Рішення № 87741132, 20.02.2020, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
20.02.2020
Номер справи
640/11162/19
Номер документу
87741132
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

20 лютого 2020 року м. Київ № 640/11162/19

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Шулежка В.П., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи адміністративну справу за позовом Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у м. Києві до Державного підприємства «Укроборонресурси» про застосування заходів реагування,

В С Т А Н О В И В:

До Окружного адміністративного суду м. Києва звернулось Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у м. Києві (далі - позивач, ГУ ДСНС у м. Києві) з позовом до Державного підприємства «Укроборонресурси» (далі - відповідач, ДП «Укроборонресурси»), в якому просить застосувати заходи реагування у вигляді повного зупинення експлуатації приміщень Державного підприємства «Укроборонресурси», розташованих за адресою: вул. Саперно- Слобідський проїзд, 3 шляхом повного відключення електроживлення та накладення печаток на електрощитки та вхідні двері складських будівель №№ 5, 28, будівлі № 13 (контрольно - перепускний пункт) та підвального приміщення адміністративної будівлі Державного підприємства «Укроборонресурси».

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що при проведенні позапланового заходу державного нагляду приміщень ДП «Укроборонресурси», розташованих за адресою: вул. Саперно-Слобідський проїзд, буд. 3 у Голосіївському районі м. Києва, виявлено ряд порушень вимог законодавства у сферах цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки, які створюють небезпеку для життя та здоров`я людей і на момент звернення до суду не усунені відповідачем.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 25.06.2019 відкрито провадження в адміністративній справі та призначено справу до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін.

Представник відповідача надав до суду відзив, в якому зазначив, що на виконання вимог акту перевірки та припису відповідачем вжиті заходи щодо усунення виявлених у ході перевірки порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, у зв`язку з чим просив відмовити у задоволенні позову повністю.

Відповідач подав клопотання про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням сторін.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 16.07.2019 в задоволенні клопотання Державного підприємства «Укроборонресурси» про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін відмовлено.

Розглянувши документи і матеріали, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено наступне.

Як вбачається з матеріалів справи, у період з 14.03.2019 по 20.03.2019 головним інспектором відділу запобігання надзвичайним ситуаціям Голосіївського РУ ГУ ДСНС України у м. Києві майором служби цивільного захисту Пелепасем О.А. та провідним інспектором ВПБ УЗНС ГУ ДСНС у м. Києві капітаном служби цивільного захисту Шульгою В.В. проведено планову перевірку приміщень відповідача за адресою: 03039, м. Київ, вул. Саперно-Слобідський проїзд, 3 щодо додержання суб`єктом господарювання вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки.

За результатами перевірки складений акт щодо дотримання суб`єктом господарювання вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки ДП «Укроборонресурси» № 252 від 20.03.2019, яким зафіксовано 47 порушень та встановлено, що об`єкт перевірки - приміщення ДП «Укроборонресурси» за адресою: вул. Саперно-Слобідський проїзд, 3 в Голосіївському районі м. Києва функціонує з порушеннями правил та норм пожежної і техногенної безпеки.

З метою усунення виявлених під час перевірки порушень щодо додержання суб`єктом господарювання вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, вказаних в акті перевірки № 252 від 20.03.2019, позивачем видано припис від 25.03.2019 №165, яким передбачено строк для усунення порушень до 20.04.2019.

Оскільки перевіркою встановлено наявність чисельних порушень, які, на думку позивача, створюють загрозу життю та здоров`ю людей, та які не усунуті відповідачем у встановлений строк, позивач звернувся з даним позовом до суду.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, що виникли між сторонами, суд вважає за необхідне зазначити наступне.

Статтею 19 Конституції України регламентовано, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно частини п`ятої статті 4 Закону України від 05.04.2007 № 877-V «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» передбачено, що виробництво (виготовлення) або реалізація продукції, виконання робіт, надання послуг суб`єктами господарювання можуть бути зупинені повністю або частково виключно за рішенням суду.

Відновлення виробництва (виготовлення) або реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг суб`єктами господарювання після призупинення можливе з моменту отримання органом державного нагляду (контролю), який ініціював призупинення, повідомлення суб`єкта господарювання про усунення ним усіх встановлених судом порушень.

Частина сьома статті 7 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» передбачає, що на підставі акта, складеного за результатами здійснення заходу, в ході якого виявлено порушення вимог законодавства, орган державного нагляду (контролю) за наявності підстав для повного або часткового зупинення виробництва (виготовлення), реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг звертається у порядку та строки, встановлені законом, з відповідним позовом до адміністративного суду. У разі необхідності вжиття інших заходів реагування орган державного нагляду (контролю) протягом п`яти робочих днів з дня завершення здійснення заходу державного нагляду (контролю) складає припис, розпорядження, інший розпорядчий документ щодо усунення порушень, виявлених під час здійснення заходу.

