наступних висновків.
Відповідно до ст. 8 Конституції України в Україні визнається і діє принцип верховенства права. Конституція України має найвищу юридичну силу. Закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй. Норми Конституції України є нормами прямої дії. Звернення до суду для захисту конституційних прав і свобод людини і громадянина безпосередньо на підставі Конституції України гарантується.
Статтею 13 Основного Закону проголошено, що земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси, які знаходяться в межах території України, природні ресурси її континентального шельфу, виключної (морської) економічної зони є об`єктами права власності Українського народу. Від імені Українського народу права власника здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування в межах, визначених цією Конституцією.
Частиною 2 статті 19 Конституції України визначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Статтею 3 Земельного кодексу України від 25.10.2001 № 2768-III (далі - ЗК України) визначено, земельні відносини регулюються Конституцією України, цим Кодексом, а також прийнятими відповідно до них нормативно-правовими актами.
Відповідно до ст. 19 ЗК України землі України за основним цільовим призначенням поділяються на такі категорії: а) землі сільськогосподарського призначення; б) землі житлової та громадської забудови; в) землі природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення; г) землі оздоровчого призначення; ґ) землі рекреаційного призначення; д) землі історико-культурного призначення; е) землі лісогосподарського призначення; є) землі водного фонду; ж) землі промисловості, транспорту, зв`язку, енергетики, оборони та іншого призначення.
Згідно з ст. 38 ЗК України до земель житлової та громадської забудови належать земельні ділянки в межах населених пунктів, які використовуються для розміщення житлової забудови, громадських будівель і споруд, інших об`єктів загального користування.
Використання земель житлової та громадської забудови здійснюється відповідно до генерального плану населеного пункту, іншої містобудівної документації, плану земельно-господарського устрою з дотриманням будівельних норм, державних стандартів і норм (ст. 39 ЗК України).
Частиною 1 статті 41 ЗК України передбачено, що житлово-будівельним (житловим) та гаражно-будівельним кооперативам за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування земельні ділянки для житлового і гаражного будівництва передаються безоплатно у власність або надаються в оренду у розмірі, який встановлюється відповідно до затвердженої містобудівної документації.
Згідно з статтею 93 ЗК України право оренди земельної ділянки - це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для провадження підприємницької та іншої діяльності. Земельні ділянки можуть передаватися в оренду громадянам та юридичним особам України, іноземцям і особам без громадянства, іноземним юридичним особам, міжнародним об`єднанням і організаціям, а також іноземним державам.
Підстави набуття права на землю із земель державної та комунальної власності, визначені в статті 116 ЗК України.
Так, частиною 1 статті 116 ЗК України передбачено, що громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом або за результатами аукціону.
Водночас, статтею 124 ЗК України, яка регулює порядок передачі земельних ділянок в оренду, визначено, що передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування згідно з їх повноваженнями, визначеними статтею 122 цього Кодексу, чи договору купівлі-продажу права оренди земельної ділянки (у разі продажу права оренди) шляхом укладення договору оренди земельної ділянки чи договору купівлі-продажу права оренди земельної ділянки.
Передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється за результатами проведення земельних торгів, крім випадків, встановлених частинами другою, третьою статті 134 цього Кодексу. Натомість, передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, громадянам, юридичним особам, визначеним частинами другою, третьою статті 134 цього Кодексу, здійснюється в порядку, встановленому статтею 123 цього Кодексу.
Під час розгляду справи судом встановлено, що 21 січня 2019 року Обслуговуючий кооператив "Гаражно-будівельний кооператив "Хмільники" звернувся до Житомирської міської ради із заявою про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення на праві постійного користування земельної ділянки орієнтовною площею 0,45 га, розташованої за адресою: м. Житомир, вул. Маликова, 8, для будівництва та обслуговування гаражів (а.с.35-36).
Рішенням сорок п`ятої сесії сьомого скликання Житомирської міської ради від 07.02.2019 №1372 Обслуговуючому кооперативу "Гаражно-будівельний кооператив "Хмільники" був наданий дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтовною площею 0,4500 га для колективного гаражного будівництва (02.60), яка знаходиться за адресою вул. Маликова, 8 (а.с.26).
Згідно з рішення сорок п`ятої сесії сьомого скликання Житомирської міської ради від 07.02.2019 №1372 "Про затвердження документації із землеустрою та надання права користування земельними ділянками юридичним особам" ФОП ОСОБА_1 за замовленням позивача був виготовлений проект землеустрою щодо відведення в оренду Обслуговуючому кооперативу "Гаражно-будівельний кооператив "Хмільники" земельної ділянки площею 0,3949 га для колективного гаражного будівництва (02.60), розташованої за адресою: м. Житомир, вул. Маликова, 8 (а.с.29-96).
