Рішення № 87644851, 18.02.2020, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
18.02.2020
Номер справи
420/7581/19
Номер документу
87644851
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 420/7581/19

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 лютого 2020 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі

головуючого судді: Юхтенко Л.Р.,

за участю секретаря судового засідання Закуріної А.М.,

за участю

від позивача: ОСОБА_2 ,- за паспортом

від відповідача: не з`явився

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Одеського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_2 (НОМЕР_1, місцезнаходження: АДРЕСА_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області (код ЄДРПОУ 20987385, місцезнаходження: 65107, м. Одеса, вул. Канатна, 83) про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

До Одеського окружного адміністративного суду 13 грудня 2019 року надійшла позовна заява ОСОБА_2 ( НОМЕР_1 , місцезнаходження: АДРЕСА_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області (код ЄДРПОУ 20987385, місцезнаходження: 65107, м. Одеса, вул. Канатна, 83) про визнання протиправними дій щодо виконання розрахунку 100% підвищення до пенсії без урахування основного розміру пенсії 15 228,0 грн., зобов`язання з 01 липня 2019 року провести розрахунок 100% підвищення до пенсії на підставі чинного пенсійного законодавства та виплатити різницю між нарахованою та отриманою пенсією. Також у позовній заяві позивач просив зобов`язати відповідача надати суду звіт про виконання рішення суду.

Ухвалою від 17 грудня 2019 року прийнято до розгляду та відкрито спрощене позовне провадження з повідомленням (викликом) сторін в адміністративній справі за цієї позовною заявою та призначено перше судове засідання на 14 січня 2020 року.

До суду 08 січня 2020 року надійшла уточнена позовна заява, яка ухвалою від 30.01.2020 року, що занесена до протоколу судового засідання, прийнята до провадження, відповідно до якої позивач просив визнати протиправними дії щодо виконання розрахунку 100 % підвищення до пенсії без урахування основного розміру пенсії 15 228,0 грн., зобов`язати провести з 1 березня 2018 року розрахунок 100% підвищення до пенсії на підставі чинного пенсійного законодавства та виплатити різницю між нарахованою та отриманою пенсією з 01 березня 2018 року.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що застосування Головним управлінням Пенсійного фонду України в Одеській області (надалі - ГУПФУ в Одеській області) пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України №103 від 21.02.2018 року «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» в кореспонденції з приписам ст. 2 Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» щодо максимального розміру пенсії є неправомірним, оскільки п. 2 постанови Кабінету Міністрів України №103 відсилає до п. 1 цієї постанови, який містить вичерпне унормування перерахунку пенсії, призначеної згідно з Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», без будь-яких застережень щодо обмеження такої розрахункової величини (як 100% підвищення пенсії) приписами інших нормативно-правових актів.

До суду 28 грудня 2019 року від відповідача надійшов відзив на позовну заяву, в якому відповідач просив відмовити у задоволенні позовних вимог, зазначивши, що з 01.01.2018 року згідно з ст. 2 Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи», максимальний розмір пенсій призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» не може перевищувати 10 прожиткових мінімумів установлених для осіб, які втратили працездатність. Зазначений Закон є чинним з 01 жовтня 2011 року та неконституційним не визнавався.

Також, відповідач зазначив, що з 01 січня 2019 року прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність складає 14 970 грн., а тому позивачу з 01.01.2019 року максимальний розмір пенсії встановлений у розмірі 14 970 грн., а тому станом на час перерахунку пенсії позивача з 01.09.2019 року п. 2 Постанови КМУ №103 не діяв, в результаті автоматизованою підсистемою, на яку закладено врахування максимального розміру, під час процедури перерахунку не враховано скасоване положення п. 2 Постанови КМУ №103 та залишено попередньо визначений максимальний розмір пенсії 14970 грн.

З урахуванням нормативно передбаченого продовження розстрочення виплати пенсії згідно з Постановою КМУ №804 підсумок пенсії позивача при перерахунку з 01.12.2019 року становить 15 228 грн. та не був обмежений, оскільки максимальний розмір з 01.12.2019 року становить 16380 грн., що перевищує підсумок пенсії позивача.

У свою чергу, позивач надав до суду відповідь на відзив (вхід. № 1047/20 від 10.01.2020 року), в якій позивач наполягав на задоволенні позовних вимог.

Відповідач не подав заперечення на відповідь на відзив.

На виконання ухвали суду відповідачем надано суду належним чином засвідчену копію пенсійної справи позивача.

Позивач на відкритому судовому засіданні, посилаючись на обставини, викладені в позовній заяві підтримав позовні вимоги у повному обсязі та просив їх задовольнити.

