
У Х В А Л А
м. Вінниця
19 лютого 2020 р. Справа № 137/101/17
Вінницький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді: Крапівницької Н. Л.,
розглянувши матеріали справи про перегляд за виключними обставинами постанови Літинського районного суду Вінницької області від 28.03.2017 року за позовом:
ОСОБА_1
до управління Пенсійного фонду України у Літинському районі Вінницької області
про визнання протиправними дій щодо відмови у перерахунку пенсії та зменшення її розміру і зобов`язання вчинення певних дій,-
У С Т А Н О В И В:
У провадженні Літинського районного суду Вінницької області перебувала адміністративна справа №137/101/17 за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України у Літинському районі Вінницької області про визнання протиправними дій щодо відмови у перерахунку пенсії та зменшення її розміру і зобов`язання вчинення певних дій.
Постановою Літинського районного суду Вінницької області від 28.03.2017 року в задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до управління Пенсійного Фонду України у Літинському районі Вінницької області відмовлено повністю.
Постановою Вінницького апеляційного адміністративного суду від 24.05.2017 року постанову Літинського районного суду від 28.03.2017 року в адміністративній справі №137/101/17 за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України у Літинському районі Вінницької області про визнання протиправними дій щодо відмови у перерахунку пенсії та зменшення її розміру і зобов`язання вчинення певних дій скасовано. Прийнято нову постанову, якою позов задоволено частково. Визнано протиправною бездіяльність управління Пенсійного Фонду України у Літинському районі Вінницької області щодо відмови ОСОБА_1 в перерахунку пенсії за вислугу років у розмірі 90% від розміру середнього заробітку за посадою, з якої вийшов на пенсію. Зобов`язано управління Пенсійного фонду України у Літинському районі Вінницької області здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 , виходячи із розрахунку 90% від розміру середнього заробітку згідно довідки прокуратури Вінницької області №18/154 від 20.11.2012 року з 26.12.2015 року.
14.01.2020 року позивач ОСОБА_1 звернувся із заявою до Літинського районного суду Вінницької області про перегляд рішення Літинського районного суду Вінницької області від 28.03.2017 року у справі №137/101/17 за виключними обставинами.
В обґрунтування даної заяви позивач зазначає, що рішенням Конституційного Суду України від 13.12.2019 року №7-р(ІІ)/2019 визнано таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним), положення частини двадцятої статті 86 Закону України "Про прокуратуру" від 14 жовтня 2014 року № 1697-VII зі змінами, яким передбачено, що умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України, що, на думку ОСОБА_1 , є підставою для перегляду рішення Літинського районного суду Вінницької області від 28.03.2017 року у справі №137/101/17 за виключними обставинами та ухвалення нового судового рішення, яким його позовні вимоги задовольнити в повному обсязі.
Ухвалою Літинського районного суду Вінницької області від 15.01.2020 року адміністративну справа №137/101/17 за заявою ОСОБА_1 про перегляд, у зв`язку із виключними обставинами постанови Літинського районного суду Вінницької області від 28.03.2017 року в частині визнання протиправними дій управління Пенсійного Фонду України у Літинському районі Вінницької області щодо відмови у перерахунку пенсії і зобов`язанні вчинення в цій частині дій, передано на розгляд до Вінницького окружного адміністративного суду.
Передача зазначеної справи вмотивована, набранням чинності 15.12.2017 року Закону України "Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів" від 03.10.2017 року №2147-VIII, яким розмежовано предметну підсудність адміністративних суддів між місцевими загальними, як адміністративними та окружними адміністративними судами.
Відтак, згідно статей 20, 26 КАС України дана адміністративна справа предметно та територіально підсудна Вінницькому окружному адміністративному суду.
14.02.2020 року адміністративна справа №137/101/17 за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України у Літинському районі Вінницької області про визнання протиправними дій щодо відмови у перерахунку пенсії та зменшення її розміру і зобов`язання вчинення певних дій надійшла на адресу Вінницького окружного адміністративного суду.
У відповідності до статті 31 Кодексу адміністративного судочинства України проведено автоматичний розподіл, за результатами якого визначено головуючого суддю у справі Крапівницьку Н.Л.
З огляду на викладене, суд вважає, що наявні підстави для прийняття даної справи до свого провадження.
15.12.2017 року набув чинності Закон України "Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів" від 03.10.2017 року №2147-VIII.
Вказаним Законом вводиться в дію нова редакція Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до п. 10 Розділ VII Перехідні положення КАС України установлено, що справи у судах першої та апеляційної інстанцій, провадження у яких відкрито до набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Згідно до ч. 3 ст. 3 КАС України провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.
