
печерський районний суд міста києва
Справа № 757/2365/20-к
Примірник № ___
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 січня 2020 року слідчий суддя Печерського районного суду міста Києва - Волкова С.Я., при секретарі - Ясеновенко К.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Печерського районного суду міста Києва клопотання слідчого в ОВС слідчого управління Головного управління СБ України у м. Києві та Київській області Поліщука Євгена Олександровича, про тимчасовий доступ до речей і документів,-
В С Т А Н О В И В:
20 січня 2020 року до провадження слідчого судді Печерського районного суду міста Києва - Волкової С.Я., надійшло клопотання слідчого в ОВС слідчого управління Головного управління СБ України у м. Києві та Київській області Поліщука Євгена Олександровича, про тимчасовий доступ до речей і документів.
До початку розгляду клопотання, стороною кримінального провадження, якою подано вказане клопотання, до початку судового засідання подана заява про розгляд клопотання у його відсутність, також, слідчим у заяві зазначено, що клопотання підтримує в повному обсязі, із підстав, наведених у ньому та просить слідчого суддю задовольнити вказане клопотання.
У клопотанні, сторона кримінального провадження просить слідчого суддю розглядати клопотання без виклику особи, у володінні якої знаходяться речі і документи.
На підставі ч. 2 ст. 163 КПК України слідчий суддя визнав за можливе проводити розгляд клопотання без виклику особи, у володінні якої знаходяться речі і документи.
Згідно норми ч. 4 ст. 107 КПК України фіксація за допомогою технічних засобів під час розгляду клопотання слідчим суддею не здійснювалась.
Дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя приходить до наступного.
З наданих в обґрунтування клопотання матеріалів вбачається, що Слідчим управлінням ГУ СБ України у м. Києві та Київській області здійснюється досудове розслідування кримінального провадження № 42019000000002358 внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань від 05.11.2019 за фактом вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України.
З матеріалів кримінального провадження встановлено, що службовими особами Кабінету міністрів України, КМДА, КП «Київський метрополітен», посадовими особами суб`єктів господарської діяльності, ПАТ «Київметробуд», тунельного загону № 4 ПАТ «Київметробуд», а також іншими невстановленими досудовим розслідуванням особами Держказначейства, всупереч інтересам служби, з метою власного збагачення, організовано протиправний механізм заволодіння бюджетних коштів в особливо великих розмірах шляхом шахрайства.
Так, 10.09.2018 року КП «Київський метрополітен» (код ЄДРПОУ 03328913) оприлюднило оголошення про проведення тендеру на будівництво дільниці Сирецько-Печерської лінії метрополітену від станції «Сирець» на житловий масив Виноградар на загальну суму 5,9 млрд грн.
09.11.2018 року замовник визначив переможцем процедури закупівель ПАТ «Київметробуд» (ЄДРПОУ 01387432) та уклав договір № 744-ДБМ-18 від 20.11.2018 на роботи з будівництва дільниці Сирецько-Печерської лінії метрополітену від станції «Сирець» на житловий масив Виноградар з електродепо у Подільському районі (дільниця від станції «Сирець» до станції «Проспект Правди» з двома станціями («Мостицька» та «Проспект Правди») та дільницею вилочного відгалуження в бік станції «Виноградар») на загальну суму 5 981 268 736,07 гривень.
Відповідно до договору № 744-ДБМ-18 від 20.11.2018 на роботи з будівництва дільниці Сирецько-Печерської лінії метрополітену, зокрема пунктів 15.3 та 15.5, замовник здійснює попередню оплату в розмірі 30% від суми договору шляхом перерахування грошових коштів на поточний рахунок підрядника, при цьому граничний термін використання попередньої оплати 3 місяці з моменту її отримання.
Вказане закріплено пунктом 18 Постанови Кабінету міністрів України № 1764 від 27.12.2001 «Про затвердження Порядку державного фінансування капітального будівництва», зокрема «Замовник перераховує підряднику аванс, якщо це передбачено договором (контрактом). Розмір авансу не може перевищувати 30 відсотків вартості річного обсягу робіт. Підрядник зобов`язується використати одержаний аванс на придбання і постачання необхідних для виконання робіт матеріалів, конструкцій, виробів протягом трьох місяців після одержання авансу. По закінченні тримісячного терміну невикористані суми авансу повертаються замовнику».