Відповідач на відкрите судове засідання не з`явився, належним чином повідомлений про дату, час та місце проведення судового засідання, про що свідчить розписка, від нього до суду 30 січня 2020 року (вхід. ЕП/949/19) надійшло клопотання про розгляд справи без участі представника.

Вивчивши матеріали справи, а також обставини, якими обґрунтовуються вимоги, докази, якими вони підтверджуються, заслухавши пояснення позивача, доповівши зміст відзиву на позовну заяву та дослідивши пенсійну справу позивача, судом встановлено таке.

Матеріалами пенсійної справи підтверджено, що ОСОБА_2 пенсійним органом з 28.06.2002 року призначено пенсію за вислугу років, що підтверджено розрахунком пенсії (а.с. 45).

Відповідно до перерахунку пенсії за пенсійною справою ЮО108079 - Міноборони ОСОБА_2 , з 01 січня 2018 року позивачу здійснено перерахунок пенсії виходячи із основного розміру пенсії 90% грошового забезпечення (вислуга років 44) у розмірі 14269, 50 грн., з урахуванням максимального розміру пенсії для розрахунку підвищення: 13730 грн., попередньої суми пенсії 6133,05, підвищення 3798, 48 (50 % від 7596, 95), що складає 9931, 53 грн. (а.с.60, зворотній бік).

Згідно з перерахунку пенсії за пенсійною справою ЮО108079 ОСОБА_2 , з 01 січня 2019 року позивачу здійснено перерахунок пенсії, виходячи із основного розміру пенсії 90% грошового забезпечення (вислуга років 44) у розмірі 15 228,00 грн., з урахуванням максимального розміру пенсії для розрахунку підвищення: 14970 грн., попередньої суми пенсії 6133,05, підвищення 6627, 71 (75 % від 8836,95) з надбавками, що складає 12760,76 грн. (а.с.64).

У свою чергу, відповідно до перерахунку пенсії за пенсійною справою ЮО108079 ОСОБА_2 , з 01 грудня 2019 року позивачу здійснено перерахунок пенсії, виходячи із основного розміру пенсії 90% грошового забезпечення (вислуга років 44) у розмірі 15 228,00 грн., з урахуванням попередньої суми пенсії 6133,05 та підвищення 6821,21 (75 % від 9094,95) з надбавками, що складає 12954,26 грн. (а.с.65).

Матеріалами справи підтверджено, що ОСОБА_2 звернувся до ГУПФУ в Одеській області із зверненням (вхід. №2320/а-11 від 17.09.2019 оку), в якому просив здійснити розрахунок 100% підвищення до пенсії на підставі чинного пенсійного законодавства, зазначивши, що при проведенні перерахунку пенсії у вересні 2019 року не враховано того, що основний розмір пенсії, який станом на 01 вересня 2019 року складає 15 228 грн. (а.с.12).

ГУПФУ в Одеській області листом від 01.10.2019 року вих. №232А-11 повідомило позивача про те, що ст. 2 Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» визначено, що максимальний розмір пенсії не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність, що з 01.01.2018 року становить 14970 грн. та пунктом 2 постанови Кабінету Міністрів України №103 від 21.02.2018 року «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби та деяким іншим категоріям осіб» було установлено, що виплату перерахованих пенсій з 01.01.2020 року проводити - 100 відсотків суми підвищення пенсії, визначеного станом на 01.03.2018 року. Внаслідок перерахунку пенсія позивача обчислена за рішенням суду з грошового забезпечення відповідно до довідки Одеського обласного військового комісаріату від 22.11.2018 року №ЮО108079 становить 15 228,00 грн. та з урахуванням максимального розміру пенсії сума пенсії для розрахунку підвищення становить 14 970 грн. відповідно підвищення 8836,95 грн. (а.с.16).

Проаналізувавши положення чинного законодавства, обставини справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги належать задоволенню повністю, з огляду на таке.

Відповідно до пункту 1 частини першої статті 92 Конституції України, права і свободи людини і громадянина, гарантії їх здійснення та основні обов`язки повинні визначатися виключно законом, які приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй. Верховна Рада України може змінити закон лише виключно законом.

Спеціальним законом, який регулює правовідносини в сфері пенсійного забезпечення осіб, які перебували на військовій службі є Закон України від 09 квітня 1992 року N 2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон № 2262-ХІІ).

Вказаним Законом держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв`язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.

