
Справа № 686/6896/19
Провадження № 1-кс/686/1668/20
УХВАЛА
Іменем України
31 січня 2020 року м. Хмельницький
Слідчий суддя Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області Сарбей О.Ф., з участю секретаря судового засідання Беднарської А.А., розглянувши у судовому засіданні клопотання старшого слідчого в ОВС ВРЗСГСД СУ ГУНП в Хмельницькій області майора поліції Якимовського Леоніда Леонідовича, погодженого з прокурором, про тимчасовий доступ до документів, у кримінальному провадженні № 12019240000000332 від 05.12.2019 року,
ВСТАНОВИВ:
31.01.2020 року старший слідчий в ОВС ВРЗСГСД СУ ГУНП в Хмельницькій області майор поліції Якимовський Леонід Леонідович, звернувся до слідчого судді Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області з клопотанням, погодженим з прокурором військової прокуратури Хмельницького гарнізону В. Бабієм про тимчасовий доступ до документів, які знаходяться у володінні КЕВ м. Хмельницький (код ЄДРПОУ 07928461, 29000, Хмельницька область, м. Хмельницький, вул. Героїв АТО, 3/1.
В обґрунтування даного клопотання слідчим зазначено, що ОВС ВРЗСГСД СУ ГУНП в Хмельницькій області проводиться досудове розслідування по кримінальному провадженню №12019240000000332 від 05.12.2019 року за фактом вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 369, ч. 3 ст. 368, ч. 3 ст. 369-2 КК України.
Із матеріалів кримінального провадження вбачається, що ОСОБА_1 перебуває на посаді начальника Квартирно-експуатаційного відділу м. Хмельницький (код ЄДРПОУ: 07928461, місцезнаходження: 29006, Хмельницька область, м. Хмельницький, вул. Героїв АТО, будинок № 3/1) (далі - КЕВ м. Хмельницький).
Згідно зі ст. ст. 19, 68 Конституції України ОСОБА_1 . зобов`язаний діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, а також неухильно їх додержуватись.
Відповідно до п. b) ст. 15 Конвенції Організації Об`єднаних Націй проти корупції, яка ратифікована Верховною Радою України 18.10.2006 та набрала чинності для України 01.01.2010, кожна Держава-учасниця розглядає можливість вжиття таких законодавчих та інших заходів, які можуть бути необхідними для визнання злочинами наступних дій, якщо вони вчинені умисно, зокрема, вимагання або прийняття державною посадовою особою, особисто або через посередників, будь-якої неправомірної переваги для самої посадової особи чи іншої фізичної або юридичної особи, щоб ця посадова особа вчинила будь-яку дію чи утрималась від вчинення дій під час виконання своїх посадових обов`язків.
Відповідно до п. 1 примітки до ст. 364 КК України, службовими особами у статтях 364, 368, 368-5, 369 цього Кодексу є особи, які постійно, тимчасово чи за спеціальним повноваженням здійснюють функції представників влади чи місцевого самоврядування, а також обіймають постійно чи тимчасово в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, на державних чи комунальних підприємствах, в установах чи організаціях посади, пов`язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських функцій, або виконують такі функції за спеціальним повноваженням, яким особа наділяється повноважним органом державної влади, органом місцевого самоврядування, центральним органом державного управління із спеціальним статусом, повноважним органом чи повноважною особою підприємства, установи, організації, судом або законом.
Згідно п. 2 до примітки ст. 368 КК України, службовими особами, які займають відповідальне становище, у статтях 368, 368-2, 369 та 382 цього Кодексу є особи, зазначені у пункті 1 примітки до статті 364 цього Кодексу, посади яких згідно із статтею 6 Закону України «Про державну службу» належать до категорії «Б», судді, прокурори і слідчі, а також інші, крім зазначених у пункті 3 примітки до цієї статті, керівники і заступники керівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх структурних підрозділів та одиниць.
Відповідно до ч. 2 ст. 6 Закону України «Про державну службу» № 889-VIII від 10 грудня 2015 року (Відомості Верховної Ради (ВВР), 2016, № 4, ст.43) посади державної служби в державних органах поділяються на категорії та підкатегорії залежно від порядку призначення, характеру та обсягу повноважень, змісту роботи та її впливу на прийняття кінцевого рішення, ступеня посадової відповідальності, необхідного рівня кваліфікації та професійних компетентностей державних службовців. Встановлюються такі категорії посад державної служби, що відносяться до категорії «Б»: керівників та заступників керівників державних органів, юрисдикція яких поширюється на територію Автономної Республіки Крим, однієї або кількох областей, міст Києва і Севастополя, одного або кількох районів, районів у містах, міст обласного значення; керівників державної служби у державних органах, юрисдикція яких поширюється на територію Автономної Республіки Крим, однієї або кількох областей, міст Києва і Севастополя, одного або кількох районів, районів у містах, міст обласного значення; керівників та заступників керівників структурних підрозділів державних органів незалежно від рівня юрисдикції таких державних органів.
Згідно із ст. 22 Закону України «Про запобігання корупції», ОСОБА_1 , як військовій посадовій особі Збройних Сил України, забороняється використовувати свої службові повноваження або своє становище та пов`язані з цим можливості з метою одержання неправомірної вигоди для себе чи інших осіб, у тому числі використовувати будь-яке державне чи комунальне майно або кошти в приватних інтересах.
