
Справа № 545/329/20
Провадження № 3/545/135/20
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"20" лютого 2020 р. р. Полтавський районний суду Полтавської області в складі:
головуючого судді Потетій А.Г.,
з участю секретаря Кудря А.Р.,
прокурора Колоса В.О,
розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з Управління стратегічних розслідувань в Полтавській області Департаменту Стратегічних розслідувань Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця Російська Федерація, Сахалінська обл., м. Корсаків Українця, зареєстрованого та проживаючого за адресою АДРЕСА_1 , паспорт НОМЕР_1 , виданий 03.04.1996 Полтавським РВ УМВС України в Полтавській області, ідентифікаційний номер НОМЕР_2 , за ч1 ст.172-7 КУпАП,
за вчинення корупційного правопорушення, передбаченого ч. 1,2 ст.172-6 КУпАП,-
В С Т А Н О В И В :
Відповідно до п. 9 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» (далі Закону) правопорушення, пов`язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. І ст. З цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Згідно ст. 68 Конституції України кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.
Так, рішенням Тахтаулівської сільської ради Полтавського району Полтавської області від 03.11.2015 № 05 «Про обрання нового секретаря Тахтаулівської сільської ради» Рубеля Олександра Миколайовича з 04 листопада 2015 року призначено на посаду секретаря сільської ради.
Згідно ст. 2 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» - посадовою особою місцевого самоврядування є особа, яка працює в органах місцевого самоврядування, має відповідні посадові повноваження щодо здійснення організаційно-розпорядчих та консультативно- дорадчих функцій і отримує заробітну плату за рахунок місцевого бюджету.
Статтею 7 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» визначено, що посадові особи місцевого самоврядування діють лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією і законами України, та керуються у своїй діяльності Конституцією України і законами України, актами Президента України і Кабінету Міністрів України, актами органів місцевого самоврядування.
Відповідно до ст. 12, 12-1 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», на посадових осіб органів місцевого самоврядування поширюються вимоги та обмеження, встановленні Законом України «Про запобігання корупції».
Згідно примітки до ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення суб`єктом правопорушень у цій статті є особи, зазначені у пунктах 1, 2 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції».
Таким чином, відповідно до п.п. «в» п. 1 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_1 є суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією.
Статтею 1 Закону встановлено, що приватний інтерес - будь-який майновий чи немайновий інтерес особи, у тому числі зумовлений особистими, сімейними, дружніми чи іншими позаслужбовими стосунками з фізичними чи юридичними особами, у тому числі ті, що виникають у зв`язку з членством або діяльністю в громадських, політичних, релігійних чи інших організаціях.
Реальний конфлікт інтересів - суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями,що впливає на об`єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи не вчинення дій під час виконання зазначених повноважень.
Відповідно до ч. 1 ст. 28 «Запобігання та врегулювання конфлікту інтересів» Закону України «Про запобігання корупції», особи зазначені у пунктах 1, 2 частини першої статті 3 даного Закону, зобов`язані: 1) вживати заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів;2) повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів безпосереднього керівника, а у випадку перебування особи на посаді, яка не передбачає наявності у неї безпосереднього керівника, або в колегіальному органі - Національне агентство чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів, відповідної) не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів;4) вжити заходів щодо врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів.
Вимоги та обмеження ЗУ «Про запобігання корупції» ОСОБА_1 достовірно відомі, оскільки рішенням Тахтаулівської сільської ради Полтавського району Полтавської області від 06.03.2018 № 12 останнього визначено відповідальною особою з питань запобігання та протидії корупції в Тахтаулівській сільській раді.
Розпорядженням Тахтаулівської сільської ради Полтавського району Полтавської області від 16.08.2019 № 11 «Про надання відпустки сільському голові ОСОБА_2 » ОСОБА_2 надано щорічну основну відпустку тривалістю ЗО календарних днів з 01.09.2019. На період відпустки, а саме з 01.09.2019 по 01.10.2019, обов`язки сільського голови покладено на секретаря сільської ради ОСОБА_1 з правом тимчасового підпису.
Відповідно до статті 51 Регламенту роботи Тахтаулівської сільської ради, затвердженої рішенням II сесії VII скликання від 01.12.2015 № 11 секретар сільської ради, у разі відсутності сільського голови, або неможливості виконання ним своїх обов`язків з інших причин, здійснює повноваження сільського голови.