Відповідно до частини четвертої статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв`язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Так, матеріалами справи підтверджено, що позивачу з 01 січня 2018 року здійснювались перерахунки пенсії на підставі постанови Кабінету Міністрів України №103 від 21.02.2018 року «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб».

З досліджених вищезазначених перерахунків вбачається, що у випадках, коли основний розмір пенсії позивача - 90% грошового забезпечення перевищував розмір 10 прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність, відповідачем для проведення розрахунку пенсії позивачу за основу був взятий основний розмір пенсії саме у розмірі 10 прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність.

Суд не погоджується з такими діями відповідача, з огляду на таке

Згідно з ч. 7 ст. 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність. Тимчасово, по 31 грудня 2017 року, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10740 гривень.

Разом з тим, суд зазначає, що вище зазначене положення в цілому визнано неконституційним відповідно до рішення Конституційного Суду України № 7-рп/2016 від 20 грудня 2016 року.

Зокрема, Конституційний суд України зазначив, що обмеження максимального розміру пенсії та призупинення виплати призначеної пенсії особам, яким право на пенсійне забезпечення встановлене Законом № 2262, порушує суть конституційних гарантій щодо безумовного забезпечення соціального захисту осіб, передбачених частиною п`ятою статті 17 Конституції України, які зобов`язані захищати суверенітет, територіальну цілісність і недоторканність України.

Так, у резолютивній частині рішення Конституційний суд України зазначив: визнати такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними), положення Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 9 квітня 1992 року № 2262-XII зі змінами, а саме:

- частини сьомої статті 43, згідно з якими максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність; тимчасово, у період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10740 гривень.

Згідно з вимогами пункту 2 резолютивної частини Рішення № 7-рп/2016, зокрема, частина сьома статті 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» втратила чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення.

Відповідно до норм чинного законодавства рішення Конституційного суду України є обов`язковим до виконання на всій території України, остаточним та не може бути оскарженим.

Таким чином, суд зазначає, що з 20 грудня 2016 року відсутня ч. 7 ст. 43 в Законі України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» № 1774-VIII, який прийнятий 6 грудня 2016 року, вперше опублікований в газеті «Голос України» 27 грудня 2016 року та набрав чинності відповідно до прикінцевих положень з 1 січня 2017 р., у частині сьомій статті 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» слова і цифри «у період з 1 січня 2016 р. по 31 грудня 2016 р.» замінено словами і цифрами «по 31 грудня 2017 р.».

Таким чином, зміни, внесені Законом України № 1774-VIII з урахуванням рішення Конституційного Суду України № 7-рп/2016 від 20 грудня 2016 року дозволяє стверджувати, що у Законі України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» відсутня частина сьома статті 43, а внесені до неї зміни, що полягають у зміні слів і цифр є нереалізованими.

Даний висновок узгоджується з позицією, що викладена в постановах Верховного Суду від 3 жовтня 2018 року у справі № 127/4267/17, від 16 жовтня 2018 року у справі № 522/16882/17, від 31 січня 2019 року у справі № 638/6363/17, від 15 квітня 2019 року у справі № 127/4270/17 та від 15 квітня 2019 року у справі № 522/16973/17.

Суд відхиляє аргументи відповідача щодо застосування до спірних правовідносин ст. 2 Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи», з огляду на таке.

Згідно зі ст. 2 Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» від 08.07.2011 № 3668-VI, в редакції чинній на час здійснення позивачу перерахунку пенсії, максимальний розмір пенсій, призначених (перерахованих) відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність. Тимчасово, по 31 грудня 2017 року, максимальний розмір пенсій, призначених (перерахованих) відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» не може перевищувати 10740 грн.

Відповідно до п. 2 Прикінцевих та перехідних положень цього ж Закону, обмеження пенсії (щомісячного довічного грошового утримання) максимальним розміром, встановленим цим Законом, не поширюється на пенсіонерів, яким пенсія (щомісячне довічне грошове утримання) призначена до набрання чинності цим Законом.

Матеріалами справи підтверджено, що позивачу була призначена пенсія у 2002 році.

Крім того, суд вважає, що до спірних правовідносин має бути застосовані норми прямої дії Конституції України та Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», на підставі та межах якого позивачу й призначена пенсія.

Відповідно до ч. 4 ст. 7 КАС України, якщо суд доходить висновку, що закон чи інший правовий акт суперечить Конституції України, суд не застосовує такий закон чи інший правовий акт, а застосовує норми Конституції України як норми прямої дії.