Отже, призначаючи дану справу до розгляду, суд керується нормами КАС України у редакції Закону України від 03.10.2017 року № 2147-VIII.
Вимоги до форми та змісту заяви про перегляд судового рішення за виключними обставинами встановлені статтею 364 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ознайомившись із поданою заявою про перегляд судового рішення за виключними обставинами, та доданими до неї матеріалами, вважаю, що вона відповідає формі та змісту, що встановлені для таких заяв статтею 364 КАС України, подана з дотриманням порядку і строків, що визначені статтею 363 КАС України.
Водночас, статтею 368 КАС України врегульовано порядок здійснення перегляду судового рішення за виключними обставинами, частиною 2 якої визначено, що в суді першої інстанції справа розглядається у порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням учасників справи.
Відтак, перешкоди для відкриття провадження за виключними обставинами відсутні, а тому дійшов висновку про наявність підстав для відкриття провадження за виключними обставинами та розгляду поданої заяви за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням учасників справи.
Незалежно від того, у якому складі розглядалася справа, перегляд судових рішень за виключними обставинами з підстав, визначених пунктами 1, 2 частини 5 статті 361 цього Кодексу, здійснюється колегією у складі трьох або більшої непарної кількості суддів (частина 8 статті 33 КАС України).
З огляду на викладене, розгляд заяви про перегляд судового рішення за виключними обставинами слід здійснювати колегією у складі трьох суддів.
Під час відкриття провадження за виключними обставинами у даній адміністративній справі судом встановлено, що постановою Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2018 року № 628 "Деякі питання функціонування органів Пенсійного фонду України" управління Пенсійного фонду України у Літинському районі Вінницької області реорганізовано шляхом приєднання до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області.
За приписами частини першої, другої статті 104 Цивільного кодексу України юридична особа припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації. У разі реорганізації юридичних осіб майно, права та обов`язки переходять до правонаступників. Юридична особа є такою, що припинилася, з дня внесення до єдиного державного реєстру запису про її припинення.
Постановою Кабінету Міністрів України від 20.10.2011 року № 1074 затверджено Порядок здійснення заходів, пов`язаних з утворенням, реорганізацією або ліквідацією міністерств, інших центральних органів виконавчої влади (далі - Порядок).
Згідно з пунктом 5, 6 вказаного Порядку, орган виконавчої влади припиняється шляхом реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації. Права та обов`язки органів виконавчої влади переходять, зокрема, у разі припинення одного або кількох органів виконавчої влади до іншого органу виконавчої влади - до органу виконавчої влади, до якого приєднано один або кілька органів виконавчої влади.
Пунктом восьмим Порядку встановлено, що внаслідок реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) органів виконавчої влади припиняється той орган виконавчої влади, майнові права та обов`язки якого переходять його правонаступникам.
Згідно зі статтею 52 КАС України у разі вибуття або заміни сторони чи третьої особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд допускає на будь-якій стадії судового процесу заміну відповідної сторони чи третьої особи її правонаступником. Усі дії, вчинені в адміністративному процесі до вступу правонаступника, обов`язкові для нього в такій самій мірі, у якій вони були б обов`язкові для особи, яку він замінив.
Враховуючи вищезазначене, суд доходить висновку про наявність підстав, передбачених статтею 52 КАС України, для задоволення поданого клопотання та існування необхідності заміни первинного відповідача його процесуальним правонаступником - Головним управлінням Пенсійного фонду України у Вінницькій області.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. 248, 256 КАС України, суд,
У Х В А Л И В:
Прийняти до свого провадження адміністративну справу №137/101/17 за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України у Літинському районі Вінницької області про визнання протиправними дій щодо відмови у перерахунку пенсії та зменшення її розміру і зобов`язання вчинення певних дій.
Допустити заміну первинного відповідача у справі - управління Пенсійного фонду України у Літинському районі Вінницької області його правонаступником - Головним управлінням Пенсійного фонду України у Вінницькій області (код ЄДРПОУ: 13322403, адреса: вул. Хмельницьке шосе, 7, м. Вінниця, Вінницька область, 21100).
Розгляд заяви проводити за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін колегією у складі трьох суддів.
Установити відповідачу 15-денний строк з дня отримання копії цієї ухвали для подання відзиву на заяву про перегляд судового рішення за виключними обставинами в порядку, визначеному статтею 162 КАС України.
Копію ухвали суду надіслати сторонам по справі.
Копію заяви про перегляд судового рішення за виключними обставинами з додатками направити відповідачу.
Повідомити, що учасники справи можуть отримати інформацію по даній справі на офіційному веб - порталі судової влади України в мережі інтернет за посиланням: "http://court.gov.ua/fair/".
Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 256 КАС України.
Суддя Крапівницька Н. Л.