
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
Справа № 819/1215/18
24 лютого 2020 рокум. ТернопільТернопільський окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Мартиць О.І., розглянувши в письмовому провадженні заяву представника позивача фермерського господарства "М-Вадим" про заміну сторони її правонаступником в адміністративній справі за позовом фермерського господарства "М-Вадим" до Державної фіскальної служби України про скасування рішень та зобов`язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
14 лютого 2020 року до Тернопільського окружного адміністративного суду надійшла заява представника позивача про заміну боржника в порядку статті 379 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративній справі за позовом фермерського господарства "М-Вадим" до Державної фіскальної служби України про скасування рішень та зобов`язання вчинити певні дії.
Заява обґрунтована тим, що згідно судових рішень по даній справі вирішено стягнути з Державної фіскальної служби України судові витрати у розмірі 8810 грн., а згідно постанови Кабінету Міністрів України від 19.06.2019 №537 утворено територіальні органи Державної податкової служби, зокрема і Головне управління ДПС у Тернопільській області.
Ухвалою Тернопільського окружного адміністративного суду від 17.02.2020 у справі №819/1215/18 призначено судове засідання з розгляду заяви про заміну боржника на 24.02.2020.
Учасники справи в судове засідання 24.02.2020 не з`явились, хоча належним чином були повідомлені про дату, час і місце судового розгляду відповідно до статей 124, 126 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України).
Частина друга статті 379 КАС України визначає, що суд розглядає питання про заміну сторони виконавчого провадження в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням державного виконавця або заінтересованої особи, які звернулися з поданням (заявою), та учасників справи. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.
Враховуючи положення частини третьої статті 194, частини дев`ятої статті 205, частини четвертої статті 229, частини другої статті 379 КАС України, суд дійшов висновку про наявність підстав розгляду заяви про заміну сторони виконавчого провадження у порядку письмового провадження без фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що заява про заміну сторони виконавчого провадження підлягає задоволенню, враховуючи наступне.
Судом встановлено, що рішенням Тернопільського окружного адміністративного суду від 17.09.2018 визнано протиправним та скасовано рішення комісії Державної фіскальної служби України від 02.01.2018 №521085/39610347, №521086/39610347, №521088/39610347, №521089/39610347, №521091/39610347 та зобов`язано Державну фіскальну службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні від 20.10.2017 №4, від 24.10.2017 №5, від 21.10.2017 №7, від 21.10.2017 №8, від 23.10.2017 №10, подані фермерським господарством "М-Вадим".
Постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 09.04.2019 апеляційну скаргу Державної фіскальної служби України залишено без задоволення, а рішення Тернопільського окружного адміністративного суду від 17.09.2018 без змін.
06.09.2019 на виконання вказаного судового рішення Тернопільським окружним адміністративним судом видано виконавчий лист в адміністративній справі №819/1215/18.
Згідно частини першої статті 379 КАС України передбачено, що у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, замінює сторону виконавчого провадження її правонаступником.
Відповідно до частини четвертої статті 379 КАС України положення цієї статті застосовуються також у випадку необхідності заміни боржника або стягувача у виконавчому листі до відкриття виконавчого провадження.
Постановою Кабінету Міністрів України від 18.12.2018 №1200 утворено Державну податкову службу України та Державну митну службу України, реорганізувавши Державну фіскальну службу шляхом поділу. Постановлено, що Державна податкова служба та Державна митна служба є правонаступниками прав та обов`язків реорганізованої Державної фіскальної служби у відповідних сферах діяльності.
Також передбачено, що Державна фіскальна служба продовжує здійснювати повноваження та виконувати функції у сфері реалізації державної податкової політики, державної політики у сфері державної митної справи, державної політики з адміністрування єдиного внеску, державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового, митного законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску до завершення здійснення заходів з утворення Державної податкової служби та Державної митної служби.
Згідно постанови Кабінету Міністрів України від 19.06.2019 №537 "Про утворення територіальних органів Державної податкової служби" постановлено реорганізувати територіальні органи Державної фіскальної служби України шляхом їх приєднання до відповідних територіальних органів Державної податкової служби згідно відповідного переліку.
Також зазначено, що територіальні органи Державної фіскальної служби, які реорганізуються, продовжують здійснювати свої повноваження до передачі таких повноважень територіальним органам Державної податкової служби.
Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 21.08.2019 №682-р "Питання Державної податкової служби" погоджено пропозицію Міністерства фінансів щодо можливості забезпечення здійснення Державною податковою службою покладених на неї постановою Кабінету Міністрів України від 06.03.2019 №227 "Про затвердження положень про Державну податкову службу України та Державну митну службу України" функцій і повноважень Державної фіскальної служби, що припиняється, з реалізації державної податкової політики, державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, державної політики у сфері боротьби з правопорушення під час застосування податкового законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування та законодавства з інших питань, контроль за дотриманням якого покладено на Державну податкову службу.
Згідно наказу Державної податкової служби України від 28.08.2019 №36 "Про початок діяльності Державної податкової служби України", розпочато виконання Державною податковою службою України функцій і повноважень Державної фіскальної служби України, що припиняється.
Наказом №9 від 29.08.2019 "Про початок діяльності Головного управління ДПС у Тернопільській області" розпочато виконання Головним управлінням ДПС у Тернопільській області функцій і повноважень Головного управління ДФС у Тернопільській області.
З огляду на наведене, правонаступником Державної фіскальної служби України є Державна податкова служба України.
Враховуючи вищенаведене та з огляду на те, що боржник у виконавчому документі вибув, суд дійшов висновку, що заява підлягає задоволенню шляхом заміни боржника Державної фіскальної служби України її правонаступником Державною податковою службою України.
Керуючись статтями 241-248, 379 КАС України, суд, -
УХВАЛИВ:
Заяву представника позивача про заміну сторони боржника задовольнити.
Замінити боржника у виконавчому листі Тернопільського окружного адміністративного суду від 06.09.2019 у справі №500/1215/18 Державну фіскальну службу України (м. Київ, Львівська площа, 8, код ЄДРПОУ 39292197) її правонаступником Державною податковою службою України (м. Київ, Львівська площа, 8, код ЄДРПОУ 43005393).
Копію ухвали надіслати учасникам справи.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.
Повний текст ухвали складено 24 лютого 2020 року.
Головуючий суддя Мартиць О.І.
копія вірна:
Суддя Мартиць О.І.