Висновком Департаменту містобудування та земельних відносин Житомирської міської ради №34/2019 П було погоджено проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки загальною площею 0,3949 га за адресою: м. Житомир, вул. Маликова, 8 , в оренду Обслуговуючому кооперативу "Гаражно-будівельний кооператив "Хмільники" для колективного гаражного будівництва, у встановленому законодавством порядку (а.с.42-43).
Крім того, з наявного у справі висновку Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області від 02.07.2019 №7012/82-19 вбачається, що експертом державної експертизи Троховською О.А. було розглянуто проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду для колективного гаражного будівництва Обслуговуючому кооперативу "Гаражно-будівельний кооператив "Хмільники" та встановлено, що вказаний проект відповідає земельному законодавству та прийнятим відповідно до нього нормативно-правовим актам. Зауваження та пропозиції щодо проекту були відсутні. З огляду на що було зроблено підсумкову оцінку про погодження проекту землеустрою (а.с.84).
В подальшому, з метою реєстрації вищезазначеної земельної ділянки площею 0,3949 га, розташованої за адресою: м. Житомир, вул. Маликова, 8, в Державному земельному кадастрі Обслуговуючий кооператив "Гаражно-будівельний кооператив "Хмільники" 11 липня 2019 року звернувся із відповідною заявою (реєстраційний номер ЗВ-1809733522019) до Державного кадастрового реєстратора міськрайонного управління у Житомирському районі та м. Житомирі Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області Вишневської Вікторії Сергіївни (а.с.21). До заяви позивачем було додано оригінал погодженої відповідно до законодавства документації із землеустрою, яка є підставою для формування земельної ділянки, а також електронний документ, що містить відомості про результати робіт із землеустрою, які підлягають внесенню до Державного земельного кадастру відповідно до вимог Закону України "Про Державний земельний кадастр" (а.с.20).
Державним кадастровим реєстратором Міськрайонного управління у Житомирському районі та м. Житомирі Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області Вишневською Вікторією Сергіївною було розглянуто заяву Обслуговуючого кооперативу "Гаражно-будівельний кооператив "Хмільники" разом з доданими до неї документами та відповідно до Порядку ведення Державного земельного кадастру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2012 №1051, та прийнято рішення від 18.07.2019 №РВ-1800972112019 про відмову у внесенні відомостей (реєстрації земельної ділянки) до Державного земельного кадастру (а.с.22).
Підставою для прийняття зазначеного рішення від 18.07.2019 №РВ-1800972112019 стало:
- невідповідність поданих документів вимогам, установленим Законом України "Про Державний земельний кадастр" та Порядком ведення Державного земельного кадастру, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2012 №1051, а саме: 1) розроблена документація із землеустрою прошита не в повній мірі; 2) долучити відомості щодо відповідності розробленого проекту землеустрою вимогам статті 134 Земельного кодексу України;
- невідповідність електронного документа установленим вимогам, а саме: XSD Схема наявні зауваження щодо валідності електронного документу - помилка угідь: код угідь "009.00" (0,3949 га) не відповідає встановленому переліку кодів угідь (а.с.22).
Правомірність прийнятого державним кадастровим реєстратором Міськрайонного управління у Житомирському районі та м. Житомирі Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області Вишневською Вікторією Сергіївною рішення від 18.07.2019 №РВ-1800972112019 про відмову у внесенні відомостей (реєстрації земельної ділянки) до Державного земельного кадастру стала підставою для звернення Обслуговуючого кооперативу "Гаражно-будівельний кооператив "Хмільники" з даним позовом до суду.
Надаючи оцінку спірним правовідносинам суд зазначає наступне.
Відповідно до ст. 193 та 194 ЗК України Державний земельний кадастр - єдина державна геоінформаційна система відомостей про землі, розташовані в межах кордонів України, їх цільове призначення, обмеження у їх використанні, а також дані про кількісну і якісну характеристику земель, їх оцінку, про розподіл земель між власниками і користувачами.
Призначенням державного земельного кадастру є забезпечення необхідною інформацією органів державної влади та органів місцевого самоврядування, заінтересованих підприємств, установ і організацій, а також громадян з метою регулювання земельних відносин, раціонального використання та охорони земель, визначення розміру плати за землю і цінності земель у складі природних ресурсів, контролю за використанням і охороною земель, економічного та екологічного обґрунтування бізнес-планів та проектів землеустрою.
