
Справа № 592/100/20
Провадження № 3/592/130/20
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 лютого 2020 року м.Суми
Суддя Ковпаківського районного суду м.Суми Котенко О.А., за участю прокурора – Чухно А.В., особи, яка притягується до адміністративної відповідальності – ОСОБА_1 , розглянувши матеріали які надійшли від Сумського управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с.Бунякине Путивльського району Сумської області, українця, громадянина України, працює водієм ПП «Деликом», раніше працював інспектором роти №2 батальйону Управління патрульної поліції в Сумській області в Департаменті патрульної поліції НП України (звільнений 03.12.2018 року), який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_1 ,
за ч.1 ст.1726 КУпАП,-
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до витягу з наказу Департаменту патрульної поліції НП України №135 о/с від 18.05.2016 року, капрала поліції ОСОБА_1 призначено на посаду інспектора роти №2 батальйону Управління патрульної поліції в Сумській області.
Згідно ч.1 ст.17 Закону України «Про Національну поліцію» від 02.07.2015 року, поліцейським є громадянин України, який відповідно до цього Закону склав Присягу поліцейського, проходить службу на відповідних посадах у поліції і якому присвоєно спеціальне звання поліції. Також відповідно до ст.59 Закону України «Про Національну поліцію» служба в поліції визначається, як державна служба особливого характеру, яка є професійною діяльністю поліцейських з виконання покладених на поліцію повноважень та згідно ст.61 Закону України «Про Національну поліцію» на поліцейських поширюються обмеження визначені Законом України «Про запобігання корупції».
У положенні п.1 Розділу II Наказу №1179 MBС України «Про затвердження Правил етичної поведінки поліцейських» від 09.11.2016 року зазначено, що під час виконання службових обов`язків поліцейський повинен неухильно дотримуватись антикорупційного законодавства України, обмежень, пов`язаних зі службою в Національній поліції України, визначених Законами України «Про Національну поліцію», «Про запобігання корупції» та іншими актами законодавства України.
Відповідно до примітки ст.172-6 КУпАП, суб`єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до ч.1 та 2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» зобов`язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до п.5 ч.1 ст.12 Закону України «Про запобігання корупції», Національне агентство з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов`язкові для виконання нормативно-правові акти.
Так, згідно п.п.1 п.1 Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції №2 від 10.06.2016 року «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», яке зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 року за №958/29088 та із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції №1 від 18.08.2016 року, яке зареєстровано в Міністерстві юстиції України 19.08.2016 року за №1153/29283 і набрало чинності з 23.08.2016 року, Національне агентство з питань запобігання корупції визначило, що система подання та оприлюднення відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочинає свою роботу в два етапи.
Крім цього, зазначена у пункті 1 цього ж Рішення декларація (повідомлення) подається згідно із Законом шляхом заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Крім цього, дата припинення виконання суб`єктом декларування функцій держави або місцевого самоврядування є датою подання ним декларації, передбаченої підпунктом 2 пункту 5 II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що зазначено у абзаці другому п. 11 цього Порядку.
Виходячи з викладеного, ОСОБА_1 є суб`єктом декларування відповідальності за вчинення правопорушення пов`язаного з корупцією і зобов`язаний подати відповідну декларацію.
Відповідно до витягу з наказу Департаменту патрульної поліції НП України №1145 о/с від 28.11.2018 року, лейтенанта поліції ОСОБА_1 , інспектора роти №2 батальйону Управління патрульної поліції в Сумській області звільнено зі служби в поліції відповідно до п.7 (за власним бажанням) ч.1 ст.77 Закону України «Про Національну поліцію» з 03.12.2018 року.
ОСОБА_1 був ознайомлений із вимогами Закону України «Про запобігання корупції» та добре усвідомлював, що він є суб`єкт декларування, який припинив діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, та повинен подати електронну декларацію за 2018 рік до 01 квітня 2019 року.
