
Справа № 420/1388/20
УХВАЛА
24 лютого 2020 року м. Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Корой С.М., розглянувши матеріали адміністративного позову товариства з обмеженою відповідальності «АМБРА ТРАНС» до Головного управління ДФС в Одеській області, Державної фіскальної служби України про визнання протиправними та скасування рішень і зобов`язання вчинити певні дії,-
ВСТАНОВИВ:
19.02.2020 року до Одеського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява товариства з обмеженою відповідальності «АМБРА ТРАНС» до Головного управління ДФС в Одеській області, Державної фіскальної служби України, в якій позивач просить суд:
1) визнати протиправними та скасувати:
- рішення Головного управління ДФС України в Одеській області про відмову в реєстрації податкової накладної №43791/41445773/2 від 17.12.19 р. на суму 72560,00 (в т.ч. ПДВ 12093,33);
- рішення Головного управління ДФС України в Одеській області про відмову в реєстрації податкової накладної №43840/41445773/2 від 17.12.19 р. на суму 26500,02 (в т.ч. ПДВ 4416,67);
- рішення Головного управління ДФС України в Одеській області про відмову в реєстрації податкової накладної №43866/41445773/2 від 17.12.19 на суму 32780,00 (в т.ч. ПДВ 5463,33);
- рішення Головного управління ДФС України в Одеській області про відмову в реєстрації податкової накладної №43874/41445773/2 від 17.12.19 на суму 4500,00 (в т.ч. ПДВ 750,00);
- рішення Головного управління ДФС України в Одеській області про відмову в реєстрації податкової накладної №43881/41445773/2 від 17.12.19 на суму 4500,00 (в т.ч. ПДВ 750,00);
- рішення Головного управління ДФС України в Одеській області про відмову в реєстрації податкової накладної №43904/41445773/2 від 17.12.19 на суму 4500,00 (в т.ч. ПДВ 750,00);
- рішення Головного управління ДФС України в Одеській області про відмову в реєстрації податкової накладної №43905/41445773/2 від 17.12.19 на суму 4500,00 (в т.ч. ПДВ 750,00);
- рішення Головного управління ДФС України в Одеській області про відмову в реєстрації податкової накладної №43927/41445773/2 від 17.12.19 на суму 72560,00 (в т.ч. ПДВ 12093,33);
- рішення Головного управління ДФС України в Одеській області про відмову в реєстрації податкової накладної №43933/41445773/2 від 17.12.19 на суму 4500,00 (в т.ч. ПДВ 750,00);
- рішення Головного управління ДФС України в Одеській області про відмову в реєстрації податкової накладної №43935/41445773/2 від 17.12.19 на суму 4500,00 (в т.ч. ПДВ 750,00);
- рішення Головного управління ДФС України в Одеській області про відмову в реєстрації податкової накладної №43970/41445773/2 від 17.12.19 на суму 50820,00 (в т.ч. ПДВ 8470,00);
- рішення Головного управління ДФС України в Одеській області про відмову в реєстрації податкової накладної №43978/41445773/2 від 17.12.19 на суму 4500,00 (в т.ч. ПДВ 750,00).
2) зобов`язати Державну фіскальну службу України здійснити дії по реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних:
- податкової накладної №10 від 11.11.2019 р., поданої ТОВ «Амбра-Транс»;
- податкової накладної №4 від 05.11.2019 р., поданої ТОВ «Амбра-Транс»;
- податкової накладної №6 від 13.11.2019 р., поданої ТОВ «Амбра-Транс»;
- податкової накладної №11 від 08.11.2019 р., поданої ТОВ «Амбра-Транс»;
- податкової накладної №9 від 14.11.2019 р., поданої ТОВ «Амбра-Транс»;
- податкової накладної №2 від 04.11.2019 р., поданої ТОВ «Амбра-Транс»;
- податкової накладної №1 від 01.11.2019 р., поданої ТОВ «Амбра-Транс»;
- податкової накладної №3 від 04.11.2019 р., поданої ТОВ «Амбра-Транс»;
- податкової накладної №12 від 07.11.2019 р., поданої ТОВ «Амбра-Транс»;
- податкової накладної №13 від 06.11.2019 р., поданої ТОВ «Амбра-Транс»;
- податкової накладної №5 від 06.11.2019 р., поданої ТОВ «Амбра-Транс»;
- податкової накладної №8 від 14.11.2019 р., поданої ТОВ «Амбра-Транс».
3) зобов`язати Державну фіскальну службу України здійснити перерахунок реєстраційного ліміту із показника ? Перевищ, за незареєстрованими податковими накладними/розрахунками коригування й отримати можливість скористатися нормою пп.200-1.9 ПКУ, що дало б змогу ТОВ «Амбра-транс» «вирівняти» свій реєстраційний ліміт для виписки податкових накладних.
Відповідно до п.п.3,5,6 ч.1 ст.172 КАС України суддя після одержання позовної заяви з`ясовує чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; чи позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); чи немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Ознайомившись зі змістом адміністративного позову, суддя дійшов висновку, що він не відповідає вимогам ст.160, ст.161 КАС України.
Предметом розгляду у даній справі є правомірність рішень від 17.12.19 р. про відмову в реєстрації податкової накладної №43791/41445773/2, №43840/41445773/2, №43866/41445773/2, №43874/41445773/2, №43881/41445773/2, №43904/41445773/2, №43905/41445773/2, №43927/41445773/2, №43933/41445773/2, №43935/41445773/2, №43970/41445773/2, №43978/41445773/2.