Частиною 1 статті 202 ЗК України закріплено, що державна реєстрація земельних ділянок здійснюється у Державному земельному кадастрі в порядку, встановленому Законом.
Правові, економічні та організаційні основи діяльності у сфері Державного земельного кадастру врегульовані Законом України від 07.07.2011 №3613-VI "Про Державний земельний кадастр" (далі - Закон №3613-VI).
Згідно з ч. 1 ст. 1 Закону №3613-VI державна реєстрація земельної ділянки - внесення до Державного земельного кадастру передбачених цим Законом відомостей про формування земельної ділянки та присвоєння їй кадастрового номера.
Ведення та адміністрування Державного земельного кадастру, а також здійснення державної реєстрації земельних ділянок, обмежень у їх використанні, відповідно до ч. 2 ст. 7 Закону №3613-VI належить до повноважень центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин.
Внесення відомостей до Державного земельного кадастру і надання таких відомостей здійснюються державними кадастровими реєстраторами центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин (ч. 1 ст. 9 Закону №3613-VI).
Відповідно до ч. 4 ст. 9 Закону №3613-VI державний кадастровий реєстратор: здійснює реєстрацію заяв про внесення відомостей до Державного земельного кадастру, надання таких відомостей; перевіряє відповідність поданих документів вимогам законодавства; здійснює внесення відомостей до Державного земельного кадастру або надає відмову у їх внесенні; присвоює кадастрові номери земельним ділянкам.
Відносин з приводу державна реєстрація земельної ділянки врегульовані ст. 24 Закону №3613-VI.
Відповідно до ч. 1 та ч. 2 ст. 24 Закону №3613-VI державна реєстрація земельної ділянки здійснюється при її формуванні шляхом відкриття Поземельної книги на таку ділянку. Державна реєстрація земельних ділянок здійснюється за місцем їх розташування відповідним Державним кадастровим реєстратором центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин.
Частиною 3 ст. 24 Закону №3613-VI державна реєстрація земельних ділянок здійснюється, зокрема за заявою особи, якій за рішенням органу виконавчої влади, органу місцевого самоврядування надано дозвіл на розроблення документації із землеустрою, що є підставою для формування земельної ділянки при передачі її у власність чи користування із земель державної чи комунальної власності, або уповноваженої нею особи.
Відповідно до ч. 4 ст. 24 Закону №3613-VI для державної реєстрації земельної ділянки Державному кадастровому реєстратору, який здійснює таку реєстрацію, подаються: заява за формою, встановленою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері земельних відносин; оригінал документації із землеустрою, яка є підставою для формування земельної ділянки; документація із землеустрою, яка є підставою для формування земельної ділянки у формі електронного документа.
Вимоги до документів, які є підставою для внесення відомостей до Державного земельного кадастру, встановлені в ст. 22 Закону №3613-VI, згідно з якою документи, які є підставою для внесення відомостей до Державного земельного кадастру, мають відповідати таким вимогам: 1) текст документів має бути написаний розбірливо; 2) документи не мають містити підчищення або дописки, закреслені слова чи інші не обумовлені в них виправлення, орфографічні та арифметичні помилки, бути заповнені олівцем, а також з пошкодженнями, які не дають змоги однозначно тлумачити їх зміст; 3) документи мають відповідати законодавству.
Документація із землеустрою, технічна документація з оцінки земель, що подаються в електронній формі, мають засвідчуватися кваліфікованим електронним підписом сертифікованого інженера-землевпорядника.
Згідно з ст. 23 Закону №3613-VI документація із землеустрою та оцінки земель, яка є підставою для внесення відомостей до Державного земельного кадастру, подається органу, що здійснює внесення таких відомостей, також у формі електронного документа.
Вимоги до змісту, структури і технічних характеристик електронного документа визначаються Порядком ведення Державного земельного кадастру.
Електронний документ подається Державному кадастровому реєстратору, який здійснює внесення відповідних відомостей до Державного земельного кадастру, разом із документацією, яка є підставою для такого внесення, у паперовому вигляді.
Перевірка відповідності наданого електронного документа наявним даним Державного земельного кадастру та встановленим вимогам до змісту, структури і технічних характеристик щодо розроблення такого документа здійснюється Державним кадастровим реєстратором, уповноваженим здійснювати внесення відповідних відомостей до Державного земельного кадастру, протягом строку, встановленого статтею 21 цього Закону для їх внесення.