В свою чергу, невстановлені на даний час досудовим розслідуванням особи, з метою збільшення витрат бюджетних коштів та отримання їх на підконтрольні собі та своїм співучасникам компанії, використовуючи корупційні зв`язки в Кабінеті Міністрів України, всупереч принципу здійснення закупівель, визначених ст. 3 Закону України «Про публічні закупівлі», зокрема максимальної економії та ефективності, пролобіювали ухвалення, Постанови Кабінету міністрів України №1084 від 18.12.2018 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2001 р. №1764 і від 23 квітня 2014 р. №117» щодо встановлення максимальної ставки попередньої оплати робіт з будівництва дільниці Сирецько-Печерської лінії метрополітену в розмірі до 95% вартості робіт за договором на строк не більше ніж на 24 місяці, що фактично надало змогу з використанням протиправної схеми збільшити виділення грошових коштів з бюджету на користь вже встановленого переможця конкурсу, а саме ПАТ «Київметробуд».
Окрім цього, в ході розгляду проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 № 1764 і від 23.04.2014 № 117», Міністерством фінансів України подано відповідні зауваження та висловлено позицію щодо неприпустимості встановлення можливості здійснення замовниками авансових платежів до 95% вартості робіт на строк не більше двох років на реалізацію проекту будівництва дільниці Сирецько-Печерської лінії метрополітену від станції «Сирець» на житловий масив Виноградар з електродепо у Подільському районі.
Так, організатори протиправної схеми, передбачили ухвалення вищенаведеної постанови в п. 15.3 договору № 744-ДБМ-18 від 20.11.2018, виокремивши нетиповий пункт договору, зокрема у разі зміни законодавства, розмір попередньої оплати та термін використання її, може бути змінений сторонами шляхом укладання додаткової угоди.
Через 2 дні після оприлюднення Постанови КМУ №1084 від 18.12.2018 року, в додатковій угоді № 5 від 20.12.18 до основного договору внесені зміни, які встановлюють авансову оплату замовника в розмірі 95% від вартості робіт з будівництва (максимальна ставка). Також, п 15.4 передбачено граничний термін виконання підрядником зобов`язань у розмірі одержаної від замовника попередньої оплати на строк протягом 24 місяці (максимальний термін).
При цьому, тендерна документація щодо умов проведення публічних закупівель, що розробляється та затверджується замовником, КП «Київський метрополітен», та яка оприлюднена для вільного доступу на веб-порталі уповноваженого органу, містить проект договору з переможцем з нормою в ньому - «Здійснити підряднику попередню оплату в розмірах та в порядку, визначених чинним законодавством та даним договором».
Фактично в тендерній документації закріплено істотну умову договору - здійснення попередньої оплати в межах пункту 18 Постанови КМУ № 1764 від 27.12.2001 р. «Про затвердження Порядку державного фінансування капітального будівництва», зокрема розмір авансу не може перевищувати 30 відсотків вартості річного обсягу робіт та по закінченні тримісячного терміну невикористані суми авансу повертаються замовнику.
Згідно ч. 1 ст. 628 Цивільного кодексу України зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов`язковими відповідно до актів цивільного законодавства. Відповідно до ст.638 ЦК України, договір є укладеним, якщо сторони в належній формі досягли згоди з усіх істотних умов договору. Істотними умовами договору є умови про предмет договору, умови, що визначені законом як істотні або є необхідними для договорів даного види, а також усі ті умови, щодо яких за заявою хоча б однієї із сторін має бути досягнуто згоди.
При цьому, відповідно до ст. 36 Закону України «Про публічні закупівлі» визначено, що умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від змісту тендерної пропозиції за результатами аукціону (у тому числі ціни за одиницю товару) переможця процедури закупівлі або ціни пропозиції учасника у разі застосування переговорної процедури. Істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов`язань сторонами в повному обсязі.
