
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"07" лютого 2020 р. справа № 300/2576/19
м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Скільський І.І., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області, Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області про визнання дій протиправними та зобов`язання до вчинення дій, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулася до суду з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області, Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області про визнання протиправною відмови Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківської області довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 для перерахунку пенсії із врахуванням щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, визначених станом на 01.03.2018; зобов`язання Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 для перерахунку пенсії із врахуванням щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, визначених станом на 01.03.2018; визнання протиправною відмови Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області здійснити ОСОБА_1 з 01.01.2018 перерахунок пенсії з врахуванням в грошовому забезпеченні щомісячних додаткових видів грошового забезпечення; зобов`язання Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області провести ОСОБА_1 перерахунок пенсії з 01.01.2018 на підставі довідки про розмір грошового забезпечення визначеного станом на 01.03.2018.
Позовні вимоги мотивовані тим, що Управлінням Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області безпідставно відмовлено у видачі довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 для перерахунку пенсії із врахуванням щомісячних додаткових видів грошового забезпечення станом на 01.03.2018, а Головним управлінням Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області - у здійсненні з 01.01.2018 перерахунку пенсії позивача з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення, посилаючись на положення пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України № 103 від 21.02.2018. Позивач вважає, що передбачені пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України № 103 від 21.02.2018 складові грошового забезпечення для перерахунку пенсій звужують змість та обсяг існуючих прав і свобод, з огляду на те, що скасовують надбавки, доплати, підвищення і премії, які отримувала позивач під час служби. Також зазначила, що застосування відповідачами даного положення ставить її у нерівні умови по відношенню до інших категорій пенсіонерів, що суперечить вимогам Закону України «Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні» № 5207-VІ від 06.09.2012. Звертає увагу, що положення пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України № 103 від 21.02.2018 не відповідає нормам правових актів вищої юридичної сили. Позивач зазначила, що орган виконавчої влади не уповноважений та не вправі змінювати визначений перелік складових грошового забезпечення, які встановлені статтею 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» №2262-XII від 09.04.1992, з чим погодився Верховний Суд у своїй постанові від 12.11.2019 у справі №826/3858/18. Отже, позивач вважає, що вона має право на перерахунок та виплату з 01.01.2018 пенсії на підставі довідки про розмір грошового забезпечення із врахуванням щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, визначених станом на 01.03.2018 року. У зв`язку з наведеним, просить позов задовольнити.
Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 30.12.2019 відкрито провадження в даній адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
Відповідачі скористалися правом на подання відзиву на позовну заяву.
Так, 15.01.2020 Управлінням Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області подано до суду відзив на адміністративний позов (а.с.28-32). У відзиві представник Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області не погодився з доводами позивача. В обґрунтування своїх заперечень зазначив, що до набрання законної сили 05.03.2019 судовим рішенням у справі №826/3858/18 постанова Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» була чинною та підлягала застосуванню. Скасування ж пунктів 1 та 2 цієї постанови не породжує для відповідача додаткових підстав для складення нової довідки про розмір грошового забезпечення та направлення її до пенсійного органу. Зазначив, що на даний момент відсутні підстави для здійснення перерахунку пенсій та оформлення нових довідок про розмір грошового забезпечення. У задоволенні позову просив відмовити.
Також 17.01.2019 на адресу суду від Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області надійшов відзив на позовну заяву (а.с.39-45). У відзиві представник Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області зазначив, що позивачу здійснено перерахунок пенсії з 01.01.2018, згідно з наданої Управлінням Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області довідки, складеної на підставі норм, якими передбачено механізм виникнення права на перерахунок пенсії та здійснення такого перерахунку відповідним особам. Звертає увагу, що Кабінетом Міністрів України не прийнято жодного іншого нормативно-правового акту, який би регулював здійснення перерахунку пенсії, тому підстави для проведення такого перерахунку з врахуванням інших видів грошового забезпечення відсутні. На підставі викладеного, представник відповідача вважає позов безпідставним, необґрунтованим та просить в задоволенні вимог позивача відмовити у повному обсязі.