ОСОБА_1 , виконуючи в період з 01.09.2019 по 01.10.2019 обов`язки голови Тахтаулівської сільської ради Полтавського району Полтавської області, 20.09.2019 видав розпорядження № 14 «Про надання відпустки секретарю Тахтаулівської сільської ради ОСОБА_1 » відповідно до якого надав секретарю Тахтаулівської сільської ради ОСОБА_1 основну відпустку тривалістю 24 календарні дні з 07.10.2019 з виплатою матеріальної допомоги на оздоровлення та вирішення соціально - побутових питань в розмірі середньомісячної заробітної плати.
Згідно статті 21 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» посадовим особам місцевого самоврядування надається щорічна відпустка тривалістю ЗО календарних днів, якщо законами України не передбачено тривалішої відпустки, з виплатою допомоги на оздоровлення у розмірі посадового окладу.
Відповідно до підпункту 3 пункту 2 та абзацу 3 пункту 6 постанови Кабінету Міністрів України від 09 березня 2006 року №268 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів» керівникам органів, зазначених у пункті 1 цієї постанови, у межах затвердженого фонду оплати праці надано право надавати працівникам матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань та допомогу для оздоровлення при наданні щорічної відпустки у розмірі, що не перевищує середньомісячної заробітної плати працівника (місячного грошового забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького складу); преміювання секретарів сільських, селищних, міських рад, заступників сільських, селищних, міських голів, керуючих справами (секретарів) виконавчих комітетів, старост, установлення їм надбавок, надання матеріальної допомоги здійснюється у порядку та розмірах, визначених цією постановою, у межах затверджених видатків на оплату праці за рішенням сільського, селищного, міського голови.
Враховуючи вищевикладене, Законом передбачено надання посадовим особам місцевого самоврядування матеріальної допомоги на оздоровлення при наданні щорічної відпустки в розмірі посадового окладу, але не більше розміру середньомісячної заробітної плати за рішенням керівника органу. Також посадовим особам місцевого самоврядування передбачено надання матеріальної допомоги для вирішення соціально - побутових питань у розмірі, що не перевищує середньомісячної заробітної плати за рішенням керівника органу та не є обов`язковою.
Посадовий оклад секретаря Тахтаулівської сільської ради Полтавського району Полтавської області станом на 2019 рік становив 6 200,00 грн.
Так, ОСОБА_1 , виконуючи в період з 01.09.2019 по 01.10.2019 обов`язки голови Тахтаулівської сільської ради Полтавського району Полтавської області, маючи повноваження на видання розпоряджень, переслідуючи приватний інтерес, в порушення вимог ч.1 ст.28 Закону України «Про запобігання корупції», діючи в умовах реального конфлікту інтересів прийняв рішення та вчинив дію, а саме: 20.09.2019 видав розпорядження № 14 «Про надання відпустки секретарю Тахтаулівської сільської ради ОСОБА_1 » відповідно до якого надав секретарю Тахтаулівської сільської ради ОСОБА_1 основну відпустку тривалістю 24 календарні дні з 07.10.2019 та самостійно прийняв рішення про максимальний розмір та виплату собі матеріальної допомоги на оздоровлення та вирішення соціально - побутових питань в розмірі середньомісячної заробітної плати.
Відповідно до відомості про нарахування матеріальної допомоги на оздоровлення ОСОБА_1 нараховано матеріальну допомогу на оздоровлення у розмірі 9 970,00 гри, та відповідно до відомості про нарахування матеріальної допомоги на вирішення соціально - побутових питань ОСОБА_1 нараховано матеріальну допомогу на вирішення соціально - побутових питань у розмірі 9 970,00 грн.
Відповідно до розрахунково - платіжної відомості № 9 за вересень 2019 року, затвердженої в.о. голови Тахтаулівської сільської ради Полтавського району Полтавської області Рубелем О.М., у вересні 2019 року ОСОБА_1 нараховано та виплачено заробітну плату у загальному розмірі 38 165,84 грн., яка включає в себе виплату матеріальної допомоги у розмірі 19 940,00 грн.
Згідно відповіді Тахтаулівської сільської ради Полтавського району Полтавської області від 17.01.2020 № 02-32/58 від секретаря Тахтаулівської сільської ради Рубеля О.М. в період з 01.01.2019 по 31.01.2019 повідомлень (звернень, заяв, листів, клопотань) щодо наявності в нього конфлікту інтересів не надходили.
Водночас, в порушення п.2 ч.1 ст.28 Закону України «Про запобігання корупції» про наявність реального конфлікту інтересів ОСОБА_1 не повідомив безпосереднього керівника або Національне агентство з питань запобігання корупції та не вжив заходів щодо його врегулювання відповідно до Закону.
