
Справа № 316/175/20
Провадження № 3/316/90/20
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12.02.2020 рік м.Енергодар
Енергодарський міський суд Запорізької області у складі судді Бульби О.М., секретаря судового засідання Черкашиної О.О., прокурора Сухової Н.А., за участю особи, відносно якої складено протокол ОСОБА_1 , розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з Управління стратегічних розслідувань в Запорізькій області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, відносно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Нове Запоріжжя, Гуляйпільського району, Запорізької області, громадянина України, депутат Благовіщенської сільської ради Кам`янсько – Дніпровського району Запорізької області, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.172-6 КУпАП,-
ВСТАНОВИВ:
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення № 49 від 23.01.2020 року, ОСОБА_1 будучи депутатом Благовіщенської сільської ради Кам`янсько – Дніпровського району Запорізької області, згідно з п.п. «б» п.1 ч.1 ст.3, ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», приміткою до ст.172-6 КУпАП, є суб`єктом відповідальності за адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП, достовірно знаючи про необхідність подати у період часу з 01.01.2019 року по 01.04.2019 року декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2018 рік, у порушення вимог ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», рішення Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 р. № 2, подав її несвоєчасно, а саме: 13.08.2019 року, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Крім того, згідно протоколу про адміністративне правопорушення № 48 від 23.01.2020 року, ОСОБА_1 будучи депутатом Благовіщенської сільської ради Кам`янсько – Дніпровського району Запорізької області, згідно з п.п. «б» п.1 ч.1 ст.3, ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», приміткою до ст.172-6 КУпАП, є суб`єктом відповідальності за адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП, достовірно знаючи про необхідність подати у період часу з 01.01.2018 року по 01.04.2018 року декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік, у порушення вимог ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», рішення Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 р. № 2, подав її несвоєчасно, а саме: 15.08.2019 року, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.
29.01.2020 року до Енергодарського міського суду Запорізької області надійшов адміністративний матеріал № 316/175/20 (пр. № 3/316/90/20) за ч.1 ст.172-6 КУпАП; та адміністративний матеріал № 316/178/20 (пр. № 3/316/91/20) за ч.1 ст.172-6 КУпАП; у відношенні вищевказаної особи.
Оскільки ОСОБА_1 скоїв два адміністративних правопорушення, справи у відношенні останнього одночасно розглядаються одним і тим же органом (судом), суд приходить до висновку, що адмінматеріали № 316/175/20 (пр. № 3/316/90/20) за ч.1 ст.172-6 КУпАП; № 316/178/20 (пр. № 3/316/91/20) за ч.1 ст.172-6 КУпАП; слід об`єднати в одне провадження під загальним № 316/175/20 (пр. № 3/316/90/20).
У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, визнав та погодився з обставинами вчинення правопорушення, викладеними у протоколі про вчинення адміністративного правопорушення, перебаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП.
Прокурор, обставини викладені у протоколі про вчинення адміністративного правопорушення, підтримав, зазначивши на те, що у ОСОБА_1 було достатньо часу для подання щорічної декларації, однак він цього не зробив, зібрані матеріали в повній мірі доводять його вину у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, а відтак, ОСОБА_1 слід притягнути до адміністративної відповідальності та накласти стягнення у вигляді штрафу в розмірі 850 гривень.
Вислухавши пояснення, дослідивши матеріали справи, оцінивши надані докази в їх сукупності, суд дійшов наступного висновку.
Згідно із ч.1 ст.9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ч.1 ст.172-6 КУпАП, особи притягаються до адміністративної відповідальності за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування
У відповідності до приписів ст.1 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єкти декларування - особи, зазначені у п.п.«б» п.1 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», зобов`язані подавати декларацію відповідного до цього Закону.
Згідно із ч.1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Тобто, з вище викладеного випливає, що ОСОБА_1 зобов`язаний був подати декларацію за 2017 рік у період з 01.01.2018 року по 01.04.2018 року, декларацію за 2018 рік у період з 01.01.2019 року по 01.04.2019 року.