27.01.2020 надійшли на адресу суду відповіді позивача на відзиви відповідачів Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області та Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області (а.с.48-48, 54-56), в яких позивач зазначила, що твердження відповідачів у відзивах на позов є помилковими та просила позов задовольнити.
Розглянувши матеріали адміністративної справи в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, дослідивши письмові докази, судом встановлено таке.
Згідно протоколу за пенсійною справою 0904004463 (МНС) від 31.12.2017 Головним управлінням Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області з 31.12.2017 ОСОБА_1 призначено пенсію по інвалідності відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" №2262-XII від 09.04.1992. До грошового забезпечення для обчислення пенсії на момент її призначення враховано посадовий оклад – 685,00 грн., оклад за військове звання – 60,00 грн., процентну надбавку за вислугу років 25% – 186,25 грн., середньомісячну суму додаткових видів грошового забезпечення за 24 місяці – 1420,54 грн., у тому числі надбавку за особливо важливі завдання 50% та премію у розмірі 150%, загальна сума грошового забезпечення для обчислення пенсії - 2351,79 грн. (а.с.17).
Відповідно до протоколу за пенсійною справою 0904004463 (МНС) від 01.01.2018 Головним управлінням Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області, на підставі пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України №103 від 21.02.2018 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" (надалі, також – Постанова №103) проведено перерахунок пенсії позивачу, з урахуванням виключно таких складових грошового забезпечення: посадового окладу у розмірі 3000,00 грн., окладу за військове звання – 950,00 грн., процентної надбавки за вислугу років 35% - 1382,50 грн., загальна сума грошового забезпечення для обчислення пенсії – 5332,50 грн. (а.с.19).
На заяву позивача від 12.12.2019 (а.с.13) щодо видачі довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії станом на 01.03.2018 із врахуванням щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області, у відповіді за №Б-69/37-13 від 16.12.2019, вказало на відсутність підстав для видачі нової довідки про розмір грошового забезпечення (а.с.14).
Також, позивач, не погоджуючись із перерахунком пенсії на підставі Постанови №103 з врахуванням вищевказаних складових грошового забезпечення, 12.12.2019 звернулася з відповідною заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області. За результатом розгляду вказаної заяви Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області відповіддю №1718/Б-15 від 17.12.2019 повідомило, що у Головного управління відсутні законні підстави та відповідні повноваження для проведення перерахунку пенсії позивачу (а.с.16).
На переконання позивача неврахування всіх, визначених на момент призначення пенсії, складових грошового забезпечення є протиправним, порушує право позивача на належне пенсійне забезпечення. З урахуванням наведеного, позивач звернулася до суду з даним адміністративним позовом.
При вирішенні даного спору суд виходить з наступного нормативно-правового регулювання спірних правовідносин.
У відповідності до вимог пункту 3 частини 1 статті 244 Кодексу адміністративного судочинства України, визначаючи яку правову норму слід застосувати до спірних правовідносин суд зазначає, що при вирішенні даної справи керується нормами Законів та підзаконних нормативно-правових актів в тій редакції, яка чинна на момент виникнення чи дії конкретної події, обставини і врегулювання відповідних правовідносин.
Оцінюючи наведені сторонами аргументи, суд керується положеннями Конституції України, Кодексу адміністративного судочинства України, а також враховує приписи Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" від 09.04.1992 за №2262-XII (надалі, також – Закон №2262-XII), Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" від 23.02.2006за №3477-IV, постанови Кабінету Міністрів України "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" №704 від 30.08.2017 (надалі, також – Постанова №704), Інструкції про порядок виплати грошового забезпечення та одноразової грошової допомоги при звільненні особам рядового і начальницького складу служби цивільного захисту, затвердженою наказом Міністерства внутрішніх справ України від 20.07.2018 №623 (надалі, також - Інструкція №623), постанови Кабінету Міністрів України за №1294 від 07.11.2007 "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" (надалі, також – Постанова №1294), Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 за №45 (надалі, також – Порядок №45), а також інших законів та підзаконних нормативно-правових актів.
