Єдиний державний реєстр судових рішень ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ № 2а-1067/10/2370 06.04.2010 р. м. Черкаси
09 год. 25 хв.
Черкаський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді: Гаращенка В.В,
при секретарі: Бондар Т.П.,
за участю:
представника позивача: Лисенка Ю.М. за довіреністю,
відповідача: не зявився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Черкаси адміністративну справу за позовом державної податкової інспекції у Звенигородському районі Черкаської області до фізичної особи підприємця ОСОБА_2 про стягнення штрафних (фінансових) санкцій,
ВСТАНОВИВ:
Державна податкова інспекція у Звенигородському районі Черкаської області звернулася до суду з адміністративним позовом до фізичної особи підприємця ОСОБА_2 про стягнення 1097 грн. 75 коп., посилаючись на наявність у відповідача заборгованості зі сплати штрафних (фінансових) санкцій.
Позивач стверджує, що за результатами перевірки щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу субєктами підприємницької діяльності, встановлені порушення з боку відповідача вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»№ 265/95-ВР від 06.07.1995 року, внаслідок чого застосовано штрафні (фінансові) санкції в сумі 1272 грн. 75 коп., проте враховуючи переплату відповідача в сумі 175 грн., заборгованості складає 1097 грн. 75 коп.
В судовому засіданні представник позивача позов підтримав та просив його задовольнити повністю.
Відповідач заперечень проти позову не надав, в судове засідання не зявився, представника не направив, хоча належним чином повідомлений про дату, час і місце судового розгляду справи.
Заслухавши пояснення представника позивача, розглянувши подані документи і матеріали, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд приходить до наступного.
ОСОБА_2 зареєстрований як суб'єкт підприємницької діяльності 16.01.2002 року Звенигородською районною державною адміністрацією Черкаської області, ідентифікаційний номер НОМЕР_1.
Спеціальним Законом, який визначає правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг є Закон України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 6 липня 1995 року № 265/95-ВР (далі «Закон № 265/95-ВР»).
Здійснення контролю за дотриманням порядку проведення розрахунків врегульовано ст.ст. 15, 16 Закону № 265/95-ВР.
Частиною 1 ст. 15 Закону № 265/95-ВР визначено, що контроль за субєктами підприємницької діяльності щодо порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України, шляхом проведення планових або позапланових перевірок.
Так, 12.02.2010 року за результатами проведеної перевірки господарської одиниці відповідача, магазину «Каприз», що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1, та складеного акту перевірки за дотриманням субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки від 12.02.2010 року, встановлені порушення відповідачем ст. 3 Закону № 265/95-ВР, а саме:
-не проведено розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів;
-не видано розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції;
-не друкувались на реєстраторах розрахункових операцій фіскальні звітні чеки і не забезпечувалось їх зберігання;
-не забезпечено відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій.
Відповідно до ст. 3 Закону № 265/95-ВР суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та (або в безготівковій) формі із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо (при продажу товарів) наданні послуг (у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг) зобов'язані:
- проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок (п. 1 ст. 3 Закону № 265/95-ВР);
- видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції (п. 2 ст. 3 Закону № 265/95-ВР);
- щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій (п. 9 ст. 3 Закону № 265/95-ВР);
- забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня (п. 13 ст. 3 Закону № 265/95-ВР).
Відповідно до акту перевірки від 12.02.2010 року сума грошових коштів, на яку виявлено невідповідність, склала 186 грн. 55 коп.
На підставі акта перевірки від 12.02.2010 року ДПІ в Звенигородському районі Черкаської області стосовно відповідача прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0000012331 від 17.02.2010 року на суму 1272 грн. 75 коп.
Вказане рішення отримано відповідачем 18.09.2010 року.
Відповідальність за виявлені порушення Закону № 265/95-ВР встановлена п. 4 ст. 17 та ст. 22 цього Закону, зокрема, у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його незберігання в книзі обліку розрахункових операцій застосовуються фінансові санкції у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до ст. 22 цього закону, у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.
Відповідач рішення про застосування фінансових санкцій не оскаржив, штраф не сплатив. Таким чином, сума заборгованості на день розгляду справи по сплаті штрафних (фінансових) санкцій, з врахуванням переплати відповідача в сумі 175 грн., складає 1097 грн. 75 коп.
За таких обставин, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Керуючись ст.ст. 17, 71, 86, 94, 159, 162, 163, 254 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи підприємця ОСОБА_2, (АДРЕСА_2 ідентифікаційний номер НОМЕР_1) в доход бюджету через державну податкову інспекцію в Звенигородському районі Черкаської області, (20200, Черкаська область, м. Звенигородка, вул. Енгельса, 142, код ЄДРПОУ 34342405) штрафні (фінансові) санкції в розмірі 1097 (одна тисяча девяносто сім) грн. 75 коп.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд шляхом подання заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення постанови, а в разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови з дня складення та підписання її повного тексту. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
СуддяВ.В. Гаращенко