Єдиний державний реєстр судових рішень справа № 2а-960/10/0670
категорія 6.6.5
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 березня 2010 р. м.Житомир
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Мацький Є.М.,
при секретарі - Вітковській Т.С.
з участю представника позивача Ковальчук О.А.
представника відповідача Котвицької Т.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Житомирі адміністративну справу
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Флорес Плюс" <Текст >
до Державної податкової інспекції у м. Житомирі <Текст >
про скасування рішення про застосування фінансових санкцій,-
встановив:
ТОВ "Флорес Плюс" /надалі позивач/ звернулось до суду з позовом до ДПІ у м. Житомирі / надалі відповідач/, в якому вказало, що 25.01.2010 року на АЗС № 40, що розташована в с.Потіївка Радомишльського р-ну вул.Леніна,1-а працівниками ДПІ у Радомишльському районі було проведено перевірку з питань додержання суб'єктами господарювання порядку проведення готівкових розрахунків за товари /послуги/, наявності торгових патентів та ліцензій, про що був складений акт перевірки № 10/06/19/23/36389492 від 25.01.2010 р. За результатами зазначеної перевірки ДПІ у м. Житомирі винесла рішення про застосування штрафних /фінансових/ санкцій № 0001752302 від 5.02.2010 р., яким до позивача застосована штрафна /фінансова/ санкція в сумі 340 грн. за не зберігання денного Z- звітаза 11.07.2009 року. Позивач вважає, що вказане рішення є незаконним, так як вказаний звіт зберігався в книзі обліку розрахункових операцій № 0625008893 "р"/1.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримала, просила їх задовольнити. Свою правову позицію обґрунтувала вищенаведеними мотивами.
Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги не визнала, суду пояснила, що позивачем було допущено не зберігання денного Z-звіту за 11.07.2009 р., внаслідок чого відповідно до п.9 ст.3 Закону України " Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" від 6.07.1995 року до позивача були застосовані штрафні санкції в сумі 340 грн., а тому підстав для задоволення позову немає.
Суд, заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши надані сторонами докази, встановив наступне.
25.01.2010 року на АЗС № 40, що розташована в с.Потіївка Радомишльського р-ну вул.Леніна,1-а і яка належить позивачу працівниками ДПІ у Радомишльському районі було проведено перевірку з питань додержання суб'єктами господарювання порядку проведення готівкових розрахунків за товари /послуги/, наявності торгових патентів та ліцензій, про що був складений акт перевірки № 10/06/19/23/36389492 від 25.01.2010 р.
Під час проведення перевірки було виявлено порушення п.9 ст.3 Закону України " Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" від 6.07.1995 року - не зберігання денного Z-звіту за 11.07.2009 р.
За результатами зазначеної перевірки ДПІ у м. Житомирі винесла рішення про застосування штрафних /фінансових/ санкцій № 0001752302 від 5.02.2010 р., яким до позивача застосована штрафна /фінансова/ санкція в сумі 340 грн.
Суд вважає такий висновок контролюючого органу неправомірним, виходячи з наступного.
Згідно ст. 2 Закону "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" /надалі -Закон/ реєстратор розрахункових операцій - пристрій або програмно-технічний комплекс, в якому реалізовані фіскальні функції і який призначений для реєстрації розрахункових операцій при продажу товарів (наданні послуг), операцій з купівлі-продажу іноземної валюти та/або реєстрації кількості проданих товарів (наданих послуг). До реєстраторів розрахункових операцій відносяться: електронний контрольно-касовий апарат, електронний контрольно-касовий реєстратор, комп'ютерно-касова система, електронний таксометр, автомат з продажу товарів (послуг) тощо; денний звіт - документ встановленої форми, надрукований реєстратором розрахункових операцій, що містить інформацію про денні підсумки розрахункових операцій, проведених з його застосуванням.
Відповідно до п. 9 ст. 3 Закону суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані:
- щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій.
Відповідач в обґрунтування свого рішення вказав, що позивачем не забезпечено зберігання денного Z-звіту за 11.07.2009 р.
Судом встановлено в судовому засіданні, що в наданій представником позивача книзі обліку розрахункових операцій № 0625008893 "р"/1 в розділі 2 "Облік руху готівки та сум розрахунків" за 11.07.2009 р. зазначений денний Z-звіт за № 2019 на суму розрахунків 4182,79 грн., в т.ч. ПДВ 697,13 грн. В розділі 1 " фіскальні чеки" є денний звіт № 2012 на суму 4182,79 грн., в т.ч. ПДВ 697,13 грн. Розбіжності в номері звіту, вказаного в розділі 2 представник позивача пояснила помилкою оператора.
Суд вважає, що дійсно мала місце помилка, так як сума розрахунків, вказана в розділі 2 співпадає із сумою, вказаною в денному звіті за № 2012.
Відповідно до ч.2 ст.71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Суд вважає, що відповідач не довів правомірність винесення рішення про застосування штрафних /фінансових/ санкцій № 0001752302 від 5.02.2010 р., а тому позовні вимоги позивача є обгрунтованими і спірне рішення підлягає визнанню нечинним та скасуванню.
Керуючись Законом України " Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", ст.ст.160-163 КАС України суд,-
постановив:
Позов задовольнити.
Визнати нечинним та скасувати рішення про застосування штрафних /фінансових/ санкцій № 0001752302 від 05.02.2010 року.
Постанова Житомирського окружного адміністративного суду набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження подається через Житомирський окружний адміністративний суд до Київського апеляційного адміністративного суду протягом 10 днів з дня проголошення повного тексту постанови. Апеляційна скарга подається у тому ж порядку протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Головуючий суддя: Є.М. Мацький
Повний текст постанови виготовлено: 05 березня 2010 р.
присуджено до стягнення <сума >грн.
матеріальну шкоду <сума >грн.
моральну шкоду <сума >грн.