Отже, враховуючи, що ч. 7 ст. 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», якою було передбачено обмеження пенсій максимальним розміром, визнана неконституційною та втратила чинність з часу проголошення рішення Конституційного Суду України від 20.12.2016 № 7-рп/201, аналогічні положення в Законі «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» не можуть бути застосовані судом.

Також суд погоджується з думкою позивача, що ст. 2 Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» не містить застереження щодо обмеження розрахункової величини для обчислення пенсії.

Згідно з ч. 2 ст. 77 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

З огляду на вищевикладене, суд дійшов висновку, що відповідач не довів правомірність своїх дій, у зв`язку із чим позов є обґрунтованим та належить задоволенню повністю шляхом визнання протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області щодо здійснення ОСОБА_2 перерахунку пенсії, виходячи із основного розміру пенсії 15 228,0 грн., обмеженого максимальним розміром пенсії з 01 березня 2018 року та зобов`язання Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_2 пенсії, виходячи із основного розміру пенсії 15 228,0 грн. без обмеження максимальним розміром з 01 березня 2018 року, з урахуванням здійснених виплат.

Приписами ч. 1 ст. 371 КАС України визначено, що негайно виконуються рішення суду про присудження виплати пенсій, інших періодичних платежів з Державного бюджету України або позабюджетних державних фондів - у межах суми стягнення за один місяць.

Оскільки, присуджені позивачу виплати є періодичними та здійснюються з Державного бюджету України, рішення належить негайному виконанню у межах суми стягнення за один місяць.

У прохальній частини позову позивач просить зобов`язати відповідача подати звіт про виконання судового рішення після набрання законної сили.

Щодо зазначеного клопотання, суд вважає необхідним зазначити таке.

Частиною 2 ст. 14 КАС України передбачено, що судові рішення, що набрали законної сили, є обов`язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об`єднаннями на всій території України.

Згідно з положеннями ч. 1 ст. 382 КАС України суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі може зобов`язати суб`єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.

Оцінюючи всі докази у справі у сукупності та кожний окремо, приймаючи до уваги значимість виконання цього судового рішення для позивача, суд вважає необхідним задовольнити клопотання позивача та встановити відповідачу строк для подачі звіту про виконання цього судового рішення - 30 днів з дати набуття законної сили цього судового рішення.

Відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Тому, з Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області за рахунок бюджетних асигнувань належать стягненню на користь ОСОБА_2 судовий збір у розмірі 768, 40 грн.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 6, 12, 72, 77,90, 139, 246, 255,295,297 КАС України, суд -

В И Р І Ш И В:

Позовну заяву ОСОБА_2 (НОМЕР_1, місцезнаходження: АДРЕСА_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області (код ЄДРПОУ 20987385, місцезнаходження: 65107, м. Одеса, вул. Канатна, 83) про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити певні дії, - задовольнити у повному обсязі.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області (код ЄДРПОУ 20987385, місцезнаходження: 65107, м. Одеса, вул. Канатна, 83) щодо здійснення ОСОБА_2 ( НОМЕР_1 , місцезнаходження: АДРЕСА_1 ) перерахунку пенсії, виходячи із основного розміру пенсії 15 228,0 грн., обмеженого максимальним розміром пенсії з 01 березня 2018 року.

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області (код ЄДРПОУ 20987385, місцезнаходження: 65107, м. Одеса, вул. Канатна, 83) здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_2 ( НОМЕР_1 , місцезнаходження: АДРЕСА_1 ) пенсії, виходячи із основного розміру пенсії 15 228,0 грн. без обмеження максимальним розміром з 01 березня 2018 року, з урахуванням здійснених виплат.

Рішення суду в частині стягнення пенсії за один місяць підлягає негайному виконанню.

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області (код ЄДРПОУ 20987385, місцезнаходження: 65107, м. Одеса, вул. Канатна, 83) подати до суду протягом 30 днів з дня набрання рішенням законної сили звіт про виконання судового рішення.

Стягнути з Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області (код ЄДРПОУ 20987385, місцезнаходження: 65107, м. Одеса, вул. Канатна, 83) за рахунок бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_2 (НОМЕР_1, місцезнаходження: АДРЕСА_1 ) судовий збір у розмірі 768,40 грн. (сімсот шістдесят вісім гривень 40 копійок).

Рішення суду може бути оскаржено в порядку та в строки, встановлені ст. ст. 295,297 КАС України, з урахуванням п.п.15.5 п. 15 ч. 1 Перехідних положень КАС України.

Рішення суду набирає законної сили в порядку та в строки, встановлені ст. 255 КАС України.

Повний текст рішення виготовлений та підписаний « 18» лютого 2020 року.

Суддя Л.Р. Юхтенко

.