Виходячи зі змісту ст. 57 Конституції України, в державі діє презумпція знання закону всіма громадянами, якщо закон був доведений до їх відома шляхом його офіційного оприлюднення.
Закон України «Про запобігання корупції» опубліковувався у офіційних виданнях та ОСОБА_1 не заперечує факту необхідності подачі ним декларацій за минулі роки у визначені в законі строки.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, підтверджується наступними дослідженими матеріалами справи про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, а саме: том № 1: протоколом про адміністративне правопорушення пов`язане з корупцією № 49 від 23.01.2020 року (а.с.1-7), витягом з Єдиного державного реєстру декларацій та скріншоту ЄДРД з яких встановлено, що датою подання декларації ОСОБА_1 за 2018 рік є саме 13.08.2019 року (а.с.31), том № 2: протоколом про адміністративне правопорушення пов`язане з корупцією № 48 від 23.01.2020 року (а.с.1-7),витягом з Єдиного державного реєстру декларацій та скріншоту ЄДРД з яких встановлено, що датою подання декларації ОСОБА_1 за 2017 рік є саме 15.08.2019 року (а.с.31).
Доказів же поважності причин несвоєчасного подання ОСОБА_1 декларацій особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік у строк до 01.04.2018 року, за 2018 рік у строк до 01.04.2019 року - суду не надано, у зв`язку з чим, суд вважає, що по справі зібрано достатньо доказів, які не викликають сумнівів у своїй достовірності і допустимості та які підтверджують вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, а саме: несвоєчасного подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування та є всі достатні підстави для визнання винним ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП та притягнення його до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.172-6 КУпАП у межах санкції встановленої ч.1 ст.172-6 КУпАП у вигляді штрафу. При цьому, строк накладення адміністративного стягнення за вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією визначений ч.3 ст.38 КУпАП, який становить три місяці з дня виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення - не пропущено.
При накладенні адміністративного стягнення на ОСОБА_1 суд, відповідно до ст.33 КУпАП, враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, як такого, що раніше до адміністративної відповідальності не притягувався, відсутність обставин, що обтяжують покарання визначених ст.35 КУпАП, мету адміністративного стягнення, відповідно до ст.23 КУпАП та вважає необхідним накласти стягнення у вигляді мінімального розміру штрафу передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП у вигляді 50 (п`ятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 гривень 00 копійок.
Крім того, згідно ст.40-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення, особою, на яку накладено таке стягнення сплачується судовий збір, розмір і порядок сплати якого встановлюється законом.
Згідно п. 5 ч. 2 ст. 4 ЗУ «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, ставка судового збору складає 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно Закону України «Про державний бюджет України на 2020 рік», розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб з 1 січня становить 2102 гривень, тобто, розмір судового збору складає 420,40 грн.
Таким чином, з ОСОБА_1 підлягає стягненню на користь держави зазначений розмір судового збору у розмірі 420,40 грн.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.4 Закону України «Про судовий збір», ст.ст.9, 23, 33, 40-1, ч.1 ст.172-6, 251, 252, 245, 283-285, 294 КУпАП,-
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративні матеріали № 316/175/20 (пр. № 3/316/90/20) за ч.1 ст.172-6 КУпАП; № 316/178/20 (пр. № 3/316/91/20) за ч.1 ст.172-6 КУпАП; у відношенні ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , об`єднати в одне провадження під загальним № 316/175/20 (пр. № 3/316/90/20).
Визнати винним ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у скоєнні адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення
Притягнути ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.172-6 КУпАП та призначити стягнення у вигляді штрафу у розмірі 50 (п`ятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить суму у 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень.
Штраф стягнути до Державного бюджету на розрахунковий рахунок UA 758999980313000106000008015, Банк одержувача: казначейство України (ЕАП), код ЄДРПОУ: 37942215, Код класифікації доходів бюджету: 21081100.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на користь держави судовий збір у розмірі 420,40 грн. (одержувач платежу: ГУК у м. Києві (м. Київ) 22030106, код за ЄДРПОУ: 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106, п. 5 таблиці ставок, ПІБ платника судового збору).
Постанова по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя О. М. Бульба