У даному випадку приватний інтерес ОСОБА_1 зумовлений особистим майновим інтересом та полягає у бажанні покращити свій майновий стан, використавши свої службові повноваження та призначення собі максимально можливого розміру матеріальної допомоги на оздоровлення та матеріальної допомоги на вирішення соціально - побутових питань.
Указана суперечність між приватним інтересом та посадовими повноваженнями впливала і фактично вплинула на об`єктивність і неупередженість рішень та дій ОСОБА_1 щодо видання розпорядження від
20.09.2019 № 14, що стало наслідком одержання остатнім матеріальної допомоги на оздоровлення у розмірі 9 970,00 гри., що на 3 770,00 грн. більше ніж встановлено ЗУ «Про службу в органах місцевого самоврядування» (9 970,00 - 6 200,00 = 3 770,00) та матеріальної допомоги на вирішення соціально - побутових питань у розмірі 9 970,00 грн.
Таким чином, ОСОБА_1 , виконуючи в період з 01.09.2019 по 01.10.2019 обов`язки голови Тахтаулівської сільської ради Полтавського району Полтавської області вчинив неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у нього реального конфлікту інтересів, тобто адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачено ч. 1 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Крім того, Відповідно до п. 9 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» (далі Закону) правопорушення, пов`язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. І ст. З цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Згідно ст. 68 Конституції України кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.
Так, рішенням Тахтаулівської сільської ради Полтавського району Полтавської області від 03.11.2015 № 05 «Про обрання нового секретаря Тахтаулівської сільської ради» Рубеля Олександра Миколайовича з 04 листопада 2015 року призначено на посаду секретаря сільської ради.
Згідно ст. 2 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» - посадовою особою місцевого самоврядування є особа, яка працює в органах місцевого самоврядування, має відповідні посадові повноваження щодо здійснення організаційно-розпорядчих та консультативно- дорадчих функцій і отримує заробітну плату за рахунок місцевого бюджету.
Статтею 7 Закону України «Про службу в органах місцевого . самоврядування» визначено, що посадові особи місцевого самоврядування діють лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією і законами України, та керуються у своїй діяльності Конституцією України і законами України, актами Президента України і Кабінету Міністрів України, актами органів місцевого самоврядування.
Відповідно до ст. 12, 12-1 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», на посадових осіб органів місцевого самоврядування поширюються вимоги та обмеження, встановленні Законом України «Про запобігання корупції».
Згідно примітки до ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення суб`єктом правопорушень у цій статті є особи, зазначені у пунктах 1, 2 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції».
Таким чином, відповідно до п.п. «в» п. 1 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_1 є суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією.
Статтею 1 Закону встановлено, що приватний інтерес - будь-який майновий чи немайновий інтерес особи, у тому числі зумовлений особистими, сімейними, дружніми чи іншими позаслужбовими стосунками з фізичними чи юридичними особами, у тому числі ті, що виникають у зв`язку з членством або діяльністю в громадських, політичних, релігійних чи інших організаціях.
Реальний конфлікт інтересів - суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями,що впливає на
об`єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи не вчинення дій під час виконання зазначених повноважень.
Відповідно до ч. ] ст. 28 «Запобігання та врегулювання конфлікту інтересів» Закону України «Про запобігання корупції», особи зазначені у пунктах 1, 2 частини першої статті 3 даного Закону, зобов`язані: 1) вживати заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів;2) повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів безпосереднього керівника, а у випадку перебування особи на посаді, яка не передбачає наявності у неї безпосереднього керівника, або в колегіальному органі - Національне агентство чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів, відповідної) не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів;4) вжити заходів щодо врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів.
Вимоги та обмеження ЗУ «Про запобігання корупції» ОСОБА_1 достовірно відомі, оскільки рішенням Тахтаулівської сільської ради Полтавського району Полтавської області від 06.03.2018 № 12 останнього визначено відповідальною особою з питань запобігання та протидії корупції в Тахтаулівській сільській раді.
Розпорядженням Тахтаулівської сільської ради Полтавського району Полтавської області від 16.08.2019 № 11 «Про надання відпустки сільському голові ОСОБА_2 » ОСОБА_2 надано щорічну основну відпустку тривалістю 30 календарних днів з 01.09.2019. На період відпустки, а саме з 01.09.2019 по 01.10.2019, обов`язки сільського голови покладено на секретаря сільської ради ОСОБА_1 з правом тимчасового підпису.
Відповідно до статті 51 Регламенту роботи Тахтаулівської сільської ради, затвердженої рішенням 11 сесії VII скликання від 01.12.2015 № 11 секретар сільської ради, у разі відсутності сільського голови, або неможливості виконання ним своїх обов`язків з інших причин, здійснює повноваження сільського голови.