Згідно із положеннями частини 2 статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Статтею 46 Конституції України визначено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, органах і підрозділах цивільного захисту є Закон України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб". Цим Законом держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв`язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.
Відповідно до частини 4 статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб", усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Таким чином, підставою для проведення перерахунку пенсії є фактична зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців та осіб, які мають право на отримання пенсії відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб", проведена на підставі рішення суб`єкта владних повноважень, наділеного правом установлювати чи змінювати види грошового забезпечення військовослужбовців та осіб, які мають право на отримання пенсії відповідно до вказаного Закону.
За змістом пункту 1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №45 від 13.02.2008 (у редакції від 24.02.2018), пенсії, призначені відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.
Пунктом 4 вказаного Порядку №45 передбачено, що перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені частинами другою і третьою статті 51 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб". Якщо внаслідок перерахунку розмір зменшується, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі.
Постановою Кабінету Міністрів України "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" №704 від 30.08.2017, яка набрала чинності 01.03.2018, скасовано постанову Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 за №1294 "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" та затверджено схему тарифних розрядів за основними типовими посадами осіб начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту згідно з додатком 6 та схему тарифних коефіцієнтів за військовим (спеціальним) званням військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу згідно з додатком 14.
Пунктом 2 Постанови №704 від 30.08.2017 установлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.
Прийняття Кабінетом Міністрів України Постанови "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" №704 від 30.08.2017, та збільшення розміру складових грошового забезпечення військовослужбовців слугувало безумовною підставою для перерахунку пенсії позивача, як колишнього службовця Міністерства надзвичайних ситуацій України, починаючи з 01.01.2018.
У відповідності до частини 4 статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" Кабінетом Міністрів України прийнято постанову "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" від 21.02.2018 за №103, яка набрала законної сили 24.02.2018.
Пунктом 1 вказаної Постанови від 21.02.2018 за №103 передбачено перерахування пенсій, призначених згідно із Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" до 1 березня 2018 року (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 1 березня 2018 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб".
Згідно з пунктом 2 даної Постанови від 21.02.2018 за №103, виплату перерахованих відповідно до пункту 1 підвищених пенсій (з урахуванням доплат до попереднього розміру пенсій, підвищень, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством (крім підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, що визначені законом) проводити з 1 січня 2018 року у таких розмірах: з 1 січня 2018 року - 50 відсотків; з 1 січня 2019 року по 31 грудня 2019 року - 75 відсотків; з 1 січня 2020 року - 100 відсотків суми підвищення пенсії, визначеного станом на 1 березня 2018 року.
Відповідно до пунктів 2, 3, 5 Порядку проведення перерахунку пенсій від 13.02.2008 за №45 Пенсійний фонд України після прийняття Кабінетом Міністрів України рішення щодо перерахунку пенсій та отримання відповідного повідомлення від Мінсоцполітики повідомляє своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку, та надсилає відповідну інформацію Міноборони, МВС, Національній поліції, Мін`юсту, Мінінфраструктури, СБУ, Службі зовнішньої розвідки, ДФС, Управлінню державної охорони, Адміністрації Держспецзв`язку, Адміністрації Держприкордонслужби, ДСНС ( надалі, також – державні органи).
Головні управління Пенсійного фонду України у десятиденний строк з моменту надходження зазначеного повідомлення складають списки за формою згідно з додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.
На підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України. Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.
Під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням.