Відповідно до пунктів 29, 33 та 43 частини першої статті 2 Кодексу цивільного захисту України об`єкт підвищеної небезпеки - об`єкт, який згідно із законом вважається таким, на якому є реальна загроза виникнення аварії та/або надзвичайної ситуації техногенного чи природного характеру; пожежна безпека - відсутність неприпустимого ризику виникнення і розвитку пожеж та пов`язаної з ними можливості завдання шкоди живим істотам, матеріальним цінностям і довкіллю; техногенна безпека - відсутність ризику виникнення аварій та/або катастроф на потенційно небезпечних об`єктах, а також у суб`єктів господарювання, що можуть створити реальну загрозу їх виникнення. Техногенна безпека характеризує стан захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного характеру. Забезпечення техногенної безпеки є особливою (специфічною) функцією захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій.

Згідно пунктів 1, 3 та 4 частини першої статті 7 Кодексу цивільного захисту України цивільний захист здійснюється за такими основними принципами: гарантування та забезпечення державою конституційних прав громадян на захист життя, здоров`я та власності; пріоритетності завдань, спрямованих на рятування життя та збереження здоров`я громадян; максимально можливого, економічно обґрунтованого зменшення ризику виникнення надзвичайних ситуацій.

Пунктом 21 частини першої статті 20 Кодексу цивільного захисту України визначено, що до завдань і обов`язків суб`єктів господарювання у сфері цивільного захисту належить: забезпечення виконання вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, а також виконання вимог приписів, постанов та розпоряджень центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сферах техногенної та пожежної безпеки.

Частиною першою статті 66 Кодексу цивільного захисту України передбачено, що центральний орган виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, здійснює державний нагляд (контроль) шляхом проведення планових та позапланових перевірок відповідно до закону.

Як передбачено частиною першою статті 67 Кодексу цивільного захисту України, до повноважень центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, належить:

складення актів перевірок, приписів про усунення порушень вимог законодавства у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки у разі виявлення таких порушень (пункт 11);

звернення до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки роботи підприємств, окремих виробництв, виробничих дільниць, експлуатації будівель, об`єктів, споруд, цехів, дільниць, а також машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів, зупинення проведення робіт, у тому числі будівельно-монтажних, випуску і реалізації пожежонебезпечної продукції, систем та засобів протипожежного захисту, надання послуг, якщо ці порушення створюють загрозу життю та/або здоров`ю людей (пункт 12).

Статтею 68 Кодексу цивільного захисту України передбачено, що посадові особи центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, у разі порушення вимог законодавства з питань техногенної та пожежної безпеки, у тому числі невиконання їх законних вимог, зобов`язані застосовувати санкції, визначені законом.

У разі встановлення порушення вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, що створює загрозу життю та здоров`ю людей, посадові особи центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сферах техногенної та пожежної безпеки, звертаються до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення роботи підприємств, окремих виробництв, виробничих дільниць, агрегатів, експлуатації будівель, споруд, окремих приміщень, випуску та реалізації пожежонебезпечної продукції, систем та засобів протипожежного захисту у порядку, встановленому законом.

Пунктами 1, 2 частини першої статті 70 Кодексу цивільного захисту України встановлено, що підставою для звернення центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення роботи підприємств, об`єктів, окремих виробництв, цехів, дільниць, експлуатації машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів є: недотримання вимог пожежної безпеки, визначених цим Кодексом, іншими нормативно-правовими актами, стандартами, нормами і правилами; порушення вимог пожежної безпеки, передбачених стандартами, нормами і правилами, під час будівництва приміщень, будівель та споруд виробничого призначення.

Частиною другою статті 70 Кодексу цивільного захисту України встановлено, що повне або часткове зупинення роботи підприємств, об`єктів, окремих виробництв, цехів, дільниць, експлуатації машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів, виконання робіт, надання послуг здійснюється виключно за рішенням адміністративного суду.

Виходячи з вищевикладеного, орган, який здійснює державний нагляд у сферах техногенної та пожежної безпеки, у разі виявлення факту недотримання вимог пожежної безпеки, на підставі акту, складеного за результатами здійснених заходів (перевірок тощо), має право звернутися до суду із позовом про застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення експлуатації будівель, споруд.