В свою чергу, державний кадастровий реєстратор, який здійснює державну реєстрацію земельних ділянок, протягом чотирнадцяти днів з дня реєстрації заяви: перевіряє відповідність документів вимогам законодавства; за результатами перевірки здійснює державну реєстрацію земельної ділянки або надає заявнику мотивовану відмову у державній реєстрації (ч. 5 ст. 24 Закону №3613-VI).
Вичерпний перелік підстав для відмови у здійсненні державної реєстрації земельної ділянки визначений у ч. 6 ст. 24 Закону №3613-VI. Так, вказаною нормою передбачено, що підставою для відмови у здійсненні державної реєстрації земельної ділянки є:
- розташування земельної ділянки на території дії повноважень іншого Державного кадастрового реєстратора;
- подання заявником документів, передбачених частиною четвертою цієї статті, не в повному обсязі;
- невідповідність поданих документів вимогам законодавства;
- знаходження в межах земельної ділянки, яку передбачається зареєструвати, іншої земельної ділянки або її частини.
Процедура та вимоги щодо ведення Державного земельного кадастру більш детально визначені в Порядку ведення Державного земельного кадастру, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2012 року № 1051 (далі - Порядок №1051).
Пунктом 107 Порядку №1051 передбачено, що державна реєстрація земельної ділянки здійснюється під час її формування за результатами складення документації із землеустрою після її погодження у встановленому порядку та до прийняття рішення про її затвердження органом державної влади або органом місцевого самоврядування (у разі, коли згідно із законом така документація підлягає затвердженню таким органом) шляхом відкриття Поземельної книги на таку земельну ділянку відповідно до пунктів 49-54 цього Порядку.
Відповідно до п. 109 та п. 110 Порядку №1051 державна реєстрація земельної ділянки здійснюється за заявою особи, якій за рішенням органу виконавчої влади, органу місцевого самоврядування надано дозвіл на розроблення документації із землеустрою, що є підставою для формування земельної ділянки у разі її передачі у власність чи користування із земель державної чи комунальної власності, або уповноваженої нею особи.
Для державної реєстрації земельної ділянки Державному кадастровому реєстраторові, який здійснює таку реєстрацію, подаються:
1) заява (у паперовій або електронній формі) про державну реєстрацію земельної ділянки за формою згідно з додатком 22;
2) оригінал погодженої відповідно до законодавства документації із землеустрою, яка є підставою для формування земельної ділянки (разом з позитивним висновком державної експертизи землевпорядної документації у разі, коли така документація підлягає обов`язковій державній експертизі землевпорядної документації), у паперовій або електронній формі відповідно до вимог Закону України "Про землеустрій";
3) електронний документ.
Згідно з п. 111 Порядку №1051 державний кадастровий реєстратор для здійснення державної реєстрації земельної ділянки протягом 14 календарних днів з дня реєстрації відповідної заяви перевіряє: 1) відповідність поданих документів вимогам, передбаченим пунктом 67 цього Порядку; 2) електронний документ відповідно до пункту 74 цього Порядку.
За результатами перевірки Державний кадастровий реєстратор виконує одну з таких дій: здійснює державну реєстрацію земельної ділянки або ж приймає рішення про відмову у державній реєстрації земельної ділянки відповідно до пунктів 70, 73, 77-85 цього Порядку.
При цьому підставою для відмови у реєстрації земельної ділянки можуть бути: невідповідності поданих документів, зазначених у пункті 110 цього Порядку, вимогам, зазначеним у підпунктах 1 і 2 цього пункту; розташування в межах земельної ділянки, яку передбачається зареєструвати, іншої земельної ділянки або її частини; розташування земельної ділянки на території дії повноважень іншого Державного кадастрового реєстратора; подання заявником документів, зазначених у пункті 110 цього Порядку, не в повному обсязі.
Здійснивши системний аналіз положень ч. 6 ст. 24 Закону №3613-VI та п. 111 Порядку №1051 суд дійшов висновку, що вказаними нормами визначений вечерпний перелік підстав для відмови у здійсненні державної реєстрації земельної ділянки, згідно з яким у реєстрації земельної ділянки може бути відмовлено у разі якщо:
1) земельна ділянки розташована на території дії повноважень іншого Державного кадастрового реєстратора;
2) в межах земельної ділянки, яку передбачається зареєструвати, знаходиться інша земельної ділянки або її частини;
3) заявником не подано в повному обсязі документи, передбачені ч. 4 ст. 24 Закону №3613-VI та п. 110 Порядку №1051;
4) подані документи не відповідають вимогам законодавства, в тому числі й вимогам, зазначеним у підпунктах 1 і 2 пункту 110 Порядку №1051.