Таким чином, Кабінетом Міністрів України встановив вичерпний перелік складових грошового забезпечення, які слід враховувати при здійсненні перерахунку пенсій військовослужбовцям та іншим особам, пенсії яких підлягають перерахунку відповідно до постанови Кабінету Міністрів України "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" №704 від 30.08.2017.
На виконання вищевказаних приписів постанови Кабінету Міністрів України "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" від 21.02.2018 за №103, та у відповідності до вимог Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 за №45, Головним управлінням Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області проведено перерахунок пенсії позивачу, включивши, при цьому, до сум грошового забезпечення позивача посадовий оклад, оклад за військовим званням, процентну надбавку за вислугу років (а.с.19).
Підставою перерахунку слугувала довідка Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області про розмір грошового забезпечення позивача, що враховується для перерахунку пенсії №02-2750/16 від 23.03.2018. До складових грошового забезпечення для перерахунку пенсії віднесено посадовий оклад у розмірі 3000,00 грн., оклад за військовим (спеціальним) званням – 950,00 грн., надбавку за вислугу років 35% - 1382,50 грн., усього – 5332,50 грн. (а.с. 18).
Таким чином, проаналізувавши встановлені обставини та вищенаведені правові положення, суд дійшов переконання про правомірність дій Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області з приводу складення довідки про розмір грошового забезпечення, врахувавши виключно посадовий оклад, оклад за військовим званням та надбавку за вислугу років, оскільки наведене передбачено приписами пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" від 21.02.2018 за №103 та пункту 5 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 за №45. Отже, такі відповідають вимогам вказаних правових норм і рішення та дії Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області в частині проведення перерахунку пенсії позивачу з урахуванням визначених у вказаній довідці складових грошового забезпечення.
Судом встановлено, що рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018 у справі №826/3858/18, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05.03.2019, визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 за №103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 за №45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".
Рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018 набрало законної сили 05.03.2019 (http://reestr.court.gov.ua/Review/80232293).
Згідно із приписами частини 2 статті 265 Кодексу адміністративного судочинства України нормативно-правовий акт втрачає чинність повністю або в окремій його частині з моменту набрання законної сили відповідним рішенням суду.
Конституційний Суд України у своєму рішенні №1-рп/99 від 09.02.1999 у справі №1-7/99 зазначив, що дію нормативно-правового акта в часі треба розуміти так, що вона починається з моменту набрання цим актом чинності і припиняється з втратою ним чинності, тобто до події, факту застосовується той закон або інший нормативно-правовий акт, під час дії якого вони настали або мали місце.
Зважаючи на вказане, з 05.03.2019 є нечинними пункти 1, 2 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 за №103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 за №45.
Оскільки Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області при оформленні довідки про розмір грошового забезпечення позивача та Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області при проведенні перерахунку та виплати пенсії позивачу, в період з 01.01.2018 по 04.03.2019 не були наділені повноваженнями в інший спосіб здійснювати виплату перерахованої пенсії, то відповідачами правомірно враховано та застосовано до спірних правовідносин положення пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 за №103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" та пункту 5 і додатку 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 за №45.
Таким чином, відсутні підстави для задоволення позовних вимог в частині визнання протиправною відмови Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області довідку про розмір грошового забезпечення позивача для перерахунку пенсії із врахуванням щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, визначених станом на 01.03.2018; зобов`язання Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області довідку про розмір грошового забезпечення позивача для перерахунку пенсії із врахуванням щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, визначених станом на 01.03.2018; визнання протиправною відмови Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області здійснити позивачу з 01.01.2018 по 04.03.2018 перерахунок пенсії з врахуванням в грошовому забезпеченні щомісячних додаткових видів грошового забезпечення; зобов`язання Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області здійснити перерахунок та виплату пенсії позивача з 01.01.2018 по 04.03.2018.
Однак, визнання з 05.03.2019 протиправними окремих положень постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 за №103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" та Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 за №45, на підставі яких і здійснювався перерахунок пенсії позивачу, свідчить про інше правове врегулювання спірних правовідносин та наявність підстав для здійснення нового перерахунку пенсії позивачу, із врахуванням усіх складових грошового забезпечення позивача, передбачених статтею 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" та постанови Кабінету Міністрів України "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" №704 від 30.08.2017.
