Постанова № 8758468, 10.12.2009, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
10.12.2009
Номер справи
2а-8324/09/10/0170
Номер документу
8758468
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493

ПОСТАНОВА

Іменем України

Справа №2а-8324/09/10/0170 13:05 м. Сімферополь

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі:

головуючого судді - Кудряшової А.М. ,

при секретарі судового засідання - Дєрюшкової І.А.,

за участю представників сторін:

від позивача – Попова С.В., представник по довіреності №51 від 18.11.2009 року;

від відповідача – не з'явився;

розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Джанкойської об'єднаної державної податкової інспекції в АР Крим

до Сільського комунального підприємства "Адоніс"

про стягнення заборгованості з податку на додану вартість, зі збору за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету, в розмірі 81359 гривень 61 копійки

ВСТАНОВИВ:

Джанкойська об'єднана державна податкова інспекція в АР Крим - позивач - звернувся до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом до Сільського комунального підприємства "Адоніс" - відповідача - про стягнення податкової заборгованості по податку на додану вартість та по збору за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету, в загальній сумі 81359грн.61коп. Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем не сплачені узгоджені суми податкових зобов’язань по податковим деклараціям (розрахункам), які надані відповідачем до ДПІ самостійно, та штрафні санкції по податковим повідомленням-рішенням, прийнятим стосовно відповідача у зв’язку з несвоєчасною сплатою сум узгоджених податкових зобов’язань, які на час розгляду справи не оскаржені ним у встановленому діючим законодавством порядку, не визнані неправомірними та не скасовані.

У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав у повному обсязі, просив адміністративний позов задовольнити з підстав, зазначених у позовній заяві, надав пояснення, відповідно до яких зазначена сума заборгованості станом на день розгляду справи не сплачена.

Відповідач у судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином (поштове повідомлення – а.с.100), клопотання про розгляд справи без участі представника відповідача не надав, про причини неприбуття не повідомив.

Суд, приймаючи до уваги ненадання відповідачем доказів неможливості участі його представника у судовому засіданні з поважних причин, відсутність у матеріалах справи клопотання про неможливість розгляду справи без участі представника відповідача, керуючись ст.128 КАС України, вважає можливим розглянути справу на підставі наявних доказів.

Заслухавши пояснення представника позивача, розглянувши подані документи та матеріали справи, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлене наступне.

Сільське комунальне підприємство "Адоніс" (код ЄДРПОУ 31116468, юридична адреса: 96126, АР Крим, Джанкойський район, с. Завет-Ленінський, вул. Леніна, буд.7) зареєстровано Управлінням економіки Джанкойської районної державної адміністрації АР Крим 09 серпня 2000 року, про що в журналі обліку реєстраційних справ зроблено запис №02737845Ю0010101 (а.с.7, 9-22), дані про реєстрацію відповідача внесені до Єдиного державного реєстру підприємств і організацій України, що підтверджено довідкою Головного управління статистики в АР Крим від 25.12.2003 року №09/2-6-01/3031 (а.с.8). СКП «Адоніс» є платником податків та зборів, передбачених Законом України “Про систему оподаткування”, взятий на облік Джанкойською ОДПІ АРК 01.09.2000 року за №П-1054, що підтверджено довідкою №83 від 13.04.2009 року (а.с.24); зареєстрований як платник податку на додану вартість (свідоцтво про реєстрацію платника на додану вартість №00275736 від 12.07.2001 року).

Суд зазначає, що відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов’язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Пунктом 3 частини першої статті 9 Закону України “Про систему оподаткування” від 25.06.1991 р. №1251-XII встановлено, що платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.

Пунктом 4.1 статті 4 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.2000 року №2181-ІІІ (надалі –Закон №2181) встановлено, що платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов’язання, яку вказує у податковій декларації. Пунктом 1.11 статті 1 даного Закону визначено, що податкова декларація, розрахунок - документ, що подається платником податків до контролюючого органу у строки, встановлені законодавством, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податку, збору (обов'язкового платежу).