ОСОБА_1 , виконуючи в період з 01.09.2019 по 01.10.2019 обов`язки голови Тахтаулівської сільської ради Полтавського району Полтавської області, 20.09.2019 видав розпорядження № 14 «Про падання відпустки секретарю Тахтаулівської сільської ради ОСОБА_1 » відповідно до якого надав секретарю Тахтаулівської сільської ради ОСОБА_1 основну відпустку тривалістю 24 календарні дні з 07.10.2019 з виплатою матеріальної допомоги на оздоровлення та вирішення соціально - побутових питань в розмірі середньомісячної заробітної плати.
Згідно статті 21 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» посадовим особам місцевого самоврядування надається щорічна відпустка тривалістю ЗО календарних днів, якщо законами України не передбачено тривалішої відпустки, з виплатою допомоги на оздоровлення у розмірі посадового окладу.
Відповідно до підпункту 3 пункту 2 та абзацу 3 пункту 6 постанови Кабінету Міністрів України від 09 березня 2006 року №268 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів» керівникам органів, зазначених у пункті 1 постанови, у межах затвердженого фонду оплати праці надано право надавати працівникам матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань та допомогу для оздоровлення при наданні щорічної відпустки у розмірі, що -не перевищує середньомісячної заробітної плати працівника (місячного грошового забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького складу); преміювання секретарів сільських, селищних, міських рад, заступників сільських, селищних, міських голів, керуючих справами (секретарів) виконавчих комітетів, старост, установлення їм надбавок, надання матеріальної допомоги здійснюється у порядку та розмірах, визначених цією постановою, у межах затверджених видатків на оплату праці за рішенням сільського, селищного, міського голови.
Враховуючи вищевикладене, Законом передбачено надання посадовим особам місцевого самоврядування матеріальної допомоги на оздоровлення при наданні щорічної відпустки в розмірі посадового окладу, але не більше розміру середньомісячної заробітної плати за рішенням керівника органу. Також посадовим особам місцевого самоврядування передбачено надання матеріальної допомоги для вирішення соціально - побутових питань у розмірі, що не перевищує середньомісячної заробітної плати за рішенням керівника органу та не є обов`язковою.
Посадовий оклад секретаря Тахтаулівської сільської ради Полтавського району Полтавської області станом на 2019 рік становив 6 200,00 грн.
Так, ОСОБА_1 , виконуючи в період з 01.09.2019 по 01.10.2019 обов`язки голови Тахтаулівської сільської ради Полтавського району Полтавської області, маючи повноваження на видання розпоряджень, переслідуючи приватний інтерес, в порушення вимог ч.1 ст.28 Закону України «Про запобігання корупції», діючи в умовах реального конфлікту інтересів прийняв рішення та вчинив дію, а саме: 20.09.2019 видав розпорядження № 14 «Про надання відпустки секретарю Тахтаулівської сільської ради ОСОБА_1 » відповідно до якого надав секретарю Тахтаулівської сільської ради ОСОБА_1 основну відпустку тривалістю 24 календарні дні з 07.10.2019 та самостійно прийняв рішення про максимальний розмір та виплату собі матеріальної допомоги на оздоровлення та вирішення соціально - побутових питань в розмірі середньомісячної заробітної плати.
Відповідно до відомості про нарахування матеріальної допомоги на оздоровлення ОСОБА_1 нараховано матеріальну допомогу на оздоровлення у розмірі 9 970,00 грн. та відповідно до відомості про нарахування матеріальної допомоги на вирішення соціально - побутових питань ОСОБА_1 нараховано матеріальну допомогу на вирішення соціально - побутових питань у розмірі 9 970,00 грн.
Відповідно до розрахунково - платіжної відомості № 9 за вересень 2019 року, затвердженої в.о. голови Тахтаулівської сільської ради Полтавського району Полтавської області Рубелем О.М., у вересні 2019 року ОСОБА_1 нараховано та виплачено заробітну плату у загальному розмірі 38 165,84 грш, яка включає в себе виплату матеріальної допомоги у розмірі 19 940,00 грн.
Згідно відповіді Тахтаулівської сільської ради Полтавського району Полтавської області від 17.01.2020 № 02-32/58 від секретаря Тахтаулівської сільської ради Рубеля О.М. в період з 01.01.2019 по 31.01.2019 повідомлень (звернень, заяв, листів, клопотань) щодо наявності в нього конфлікту інтересів не надходили.
