Ухвала суду № 87761544, 21.02.2020, Чортківський районний суд Тернопільської області

Дата ухвалення
21.02.2020
Номер справи
608/957/16-а
Номер документу
87761544
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Копія

УХВАЛА

21 лютого 2020 року Справа № 608/957/16-а

Номер провадження2-а/608/14/2020

Чортківський районний суд Тернопільської області в складі:

головуючого суду судді Квятковської Л. Й.

з участю секретаря Маришевої Г.М.,

розглянувши у підготовчому судовому засіданні в залі суду в місті Чорткові клопотання Головного управління Пенсійного фонду України у Тернопільській області про передачу за підсудністю справи за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області про визнання протиправними дій Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області, зобов`язання перерахунку призначеної пенсії та виплати недоотриманої суми пенсії, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до відповідача Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області про визнання протиправними дій Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області, зобов`язання перерахунку призначеної пенсії та виплати недоотриманої суми пенсії.

Від відповідача Головного управління Пенсійного фонду України у Тернопільській області надійшло клопотання, в якому просять відповідно до ст. 29 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний позов ОСОБА_1 передати на розгляд Тернопільського окружного адміністративного суду, до територіальної юрисдикції (підсудності) якого належить розгляд спорів в справах незначної складності у сфері публічно-правих відносин, посилаючись на статтю 19 Кодексу адміністративного судочинства України, якою визначено, що справи, на які поширюється юрисдикція адміністративних судів, зокрема і в спорах фізичних чи юридичних осіб із суб`єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження. Вважають, що на сьогодні адміністративні справи у публічно-правових спорах, передбачених пунктом 1 частини 1 статті 19 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам, згідно ст. 20 цього Кодексу, не підсудні, тому адміністративний позов ОСОБА_1 з приводу оскарження дій суб`єкта владних повноважень підлягає вирішенню за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи - позивача або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, визначених цим Кодексом, тобто Тернопільським окружним адміністративним судом, тому просять передати справу за підсудністю. Одночасно відповідачем подано відзив на позов, в якому також ставиться питання про направлення справи за підсудністю до Тернопільського окружного адміністративного суду.

Представник відповідача Мацевко І.Г. підтримує клопотання, в якому ставиться питання про передачу адміністративного позову ОСОБА_1 на розгляд Тернопільського окружного адміністративного суду та аналогічне прохання у відзиві,просить слухати справу в її відсутності.

Позивач ОСОБА_1 подав суду заяву в якій вказав, що позовні вимоги підтримує, просить проводити судове засідання в його відсутності.

Суд, ознайомившись з поданим клопотанням вважає, що позовна заява підлягає направленню за підсудністю, виходячи з наступного.

Статтею 19 КАС України визначено справи, на які поширюється юрисдикція адміністративних судів, зокрема і в спорах фізичних чи юридичних осіб із суб`єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження.

Частиною 1 статті 20 Кодексу адміністративного судочинства України встановлений перелік адміністративних справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам: 1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності; 2) адміністративні справи, пов`язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо: оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій; уточнення списку виборців; оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум; оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб; 3) адміністративні справи, пов`язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо: примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства; примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію; 4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті; 5) адміністративні справи щодо оскарження рішень Національної комісії з реабілітації у правовідносинах, що виникли на підставі Закону України "Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років".

Відповідно до ч. 2 ст. 20 Кодексу адміністративного судочинства України окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.

Відповідно до ч. 1 ст. 29 Кодексу адміністративного судочинства України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо: 1) до початку розгляду справи по суті задоволено клопотання відповідача, зареєстроване у встановленому законом порядку, місце проживання (перебування) якого раніше не було відоме, про передачу справи за місцем його проживання (перебування); 2) при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду; 3) після відкриття провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду; 4) після задоволення відводів (самовідводів) чи в інших випадках неможливо утворити новий склад суду для розгляду справи; 5) ліквідовано або з визначених законом підстав припинено роботу адміністративного суду, який розглядав справу; 6) однією із сторін у справі є суд, в якому розглядається справа, або суддя цього суду; 7) справа підлягає розгляду як зразкова у порядку, визначеному статтею 290 цього Кодексу.

Відповідно до п. 10 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства справи у судах першої та апеляційної інстанцій, провадження у яких відкрито до набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу;

Відповідно до п. 12 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України заяви і скарги, подані до набрання чинності цією редакцією Кодексу, провадження за якими не відкрито на момент набрання ним чинності, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу. Такі заяви чи скарги не можуть бути залишені без руху, повернуті або передані за підсудністю, щодо них не може бути прийнято рішення про відмову у прийнятті чи відмову у відкритті провадження за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу, якщо вони подані з додержанням відповідних вимог процесуального закону, які діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу;

Виходячи з наведеного переліку та заявлених позовних вимог, вищевказаний позов є не підсудним Чортківському районному суду Тернопільської області як адміністративному суду.

Суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи: належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.

У відповідності з вимогами ч. 5 ст. 171 КАС України, яка регулює питання відкриття провадження в адміністративній справі, якщо за результатами отриманої судом інформації буде встановлено, що справа не підсудна цьому суду, суд надсилає справу за підсудністю в порядку, встановленому ст. 29 цього Кодексу.

Виходячи з наведеного, суд приходить до висновку, що матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області про визнання протиправними дій Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області, зобов`язання перерахунку призначеної пенсії та виплати недоотриманої суми пенсії, слід передати на розгляд за підсудністю до Тернопільського окружного адміністративного суду.

Керуючись ст.ст. 20, 29, 30, 171 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

Адміністративну справу № 608/957/16-а за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області про визнання протиправними дій Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області, зобов`язання перерахунку призначеної пенсії та виплати недоотриманої суми пенсії передати за підсудністю до Тернопільського окружного адміністративного суду.

Ухвалу може бути оскаржено до Восьмого апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня її прооголошення .

Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя:/підпис/

Копія вірна:

Ухвала набрала законної сили "___" ______ 2020р.

Оригінал ухвали знаходиться в матеріалах справи № 608/957/16-а

Суддя: Л Й Квятковська