Згідно з пунктом 5.1 статті 5 Закону №2181 податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобов'язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку. Якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 15 цього Закону) платник податків самостійно виявляє помилки у показниках раніше поданої податкової декларації, такий платник податків має право надати уточнюючий розрахунок.

Підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 Закону №2181 встановлені базові податкові (звітні) періоди. Згідно пункту "а" пп.4.1.4 п.4.1 даної статті податкові декларації за податковий (звітний) період, що дорівнює календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), подаються протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця; згідно пункту "б" пп.4.1.4 п.4.1 даної статті податкові декларації за податковий (звітний) період, що дорівнює календарному кварталу (у тому числі при сплаті квартальних авансових внесків), подаються протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу.

Згідно з підпунктом 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону №2181 платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.

Відповідно до абзацу 1 підпункту 7.8.1 пункту 7.8 статті 7 Закону України “Про податок на додану вартість” податковим періодом є один календарний місяць. Згідно з підпунктом 7.7.1 пункту 7.7 статті 7 зазначеного Закону сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного податкового періоду та сумою податкового кредиту такого звітного податкового періоду. При позитивному значенні суми, розрахованої згідно з підпунктом 7.7.1 цього пункту, така сума підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у строки, встановлені законом для відповідного податкового періоду.

Судом встановлено, що відповідачем до Джанкойської ОДПІ в АРК надані податкові декларації з зазначенням самостійно обчисленої суми податкового зобов’язання по податку на додану вартість: за 12 місяць 2007 року визначено податкове зобов’язання в сумі 9406грн.00коп. (а.с.27-28); за 04 місяць 2008 року – 3491грн.00коп. (а.с.32-33); за 07 місяць 2008 року – 7284грн.00коп. (а.с.40-41); за 10 місяць 2008 року – 9864грн.00коп. (а.с.50-51); за 12 місяць 2008 року - 8503грн.00коп. (а.с.55-56); за 01 місяць 2009 року - 4363грн.00коп. (а.с.57-58), за 02 місяць 2009 року - 6065грн.00коп. (а.с.59-60), за 04 місяць 2009 року - 6790грн.00коп. (а.с.61-62), за 05 місяць 2009 року - 5854грн.00коп. (а.с.63-64), а взагалі - на суму 61620грн.00коп.

Як свідчить розрахунок суми адміністративного позову (а.с.69-71) відповідачем станом на дату подання позовної заяви було сплачено: 3000грн.00коп. по податковій декларації за 04 місяць 2008 року, 2130грн.00коп. - за 07 місяць 2008 року, 8564грн.00коп. – за 10 місяць 2008 року, 1758грн.00коп. – за 04 місяць 2009 року, 2550грн.00коп. – 05 місяць 2009 року, всього на загальну суму 18002грн.00коп.

Таким чином, загальна сума заборгованості відповідача по податковому зобов’язанню з податку на додану вартість, що самостійно узгоджено відповідачем по вказаним податковим деклараціям, складає 43618грн.00коп. (61620,00-18002,00).

Згідно з пп.17.1.7 п.17.1 ст.17 Закону №2181 у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф у таких розмірах: при затримці до 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі десяти відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці від 31 до 90 календарних днів включно, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі двадцяти відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці, що є більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі п'ятдесяти відсотків погашеної суми податкового боргу. Платник податків сплачує один із зазначених у цьому підпункті штрафів відповідно до загального строку затримки незалежно від того, чи були застосовані штрафи, визначені у підпунктах 17.1.1 - 17.1.6 цього пункту, чи ні.

Пунктом 11 статті 11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” передбачено, що органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку і розмірах, встановлених законами України.

Джанкойською ОДПІ в АР Крим 20.03.2008 року проведено невиїзну документальну перевірку відповідача з питання своєчасності сплати податкового зобов’язання по податку на додану вартість, в ході якої виявлені порушення пп.5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону №2181, а саме: несвоєчасна сплата узгодженої суми податкових зобов’язань по податку на додану вартість по податковій декларації від 17.11.2006 року №21138.