При цьому, захід реагування у вигляді повного зупинення об`єкту до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки є крайнім заходом, обрання якого є доцільним лише у разі, якщо допущенні порушення реально створюють загрозу життю та/або здоров`ю людей. Вжиття заходів реагування на порушення тих чи інших правил пожежної безпеки слід оцінювати з урахуванням принципу пропорційності, що передбачає дотримання необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямовані такі заходи.

Пунктом 4 розділу І Правил пожежної безпеки в Україні, затверджених наказом Міністерства внутрішніх справ України від 30.12.2014 № 1417, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 05.03.2015 за № 252/26697 (далі - ППБУ) передбачено, що пожежна безпека повинна забезпечуватися шляхом проведення організаційних заходів та технічних засобів, спрямованих на запобігання пожежам, забезпечення безпеки людей, зниження можливих майнових втрат і зменшення негативних екологічних наслідків у разі їх виникнення, створення умов для успішного гасіння пожеж.

Як вбачається з матеріалів справи, за результатами проведення планового заходу щодо додержання суб`єктом господарювання вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки приміщень ДП «Укроборонресурси», розташованих за адресою: вул. Саперно-Слобідський проїзд, буд. 3 у Голосіївському районі м. Києва складено акт від 20.03.2019 № 252, в якому зафіксовано 47 порушень, та встановлено, що об`єкт перевірки функціонує з порушеннями правил пожежної безпеки, що створює загрозу життю та здоров`ю людей.

Також з метою вжиття заходів щодо усунення виявлених порушень позивачем винесено припис від 25.03.2019 №165, який містить перелік заходів, які повинен здійснити відповідач з метою усунення виявлених під час перевірки порушень щодо додержання (виконання) вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, вказаних в акті.

З метою усунення порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, відповідачем 26.03.2019 затверджено План організаційно-технічних заходів по виконанню припису від 25.03.2019 №165, виданого Голосіївським районним управлінням ГУ ДСНС України у м. Києві.

В подальшому, відповідачем в підтвердження усунення порушень надіслано позивачу лист від 11.07.2019 про виконання вимог припису від 25.03.2019 №165 та проведення заходу державного нагляду (контролю) щодо дотримання ДП «Укроборонресурси» вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки.

В матеріалах справи міститься акт від 05.08.2019 № 869, складений позивачем за результатами проведення позапланової перевірки щодо додержання суб`єктом господарювання вимог у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки, виконання вимог припису, з якого вбачається про часткове усунення виявлених контролюючим органом порушень та в якому зафіксовано 20 порушень, які не усунуті:

1) розділ II, п. 21, п. 22 ППБУ - реконструкція, технічне переоснащення та капітальний ремонт здійснена без проектної документації, яка затверджена у встановленому порядку (влаштовано тимчасові споруди - блок -модулі, переобладнання складських будівель під ремонтні зони);

2) розділ III, п.1.4 ППБУ - протипожежні відстані між будинками, спорудами, відкритими майданчиками для зберігання матеріалів, устаткування допускається захаращувати, використовуються для складування матеріалів, устаткування, стоянок транспорту, будівництва та встановлення тимчасових будинків і споруд, у тому числі мобільних (інвентарних) будівель;

3) розділ III, п.2.5 ППБУ - у будівлях №№2, 5, 8, 9, 12, 13, 15, 17, 18, 23, 32, дерев`яні елементи горищних покриттів не оброблені засобами вогнезахисту, які забезпечують І групу вогнезахисної ефективності;

4) розділ III, п.2.23 ППБУ - висота проходів на шляхах евакуації з підвального поверху адміністративної будівлі менше 2-х метрів відповідно до вимог п. 7.3.6. ДБН В.1.1.7-2016 «Пожежна безпека об`єктів будівництва. Загальні вимоги»;

5) розділ III, п.2.37 ППБУ - допускається улаштовувати на шляхах евакуації коридору другого поверху адміністративного корпусу порогів;

6) розділ IV, п.1.3 ППБУ - у складських та виробничих приміщеннях рівень вибухозахисту (ступеня захисту оболонки) електрообладнання в т.ч. розподільчих електрощитів не відповідає класу зони відповідно до ПУЕ;

7) розділ IV, п.1.6. ППБУ - з`єднання, відгалуження та окінцювання жил проводів і кабелів виконані не за допомогою опресування, зварювання, паяння або затискачів;

8) розділ IV, п.1.8. ППБУ - допускається експлуатація тимчасових дільниць електромереж;

9) розділ IV, п.1.17. ППБУ - електророзетки, вимикачі, перемикачі та інші подібні апарати встановлені на горючі основи (конструкції) без підкладанням під них суцільного негорючого матеріалу, що виступає за габарити апарата не менше ніж на 0,01 метра;