Так, 15.11.2018 року ОСОБА_1 ознайомився та підписав рекомендації для поліцейських, державних службовців та працівників поліції, які є суб`єктами декларування про дотримання окремих обмежень, передбачених Законом України «Про запобігання корупції» при звільненні зі служби/роботи, що згідно ч.2 ст.45 цього Закону він як суб`єкт декларування, який припинив діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування зобов`язується подати декларацію до 1 квітня наступного за звітним роком, у якому було припинено таку діяльність за минулий рік у якому відбулось звільнення.
Тобто, ОСОБА_1 був ознайомлений із вимогами Закону України «Про запобігання корупції» та добре усвідомлював, що він як суб`єкт декларування, який припинив діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, зобов`язаний подати електронну декларацію за 2018 рік до 01 квітня 2019 року.
До Сумського управління ДВБ НП України надійшов лист Національного агентства з питань запобігання корупції про дії суб`єкта декларування, а саме ОСОБА_1 в інформаційно-телекомунікаційній системі «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування».
За даними «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функції держави або місцевого самоврядування», декларація після звільнення ОСОБА_1 зареєстрована в Реєстрі 16.05.2019 року о 12:09:34 год., як фактично подана. Також згідно відповіді НАЗК отримано додаток послідовності дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функції держави або місцевого самоврядування», які вчинив ОСОБА_1 Для подачі декларації ОСОБА_1 в Реєстр зайшов 16.05.2019 року о 11:50:09 год., переглянув та натиснув кнопку «Нова декларація на основі цієї». При цьому вчиняв дії із заповнення та перегляду. О 12:09:18 год. натиснув кнопку «Перейти на сторінку накладання кваліфікованого електронного підпису». О 12:09:34 «Декларацію успішно подано».
Таким чином, з моменту вступу у дію Рішення НАЗК №2 від 10.06.2016 року «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування»,, колишній інспектор роти №2 батальйону Управління патрульної поліції в Сумській області Департаменту патрульної поліції Національної поліції України Чемоданов ОСОБА_2 ., після припинення діяльності, не своєчасно подав без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік, а подав вказану декларацію 16,05.2019, що є вчиненням правопорушення, пов`язаного з корупцією передбаченого ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» та п.2 розділу XIII «Прикінцевих положень» Закону України «Про запобігання корупції», відповідальність за що встановлена ч.1 ст.1726 КУпАП.
В суді ОСОБА_1 , вину визнав, пояснив, що відразу після звільнення з грудня 2018 року він поїхав закордон на заробітки. Повернувся в перших числах березня 2019 року і поїхав в село, тому і не встиг вчасно подати декларацію в строк до 01 квітня 2019 року.
Вина ОСОБА_1 повністю підтверджується зібраними матеріалами справи: протоколом про адміністративне правопорушення №1-2020 від 02 січня 2020 року (а.с.1-8), копією декларації ОСОБА_1 , після звільнення (а.с.17-21), довідкою послідовності дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», які вчинив ОСОБА_1 , дата реєстрації 25.02.2017 року (а.с.24-28), витягом з Наказу №135 о/с від 18.05.2016 року (а.с.31), витягом з Наказу №1145 о/с від 28.11.2018 року (а.с.32), копією послужного списку ОСОБА_1 (а.с.33-38), поясненнями гр. ОСОБА_1 від 13.11.2019 року (а.с.42).
Своїми діями ОСОБА_1 вчинив правопорушення, передбачене ч.1 ст.1726 КУпАП.
Враховуючи характер правопорушення та особу винного, вважаю необхідним накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави.
Керуючись ст.401 , ч.1 ст.1726, ст.283 КУпАП,-
ПОСТАНОВИВ:
Накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави в розмірі 850 (вісімсот п`ятдесят) грн.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у сумі 420грн.40коп. за наступними реквізитами: Отримувач – ГУК у м. Києві /м. Київ/22030106; Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); Рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001; Код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Постанова може бути оскаржена до Сумського апеляційного суду через Ковпаківський районний суд м.Суми протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя О.А. Котенко