Єдиний державний реєстр судових рішень Копія
Україна
КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
07 квітня 2010 року Справа № 2а-679/10/1170
Кіровоградський окружний адміністративний суд
у складі головуючого судді Пасічника Ю.П.,
при секретарі Колтуновій А.Ю.,
за участю представників:
- від позивача –участі не приймав,
- від відповідача - не з’явився,
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Долинської міжрайонної державної податкової інспекції до Товариства з обмеженою відповідальністю «СеАл»про стягнення податкового боргу.
Обставини справи
Позивач звернувся до Кіровоградського окружного адміністративного суду з позовом до відповідача про стягнення податкового боргу.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що за відповідачем станом на лютий 2010 року рахується заборгованість за порушення Закону України «Про фіксований сільськогосподарський податок»в сумі 173,92 грн.
В судове засідання позивач не з’явився, подавши через канцелярію суду клопотання, про розгляд справи без його участі.
Відповідач заперечень проти позову суду не надав, на судовий розгляд справи не з'явився, про розгляд справи був повідомлений за адресою, вказаною у довідці ЄДРПОУ. Відповідно до ч. 2 ст. 128 КАС України неприбуття в судове засідання сторін без поважних причин або неповідомлення ними про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду справи.
Згідно положення частини 8 статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або за адресою, яка зазначена її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи.
Місцезнаходженням юридичної особи є адреса органу або особи, які відповідно до установчих документів юридичної особи чи закону виступають від її імені (стаття 93 Цивільного кодексу України, стаття 1 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців").
Суд звертає увагу, що, як випливає зі змісту статті 22 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" інформація про зміну місцезнаходження юридичної особи підлягає обов'язковому опублікуванню в спеціалізованому друкованому засобі масової інформації. Доказів опублікування інформації про зміну місцезнаходження Товариства з обмеженою відповідальністю «СеАл»в спеціалізованому друкованому засобі масової інформації суду надано не було. Тому судові ухвали та повістки надсилалися Відповідачу за наявною в матеріалах справи копією свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи , в якому зазначена адреса Товариства з обмеженою відповідальністю «СеАл»28600, Кіровоградська область, смт. Устинівка, вул. Ювілейна, 4.
Суд розглядає справу за наявними в ній матеріалами.
В судовому засіданні 07.04.2010 року на підставі ст. 160 КАС України було проголошено вступну та резолютивну частину постанови. Складення постанови в повному обсязі відкладено до 12.04.2010р.
Розглянувши долучені до справи документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, адміністративний суд,
в с т а н о в и в:
Товариства з обмеженою відповідальністю «СеАл»зареєстроване як суб’єкт підприємницької діяльності 12.04.2005 року і взято на облік Устинівським відділенням Долинської МДПІ як платника податків –суб’єкта підприємницької діяльності.
Статтею 2 Закону України ”Про державну податкову службу в Україні” від 14.12.1990р. № 509-ХІІ визначено, що завданням органів державної податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджету, державних цільових фондів податків і зборів, а також неподаткових доходів, установлених законодавством.
Відповідно до п.1.1 ст.1 Закону України ”Про порядок погашення зобов’язань платників податку перед бюджетами та державними цільовими фондами” № 2181-Ш від 21.12.2000р. платниками податків є юридичні особи, їх філії, відділення, інші відокремлені підрозділи, що не мають статусу юридичної особи, а також, фізичні особи, які мають статус суб’єкта підприємницької діяльності чи не мають такого статусу на яких згідно законом покладено обов’язок утримувати та сплачувати податки і збори (обов’язкові платежі), пеню та штрафні санкції.
Податковий борг (недоїмка), відповідно до п.1.3 вказаної статті, це податкове зобов’язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов’язання.
Відповідно до п.п. 5.3.1, п. 5.3, ст. 5 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000 р. №2181-ІІІ платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого п.п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 цього Закону для подання податкової декларації.