Суд зазначає, що відсутність належним чином встановленого порядку проведення перерахунку пенсії, станом на момент розгляду даної справи, свідчить про порушення права позивача на належне пенсійне забезпечення, із врахуванням усіх складових грошового забезпечення, що встановлені чинним законодавством. При цьому, право на соціальний захист позивача гарантоване Конституцією України, не може ставитись у залежність від наявності правового регулювання питання перерахунку пенсії у зв`язку із визнанням нечинними окремих правових положень нормативних актів.
Верховний Суд у зразковій справі №240/6263/18 у рішенні від 13.03.2019, вказав, що оскільки відповідач - Головне управління Пенсійного фонду України в області є територіальним органом виконавчої влади, який у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України, указами Президента, постановами Верховної Ради України, актами Кабінету Міністрів, які прийняті відповідно до Конституції та законів України, іншими нормативно-правовими актами, він не мав підстав здійснювати перерахунок пенсії позивачу без врахування положень Порядку №45 та постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103. У зв`язку з викладеним, суд дійшов висновку про правомірність дій відповідача при проведенні перерахунку пенсії позивачу, оскільки Головне управління Пенсійного фонду України в області діяло у відповідності до законодавства, чинного на момент виникнення у позивача права на перерахунок пенсії, а саме: Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", постанови Кабінету Міністрів України "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" від 21.02.2018 за №103, Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року за №393", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року за №45 (в редакції на момент перерахунку пенсії позивача, із змінами, внесеними згідно з Постановою Кабінету Міністрів України №103 від 21.02.2018).
Разом з цим, Верховний Суд зазначив, що предметом спору в рамках вказаної зразкової справи є правильність перерахунку пенсії відповідачем - Головним управлінням Пенсійного фонду України в області, а питання врахування у складі грошового забезпечення середньомісячної суми додаткових видів грошового забезпечення могло б бути предметом спору про визнання протиправними дій відповідача щодо складення довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії позивача без врахування середньомісячної суми додаткових видів грошового забезпечення та не може бути розглянуто в рамках цієї адміністративної справи.
Висновки суду за наслідком розгляду даної адміністративної справи, в частині встановлення правомірності дій Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області з приводу проведення перерахунку пенсії на підставі чинних положень Постанови №103 та Порядку №45 у повній мірі відповідають позиції Верховного Суду, висвітленій у рішенні по вищезазначеній зразковій справі №240/6263/18.
Однак, аналіз усіх наведених правових положень та фактичних обставин справи дозволяє суду дійти висновку про те, що бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області та Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області щодо складення нової довідки про розмір грошового забезпечення та проведення перерахунку пенсії, на підставі такої довідки, з урахуванням скасованих положень постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 за №103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" та Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 за №45, призведе до неправомірного та необґрунтованого зменшення розміру пенсійних виплат позивача.
Слід зазначити, що згідно з частинами першою та другою статті 6 Кодексу адміністративного судочинства України, суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого, зокрема, людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Суд застосовує принцип верховенства права з урахуванням судової практики Європейського суду з прав людини.
Частиною першою статті 7 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суд вирішує справи відповідно до Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.
Відповідно до частини першої статті 17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" від 23.02.2006 за №3477-IV суди застосовують при розгляді справ Конвенцію про захист прав людини та основоположних свобод і практику Європейського суду з прав людини як джерело права.