Як вбачається з оскаржуваного рішення від 18.07.2019 №РВ-1800972112019 (а.с.22), підставами для відмови Обслуговуючому кооперативу "Гаражно-будівельний кооператив "Хмільники" у реєстрації земельної ділянки в Державному земельному кадастрі були:
- невідповідність поданих документів вимогам, установленим Законом України "Про Державний земельний кадастр" та Порядком ведення Державного земельного кадастру, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2012 №1051, а саме: 1) розроблена документація із землеустрою прошита не в повній мірі; 2) долучити відомості щодо відповідності розробленого проекту землеустрою вимогам статті 134 Земельного кодексу України;
- невідповідність електронного документа установленим вимогам, а саме: XSD Схема наявні зауваження щодо валідності електронного документу - помилка угідь: код угідь "009.00" (0,3949 га) не відповідає встановленому переліку кодів угідь.
Дослідивши наявні у матеріалах справи документи та перевіривши на відповідність вимогам чинного законодавства вказаних в рішення від 18.07.2019 №РВ-1800972112019 підстав для відмови у відмови Обслуговуючому кооперативу "Гаражно-будівельний кооператив "Хмільники" у реєстрації в Державному земельному кадастрі земельної ділянки, розташованої за адресою: м. Житомир, вул. Мадикова, 8, суд встановив наступне.
Відповідно до п. 70 Порядку №1051 державний кадастровий реєстратор у момент надходження до нього заяви про внесення відомостей (змін до них) до Державного земельного кадастру разом з документами, зазначеними у пункті 69 цього Порядку, перевіряє: 1) повноваження особи, що звернулася за внесенням відповідних відомостей (змін до них) до Державного земельного кадастру; 2) наявність повного пакета документів, необхідних для внесення відомостей (змін до них) до Державного земельного кадастру; 3) розташування об`єкта Державного земельного кадастру на території дії його повноважень; 4) придатність електронного документа для проведення його перевірки за допомогою програмного забезпечення Державного земельного кадастру.
Вимогами п. 111 Порядку №1051 визначено, що для здійснення державної реєстрації земельної ділянки державний кадастровий реєстратор перевіряє відповідність поданих документів вимогам, передбаченим пунктом 67 цього Порядку №1051, а електронний документ вимогам, передбаченим пунктом 74 Порядку №1051.
Так, пунктом 67 Порядку №1051 визначено, що документи, які є підставою для внесення відомостей (змін до них) до Державного земельного кадастру, мають відповідати таким вимогам: текст документів має бути написаний розбірливо; документи не мають містити підчищення або дописки, закреслені слова чи інші не обумовлені в них виправлення, орфографічні та арифметичні помилки, бути заповнені олівцем, а також з пошкодженнями, які не дають змоги однозначно тлумачити їх зміст; документи мають відповідати вимогам Закону України "Про Державний земельний кадастр" та цього Порядку.
Як вбачається зі змісту вищезазначених норм, жодних вимог стосовно того, що документація із землеустрою повинна бути прошитою, пункт 67 Порядку №1051 не передбачає. Статтею 22 Закону №3613-VI, якою визначено вимоги до документів, які є підставою для внесення відомостей до Державного земельного кадастру, також не передбачено необхідності прошиття документації із землеустрою.
З огляду на що суд приходить до висновку, що, відмовляючи позивачу у реєстрації земельної ділянки в Державному земельному кадастрі у зв`язку з тим, що розроблена ним документація із землеустрою не прошити в повній мірі, державний кадастровий реєстратор діяв всупереч вимогам Закону №3613-VI та Порядку №1051.
Щодо вказаної у рішенні від 18.07.2019 №РВ-1800972112019 невідповідності поданих позивачем документів вимогам, установленим Законом України "Про Державний земельний кадастр" та Порядком ведення Державного земельного кадастру, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2012 №1051, яка полягає в тому, що позивачу необхідно долучити відомості щодо відповідності розробленого проекту землеустрою вимогам статті 134 Земельного кодексу України, суд зазначає наступне.
Згідно з Порядку №1051 для державної реєстрації земельної ділянки Державному кадастровому реєстраторові, який здійснює таку реєстрацію, подаються: заява про державну реєстрацію земельної ділянки за формою згідно з додатком 22; оригінал погодженої відповідно до законодавства документації із землеустрою, яка є підставою для формування земельної ділянки; електронний документ.