Водночас, в порушення п.2 ч. 1 ст.28 Закону України «Про запобігання корупції» про наявність реального конфлікту інтересів ОСОБА_1 не повідомив безпосереднього керівника або Національне агентство з питань запобігання корупції та не вжив заходів щодо його врегулювання відповідно до Закону.
У даному випадку приватний інтерес ОСОБА_1 зумовлений особистим майновим інтересом та полягає у бажанні покращити свій майновий стан, використавши свої службові повноваження та призначення собі максимально можливого розміру матеріальної допомоги па оздоровлення та матеріальної допомоги на вирішення соціально - побутових питань.
Указана суперечність між приватним інтересом та посадовими повноваженнями впливала і фактично вплинула па об`єктивність і неупередженість рішень та дій ОСОБА_1 щодо видання розпорядження від
20.09.2019 № 14, що стало наслідком одержання остатнім матеріальної допомоги на оздоровлення у розмірі 9 970,00 грн., що на 3 770,00 грн. більше ніж встановлено ЗУ «Про службу в органах місцевого самоврядування» (9 970,00 - 6 200,00 = 3 770,00) та матеріальної допомоги на вирішення соціально - побутових питань у розмірі 9 970,00 грн.
Таким чином, ОСОБА_1 , виконуючи в період з 01.09.2019 по 01.10.2019 обов`язки голови Тахтаулівської сільської ради Полтавського району Полтавської області, діючи в умовах реального конфлікту інтересів прийняв рішення та вчинив дію, а саме: 20.09.2019 видав розпорядження № 14 «Про надання відпустки секретарю Тахтаулівської сільської ради ОСОБА_1 » відповідно до якого надав секретарю Тахтаулівської сільської ради ОСОБА_1 основну відпустку тривалістю 24 календарні дні з 07.10.2019 та самостійно прийняв рішення про максимальний розмір та виплату собі матеріальної допомоги на оздоровлення та вирішення соціально - побутових питань в розмірі середньомісячної заробітної плати, тобто вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачено ч. 2 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
ОСОБА_1 провину у скоєному визнав в повному обсязі, пояснив фактичні обставини по справі.
Прокурор в судовому засіданні вказував на доведеність провини ОСОБА_1 у вчиненому корупційному правопорушенні, та прохав застосувати щодо останнього покарання у вигляді штрафу.
Суд, з`ясувавши думку учасників, приходить до висновку про доведеність провини ОСОБА_1 в інкримінованих правопорушеннях.
Суд, з`ясувавши думку учасників, приходить до висновку про доведеність провини ОСОБА_1 в інкримінованих правопорушеннях.
Вина правопорушника повністю підтверджується матеріалами справи, а саме: даними, що містяться в протоколі про адміністративне правопорушення, письмовими поясненнями.
Обставини що обтяжують чи пом`якшують відповідальність ОСОБА_1 відсутні.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення та особу ОСОБА_1 ступінь вини, майновий стан, відсутність обставини, що пом`якшують та обтяжують відповідальність, вважаю за необхідне визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні корупційного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-7 КУпАП, та у вчиненні корупційного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-7 КУпАП та згідно ч.2 ст.36 КУпАП слід накласти стягнення в межах санкції статті яка передбачає більш серйозне правопорушення з числа вчинених, тобто в межах санкції ч. 2 ст. 172-7 КУпАП у виді штрафу в розмірі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно п. 5 ч. 2 ст. 4 ЗУ «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення з особи , що притягується до адміністративної відповідальності стягується судовий збір - 0,2 розміру мінімальної заробітної плати
На підставі викладеного, керуючись ст.172-7, ст.ст. 34,35 283-285, 287-290, 294 КУпАП, ЗУ «Про судовий збір»,суд,-
ПОСТАНОВИВ :
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні правопорушень передбачених ч. 1 ст. 172-7 КУпАП , ч. 2 ст. 172-7 КУпАП та накласти стягнення за ч. 1 ст. 172-7 КУпАП у вигляді штрафу в сумі 1700 грн.; за ч. 2 ст. 172-7 у вигляді штрафу в розмірі 3400 грн. на користь держави.
На підставі ст.36 КУпАП остаточне стягнення ОСОБА_1 визначити у вигляді штрафу в сумі - 3400 грн. на користь держави.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 420,40 грн., на користь держави: отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) : 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106.
Постанова може бути оскаржена до Полтавського Апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення шляхом подання апеляційної скарги через Полтавський районний суд Полтавської області. За відсутності скарги постанова набирає законної сили після закінчення десятиденного строку встановленого для її оскарження.
Суддя: А.Г.Потетій