10) розділ V, п.1.2. ППБУ - будівлі №№2, 5, 7, 8, 9, 11, 12, 13, 15, 17, 20, 22, 23, 27, 28, 29, 31, 34, 35 та тимчасові споруди - блок-модулі не обладнані системами протипожежного захисту з забезпеченням віддаленого цілодобового нагляду за станом систем протипожежного захисту об`єкта відповідно до вимог п.5.2., п.5.8., п.12.1.1. ДБН В.2.5-56:2014 «Системи протипожежного захисту»;

11) розділ V, п.1.2. ППБУ - приміщення будівлі та територія не обладнані системою оповіщення про пожежу та гучномовним зв`язком відповідно до вимог додатку Б ДБН В.2.5-56:2014 «Системи протипожежного захисту»;

12) розділ V, п.1.2. ППБУ - відсутнє централізоване пожежне спостерігання для забезпечення віддаленого цілодобового нагляду за станом систем протипожежного захисту адміністративного корпусу (тривожне сповіщення від приймально- контрольного приладу системи протипожежного захисту не виведено на пульт пожежного спостерігання) відповідно до вимог п. 5.8., п. 12.1.1. ДБН В.2.5-56:2014 «Системи протипожежного захисту»;

13) розділ VI, п.8.1. ППБУ - відсутній план розміщення колісних транспортних засобів в місцях їх зберігання з кількістю понад 25 одиниць із зазначенням порядку евакуації в разі виникнення пожежі відповідно до п. 2. розділу VII Правил пожежної безпеки для підприємств і організацій автомобільного транспорту України, затвердженими наказом Міністерства інфраструктури України від 21.01.2015 № 11, зареєстрованими у Міністерстві юстиції України 12.03.2015 за № 279/26724;

14) розділ VI, п.9.1. п/п. 3 ППБУ - небезпечні та особливо небезпечні речовини та матеріали зберігаються в складах менше ніж І і II ступенів вогнестійкості згідно з ДБН В.1.1-7-2016 «Пожежна безпека об`єктів будівництва. Загальні вимоги» (складська будівля №5);

15) розділ VI, п.9.1. п/п. 7 ППБУ - у складських приміщеннях, розташованих у будинках будь-якого ступеня вогнестійкості, стелажі висотою більше 3 м виконані з горючих матеріалів (складська будівля №5);

16) розділ VI, п.9.1. п/п. 7 ППБУ - відстань між стінами та штабелями в складських приміщеннях менше 0,8 м;

17) розділ VI, п.9.1. п/п. 8 ППБУ - складські приміщення (відсіки), розташовані в підвальних поверхах адміністративної будівлі, не мають люки чи вікна розміром 0,9 х 1,2 м з приямками (для випускання диму в разі пожежі) або не обладнані системою димовидалення;

18) ст. 57 п.2, 5 КЦЗУ - допускається використання орендованих приміщень без зареєстрованої декларації відповідності матеріально- технічної бази суб`єкта господарювання вимогам законодавства у сфері пожежної безпеки;

19) розділ V п. 6, п\п. 1, ПТБ - не проводиться навчання з питань техногенної безпеки, навчання діям і способам захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного характеру (далі - навчання), яке організовується з метою підготовки населення, сил цивільного захисту та органів управління до дій в умовах надзвичайних ситуацій відповідно до Порядку здійснення навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.06.2013 № 444;

20) ст.9 Закону України «Про об`єкти підвищеної небезпеки» - не проведена ідентифікація об`єкту у відповідності до п. 3 Порядку ідентифікації та обліку об`єктів підвищеної небезпеки затверджений постановою Кабінету Міністрів України «Про ідентифікацію та декларування безпеки об`єктів підвищеної небезпеки».

З матеріалів справи вбачається, що на вказаний акт позапланової перевірки від 05.08.2019 № 869 ДП «Укроборонресурси» надано пояснення, в яких відповідач повідомив, що після проведення перевірки підприємство продовжує активні заходи задля усунення виявлених порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки. Також відповідач зазначив, що ДП «Укроборонресурси» усунуто ряд порушень, зокрема, зазначених в пунктах 1, 3, 5, 8, 9, 16.

Враховуючи зазначене, вбачається, що відповідачем частково усунуто виявлені позивачем порушення, що свідчить про добросовісність намірів ДП «Укроборонресурси» щодо вжиття відповідних заходів на виконання вимог акту перевірки, однак, не є підставою для відмови у задоволенні позову про застосування певних заходів державного реагування, оскільки неусунуті порушення (зазначені в пунктах 2, 4, 6, 7, 10-15, 17-20) впливають на ризик виникнення надзвичайної ситуації, аварії чи пожежі, і, як наслідок, можуть спричинити загрозу життю і здоров`ю людей.