Згідно статті 2 Закону України „Про фіксований сільськогосподарський податок" платниками фіксованого сільськогосподарського податку є сільськогосподарські підприємства різних організаційно-правових форм, передбачених законами України, селянські та інші господарства, які займаються виробництвом (вирощуванням), переробкою та збутом сільськогосподарської продукції, в яких сума, одержана від реалізації сільськогосподарської продукції власного виробництва та продуктів її переробки за попередній звітний (податковий) рік, перевищує 50 відсотків загальної суми валового доходу підприємства. До платників фіксованого сільськогосподарського податку належать також власники земельних ділянок та землекористувачі, в тому числі орендарі, які виробляють товарну сільськогосподарську продукцію, крім власників та землекористувачів земельних ділянок, переданих для ведення особистого підсобного господарства, будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель (присадибна ділянка), садівництва, дачного будівництва, а також наданих для городництва, сінокосіння та випасання худоби.
Відповідно до статті 5 названого Закону, сплата податку проводиться щомісячно до 20 числа наступного місяця у розмірі третини суми податку, визначеної на кожний квартал від річної суми податку, у таких розмірах: у І кварталі - 10 відсотків; у II кварталі - 10 відсотків; у III кварталі - 50 відсотків; у IV кварталі - 30 відсотків.
Законом України „Про систему оподаткування", ст. 9 передбачено обов'язок платників податків сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Відповідачем, у встановлений законами строк, не сплачено зобов'язання з фіксованого сільськогосподарського податку, яке виникло відповідно до поданого платником податків розрахунку фіксованого сільськогосподарського податку на 2009 рік.
Устинівським відділенням Долинської МДПІ відповідачу 11.03.2009 року було вручено першу податкову вимогу за №1/9, 13.04.2009 року другу податкову вимогу за № 2/13. Після закінчення 30-тиденного терміну після вручення другої податкової вимоги, борг по сплаті фіксованого сільськогосподарського податку відповідачем повністю погашеним не був.
Недоїмка по сплаті фіксованого сільськогосподарського податку виникла в період з 30.12.2009 р. по 24.02.2010 р., зокрема:
Згідно поданого відповідачем розрахунку фіксованого сільськогосподарського податку на 2009 рік від 30.01.2009 року, нараховано до сплати фіксованого сільськогосподарського податку за листопад 2009 р. в сумі 96 грн. 24 коп. Дане податкове зобов'язання сплачена частково в сумі 18 грн. 56 коп.
Згідно поданого відповідачем розрахунку фіксованого сільськогосподарського податку на 2009 рік від 31.01.2009 року, йому нараховано до сплати фіксованого сільськогосподарського податку за гудень 2009 рік в сумі 96 грн. 24 коп. Дане податкове зобов'язання відповідачем не сплачено.
Доказів підтверджуючих сплату даного податкового боргу до суду надано не було.
Таким чином загальна сума податкового боргу становить 173 грн. 92 коп.
Відповідно до пп.3.1.1 п.3.1. ст.3 Закону України „Про порядок погашення зобов’язань платника податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, активи платника податків, до яких вказаний Закон відносить кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання (п.1.7 ст.1 Закону), можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Відповідно до п. 11 ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» від 04.12.90р. №509-XII органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.
Враховуючи викладене, адміністративний суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, у відповідності до ч. 4 ст. 94 КАС України, судові витрати з відповідача не стягуються.
Враховуючи вищевикладене, керуючись ст. ст. 86, 94, 159 –163 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "СеАл" (код ЄДРПОУ 33505557) на користь Долинської міжрайонної державної податкової інспекції (Устинівське відділення) податковий борг по сплаті фіксованого сільськогосподарського податку в сумі 173,92 грн.
Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Постанова суду може бути оскаржено до суду апеляційної інстанції шляхом подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Повний текст постанови складений 08.04.2010р.
Суддя Кіровоградського окружного
адміністративного суду Пасічник Ю.П.