Результати перевірки знайшли відображення в акті №350/15-2/31116468 від 20.03.2008 року (а.с.30-31).

За порушення податкового законодавства, на підставі зазначеного акту перевірки, згідно пп.17.1.7 п.17.1 ст.17 Закону №2181 відносно відповідача прийняте податкове повідомлення-рішення №0002721502/0 від 24.03.2008 року (а.с.29) про застосування штрафних санкцій по податку на додану вартість в сумі 3338грн.01коп. (у розмірі 50% погашеної суми податкового боргу).

Зазначене податкове повідомлення-рішення вручено відповідачу 25 березня 2008 року, що підтверджено підписом уповноваженої особи на корінці податкового повідомлення-рішення (а.с.29, зворотній бік).

Джанкойською ОДПІ в АР Крим 05.06.2008 року проведено невиїзну документальну перевірку відповідача з питання своєчасності сплати податкового зобов’язання по податку на додану вартість, в ході якої виявлені порушення пп.5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону №2181, а саме: несвоєчасна сплата узгодженої суми податкових зобов’язань по податку на додану вартість по податковій декларації від 19.12.2006 року №22226.

Результати перевірки знайшли відображення в акті №706/15-2/31116468 від 05.06.2008 року (а.с.35-36).

За порушення податкового законодавства, на підставі зазначеного акту перевірки, згідно пп.17.1.7 п.17.1 ст.17 Закону №2181 відносно відповідача прийняте податкове повідомлення-рішення №0005661502/0 від 11.06.2008 року (а.с.34) про застосування штрафних санкцій по податку на додану вартість в сумі 3933грн.52коп. (у розмірі 50% погашеної суми податкового боргу).

Зазначене податкове повідомлення-рішення вручено відповідачу 11 травня 2008 року, що підтверджено підписом уповноваженої особи на корінці податкового повідомлення-рішення (а.с.34, зворотній бік).

Джанкойською ОДПІ в АР Крим 24.07.2008 року проведено невиїзну документальну перевірку відповідача з питання своєчасності сплати податкового зобов’язання по податку на додану вартість, в ході якої виявлені порушення пп.5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону №2181, а саме: несвоєчасна сплата узгодженої суми податкових зобов’язань по податку на додану вартість по податковій декларації від 19.01.2007 року №25367.

Результати перевірки знайшли відображення в акті №1017/15-2/31116468 від 24.07.2008 року (а.с.38-39).

За порушення податкового законодавства, на підставі зазначеного акту перевірки, згідно пп.17.1.7 п.17.1 ст.17 Закону №2181 відносно відповідача прийняте податкове повідомлення-рішення №0005821502/0 від 29.07.2008 року (а.с.37) про застосування штрафних санкцій по податку на додану вартість в сумі 3082грн.01коп. (у розмірі 50% погашеної суми податкового боргу).

Зазначене податкове повідомлення-рішення вручено відповідачу 29 липня 2008 року, що підтверджено підписом уповноваженої особи на корінці податкового повідомлення-рішення (а.с.37, зворотній бік).

Джанкойською ОДПІ в АР Крим 28.08.2008 року проведено невиїзну документальну перевірку відповідача з питання своєчасності сплати податкового зобов’язання по податку на додану вартість, в ході якої виявлені порушення пп.5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону №2181, а саме: несвоєчасна сплата узгодженої суми податкових зобов’язань по податку на додану вартість по податковій декларації від 19.02.2007 року №1837.

Результати перевірки знайшли відображення в акті №1192/15-2/31116468 від 28.08.2008 року (а.с.43-44).

За порушення податкового законодавства, на підставі зазначеного акту перевірки, згідно пп.17.1.7 п.17.1 ст.17 Закону №2181 відносно відповідача прийняте податкове повідомлення-рішення №000909/1502/0 від 01.09.2008 року (а.с.42) про застосування штрафних санкцій по податку на додану вартість в сумі 2551грн.01коп. (у розмірі 50% погашеної суми податкового боргу).