Під час розгляду справи судом було безспірно встановлено, що позивачем для здійснення реєстрації земельної ділянки в Державному земельному кадастрі у зв`язку були надані державному реєстратору всі необхідні документи, передбачені Порядком №1051, в тому числі й оригінал погодженої відповідно до законодавства документації із землеустрою, яка є підставою для формування земельної ділянки. При чому, згідно з висновком Департаменту містобудування та земельних відносин Житомирської міської ради №34/2019 П та висновком Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області від 02.07.2019 №7012/82-19 проект землеустрою щодо відведення Обслуговуючому кооперативу "Гаражно-будівельний кооператив "Хмільники" земельної ділянки в оренду для колективного гаражного будівництва був погоджений у встановленому законом порядку та відповідав земельному законодавству та прийнятим відповідно до нього нормативно-правовим актам.
Статтею 50 Закон України від 22.05.2003 № 858-IV "Про землеустрій" передбачено, що проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок складаються у разі зміни цільового призначення земельних ділянок або формування нових земельних ділянок.
Проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок погоджуються та затверджуються в порядку, встановленому Земельним кодексом України.
Проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок включають: завдання на розроблення проекту землеустрою; пояснювальну записку; копію клопотання (заяви) про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки (у разі формування та/або зміни цільового призначення земельної ділянки за рахунок земель державної чи комунальної власності); рішення Верховної Ради Автономної Республіки Крим, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки (у випадках, передбачених законом); письмову згоду землевласника (землекористувача), засвідчену нотаріально (у разі викупу (вилучення) земельної ділянки в порядку, встановленому законодавством), або рішення суду; матеріали геодезичних вишукувань та землевпорядного проектування (у разі формування земельної ділянки); відомості про обчислення площі земельної ділянки (у разі формування земельної ділянки); копії правовстановлюючих документів на об`єкти нерухомого майна для об`єктів будівництва, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об`єктів з середніми та значними наслідками, які розташовані на земельній ділянці; розрахунок розміру втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва (у випадках, передбачених законом); розрахунок розміру збитків власників землі та землекористувачів (у випадках, передбачених законом); акт приймання-передачі межових знаків на зберігання (у разі формування земельної ділянки); акт перенесення в натуру (на місцевість) меж охоронних зон, зон санітарної охорони, санітарно-захисних зон і зон особливого режиму використання земель за їх наявності (у разі формування земельної ділянки); перелік обмежень у використанні земельних ділянок; викопіювання з кадастрової карти (плану) або інші графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки (у разі формування земельної ділянки); кадастровий план земельної ділянки; матеріали перенесення меж земельної ділянки в натуру (на місцевість) (у разі формування земельної ділянки); матеріали погодження проекту землеустрою.
Зі змісту вищезазначеної норми вбачається, що законодавством не передбачено включення до проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок відомостей щодо його відповідності вимогам статті 134 Земельного кодексу України.
Крім того, пунктом 67 Порядку №1051 закріплено, що при здійсненні реєстрації земельної ділянки забороняється вимагати для внесення відомостей (змін до них) до Державного земельного кадастру надання документів та здійснення дій, прямо не передбачених Законом України "Про Державний земельний кадастр".
В контексті зазначено, суд приходить до висновку, що, зазначаючи в оскаржуваному рішенні про необхідність долучення позивачем відомостей щодо відповідності розробленого Обслуговуючим кооперативом "Гаражно-будівельний кооператив "Хмільники" проекту землеустрою вимогам статті 134 Земельного кодексу України, державний кадастровий реєстратор фактично вимагав від позивача надання документів, прямо не передбачених Законом України «Про землеустрій» та Законом України "Про Державний земельний кадастр", чим, на переконання суду, порушив вимоги пункту 67 Порядку №1051.
З приводу зазначеної в оскаржуваному рішенні від 18.07.2019 №РВ-1800972112019 підстави для відмови позивачу у реєстрації земельної в Державному земельному кадастрі, яка полягала у невідповідності електронного документа установленим вимогам, а саме: в зазначені в електронному документі коду угідь "009.00", який не відповідає встановленому переліку кодів угідь, суд зазначає наступне.
Згідно з п. 74 Порядку №1051 державний кадастровий реєстратор протягом строку, встановленого пунктом 73 цього Порядку, перевіряє електронний документ на відповідність: 1) даним Державного земельного кадастру (геодезичній та картографічній основам, даним кадастрових карт (планів); 2) вимогам до змісту, структури і технічних характеристик такого документа згідно з додатком 1; 3) даним документації із землеустрою та оцінки земель.