Як вбачається, зокрема, з рішення від 17.12.19 р. №43927/41445773/2 воно прийняте за підписом голови комісії, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації Мішалова Д.С.
При цьому з наданих до суду доказів не вбачається, що спірні рішення прийняті посадовими особами саме Головного управління ДФС в Одеській області.
Так, відповідно до п.9 ч.1 ст.4 КАС України відповідач - суб`єкт владних повноважень, а у випадках, визначених законом, й інші особи, до яких звернена вимога позивача.
Частиною 3 статті 46 КАС України визначено, що відповідачем в адміністративній справі є суб`єкт владних повноважень, якщо інше не встановлено цим Кодексом.
Згідно п.7 ч.1 ст. 4 КАС України суб`єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їх посадова чи службова особа, інший суб`єкт при здійсненні ними публічно-владних управлінських функцій на підставі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, або наданні адміністративних послуг.
Таким чином позивачу необхідно надати до суду докази прийняття спірних рішень саме Головним управлінням ДФС в Одеській області.
При цьому суддя зазначає, що механізм внесення відомостей, що містяться у податковій накладній до Єдиного реєстру податкових накладних, звіряння даних, що містяться у виданих платникам податку на додану вартість - отримувачам (покупцям) товарів (послуг) податковій накладній та/або розрахунку коригування, з відомостями, які містяться у Реєстрі визначає Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 року №1246.
Згідно з положеннями п.п.19,20 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 р. № 1246, податкова накладна та/або розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструється у день настання однієї з таких подій:
- прийняття в установленому порядку та набрання чинності рішенням про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування;
- набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування (у разі надходження до ДФС відповідного рішення);
- неприйняття та/або відсутність реєстрації в установленому порядку рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування.
У разі надходження до ДФС рішення суду про реєстрацію або скасування реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування, яке набрало законної сили, такі податкові накладні та/або розрахунки коригування реєструються після проведення перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку (крім абзацу десятого), або їх реєстрація скасовується. При цьому датою реєстрації або скасування реєстрації вважається день, зазначений в такому рішенні, або день набрання законної сили рішенням суду.
Тобто, повноваження щодо реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі покладені на Державну фіскальну службу України.
Водночас, п.28 Порядку №117 визначено, що податкова накладна / розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструється у день настання однієї з таких подій, зокрема:
- прийнято та набрало чинності рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі;
- набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі.
Постановою Кабінету Міністрів України від 06.03.2019 №227 "Про затвердження положень про Державну податкову службу України та Державну митну службу України" затверджено, крім іншого, Положення про Державну податкову службу України, відповідно до якого Державна податкова служба України (ДПС) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра фінансів і який реалізує державну податкову політику, державну політику з адміністрування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування.
За даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань Державна податкова служба України зареєстрована 17.05.2019, не перебуває в процесі припинення.
Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 21.08.2019 №682-р "Питання Державної податкової служби" вирішено погодитися з пропозицією Міністерства фінансів щодо можливості забезпечення здійснення Державною податковою службою покладених на неї постановою Кабінету Міністрів України від 6 березня 2019 р. № 227 "Про затвердження положень про Державну податкову службу України та Державну митну службу України" функцій і повноважень Державної фіскальної служби, що припиняється, з реалізації державної податкової політики, державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування.
Таким чином, повноваження Державної фіскальної служби України щодо реєстрації податкових накладених передані Державній податковій службі України, отже на даний час повноваження щодо реєстрації податкових накладних в ЄРПН на підставі рішення суду здійснює Державна податкова служба України.
При цьому, в прохальній частині позовної заяви позивач просить суд зобов`язати саме Державну фіскальну службу України здійснити дії по реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Таким позивачу необхідно уточнити зміст позовних вимог в цій частині.
Згідно п.5 та п.8 ч.5 ст.160 КАС України в позовній заяві зазначається:
- виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини;
- перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності), зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Однак, позивачем не зазначено щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових доказів, ксерокопії яких додано до позовної заяви.
Також, в порушення вимог вказаної статті у позовній заяві відсутній повний перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви.
Отже, позивачу необхідно надати до суду повний перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви, в тому числі первинних документів на 537 арк. та інформацію щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових доказів, ксерокопії яких додано до позовної заяви.
Згідно ч. 1 ст.169 КАС суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Згідно ч.2 ст.169 КАС України, в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Виявлені недоліки повинні бути усунені, шляхом надання до суду (з копією для відповідачів):
- доказів прийняття спірних рішень саме Головним управлінням ДФС в Одеській області;
- уточненої позовної заяви з урахуванням вищевикладеного судом;
- повного переліку документів та інших доказів, що додаються до заяви, в тому числі первинних документів на 537 арк.;
- інформацію щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових доказів, ксерокопії яких додано до позовної заяви.
Керуючись ст.ст.160, 161, 169 КАС України, суддя, -
У Х В А Л И В:
Адміністративний позов товариства з обмеженою відповідальності «АМБРА ТРАНС» до Головного управління ДФС в Одеській області, Державної фіскальної служби України про визнання протиправними та скасування рішень і зобов`язання вчинити певні дії - залишити без руху.
Встановити позивачу 10-денний строк для усунення недоліків позовної заяви з дня отримання копії ухвали.
Копію цієї ухвали надіслати позивачу.
У разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде повернута заявнику.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя С.М. Корой