Зазначене податкове повідомлення-рішення вручено відповідачу поштою 03 вересня 2008 року, що підтверджено поштовим повідомленням (а.с.45).

Джанкойською ОДПІ в АР Крим 20.10.2008 року проведено невиїзну документальну перевірку відповідача з питання своєчасності сплати податкового зобов’язання по податку на додану вартість, в ході якої виявлені порушення пп.5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону №2181, а саме: несвоєчасна сплата узгодженої суми податкових зобов’язань по податку на додану вартість по податковій декларації від 20.03.2007 року №3060.

Результати перевірки знайшли відображення в акті №1476/1502/31116468 від 20.10.2008 року (а.с.47-48).

За порушення податкового законодавства, на підставі зазначеного акту перевірки, згідно пп.17.1.7 п.17.1 ст.17 Закону №2181 відносно відповідача прийняте податкове повідомлення-рішення №0010321502/0 від 23.10.2008 року (а.с.46) про застосування штрафних санкцій по податку на додану вартість в сумі 1100грн.51коп. (у розмірі 50% погашеної суми податкового боргу).

Зазначене податкове повідомлення-рішення вручено відповідачу поштою 28 жовтня 2008 року, що підтверджено поштовим повідомленням (а.с.49).

Джанкойською ОДПІ в АР Крим 03.12.2008 року проведено невиїзну документальну перевірку відповідача з питання своєчасності сплати податкового зобов’язання по податку на додану вартість, в ході якої виявлені порушення пп.5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону №2181, а саме: несвоєчасна сплата узгодженої суми податкових зобов’язань по податку на додану вартість по податковим деклараціям від 18.05.2007 р., 19.06.2007 р., 18.07.2007 р., 20.08.2007 р., 17.09.2007 р., від 15.10.2007 р.

Результати перевірки знайшли відображення в акті №1731/1502/31116468 від 03.12.2008 року (а.с.53-54).

За порушення податкового законодавства, на підставі зазначеного акту перевірки, згідно пп.17.1.7 п.17.1 ст.17 Закону №2181 відносно відповідача прийняте податкове повідомлення-рішення №0012051502/0 від 05.12.2008 року (а.с.52) про застосування штрафних санкцій по податку на додану вартість в сумі 19926грн.51коп. (у розмірі 50% погашеної суми податкового боргу).

Зазначене податкове повідомлення-рішення вручено відповідачу поштою 28 жовтня 2008 року, що підтверджено підписом уповноваженої особи на корінці податкового повідомлення-рішення (а.с.52, зворотній бік).

Підпунктом 5.2.1 пункту 5.2 статті 5 Закону №2181 передбачено, що податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення.

Відповідно до вимог підпункту 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону №2181, що у разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом, зокрема, за результатами проведеної документальної перевірки, платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.

Згідно довідки Джанкойської ОДПІ в АР Крим від 22.10.2009 року №5451/9/10 (а.с.95) зазначені податкові повідомлення-рішення відповідачем в адміністративному порядку не оскаржувались.

Таким чином, судом встановлено, що відповідачем узгоджено податкове зобов’язання з податку на додану вартість в загальній сумі 33931грн.57коп. (3338,01+3933,52+3082,01+2551,01+1100,51+19926,51) - штрафні санкції по ПДВ, що нараховані на підставі податкових повідомлень-рішень.

Як свідчить розрахунок суми адміністративного позову (а.с.69-71), довідка про розрахунки відповідача з бюджетом від 30.06.2009 року б/номеру (а.с.72) та довідка про розрахунки відповідача з бюджетом від 09.12.2009 року б/номеру (а.с.102) відповідачем вказана заборгованість по податку на додану вартість по самостійно узгодженим податковим зобов’язанням в сумі 43618грн.00коп. та по штрафним санкціям за несвоєчасну сплату узгоджених податкових зобов’язань в сумі 33931грн.57коп., а всього на загальну суму 77549грн.57коп. – не погашена.