Вимоги до до змісту, структури і технічних характеристик електронного документа, що затверджені Додатком 1 до Порядку №1051, встановлюють порядок оформлення електронного документа, що містить відомості про результати робіт із землеустрою та оцінки земель в електронному вигляді (електронного документа) та формується з метою внесення даних до Державного земельного кадастру, а також визначають набір базових лексичних та синтаксичних правил для створення електронного документа.
Пунктом 67 Вимог до до змісту, структури і технічних характеристик електронного документа, затверджених Додатком 1 до Порядку №1051, передбачено, що елемент електронного документа "Угіддя земельної ділянки" (LandParcelInfo) включає елементи, у яких зазначаються ідентифікаційні та метричні дані угідь земельної ділянки та в яких зазначаються:
1) в елементі "Кадастровий номер" (CadastralCode) - унікальний кадастровий номер земельної ділянки;
2) в елементі "Код угіддя" (LandCode) - код угіддя згідно з додатком 4 до Порядку ведення Державного земельного кадастру.
Згідно з Переліком угідь згідно з класифікацією видів земельних угідь (КВЗУ), затвердженим Додатком 4 до Порядку №1051, код угідь «009.00» встановлюється для землі, які використовуються для транспорту. Вказана група включає землі державних залізниць, автомобільних шляхів, наземних споруд трубопроводів; території річкових, морських портів та аеропортів; землі, на яких розміщені залізничні станції та автостанції, склади для обладнання і ремонтні майстерні та інші території, потрібні для забезпечення розміщення відповідної інфраструктури, а також земельні ділянки гаражно-будівельних кооперативів, некомерційні автостоянки. Лісосмуги вздовж доріг та інші вкриті лісовою рослинністю землі потрібно зараховувати до категорії земель за видами земельних угідь "ліси та інші вкриті лісовою рослинністю землі", водні акваторії портів - до категорії земель "води" Група не включає водні шляхи.
З вищезазначеного вбачається, що земельним ділянкам гаражно-будівельних кооперативів згідно з Переліком угідь згідно з класифікацією видів земельних угідь (КВЗУ), затвердженим Додатком 4 до Порядку №1051, встановлюється код угідь «009.00».
Вказаний код угідь «009.00» об`єднує групою земель до якої відповідно до даного класифікатору входять наступні підгрупи: "009.01" - землі під залізницями, "009.02" - землі під дорогами, зокрема під грунтовими", "009.03" - землі під будівлями та спорудами транспорту".
Водночас, Вимоги до змісту, структури і технічних характеристик електронного документа, затвердженими Додатком 1 до Порядку №1051, жодним чином не обмежує розробника електронного документу у можливості зазначення в такому документі коду угіддя за групою земель, без конкретизації їх підгрупи.
В ході розгляду справи судом було безспірно встановлено, що саме код «009.00», який згідно з Переліком угідь згідно з класифікацією видів земельних угідь (КВЗУ), затвердженим Додатком 4 до Порядку №1051, встановлюється земельним ділянкам гаражно-будівельних кооперативів, був вказаний позивачем в електронному документі при зверненні до державного кадастрового реєстратора для реєстрації в Державному земельному кадастрі для земельної ділянки площею 0,3949 га, розташованої за адресою: м. Житомир, вул. Маликова, 8, яку Обслуговуючий кооператив "Гаражно-будівельний кооператив "Хмільники" бажає отримати в оренду для колективного гаражного будівництва. У зв`язку з чим, суд вважає, що державним кадастровим реєстратором зроблено помилковий висновок про невідповідність зазначеного в електронному документі коду угідь "009.00» встановленому переліку кодів угідь.
Враховуючи вищезазначене та встановлені обставини справи, суд приходить до висновку, що рішення державного кадастрового реєстратора міськрайонного управління у Житомирському районі та м. Житомирі Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області Вишневської Вікторії Сергіївни від 18.07.2019 №РВ-1800972112019 про відмову у внесенні відомостей до Державного земельного кадастру є протиправним та підлягає скасуванню.
Вирішуючи позовні вимоги в частині зобов`язання Головне управління Держгеокадастру у Житомирській області повторно розглянути заяву позивача про внесення відомостей до Державного земельного кадастру щодо земельної ділянки, розташованої за адресою: м. Житомир, вул. Мадикова , 8, яка відводиться Обслуговуючий кооператив "Гаражно-будівельний кооператив "Хмільники", суд зазначає наступне.
