Постанова № 8761330, 31.03.2010, Чернівецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
31.03.2010
Номер справи
2а-801/10/2470
Номер документу
8761330
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

                                                                                                    

ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

31 березня 2010 р. м. Чернівці Справа № 2а-801/10/2470

11:26

          Чернівецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді - Боднарюка О.В.;

при секретарі судового засідання –Романко М.І.;

з участю:

представника прокуратури - не зявився;

представника позивача – Коломієць І.Б.;

представника відповідача – не з"явився;

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом прокурора Шевченківського району м. Чернівці в інтересах держави в особі Чернівецького територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку України довідкритого акціонерного товариства "Кельменецька пересувна механізована колона №2"про стягнення штрафів,-

ВСТАНОВИВ :

Прокурор Шевченківського району м. Чернівців в інтересах держави в особі Чернівецького територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку України звернувся з позовною заявою довідкритого акціонерного товариства "Кельменецька пересувна механізована колона №2"про стягнення штрафів за правопорушення на ринку цінних паперів у сумі 1530 грн.

Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивач посилається на те, що ВАТ "Кельменецька пересувна механізована колона №2"вчинило порушення законодавства про цінні папери, внаслідок чого до нього застосавані фінансові санкції на загальну суму 1530 грн. Дана сума заборгованості не сплачена до бюджету самостійно, а тому підлягає стягненню в судовому порядку.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі.

Відповідач був належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи, однак двічі не забезпечив явку свого представника та не повідомив про причини неявки в суд. У зв’язку з цим, справа розглядається без участі представника відповідача за наявними в ній матеріалами.

Так, Чернівецьким територіальним управлінням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку України було виявлено факти порушення вимог законодавства про цінні папери, про що складені акти про правопорушення на ринку цінних паперів від 9 липня 2009 року за № № 94-ЧЦ, 95-ЧЦ, 96-ЧЦ.

За результатами розгляду справ про правопорушення на ринку цінних паперів, постановами №№ 95-ЧЦ, 96-ЧЦ та 97-ЧЦ від 16 липня 2009 року до ВАТ "Кельменецька пересувна механізована колона №2"застосовані фінансові санкції у вигляді штрафу у розмірі 30 н.м.д.г. –510 грн. за кожне допущене порушення на ринку цінних паперів, а всього на загальну суму 1530 грн.

Відповідач порушив вимоги п. 1 глави 7 розділу V «Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів», затвердженого рішенням ДКЦПФР від 19.12.2006 року № 1591, згідно якого розкриття річної інформації емітентами має здійснюватись шляхом розміщення в загальнодоступній базі даних Комісії у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним, опублікування в офіційному друкованому виданні у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним, а також подання до Комісії у строк не пізніше 1 червня року, наступного за звітним.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, встановивши фактичні обставини у справі, дослідивши докази, що мають юридичне значення для розгляду справи, проаналізувавши законодавство, яке регулює спірні правовідносини, суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню.

Згідно п.2 ст.121 Конституції України до основних функцій прокуратури віднесено представництво інтересів держави в судах у випадках, визначених законом. Однією із форм представництва є, у відповідності до ч.3 ст.36-1 Закону України «Про прокуратуру», звернення до суду з позовами або заявами про захист прав і свобод іншої особи, невизначеного кола осіб, коли порушуються інтереси держави, або про визнання незаконними правових актів, дій чи рішень органів і посадових осіб.

Правові засади здійснення державного регулювання ринку цінних паперів та державного контролю за випуском і обігом цінних паперів та їх похідних в Україні визначено Законом України „Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні”. Згідно ст.ст.5, 6 зазначеного Закону, державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку. Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку є державним органом, підпорядкованим Президенту України і підзвітним Верховній Раді України. До системи цього органу входять Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку, її центральний апарат ітериторіальні органи.

У відповідності до п.14 ч.1 ст.8 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів.

Статтею 40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» вiд 23.02.2006р. № 3480-IV передбачено обов’язок емітентів подавати річну звітну інформацію про результати фінансово-господарської діяльності Державній комісії з цінних паперів та фондового ринку України.

Згідно п.1 глави 7 розділу V «Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів», затвердженого рішенням ДКЦПФР від 19.12.2006 року № 1591, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.02.2007р. за № 97/13364 (надалі – Положення), розкриття річної інформації емітентами має здійснюватись шляхом розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії, опублікування в офіційному друкованому виданні та подання до Комісії.

Розміщення річної інформації здійснюється у такі строки:

- розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії – у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним;

- опублікування в офіційному друкованому виданні - у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним;

- подання до Комісії у строк не пізніше 1 червня року, наступного за звітним.

Згідно постанов № 95-ЧЦ, 96-ЧЦ та 97-ЧЦ від 16 липня 2009 року інформація про результати фінансово-господарської діяльності ВАТ "Кельменецька пересувна механізована колона №2"за 2008 рік не опублікована в офіційному друкованому виданні, не розміщена в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії, а також не подано річний звіт за 2008 рік до Комісії.

Встановлені факти правопорушень відповідачем не спростовані та не оскаржені у встановленому порядку, доказів про сплату суми штрафу відповідач не надав, що є підставою вважати їх несплаченими. Відповідальність юридичних осіб за неподання, подання не в повному обсязі інформації та/або подання недостовірної інформації, передбачена п.п. 5, 6, 7 ч.1 ст. 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» від 30.10.1996р. № 448/96-ВР у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Частинами 5 та 6 цієї ж статті зазначеного Закону встановлено, що рішення Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про накладення штрафу може бути оскаржено в суді, а штрафи, накладені Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку, стягуються у судовому порядку.

Відповідачем постанови позивача про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів в судовому порядку не оскаржувались.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. Відповідач в судове засідання не з’явився та заперечень на позов не надав.

За таких обставин суд вважає, що адміністративний позов прокурора Шевченківського району м. Чернівців в інтересах держави в особі Чернівецького територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку України до ВАТ «Кельменецька пересувна механізована колона № 2» обгунтованим та підлягає задоволенню.

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір), відповідно до ст. 94 КАС України, стягненню з відповідача не підлягають.

На підставі викладеного, керуючись ст. 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», ст.ст.2, 3, 6-12, 17, 18, 160-163, 167 КАС України, суд , -

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з відкритого акціонерного товариства "Кельменецька пересувна механізована колона №2" (код ЄДРПОУ 0910989) до Державного бюджету за кодом 21081100 "Адміністративні штрафи та інші санкції" на р/р 31119106700101 в УДК у Кельменецькому районі, ОКПО 23246229, МФО 856135 - штраф за допущені правопорушення на ринку цінних паперів в сумі 1530 гривень згідно постанов №95-ЧЦ, №96-ЧЦ, №97-ЧЦ від 16.07.2009 року.

Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апе ляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає закон ної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Відповідно до частини першої статті 185, частини першої-третьої, п’ятої статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України, сторони які беруть участь у справі, мають право оскаржити в апеляційному порядку дану постанову повністю або частково шляхом подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Чернівецький окружний адміністративний суд.

Заява про апеляційне оскарження даної постанови подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складання постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, з дня її складання. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для її подання.

          Постанову в повному обсязі виготовлено 02 квітня 2010 року.

Суддя О.В. Боднарюк