Згідно вимог пункту 4.3.7 ДСТУ 2272-06 «Пожежна безпека. Терміни та визначення основних понять» «Небезпечний чинник пожежі, небезпечний фактор пожежі - прояв пожежі, що призводить чи може призвести до опіків, отруєння леткими продуктами згоряння або піролізу, травмування чи загибелі людей та (або) заподіяння матеріальних, соціальних, екологічних збитків. До небезпечних факторів пожежі належать: підвищена температура, задимлення, погіршення складу газового середовища.».

Відповідно до вимог пункту 33 частини першої статті 2 Кодексу цивільного захисту України «пожежна безпека - відсутність неприпустимого ризику виникнення і розвитку пожеж та пов`язаної з ними можливості завдання шкоди живим істотам, матеріальним цінностям і довкіллю».

Таким чином, пожежі відносяться до надзвичайних ситуацій, а загроза життю та здоров`ю людей виникає не лише при наявності порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, що безпосередньо можуть до неї призвести, але й при наявності інших порушень по нездійсненню заходів щодо захисту людей від шкідливого впливу небезпечних чинників при вже виниклій пожежі.

Суд зауважує, що забезпечення державою конституційних прав громадян на захист життя, здоров`я та власності від невиправданого ризику виникнення надзвичайних ситуацій має пріоритетне значення.

Відповідно до статті 2 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод встановлено, що право кожного на життя охороняється законом. Цей припис зобов`язує державу вживати належних заходів для захисту життя осіб, які знаходиться під її юрисдикцією.

Слід зазначити, що це зобов`язання повинно тлумачитися як таке, що застосовується в контексті будь-якої діяльності, публічної чи ні, в якій право на життя може бути поставлене під сумнів.

Недодержання суб`єктами господарювання вимог у сфері техногенної та пожежної безпеки призводить до невиправданого ризику виникнення надзвичайних ситуацій та, відповідно, ризику завдання шкоди життю і здоров`ю населення.

При цьому, суд враховує, що запропонований захід реагування, як зупинення експлуатації приміщень має тимчасовий характер, період дії якого залежить безпосередньо від факту усунення ДП «Укроборонресурси» виявлених порушень.

Крім того, вказаний захід реагування не є санкцією за порушення вимог законодавства з питань техногенної та пожежної безпеки, а є превентивним заходом, який спрямований на недопущення існування невиправданого ризику виникнення надзвичайних ситуацій та, відповідно, ризику завдання шкоди життю і здоров`ю населення.

Згідно з частиною першою статті 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Частиною першою статті 90 КАС України визначено, що суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.

Проаналізувавши наведені положення законодавства та дослідивши матеріали справи, суд вважає за необхідне застосувати заходи реагування шляхом зупинення експлуатації приміщень ДП «Укроборонресурси» за адресою: вул. Саперно-Слобідський проїзд, 3 шляхом відключення електроживлення та накладення печаток на електрощитки та вхідні двері складських будівель №№ 5, 28, будівлі № 13 (контрольно-перепускний пункт) та підвального приміщення адміністративної будівлі Державного підприємства «Укроборонресурси» до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки, вказаних в акті перевірки № 869 від 05.08.2019.

Враховуючи викладене, оцінивши докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні, суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню.

Враховуючи вимоги частини 2 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати у цій справі стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись ст.ст. 8, 9, 72-77, 139, 241-246, 263 Кодексу адміністративного судочинства України суд,

В И Р І Ш И В:

Адміністративний позов Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у м. Києві (01601, м. Київ, вул. Володимирська, 13, код ЄДРПОУ 38620155) задовольнити.

Застосувати заходи реагування у сфері державного нагляду (контролю) у вигляді повного зупинення експлуатації приміщень Державного підприємства «Укроборонресурси», що розташовані за адресою: м. Київ, вул. Саперно-Слобідський проїзд, 3 шляхом повного відключення електроживлення та накладення печаток на електрощитки та вхідні двері складських будівель №№ 5, 28, будівлі № 13 (контрольно-перепускний пункт) та підвального приміщення адміністративної будівлі Державного підприємства «Укроборонресурси» до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки, вказаних в акті перевірки № 869 від 05.08.2019.

Рішення суду набирає законної сили в строк і порядку, передбачені статтею 255 Кодексу адміністративного судочинства України. Рішенням суду може бути оскаржено за правилами встановленими статтями 293, 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України з урахуванням підпункту 15.5 пункту 15 частини першої Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України в редакції згідно з Законом України від 3 жовтня 2017 року № 2147-VIII.

Суддя В.П. Шулежко