Постанова № 8776001, 29.03.2010, Херсонський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
29.03.2010
Номер справи
2951/09/2170
Номер документу
8776001
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90

_____________

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"29" березня 2010 р. Справа № 2-а-2951/09/2170

Херсонський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді: Кравченко К.В.,

при секретарі: Сергеєвої К.І.,

за участю:

представника позивача Князєвої Я.Є.,

відповідача ОСОБА_2,

представника відповідача ОСОБА_3

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом

державної податкової інспекції у м. Херсоні

до приватного підприємця ОСОБА_2

про стягнення фінансових санкцій,

встановив:

Державна податкова інспекція у м. Херсоні (далі-позивач) звернулася до суду з позовом до приватного підприємця ОСОБА_2 (далі-відповідач) про стягнення заборгованості зі сплати фінансових санкцій в розмірі 1700,00грн.

В обґрунтування своїх вимог позивач посилається на те, що відповідач має заборгованість зі сплати фінансових санкцій в розмірі 1700,00грн., які застосовані до відповідача рішеням про застосування фінансових санкцій від 10.08.2007р. №0005852305 на підставі акту перевірки від 06.08.2007 р. № 21220464/0235/411 за порушення вимог Закону України “Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів ”. Позивач зазначає, що фінансова санкція відповідача не сплачена у встановлені законодавством строки, а тому дану суму заборгованості слід стягнути в судовому порядку.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримала та просила задовольнити з підстав, викладених у позовній заяві.

Відповідач та представник відповідача проти позову заперечували, посилаючись на незаконність проведеної перевірки, оскільки вона була проведена з порушенням вимог законодавства.

Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ст..ст. 16, 17 Закону України “Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів ” від 19 грудня 1995 року N 482/95-ВP із змінами та доповненнями (далі-Закон № 482/95-ВP) контроль за дотриманням норм цього Закону здійснюють органи, які видають ліцензії, а також інші органи в межах компетенції, визначеної законами України. Рішення про стягнення штрафів, передбачених частиною другою цієї статті, приймаються органом, який видав ліцензію на право виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями і тютюновими виробами, та іншими органами виконавчої влади у межах їх компетенції, визначеної законами України.

Згідно зі ст. 10,11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції здійснюють контроль за наявністю марок акцизного збору на пляшках (упаковках) алкогольних напоїв і на пачках (упаковках) тютюнових виробів під час їх транспортування, зберігання і реалізації; здійснюють контроль за дотриманням суб'єктами підприємницької діяльності, які здійснюють роздрібну торгівлю тютюновими виробами, максимальних роздрібних цін на тютюнові вироби, встановлених виробниками або імпортерами таких тютюнових виробів.

Як вбачається з матеріалів справи, в результаті проведеної 06.08.2007 р. перевірки магазину, який розташований за адресою: м. Херсон, на розі вулиць Патона та Шенгелія, де здійснює свою підприємницьку діяльність ОСОБА_2 податковими ревізорами-інспекторами ДПА у Херсонській області Прокопенком В.П. та Аркаєвим К.О., які діяли на підставі направлень від 06.08.2007 р. № 422 та 423, відповідно, був складений акт перевірки щодо контролю за дотриманням вимог чинного законодавства у сфері торгівлі, громадського харчування послуг субєктами підприємницької діяльності № 21220464/0235/411 від 06.08.2007 р., яким встановлено порушення ст.11 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», яке полягає в зберіганні за місцем реалізації алкогольних напоїв без марок акцизного збору, встановленого зразка.

Відповідно до ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» в разі зберігання, транспортування, реалізації фальсифікованих алкогольних напоїв та тютюнових виробів, алкогольних напоїв та тютюнових виробів без марок акцизного збору встановленого зразка або з підробленими марками акцизного збору - в розмірі 100 відсотків вартості товару, але не менше 1700 гривень.

На підставі вищевикладеного за порушення ст.11 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» позивачем прийнято рішення від 10.08.2007 р. № 0005852305 про застосування до відповідача фінансових санкцій на суму 1700,00грн.

Згідно зі ст. 25 Закону № 265/95-ВР суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17-24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.

Факт порушення відповідачем вимог Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», що зафіксований в акті перевірки, підтверджується належними доказами: актом перевірки, додатком до акту перевірки, яким зафіксовані алкогольні напої, що зберігались без марок акцизного збору, загальною вартістю 16 грн..

Суд не приймає до уваги посилання відповідача та предствника відповідача на порушення вимог законодавства при проведенні вищевказаної перевірки, оскільки, по-перше, судом не встанолено порушень порядку проведення вказаної перевірки, які б могли бути підставою для висновку про незаконність перевірки та винесених за її результатами рішень, а по-друге, правомірність проведеної перевірки вже встановлена постановою Дніпровського районного суду м. Херсона від 15.04.2008р. та ухвалою Одеського апеляційного адміністративного суду від 24.11.2009р. по справі №2а-21/08 за позовом ОСОБА_2 до податкових ревізорів-інспекторів Прокопенко К.О. та Аркаєвим К.О..

Оскільки на час розгляду справи фінансова санкція відповідачем не сплачена, вона підлягаєть стягненню в судовому порядку.

Керуючись ст. ст. 158-163, 167 КАС України, суд, -

постановив:

Позов державної податкової інспекції у м. Херсона задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_2 (73000, АДРЕСА_1 ідентифікаційний номер НОМЕР_2) до державного бюджету (код платежу до Державного бюджету 21081100, бюджетний рахунок 31116106700002, одержувач Держказнчейство у м. Херсоні, код ЗКПО 24104230 в установі банку УДК у Херсонській області, м.Херсон, МФО 852010) фінансову санкцію в сумі 1700,00 грн. (одна тисяча сімсот грн. 00 коп.)

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Текст постанови складений в повному обсязі та підписаний 02.04.2010р.

Суддя Кравченко К.В.