Враховуючи викладене, посадові особи тендерного комітету КП «Київський метрополітен», після підписання договору з переможцем та внесення відповідних змін до нього, враховуючи положення Постанови КМУ №1084 від 18.12.2018 р., в порушення ст. 3 Закону України «Про публічні закупівлі», зокрема принципів здійснення закупівель - добросовісної конкуренції серед учасників, недискримінація учасників, не здійснили заходів з реалізації ст. 37. Закону України «Про публічні закупівлі» щодо визнання недійсності договору про закупівлю, зокрема визнання його нікчемним у зв`язку з укладанням його з порушенням вимог частини четвертої статті 36 цього Закону (зміна істотних умов).
Також, відповідно до п. 2-1 Постанови КМУ №117 від 23.04.2014 р. «Про здійснення попередньої оплати товарів, робіт і послуг, що закуповуються за бюджетні кошти» попередня оплата розпорядниками (одержувачами) бюджетних коштів за капітальними видатками та державними контрактами здійснюється шляхом спрямування бюджетних коштів виконавцям робіт, надавачам товарів і послуг (крім нерезидентів) на небюджетні рахунки, відкриті на їх ім`я в органах Держказначейства у встановленому законодавством порядку, з подальшим використанням зазначених коштів виконавцями робіт, надавачами товарів і послуг виключно з таких рахунків на цілі, визначені договорами про закупівлю товарів, робіт і послуг.
Водночас, у відповідності ст. 119 БК України, нецільовим використанням бюджетних коштів є їх витрачання на цілі, що не відповідають напрямам використання бюджетних коштів, визначеним у паспорті бюджетної програми або в порядку використання бюджетних коштів (включаючи порядок та умови надання субвенцій) та бюджетним асигнуванням (розпису бюджету, кошторису, плану використання бюджетних коштів).
Також, згідно ст. 116 БК України порушенням бюджетного законодавства визнається порушення учасником бюджетного процесу встановлених цим Кодексом чи іншим бюджетним законодавством норм щодо складання, розгляду, затвердження, внесення змін, виконання бюджету та звітування про його виконання, а саме щодо визначення недостовірних обсягів бюджетних коштів при плануванні бюджетних показників; зарахування надходжень бюджету на будь-які рахунки, крім єдиного казначейського рахунка (з урахуванням особливостей, визначених частиною дев`ятою статті 13 БК України), а також акумулювання їх на рахунках органів, що контролюють справляння надходжень бюджету; нецільове використання бюджетних коштів; видання нормативно-правових актів, що зменшують надходження бюджету або збільшують витрати бюджету всупереч закону.
Досудовим розслідуванням встановлено, що у період з 16.01.2019 по 25.03.2019 відбулося перерахування бюджетних коштів у розмірі 2,5 млрд грн. в якості попередньої оплати на казначейський рахунок ПАТ «Київметробуд» (код ЄДРПОУ 01387432).
25.04.2019 посадові особи ПАТ «Київметробуд» підписали два депозитні договори з ПАТ АБ «Укргазбанк» та відкрили банківський рахунок № НОМЕР_1 за № НОМЕР_2, на якому розмістили бюджетні кошти в розмірі 200 млн. грн., а також банківський рахунок № НОМЕР_3 за № НОМЕР_8, на якому розмістили бюджетні кошти в розмірі понад 1,5 млрд. грн.
В той же день, ПАТ «Київметробуд» отримало прибуток в якості відсотків (девіденди) у розмірі 139,1 млн. грн. на банківський рахунок № НОМЕР_4 , відкритий в АБ «Укргазбанк» та в подальшому використовує вказані грошові кошти для власного збагачення, фактично використавши бюджетні кошти не на цілі, визначені договором про закупівлю товарів, робіт і послуг, порушуючи положення Постанови КМУ №117 від 23.04.2004, всупереч положенням ст. 116 та ст. 119 Бюджетного кодексу України.