Згідно з ч. 1 ст. 9 Закону №3613-VI внесення відомостей до Державного земельного кадастру і надання таких відомостей здійснюються державними кадастровими реєстраторами центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, а тому заявлені в цій частині вимоги до Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області не можуть бути задоволенні у спосіб, визначений позивачем.
Однак, враховуючи встановлені судом обставини справи та необхідність ефективного захисту порушених прав позивача, суд, керуючись повноваженнями, наданими ч. 2 ст. 9 , ч. 2 ст. 245 КАС України, вважає за необхідне вийти за межі позовних вимог та зобов`язати Державного кадастрового реєстратора міськрайонного управління у Житомирському районі та м.Житомирі Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області Вишневську Вікторію Сергіївну повторно розглянути заяву Обслуговуючого кооперативу "Гаражно-будівельний кооператив "Хмільники" про внесення відомостей до Державного земельного кадастру щодо земельної ділянки, розташованої за адресою: м. Житомир, вул. Мадикова, 8, яка відводиться Обслуговуючий кооператив "Гаражно-будівельний кооператив "Хмільники" в оренду для колективного гаражного будівництва, та прийняти рішення з урахуванням висновків суду та встановлених обставин справи.
Відповідно до ч. 2 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Частиною першою та другою статті 77 КАС України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
У таких справах суб`єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.
Положеннями статті 90 КАС України визначено, що суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), що міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).
Враховуючи вищезазначене, суд вважає, що позовні вимоги Обслуговуючого кооперативу "Гаражно-будівельний кооператив "Хмільники" є обгрунтованими та підлягають частковому задоволенню.
Вирішуючи питання про розподіл судових витрат, суд зазначає наступне.
Відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
При зверненні до суду з адміністративним позовом позивачем було сплачено судовий збір у розмірі 1921,00 грн., що підтверджується квитанцією від 13.11.2019 №87 (а.с.4).
Однак, у зв`язку із тим, що Державний кадастровий реєстратор міськрайонного управління у Житомирському районі та м. Житомирі Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області є посадовою особою міськрайонного управління у Житомирському районі та м. Житомирі Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області, яке у свою чергу є структурним підрозділом Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області та не є юридичною особою, понесені позивачем судові витрати у розмірі 1921,00 гривень підлягають відшкодуванню за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області.
Керуючись статтями 9, 72-77, 90, 139, 242-246, 255, 257, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
вирішив:
Адміністративний позов Обслуговуючого кооперативу "Гаражно-будівельний кооператив "Хмільники" (вул. Маликова, 8, м.Житомир, 10020; код ЄДРПОУ 42761236) до Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області (вул. Довженка, 45, м. Житомир, 10002; код ЄДРПОУ 39765513) та до Державного кадастрового реєстратора міськрайонного управління у Житомирському районі та м.Житомирі Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області Вишневської Вікторії Сергіївни (вул. М.Бердичівська, 17, м. Житомир, 10014) про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити дії - задовольнити частково.
Визнати протиправним та скасувати рішення державного кадастрового реєстратора міськрайонного управління у Житомирському районі та м. Житомирі Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області Вишневської Вікторії Сергіївни від 18.07.2019 №РВ-1800972112019 про відмову у внесенні відомостей до Державного земельного кадастру.
Зобов`язати Державного кадастрового реєстратора міськрайонного управління у Житомирському районі та м.Житомирі Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області Вишневську Вікторію Сергіївну ( вул . М.Бердичівська, 17, м.Житомир , 10014) повторно розглянути заяву Обслуговуючого кооперативу "Гаражно-будівельний кооператив "Хмільники" про внесення відомостей до Державного земельного кадастру (реєстраційний номер ЗВ-1809733522019) щодо земельної ділянки, розташованої за адресою: м. Житомир, вул. Мадикова, 8, яка відводиться Обслуговуючий кооператив "Гаражно-будівельний кооператив "Хмільники" в оренду для колективного гаражного будівництва, та прийняти рішення з урахуванням висновків суду та встановлених обставин справи.
В задоволенні решти позовних вимог - відмовити.
Стягнути на користь Обслуговуючого кооперативу "Гаражно-будівельний кооператив "Хмільники" (вул. Маликова, 8, м.Житомир, 10020; код ЄДРПОУ 42761236) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області (вул. Довженка, 45, м. Житомир, 10002; код ЄДРПОУ 39765513) судові витрати у вигляді судового збору в розмірі1921,00 грн. (тисяча дев`ятсот двадцять одна гривня ).
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Рішення суду може бути оскаржене до Сьомого апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя І.Е.Черняхович