Право на виплати зі сфери соціального забезпечення було включено до змісту статті 1 Першого протоколу до Конвенції вперше у рішенні від 16 грудня 1974 року у справі "Міллер проти Австрії", де Суд встановив принцип, згідно з яким обов`язок сплачувати внески у фонди соціального забезпечення може створити право власності на частку активів, які формуються відповідним чином. Позиція Суду була підтверджена і в рішенні "Гайгузус проти Австрії" від 16 вересня 1996 року, відповідно до якого, якщо особа робила внески у певні фонди, в тому числі пенсійні, то такі внески є часткою спільних коштів фонду, яка може бути визначена у будь-який момент, що, у свою чергу, може свідчити про виникнення у відповідної особи права власності.
Відповідно до правової позиції Європейського суду у справі "Кечко проти України" (рішення від 08.11.2005), в межах свободи дій держави визначати, які надбавки виплачувати своїм робітникам з державного бюджету. Держава може вводити, призупиняти чи закінчити виплату таких надбавок, вносячи відповідні зміни в законодавство. Однак, якщо чинне правове положення передбачає виплату певних надбавок, і дотримано всі вимоги, необхідні для цього, органи державної влади не можуть свідомо відмовляти у цих виплатах, доки відповідні положення є чинними.
Стосовно додаткових щомісячних видів грошового забезпечення, які на переконання суду з 05.03.2019 підлягають врахуванню для обчислення належного розміру пенсії позивача, суд зважає на таке.
З матеріалів справи встановлено, що на момент призначення пенсії, позивач набув права на підвищення посадового окладу за службу та на виплату додаткових щомісячних видів грошового забезпечення за 24 місяці в сумі 1420,54 грн, в тому числі надбавки за особливо важливі завдання (50%) та премії (150%) (а.с.17).
З урахуванням вказаних складових грошового забезпечення, а також, окладу за військовим званням, посадового окладу та надбавки за вислугу років, позивачу призначено пенсію по інвалідності (а.с.17).
Як уже зазначалось вище судом, згідно зі змістом пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" №704 від 30.08.2017, грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.
У відповідності до частини 3 статті 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Згідно із протоколом за пенсійною справою 0904004463 (МНС) від 31.12.2017, до щомісячних додаткових видів грошового забезпечення включено надбавку за особливо важливі завдання в розмірі 50% та премію в розмірі 150% (а.с.17).
Абзацом 3 підпункту 1 пункту 5 постанови Кабінету Міністрів України "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" №704 від 30.08.2017 передбачено право керівникам державних органів у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання установлювати надбавку за особливості проходження служби військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби) та особам рядового і начальницького складу в розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років. Разом з цим, абзацом 4 вказаного пункту Постанови №704 передбачено, що умовами виплати такої надбавки є якість, складність, обсяг та важливість виконуваних обов`язків за посадою.
Наведені положення відповідають приписам абзацу 3 підпункту 1 пункту 5 постанови Кабінету Міністрів України за №1294 від 07.11.2007 "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб". Таким чином, за своїм характером надбавка за виконання особливо важливих завдань, що виплачувалась позивачу на момент звільнення зі служби підлягає виплаті пенсіонерам на підставі чинної Постанови №704.
Окрім наведеного, підпунктом 2 пункту 5 та пунктом 6 постанови Кабінету Міністрів України "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" №704 від 30.08.2017 передбачено право керівникам державних органів у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання здійснювати преміювання військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу відповідно до їх особистого внеску в загальний результат служби у межах фонду преміювання, утвореного в розмірі не менш як 10 відсотків посадових окладів та економії фонду грошового забезпечення; виплачувати надбавку за вислугу років військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам рядового і начальницького складу в розмірах згідно з додатком 16; виплачувати надбавку за службу в умовах режимних обмежень військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам рядового і начальницького складу - у розмірах та порядку, визначених законодавством.
Також, згідно із абзацом 3 статті 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб", пенсії військовослужбовцям та особам, які мають право на пенсії за цим Законом, обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи, серед іншого, премію в розмірі, установленому законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування.