В подальшому, 26.04.2019 ПАТ «Київметробуд» отримані відсотки від депозитних договорів, з метою переведення їх у готівку та витрачення на особисті цілі, скерували грошові кошти, у розмірі 75,2 млн. на банківський рахунок № НОМЕР_5 , відкритий в АТ «Індустріал банк» - ТОВ «Профі-факторинг» (код ЄДРПОУ 39472970) із призначенням платежу «згідно договору про надання послуг з факторингу № 1-2404 від 24.04.2019».
03.05.2019 ПАТ «Київметробуд» скеровують ще 60,3 млн. гривень отриманих відсотків від депозитних договорів на банківський рахунок № НОМЕР_5 , відкритий в АТ «Індустріал банк» - ТОВ «Профі-факторинг» (код ЄДРПОУ 39472970) із призначенням платежу «згідно договору про надання послуг з факторингу № 1-2404 від 24.04.2019».
В подальшому, ТОВ «Профі-факторинг» вказані грошові кошти перерахувало на рахунки ТОВ «ДЕОРБУД» (код ЄДРПОУ 40442478) , ТОВ «ФК «Фактор-сервіс» (код ЄДРПОУ 39321683), ТОВ «РУЛ» (код ЄДРПОУ 40081834), ПП «АВЕН-ЄЗЄР» (код ЄДРПОУ 30977976) та ТОВ "ФАКТОР СТАНДАРТ" (код ЄДРПОУ 38806726).
Поряд з цим встановлено, що за період з 20.12.2018 по 29.11.2019 перераховані грошові кошти використовувались, такими підприємствами як ТОВ «ДЕОРБУД», ПП «АВЕН-ЄЗЄР» на послуги з отримання фінансової допомоги, як виручку за надання транспортних послуг, за перевезення пасажирів, за автобуси та комплектуючі до них, за частки в статутних капіталах підприємств, тощо.
Також, досудовим розслідування встановлено, що за період з 12.08.2019 по 16.12.2019 ПАТ «Київметробуд» зі свого рахунку № НОМЕР_6 перераховує грошові кошти БМУ № 3 ПАТ «Київметробуд» у розмірі 1,52 млрд. гривень на рахунок № НОМЕР_7 , з яких 724 млн. в подальшому перераховано на рахунки ряду контрагентів.
Так, з 06.11.2019 по 02.12.2019 БМУ № 3 ПАТ «Київметробуд» перераховує ТОВ «Укрхімстандарт» грошові кошти у розмірі 13,8 млн. гривень із призначенням платежу «за постачання обладнання по об`єкту «Реконструкція Дніпровської водопровідної станції», 02.12.2019 перераховує грошові кошти у розмірі 2 млн. гривень із призначенням платежу «сплата заборгованості відповідно до рішення Господарського суду Київської області».
Таким чином, ПАТ «Київметробуд» з використанням подібної протиправної схеми та із залученням тих же суб`єктів приватного сектору економіки, шахрайським шляхом привласнює бюджетні кошти, виділені на будівництво дільниці Сирецько-Печерської лінії метрополітену від станції «Сирець» на житловий масив Виноградар з електродепо у Подільському районі та при цьому фактично не здійснює будівництво.
Допитаний, як свідок, колишній Генеральний директор ПАТ «Київсетробуд» та станом на сьогодні начальник ТЗ-4 ПАТ «Київметробуд», ОСОБА_1 показав, що станом на 14.01.2020, роботи по будівництву дільниці Сирецько-Печерської лінії метрополітену ведуться із зволіканням та порушенням строків виконання робіт, передбачених у договорі та календарному плані по будівництву, бюджетні кошти використовуються не на цілі будівництва метрополітену.
Так, будівельні роботи дільниці Сирецько-Печерської лінії метрополітену від станції «Сирець» на житловий масив Виноградар станом на 20.11.2019 виконано тільки на 2,5 % від 25% запланованих.