Крім того, суд зазначає, що єдині правила обчислення і справляння збору за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету встановлені Порядком встановлення нормативів збору за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету та його справляння, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 29.01.1999 року №115 (далі – Порядок №115).

Відповідно до п.1 Порядку №115 збір за виконані геологорозвідувальні роботи справляється з надрокористувачів незалежно від форми власності, включаючи підприємства з іноземними інвестиціями, які видобувають корисні копалини на раніше розвіданих родовищах, а також на розташованих у межах території України, її континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони родовищах з попередньо оціненими запасами, які за згодою заінтересованих надрокористувачів передані їм для промислового освоєння.

Збір за виконані геологорозвідувальні роботи обчислюється надрокористувачами самостійно відповідно до вимог Інструкції про порядок справляння зборів за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету (п.13 Порядку №115).

Розрахунки збору, базовий податковий (звітний) період для якого дорівнює календарному кварталу, подаються надрокористувачами протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу, органам державної податкової служби за місцезнаходженням родовища корисних копалин (пункт 13-1 Порядку №115).

Надрокористувач, зареєстрований в органах державної податкової служби іншого району (міста), ніж місцезнаходження родовища корисних копалин, що ним експлуатується, протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу, додатково подає (надсилає) до органу державної податкової служби, в якому він зареєстрований, копію розрахунку збору за геологорозвідувальні роботи з відміткою органу державної податкової служби, яка прийняла розрахунок.

Збір сплачується протягом 10 календарних днів, наступних за останнім днем граничного терміну подання розрахунку збору.

Надрокористувачі сплачують авансові квартальні внески збору до 20 числа третього місяця звітного кварталу і до 20 числа місяця, наступного за звітним кварталом, у розмірі однієї третини суми збору, визначеної у попередньому розрахунку(п.131 Порядку №115).

Згідно з п.15 Порядку №115 надрокористувачі несуть відповідальність за правильність обчислення збору за виконані геологорозвідувальні роботи, повноту і своєчасність його внесення до державного бюджету, а також за правильність обчислення і своєчасність подання органам державної податкової служби відповідних розрахунків.

Відповідно до п.17 Порядку №115 контроль за своєчасністю і повнотою сплати збору за геологорозвідувальні роботи до державного бюджету здійснюють органи державної податкової служби, а контроль за правильністю обчислення збору здійснюють органи державного геологічного контролю та державної податкової служби шляхом проведення перевірок відповідних документів.

Під час розгляду справи судом встановлено, що Джанкойською ОДПІ в АР Крим до відповідача за несвоєчасну сплату узгодженого податкового зобов’язання по збору за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету, застосовані штрафні санкції в порядку, встановленому пп.17.1.7 п.17.1 ст.17 Закону №2181, на загальну суму 3810грн.04коп.: по податковому повідомленню-рішенню №0010101503/0 від 28.07.2008 року на суму 2632грн.54коп. (отримане позивачем 30.07.2008 року – поштове повідомлення – а.с.66); по податковому повідомленню-рішенню №001197/1503/0 від 05.12.2008 року на суму 1177грн.50коп. (отримане позивачем 05.12.2008 року, що підтверджено підписом на корінці податкового повідомлення-рішення – а.с.67).

Таким чином, судом встановлено, що відповідачем узгоджено податкове зобов’язання по збору за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету, в загальній сумі 3810грн.04коп. - штрафні санкції, що нараховані на підставі податкових повідомлень-рішень.

Як свідчить розрахунок суми адміністративного позову (а.с.69-71), довідка про розрахунки відповідача з бюджетом від 30.06.2009 року б/номеру (а.с.72) та довідка про розрахунки відповідача з бюджетом від 09.12.2009 року б/номеру (а.с.102) відповідачем вказана заборгованість по збору за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету, по штрафним санкціям за несвоєчасну сплату узгоджених податкових зобов’язань в сумі 3810грн.04коп. – не погашена.

Відповідно до п.1.3 ст.1 Закону №2181 податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

Згідно з пп.6.2.1 п.6.2 ст.6 Закону №2181 у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги. Податкові вимоги надсилаються: а) перша податкова вимога - не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків. обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк; б) друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу (пп.6.2.3 п.6.2 ст.6 Закону №2181).