Окрім цього, преміювання осіб рядового і начальницького складу працівників цивільного захисту передбачено також Інструкцією про порядок виплати грошового забезпечення та одноразової грошової допомоги при звільненні особам рядового і начальницького складу служби цивільного захисту, затвердженою наказом Міністерства внутрішніх справ України від 20.07.2018 №623, відповідно до пункту 1 розділу ХVІ якого передбачено, що керівники органів управління (підрозділів) мають право в межах фонду преміювання та економії грошового забезпечення здійснювати преміювання осіб рядового і начальницького складу відповідно до їх особистого внеску в загальний результат служби. Преміювання осіб рядового і начальницького складу здійснюється в межах фонду преміювання, утвореного в розмірі, визначеному наказом ДСНС на відповідний рік, але не менше 10 відсотків фонду посадових окладів. Преміювання осіб рядового і начальницького складу органів управління (підрозділів) здійснюється відповідно до положення про преміювання, розробленого органом управління (підрозділу) з метою визначення порядку матеріального заохочення осіб рядового і начальницького складу органів управління (підрозділів), з урахуванням специфіки та особливостей виконання покладених на них службових обов`язків, своєчасності і точності виконання рішень державних органів та розпоряджень і вказівок керівників органів управління (підрозділів).
Таким чином, аналіз вказаних правових положень дозволяє суду дійти висновку про наявність підстав для врахування до довідки про розмір грошового забезпечення позивачу премії у розмірі саме 150%, що підлягала виплаті позивачу на момент звільнення зі служби, розмір якої визначено індивідуально, відповідно до особистого внеску в загальні результати служби.
Отже, усі вказані у протоколі за пенсійною справою за 0904004463 (МНС) від 31.12.2017 включені додаткові види грошового забезпечення для обчислення пенсії підвищення та надбавки на момент розгляду даної адміністративної справи не скасовані, а тому, підлягають включенню Управлінням Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області до нової довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії у відповідних розмірах.
Водночас, у позовній заяві позивач просить суд зобов`язати Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області видати довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії із врахуванням додаткових видів грошового забезпечення, визначених станом на 01.03.2018.
Згідно зі змістом рішення по справі №826/3858/18, суд зазначив про те, що пункти 1, 2 спірної постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 за №103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 за №45, щодо складових грошового забезпечення для перерахунку пенсій, звужують зміст та обсяг існуючих прав і свобод, так як останні скасовують надбавки, доплати, підвищення і премії, які отримував пенсіонер під час служби, та які враховувались при призначенні пенсії.
Беручи до уваги наведений висновок суду, включенню до нової довідки про розмір грошового забезпечення позивача підлягають лише ті додаткові види грошового забезпечення, право на виплату яких позивач отримав під час проходження служби та які враховані до складових грошового забезпечення при призначенні пенсії.
Таким чином, зважаючи на рішення Окружного адміністративного суду міста Києва про скасування окремих положень постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 за №103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" та Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 за №45, яке набрало законної сили 05.03.2019, та враховуючи висновок суду у даній справі про наявність підстав для врахування до складових грошового забезпечення позивача додаткових видів грошового забезпечення, з метою належного захисту права позивача на пенсійне забезпечення, позовні вимоги в частині зобов`язання Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області оформити та направити Головному управлінню Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії позивача із врахуванням додаткових видів грошового забезпечення, визначених станом на 05.03.2018, та зобов`язання Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області, на підставі отриманої довідки, здійснити перерахунок пенсії позивачу із врахуванням додаткових видів грошового забезпечення, починаючи з 05.03.2018 - підлягають задоволенню з урахуванням дати набрання законної сили судовим рішенням по справі №826/3858/18.
Враховуючи висновки суду про правомірність дій та рішень Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області та Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області стосовно відмови у видачі довідки про розмір грошового забезпечення із врахуванням додаткових видів грошового забезпечення позивачу та проведення перерахунку пенсії останньому на підставі положень постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 за №103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" та Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 за №45 за період з 01.01.2018 по 04.03.2019, а також, про наявність правових підстав для проведення перерахунку пенсії позивача на підставі нової довідки про розмір грошового забезпечення із врахуванням щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, починаючи з 05.03.2019, позовні вимоги підлягають частковому задоволенню.