Крім цього, останній показав, що мали бути виконані наступні роботи з будівництва вказаної лінії метрополітену із відсотковим співвідношенням до ціни:
1.1. Підготовчі роботи на об`єкті мали бути виконано на 100 % із освоєнням 60 млн. гривень, виконано станом на 20.11.2019 тільки на 50 % робіт;
1.2. Земляні роботи мали бути виконано на 50 % із освоєнням 320-330 млн. гривень, виконано станом на 20.11.2019 тільки на 1 % робіт;
1.3. Спорудження «Стіна в грунті» мали бути виконано на 65 % із освоєнням 600 млн. гривень, виконано станом на 20.11.2019 тільки на 8 % робіт;
1.4. Монтаж щитового комплексу мало бути виконано на 100 % із освоєнням 90 млн. гривень, станом на 20.11.2019 роботи взагалі не виконано та не розпочиналися;
1.5. Проходка перегінних тунелів механізованим щитовим комплексом мало бути виконано на 25 % із освоєнням 12 млн. гривень, станом на 20.11.2019 роботи взагалі не виконано та не розпочиналися;
1.6. Спорудження конструкцій (монтаж та бетонування) на відкритому способі робіт мало бути виконано на 80 % із освоєнням 12-15 млн. гривень, станом на 20.11.2019 роботи взагалі не виконано та не розпочиналися;
1.7. Спорудження ВВ, венткіоска та ОВУ. Відкритий спосіб робіт, мало бути виконано на 100 % із освоєнням 24 млн. гривень, станом на 20.11.2019 роботи виконано на 80%, проте вказані роботи є не основними.
Поряд з цим, станом на 14.01.2020 стан будівництва не змінився, усі строки по будівництву майже не виконуються та зазначені у договорі та додатках до договору строки порушено.
Таким чином, з огляду на те, що звітування по виділеним 2 587 995 млн. гривень здійснюється із численними затримками та в реальності не відповідає дійсності виконаним роботам, можна стверджувати про неможливість виконати вказаний обсяг робіт у строк та із дотриманням договору по будівництву дільниці Сирецько-Печерської лінії метрополітену від станції «Сирець» на житловий масив Виноградар.
Так, використання виділених грошових коштів у розмірі 1,7 млрд. гривень, які перераховано на депозитні банківські рахунки є нецільовим, оскільки використано на потреби, не пов`язані з їх цільовим призначенням. Зазначені дії полягали у навмисному перекручуванні цілей використання бюджетних коштів з метою отримання відсотків від незаконних дій з бюджетними коштами як плату за реалізацію злочинного плану, та які вказана невстановлена група осіб, шляхом обману із вчиненням шахрайства використовують на власні потреби.
За наведеного, вбачається, що виділені на будівництво метрополітену бюджетні кошти, в тому числі ті, що скеровано на депозитні рахунки також витрачаються ПАТ «Київметробуд» не на цілі визначені договором будівництва метрополітену.
17.01.2020 грошові кошти у розмірі 2 587 995 млн. (два мільярди п`ятсот вісімдесят сім мільйонів дев`ятсот дев`яносто п`ять тисяч) гривень, що знаходяться на рахунках ПАТ «Київметробуд» (ЄДРПОУ 01387432) та 10 відокремлених його підрозділів філій: Комбінат виробничих підприємств ПАТ «Київметробуд» (код ЄДРПОУ 01374240), Автобаза ПАТ «Київметробуд» (код ЄДРПОУ 01376701), Тунельний загін № 4 ПАТ «Київметробуд» (код ЄДРПОУ 01387403), Будівельно - монтажне управління №3, ПАТ «Київметробуд» (код ЄДРПОУ 01387413), Тунельний загін № 14 ПАТ «Київметробуд» (код ЄДРПОУ 01387426), Управління механізації ПАТ «Київметробуд» (код ЄДРПОУ 01387449), Будівельно - монтажне управління № 6 ПАТ «Київметробуд» (код ЄДРПОУ №31389572), Управління реконструкції та будівництва ПАТ «Київметробуд» (код ЄДРПОУ 01392580), Тунельний загін № 7 ПАТ «Київметробуд» (код ЄДРПОУ 26183699), а також на розрахункових рахунках у Державній казначейській службі України визнано речовим доказом у кримінальному провадженні.
