
Справа № 680/114/20
№3/680/54/20
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"10" лютого 2020 р. смт. Нова Ушиця
Суддя Новоушицького районного суду Хмельницької області Яцина О.І., за участі прокурора – Пітель М.В., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності – ОСОБА_1 ,розглянувши матеріали, які надійшли від управління стратегічних розслідувань в Хмельницькій області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українки, громадянки України, зареєстрованої та жительки АДРЕСА_1 , непрацюючої, депутата Новоушицької районної ради Хмельницької області, ІПН – НОМЕР_1 , протягом року до адміністративної відповідальності не притягалася,
за вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбаченого ч.1 ст.172-6 та ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
встановив:
21 січня 2020 року начальником управління стратегічних розслідувань в Хмельницькій області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України старшим лейтенантом поліції Земок О.В. складено протоколи №6,7 про адміністративні правопорушення, пов`язані з корупцією, відносно громадянки ОСОБА_1 , згідно з якими останній ставиться у вину те, що вона будучи депутатом Новоушицької селищної ради Хмельницької області, відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб`єктом на якого поширюється дія цього Закону, несвоєчасно, без поважних причин, подала 22 серпня 2019 року декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 та 2018 рік, чим вчинила адміністративні правопорушення пов`язані з корупцією, відповідальність за яке передбачене частиною 1 статті 172-6 КУпАП.
Прокурор в судовому засіданні підтримав обвинувачення, викладені у протоколах №6 та №7 про адміністративні правопорушення, пов`язані з корупцією і просив призначити адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 грн.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненні правопорушення визнала повністю та пояснила, у зв`язку із сімейними обставинами дійсно подала декларації за 2017, 2018 роки лише в серпні 2019 року та просила застосувати до неї мінімальне покарання передбачене санкцією статті.
Заслухавши прокурора, особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали справи, суддя доходить до такого висновку.
Згідно зі ст.68 Конституції України кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Абзацом 10 ч.1 ст.1 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що правопорушення, пов`язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 ст.3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
У відповідності до ч.1 ст.65 даного Закону за вчинення корупційного або пов`язаного з корупцією правопорушення особи, зазначені в ч. 1 ст. 3 цього Закону, притягаються до кримінальної, адміністративної, цивільно-правової та дисциплінарної відповідальності у встановленому законом порядку.
Відповідно до п.п. «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови, є суб`єктами, на яких поширюється дія цього Закону.
У відповідності до абзацу 14 ч.1 ст.1 Закону суб`єкти декларування - особи, зазначені у п.1, пп. «а» і пп. «в» п.2, п. 4 і п. 5 ч. 1 ст. 3 цього Закону, інші особи, які зобов`язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.
Отже ОСОБА_1 будучи депутатом Новоушицької районної ради Хмельницької області є суб`єктом, на якого поширюється дія Закону та є суб`єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов`язаних з корупцією.
Частиною 1 ст.45 Закону визначено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» п. 2, п. 5 ч. 1 ст. 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Відповідно до п.п.1 п.5 розділу 2 «Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затверджених рішенням НАЗК від 11.06.2016 року № 3 щорічна декларація суб`єкта декларування подається у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.
Враховуючи викладене, ОСОБА_1 зобов`язана була подати щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік до 00:00 год.01.04.2018 року, за 2018 рік до 00:00 год.01.04.2019 року.
Таким чином, ОСОБА_1 , будучи обізнаною щодо вимог Закону, усвідомлюючи обов`язок подання щорічної декларації за 2017 та 2018 рік особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до публічної частини Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, подала зазначені декларації 22 серпня 2019 року, тобто несвоєчасно без поважних причин.
З врахуванням встановленого вважаю, що ОСОБА_1 , будучи депутатом Новоушицької районної ради Хмельницької області, являючись суб`єктом відповідальності відповідно до п.п. «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч.1 ст.45 даного Закону, несвоєчасно без поважних причин подала щорічну декларацію за 2017 та 2018 роки особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, чим вчинила адміністративні правопорушення, пов`язані з корупцією, відповідальність за які передбачена ч. 1ст. 172-6 КУпАП.
Відповідно до ч.1 ст.172-6 КУпАП несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, тягне за собою накладення штрафу від п`ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Вина ОСОБА_1 , у вчиненні адміністративних правопорушення повністю підтверджується матеріалами справи, зокрема, протоколами про адміністративне правопорушення № 6 та №7 про адміністративні правопорушення від 21 січня 2020 року, витягом з протоколу дванадцятої сесій районної ради VІІ скликання від 27 квітня 2017 року; скірншотом з офіційного сайту НАЗК, в якому вказані фактичні дати подання декларацій ОСОБА_1 , особистими поясненнями порушниці, іншими наданими матеріалами.
З урахуванням викладеного, суд приходить до висновку, що вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП, ч.1 ст. 172-6 КУпАП повністю доведена.
Відповідно до ч.2 ст.36 КУпАП якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
З огляду на те, що ОСОБА_1 визнала вину у вчиненому, суддя вважає за необхідне на підставі ч.2 ст.36 КУпАП накласти на неї адміністративне стягнення в межах санкції статті 172-6 КУпАП.
Відповідно до ст.40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Відповідно до ст.4 Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір в дохід держави в розмірі 420,40 грн.
Керуючись ст.ст. 33-35, 40-1, ч.1 ст.172-6, 283, 284, КУпАП, ст.ст.4, 45 Закону України «Про запобігання корупції», суддя, -
постановив:
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративних правопорушень, відповідальність за які передбачені ч.1 ст.172-6 КУпАП та ч.1 ст. 172-6 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 (п`ятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 – 420 (чотириста двадцять гривень) 40 копійок судового збору у дохід держави – отримувач коштів: отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783 Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); Рахунок отримувача UА908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення до Хмельницького апеляційного суду через Новоушицький районний суд Хмельницької області.
Суддя: О. І. Яцина