На адресу відповідача позивачем були направлені перша податкова вимога №1/75 від 15.02.2002 р. (а.с.73), що вручена 14.03.2002 року (поштове повідомлення – а.с.74), та друга податкова вимога №2/196 від 16.04.2002 р. (а.с.73), що вручена 20.04.2002 року (поштове повідомлення - а.с.74).

Суд вважає необхідним зазначити, що прийняті позивачем податкові повідомлення-рішення та податкові вимоги у судовому або адміністративному порядку відповідачем не оскаржувались, на час розгляду справи не визнані неправомірними та не скасовані, будь-які документи, що свідчать про неправомірність проведених перевірок, неправомірність та необґрунтованість прийнятих позивачем податкових повідомлень-рішень про застосування штрафних санкцій та невірний розрахунок позивачем суми позовних вимог відповідачем під час розгляду справи суду не наданий, у зв’язку з чим у суду відсутні підстави вважати дії позивача та прийняті податкові повідомлення-рішення незаконними та необґрунтованими.

На підставі викладеного, суд приходить до висновку, що відповідачем узгоджено податкове зобов’язання по податку на додану вартість в сумі 77549грн.57коп. та по збору за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету, в сумі 3810грн.04коп., а взагалі – на суму 81359грн.61коп., які станом на день розгляду справи відповідачем не погашені, що підтверджено розрахунком суми адміністративного позову (а.с.69-71), довідкою про розрахунки відповідача з бюджетом від 30.06.2009 року б/номеру (а.с.72), довідкою про розрахунки відповідача з бюджетом від 09.12.2009 року б/номеру (а.с.102). Крім того, як свідчать дані витягів з електронних казначейських файлів з 01.11.2007 року по 19.06.2009 року (а.с.76-87) заборгованість, що позивач просить стягнути з відповідача, СКП «Адоніс» не погашалась.

Відповідно до п. 11 ч. 1 ст. 10 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

У порядку ст. 71 КАС України відповідачем не надано доказів сплати заборгованості у повному обсязі або оскарження зазначених податкових повідомлень-рішень та податкових вимог.

За таких обставин, суд вважає, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню у повному обсязі.

В ході судового засідання, яке відбулось 10 грудня 2009 року, оголошено вступну та резолютивну частини постанови. Повний текст постанови виготовлений та підписаний 15 грудня 2009 року.

З урахуванням викладеного, керуючись ст.ст.160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд –

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов задовольнити.

2. Стягнути з Сільського комунального підприємства "Адоніс" (код ЄДРПОУ 16507244, юридична адреса: 98112, АР Крим, м. Феодосія, пр. Леніна, буд.4) заборгованість в загальній сумі 81359 (вісімдесят одна тисяча триста п'ятдесят дев'ять) гривень 61 копійка:

- на користь Державного бюджету України (р/р №31117029700087, код платежу 14010100, ГУ УДК в АР Крим м. Сімферополь, МФО 824026, ЄДРПОУ 34740824) заборгованість з податку на додану вартість у сумі 77549 (сімдесят сім тисяч п'ятсот сорок дев'ять) гривень 57 копійок,

- на користь Державного бюджету України (р/р №31319300700087, код платежу 13040100, ГУ УДК в АР Крим м. Сімферополь, МФО 824026, ЄДРПОУ 34740824) заборгованість по збору за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету, в сумі 3810 (три тисячі вісімсот десять) гривень 04 копійки.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня складення у повному обсязі у разі неподання заяви про апеляційне оскарження (апеляційної скарги).

Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження апеляційна скарга не подана, постанова набирає законної сили через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Протягом 10 днів з дня проголошення постанови до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим може бути подана заява про апеляційне оскарження, після подачі якої протягом 20 днів може бути подана апеляційна скарга.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається в строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя Окружного

адміністративного суду

Автономної Республіки Крим                     Кудряшова А.М.