В частині вирішення позовних вимог про зобов`язання Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області здійснити відповідний перерахунок пенсії на підставі виданої нової довідки, суд виходить із такого.
Спосіб відновлення порушеного права має бути ефективним та таким, який виключає подальші протиправні рішення, дії чи бездіяльність суб`єкта владних повноважень, а у випадку невиконання, або неналежного виконання рішення не виникала б необхідність повторного звернення до суду, а здійснювалося примусове виконання рішення. Вказана правова позиція викладена в постанові Верховного Суду України від 16.09.2015 у справі №21-1465а15.
Така правова позиція врегулювання питання щодо визначення судом ефективного способу відновлення порушеного права застосовується і Касаційними адміністративним судом у складі Верховного Суду.
Стосовно зазначення позивачем у позовній заяві про зобов`язання Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області подати звіт про виконання рішення, суд зазначає таке.
Відповідно до частини 1 статті 382 Кодексу адміністративного судочинства України суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов`язати суб`єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
В переліку способів захисту порушеного права, наведених у частині 1 статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України, відсутній такий спосіб захисту порушеного права як зобов`язання відповідача подати звіт про виконання рішення, а тому вказане не може розглядатися судом як позовна вимога.
З урахуванням положень частини 1 статті 382 Кодексу адміністративного судочинства України, зобов`язання суб`єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення є правом, а не обов`язком суду.
Таким чином, з огляду на вказане, а також враховуючи те, що позивач не надав суду доказів ймовірного уникнення чи зволікання відповідачем у відновленні порушеного права позивача, на переконання суду, відсутні підстави для встановлення вказаного виду судового контролю за виконанням рішення суду в цій адміністративній справі.
У відповідності до частини 3 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб`єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору.
Документально підтвердженими судовими витратами в даній справі є витрати позивача на сплату судового збору в розмірі 1536,80 грн., згідно квитанції за №107.129.1/35999185.
Як наслідок, на користь позивача підлягає стягненню за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області частина сплаченого судового збору в розмірі 384, 20 грн. та за рахунок бюджетних асигнувань Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області частина сплаченого судового збору в розмірі 384, 20 грн.
На підставі статті 129-1 Конституції України, керуючись статтями 139, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 АДРЕСА_2 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області (код ЄДРПОУ 20551088, вул. Січових Стрільців, 15, м. Івано-Франківськ, 76018), Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області (код ЄДРПОУ 38555228, вул. Франка, 6, м. Івано-Франківськ, 76018) про визнання дій протиправними та зобов`язання до вчинення дій - задовольнити частково.
Зобов`язати Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області виготовити та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області нову довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 для перерахунку пенсії із врахуванням щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, станом на 05.03.2019.
Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області здійснити перерахунок та виплату, з урахуванням здійснених виплат, однією сумою пенсії ОСОБА_1 відповідно до складеної Управлінням Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області нової довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 , із врахуванням щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, починаючи з 05.03.2019.
В задоволенні решти позовних вимог відмовити.
Стягнути на користь ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області (код ЄДРПОУ 20551088) сплачений судовий збір в розмірі 384 (триста вісімдесят чотири) гривні 20 копійок.
Стягнути на користь ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ) за рахунок бюджетних асигнувань Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області (код ЄДРПОУ 38555228) сплачений судовий збір в розмірі 384 (триста вісімдесят чотири) гривні 20 копійок.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку. Відповідно до статтей 255, 295, 297, підпункту 15.5 пункту 15 частини 1 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на рішення суду подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції або через Івано-Франківський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення рішення в повному обсязі.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Суддя Скільський І.І.