16.01.2020 ухвалою слідчого судді Печерського районного суду міста Києва Писанця В.А. про арешт майна надано дозвіл на арешт банківських рахунків ПАТ «Київметробуд» (ЄДРПОУ 1387432) та 10 відокремлених його підрозділів філій: Комбінат виробничих підприємств ПАТ «Київметробуд» (код ЄДРПОУ 1374240), Автобаза ПАТ «Київметробуд» (код ЄДРПОУ 1376701), Тунельний загін № 4 ПАТ «Київметробуд» (код ЄДРПОУ 1387403), Будівельно - монтажне управління №3, ПАТ «Київметробуд» (код ЄДРПОУ 1387413), Тунельний загін № 14 ПАТ «Київметробуд» (код ЄДРПОУ 1387426), Управління механізації ПАТ «Київметробуд» (код ЄДРПОУ 1387449), Будівельно - монтажне управління № 6 ПАТ «Київметробуд» (код ЄДРПОУ №31389572), Управління реконструкції та будівництва ПАТ «Київметробуд» (код ЄДРПОУ 1392580), Тунельний загін № 7 ПАТ «Київметробуд» (код ЄДРПОУ 26183699).
На даний час, інформація та копії документів які необхідно отримати для подальшого встановлення обставин вчинення вказаного кримінального правопорушення перебувають у володінні Кабінету Міністрів України, розташованому за адресою: м. Київ, вул. Грушевського, 12/2, або ж за іншою адресою розташування адміністративних будівель вказаної установи та які необхідно отримати для проведення аудиту.
З цією метою, а також для повного, всебічного та об`єктивного дослідження всіх обставин вчиненого кримінального правопорушення, виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до речей та документів, які містять відомості про обставини вчиненого кримінального правопорушення та мають значення для досудового розслідування як докази з метою їх огляду, фотографування та виготовлення їх копій, містять охоронювану законом таємницю, зберігаються, знаходяться та перебувають у володінні у володінні Кабінету Міністрів України, розташованому за адресою: м. Київ, вул. Грушевського, 12/2, або ж за іншою адресою розташування адміністративних будівель вказаної установи та які необхідно отримати для проведення, в тому числі аудиту, оскільки Кабінет Міністрів України є вищим органом у системі органів виконавчої влади та який здійснює виконавчу владу безпосередньо та через міністерства, інші центральні органи виконавчої влади, Раду міністрів Автономної Республіки Крим та місцеві державні адміністрації, спрямовує, координує та контролює діяльність цих органів, в тому числі щодо прийняття відповідних постанов
Виходячи зі змісту вимог ст. 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження, одним із яких є тимчасовий доступ до речей і документів.
Як вбачається із змісту п. 4, 8 ч. 1 ст. 162 КПК України, до охоронюваної законом таємниці, яка міститься у речах і документах, належить конфіденційна інформація, в тому числі така, що містить комерційну таємницю, та персональні дані особи.
Відповідно до ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Слідчий суддя дослідивши матеріали клопотання, дійшов висновку про наявність підстав для задоволення клопотання.
Керуючись ст. ст. 108, 160, 162, 163, 164, 166, 309 КПК України, слідчий суддя,
У Х В А Л И В :
Клопотання- задовольнити.
