ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
_____________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"30" березня 2010 р. Справа № 2-а-9128/09/2170
Херсонський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Бездрабка О.І.,
при секретарі - Кусик Г.С.,
за участю:
представника позивача - Радіонової Н.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом регіонального управління Департаменту САТ ДПА України в Херсонській області до приватного підприємця ОСОБА_2 про стягнення штрафних санкцій,
встановив:
Регіональне управління Департаменту САТ ДПА України в Херсонській області (далі - позивач) звернулося із адміністративним позовом до приватного підприємця ОСОБА_2 (далі - відповідач), в якому просить стягнути з відповідача 6044 грн. штрафних санкцій.
Представник позивача у судовому засіданні підтримав позовні вимоги, просив їх задовольнити, мотивуючи це тим, що 17.12.2008 р. посадовими особами регіонального управління Департаменту САТ ДПА України в Херсонській області проведено перевірку кафе, розташованого за адресою: АДРЕСА_1, що належить приватному підприємцю ОСОБА_2 За результатами перевірки складено акт, в якому зафіксовано роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності відповідних ліцензій та зберігання і реалізацію алкогольних напоїв з підробленими марками акцизного збору. За вказані порушення відповідно до ст.17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" застосовано штрафні санкції на загальну суму 6044 грн., які на даний час відповідачем не сплачено. У зв"язку з цим просить стягнути з приватного підприємця ОСОБА_2 6044 грн. штрафних санкцій.
Відповідач вшосте у судове засідання не з"явився, про причини неявки суд не повідомив, заперечень на позов не надав, у зв"язку з чим суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності відповідача на підставі наявних у справі доказів.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню виходячи з наступного.
Судом встановлено, що 17.12.2008 р. посадовими особами регіонального управління Департаменту САТ ДПА України в Херсонській області на підставі направлення на перевірку від 10.12.2008 р. за № 69 проведено перевірку кафе, розташованого за адресою: АДРЕСА_1, що належить приватному підприємцю ОСОБА_2
За результатами перевірки складено акт № 210217 від 17.12.2008 р., в якому зафіксовано порушення:
- вимог ст.15 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", а саме: роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами з наявності ліцензій (в ході перевірки здійснено розрахункову операцію із споживачем, якому продано одну пачку сигарет "Гламур" за ціною 3,90 грн. та дві пляшки горілки "Пшенична" за ціною 18 грн. за кожну, видано фіскальний чек від 17.12.2008 р. № 3020 та розрахункову квитанцію від 17.12.2008 р. серії АААН № 957102);
- вимог ст.11 Закону, а саме: зберігання та реалізацію алкогольних напоїв з підробленими марками акцизного збору.
Рішенням начальника регіонального управління Департаменту САТ ДПА України у Херсонській області № 210262-2121-32 від 22.11.2009 р. до ПП ОСОБА_2 застосовано штраф у розмірі:
- за роздрібну торгівлю алкогольними напоями без наявності ліцензії - 2644 грн.;
- за роздрібну торгівлю тютюновими виробами без наявності ліцензії - 1700 грн.;
- за зберігання та реалізацію алкогольних напоїв з підробленими марками акцизного збору - 1700 грн.
Суд вважає рішення позивача про застосування до відповідача штрафних санкцій правомірним з наступних підстав.
Субєкти господарювання, які здійснюють торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами, повинні дотримуватись законодавчо встановлених правил здійснення зазначеної діяльності, а у разі порушення - нести відповідальність, передбачену Законом України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" від 19.12.1995 р. № 481/95-ВР.
Положеннями ст.15 даного Закону передбачено, що роздрібна торгівля алкогольними напоями та тютюновими виробами може здійснюватися субєктами підприємницької діяльності всіх форм власності тільки за наявності у них ліцензій.
Відповідно до ст.1 вказаного Закону ліцензія - це документ державного зразка, який засвідчує право субєкта підприємницької діяльності на провадження діяльності протягом визначеного строку.
Наявні у справі докази свідчать про те, що у відповідача на час проведення перевірки була відсутня ліцензія на право торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами. Згідно акту перевірки у кафе відповідача було придбано одну пачку сигарет "Гламур" за ціною 3,90 грн. та дві пляшки горілки "Пшенична", 0,5 л за ціною 18 грн. за кожну. Видано фіскальний чек від 17.12.2008 р. № 3020 та розрахункову квитанцію від 17.12.2008 р. серії АААН № 957102
Статтею 17 Закону № 481/95-ВР передбачено застосування фінансових санкцій у вигляді штрафу до субєкта підприємницької діяльності за роздрібну торгівлю алкогольними напоями без наявності ліцензії - 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 1700 грн.
Згідно з додатком № 3 до акту перевірки в кафе знаходилися на момент перевірки алкогольні напої на загальну суму 1322 грн., тютюнові вироби на загальну суму 149,70 грн., у зв"язку з чим до відповідача застосовано фінасові санкції за роздрібну торгівлю алкогольними напоями без наявності ліцензії у сумі 2644 грн. (1322 грн. х 200 % = 2644 грн.), за роздрібну торгівлю тютюновими виробами - 1700 грн..
Тому, позивачем обгрунтовано застосовано штрафні санкції за торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензії у сумі 4344 грн.
Статтею 11 Закону № 481 передбачено обов"язок суб"єктів господарювання здійснювати зберігання та реалізацію алкогольних напоїв, які мають акцизні марки встановленого зразка. Під час перевірки кафе відповідача були відібрані для проведення експертизи марки акцизного збору, що зазначені у додатку № 3 до акту перевірки. Відповідно до акту експертизи Департаменту по контролю за виробництвом цінних паперів, акцизних марок, документів суворої звітності та голографічних захисних елементів (Держзнак) Міністерства фінансів України № 763-12-08 від 24.12.2008 р. марки акцизного збору з реквізитами: серії АААП № 117248 та № 117261 - виготовлені не державним підприємством Поліграфічний комбінат "Україна" і є підробленими.
Відповідно до п.13 ч.2 ст.17 Закону до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі: зберігання, транспортування, реалізації фальсифікованих алкогольних напоїв та тютюнових виробів, алкогольних напоїв та тютюнових виробів без марок акцизного збору встановленого зразка або з підробленими марками акцизного збору - 100 відсотків вартості товару, але не менше 1700 гривень.
З урахуванням зазначених вимог позивачем обгрунтовано застосовано до приватного підприємця ОСОБА_2 штрафні санкції на суму 1700 грн.
Згідно з вимогами ст.17 Закону № 481 та п.10 Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених ст.17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 02.06.2003 р. № 790, у разі невиконання субєктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання сума санкції стягується на підставі рішення суду.
Так як приватним підприємцем ОСОБА_2 штрафні санкції на загальну суму 6044 грн. не сплачено, позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.
Керуючись ст.ст.8, 9, 12, 19, 71, 158-163, 167 КАС України, суд -
постановив:
Позов задовольнити.
Стягнути з приватного підприємця ОСОБА_2 (АДРЕСА_2, ідентифікаційний код НОМЕР_1) до державного бюджету (код платежу 21081100, код банку 24104230, ГУДКУ у Херсонській області, р/р 31116106700002, МФО 852010) 6044 (шість тисяч сорок чотири) грн. штрафних санкцій
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст.160 КАС України - з дня складення в повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови виготовлений та підписаний 02 квітня 2010 р.
Суддя Бездрабко О.І.