Надати слідчому в ОВС СУ ГУ СБ України у м. Києві та Київській області Поліщуку Євгену Олександровичу, старшому слідчому в ОВС підполковнику юстиції Дівітаєву О.І., слідчому старшому лейтенанту юстиції Юрченку Є.О., слідчому молодшому лейтенанту Шевченку Т.В., слідчому в ОВС капітану юстиції Пономаренко Г.О., старшому слідчому в ОВС майору юстиції Хоменка Д.М., слідчому в ОВС капітану юстиції Баценку І.С., слідчому в ОВС майору юстиції Швиденку Д.О., старшому слідчому в ОВС майору юстиції Печатнікову С.В., слідчим, що входять до групи слідчих у кримінальному провадженні № 42019000000002358, прокурору Київської місцевої прокуратури № 6 м. Києва - старшому групи прокурорів у кримінальному провадженні Головко Аліні Л., іншим слідчим СУ ГУ СБ України у м. Києві та Київській області, що входять до складу слідчої групи у вказаному кримінальному провадженні, дозволу на тимчасовий доступ до:
- копії усіх документи з візами і резолюціями щодо прийняття постанови «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 № 1764 та від 23.04.2014 № 117»;
- копії усіх змін, що вносилися до постанов Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 № 1764 та від 23.04.2014 № 117;
- копії постанови «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 № 1764 та від 23.04.2014 № 117»;
- копії усіх документів виконавчого органу Київської міської ради (КМДА), що надходили до Кабінету Міністрів України щодо внесення на розгляд Уряду проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 № 1764 та від 23.04.2014 № 117»;
- копії усіх пояснювальних записок до проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 № 1764 та від 23.04.2014 № 117»;
- копії усіх додатків до пояснювальних записок щодо проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 № 1764 та від 23.04.2014 № 117»;
- копії усіх довідок про погодження проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 № 1764 та від 23.04.2014 № 117»;
- копії усіх висновків міністерств за результатами експертиз до проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 № 1764 та від 23.04.2014 № 117»;
- копії матеріалів усіх проведених експертиз до проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 № 1764 та від 23.04.2014 № 117»;
- копії усіх порівняльних матеріалів та таблиць щодо проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 № 1764 та від 23.04.2014 № 117»;
- копії усіх протоколів узгодження позицій до проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 № 1764 та від 23.04.2014 № 117»;
- копії усіх довідок щодо відповідності зобов`язанням України у сфері європейської інтеграції та праву Європейського союзу проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 № 1764 та від 23.04.2014 № 117»;
- копії усіх матеріалів прес-релізу до проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 № 1764 та від 23.04.2014 № 117»;
- копії усіх витягів з протоколів засідань Кабінету Міністрів України щодо проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 № 1764 та від 23.04.2014 № 117», в тому числі витяг з протоколу № 52 засідання Кабінету Міністрів України від 18.12.2018;
- копія постанови КМУ №1084 від 18.12.2018;
- усі копії документів, які стали підставою для збільшення розміру авансу об`єктів, що входять до заходів «Реконструкція існуючих та будівництво нових об`єктів Національного спортивного комплексу «Олімпійський» по вул. Червоноармійській, 55» до державної цільової програми підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 з футболу;
- усі копії документів, які стали підставою для збільшення розміру авансу для проведення робіт з будівництва лікувально-реабілітаційного корпусу ДУ «Національний інститут серцево-судинної хірургії ім. М.М. Амосова НАМН України» по вулиці Амосова, 6 в Солом`янському районі м. Києва»;
- усі копії документів, які стали підставою для збільшення розміру авансу об`єкту по будівництву Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні - Музею Революції Гідності;
- усі копії документів, які стали підставою для збільшення розміру авансу об`єкту «Капітальний ремонт окремих конструкцій, інженерних та інформаційних мереж об`єкту ДП «НСК «Олімпійський» по вул. Великій Васильківській, 55, у м. Києві,
які містять охоронювану законом таємницю, зберігаються, знаходяться та перебувають у володінні Кабінету Міністрів України, розташованому за адресою: м. Київ, вул. Грушевського, 12/2, або ж за іншою адресою розташування адміністративних будівель вказаної установи та які необхідно отримати для проведення, в тому числі аудиту, оскільки Кабінет Міністрів України є вищим органом у системі органів виконавчої влади та який здійснює виконавчу владу безпосередньо та через міністерства, інші центральні органи виконавчої влади, Раду міністрів Автономної Республіки Крим та місцеві державні адміністрації, спрямовує, координує та контролює діяльність цих органів, в тому числі щодо прийняття відповідних постанов, з можливістю вилучення вказаних речей та документів в копіях.
Визначити строк дії ухвали тривалістю один місяць, який обраховувати з дня постановлення ухвали слідчим суддею.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя: С.Я. Волкова
Ухвала виготовлена в 2-х примірниках:
Примірник № 1 - знаходиться в матеріалах судового провадження № 757/2365/20-к
Примірник № 2 - наданий слідчому Поліщуку Є.О.
Слідчий суддя: С.Я. Волкова