Статтею 24 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що службові особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, прирівняні до них особи у разі надходження пропозиції щодо неправомірної вигоди або подарунка, незважаючи на приватні інтереси, зобов`язані невідкладно вжити таких заходів: 1) відмовитися від пропозиції; 2) за можливості ідентифікувати особу, яка зробила пропозицію; 3) залучити свідків, якщо це можливо, у тому числі з числа співробітників; 4) письмово повідомити про пропозицію безпосереднього керівника (за наявності) або керівника відповідного органу, підприємства, установи, організації, спеціально уповноважених суб`єктів у сфері протидії корупції.
Відповідно до п. 1.1 Розділу ІІ наказу Міністерства оборони України № 448 від 03 липня 2013 року «Про затвердження Положення про організацію квартирно-експлуатаційного забезпечення Збройних Сил України», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 13 вересня 2013 року за №1590/24122, організація квартирно-експлуатаційного забезпечення ЗС України (далі - квартирно-експлуатаційне забезпечення) - це комплекс заходів, спрямованих на безпечну експлуатацію, утримання казармено-житлового фонду, об`єктів соціально-культурного призначення, комунальних споруд та інженерних мереж військових містечок, забезпечення військових частин квартирним майном.
Основними завданнями квартирно-експлуатаційного забезпечення є: забезпечення військових частин комунальними послугами та енергоносіями; здійснення організації квартирно-експлуатаційного забезпечення в особливий період; планування витрат та організація фінансування заходів квартирно-експлуатаційного забезпечення.
За організацію обліку відповідають начальники відповідних КЕВ (КЕЧ). Особи, що безпосередньо ведуть облік, відповідають за правильне оформлення (у межах обов`язків) усіх облікових документів згідно з чинним законодавством України.
Бухгалтерський облік організовується і ведеться в КЕВ (КЕЧ) та у фінансових органах, які для КЕВ (КЕЧ) є розпорядниками коштів вищого рівня.
Начальники квартирно-експлуатаційних органів ЗС України здійснюють контроль за веденням кількісного та вартісного обліку казармено-житлового фонду, комунальних споруд та інженерних мереж.
Згідно п. 6.3 розділу VI даного наказу КЕВ (КЕЧ) та військові частини можуть залучати на договірних засадах суб`єктів господарювання (незалежно від форми власності) для надання послуг та виконання робіт з утримання казарменого фонду, комунальних споруд та інженерних мереж військових містечок.
Розрахунки за надані послуги та виконані роботи здійснюються в межах бюджетних асигнувань, які передбачені кошторисом МО України на квартирно-експлуатаційне забезпечення.
Керівники квартирно-експлуатаційних органів ЗС України та командири військових частин повинні вживати заходів з раціонального і ефективного використання комунальних послуг та енергоносіїв, контролювати дотримання норм споживання паливно-енергетичних ресурсів, у тому числі : під час здійснення реконструкції, капітального та поточного ремонту впроваджувати енергозберігаюче обладнання та новітні технології; встановлювати прилади обліку; постійно вести з особовим складом роз`яснювальну роботу та забезпечувати дотримання встановлених лімітів споживання комунальних послуг та енергоносіїв.
Комунальні послуги та енергоносії надаються відповідно до норм витрат енергоносіїв та комунальних послуг у ЗС України, методики нормування витрат палива на комунально-побутові потреби військових частин відповідно до чинного законодавства України.
Комунальні послуги поділяються на: комунальні послуги (централізоване постачання холодної та гарячої води, водовідведення, газо- та електропостачання, централізоване опалення, а також вивезення побутових відходів тощо); послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій (прибирання внутрішньобудинкових приміщень та прибудинкової території, санітарно-технічне обслуговування, обслуговування внутрішньобудинкових мереж, утримання ліфтів, освітлення місць загального користування, поточний ремонт, вивезення побутових відходів тощо); послуги з управління будинком, спорудою або групою будинків (балансоутримання, укладання договорів на виконання послуг, контроль виконання умов договору тощо); послуги з ремонту приміщень, будинків, споруд (заміна та підсилення елементів конструкцій та мереж, їх реконструкція, відновлення несучої спроможності несучих елементів конструкцій тощо).
Витрати енергоносіїв та комунальних послуг визначаються за показниками лічильників, а за їх відсутності - розрахунковим методом відповідно до нормативних документів.
Оплата комунальних послуг військовим частинам, що утримуються за рахунок кошторису МО України, провадиться за рахунок відповідних бюджетних асигнувань.
Заявка про потребу в комунальних послугах та енергоносіях (у фізичних показниках) на наступний рік (додаток 17) подається КЕВ (КЕЧ) до КЕУ до 01 вересня, КЕУ до Головного КЕУ ЗС України до 20 вересня поточного року (за кожну військову частину). Заявка підписується відповідним начальником квартирно-експлуатаційного органу.
Граничні обсяги споживання комунальних послуг та енергоносіїв на наступний рік у фізичних показниках та коштах (далі - ліміт) складаються відповідно до кошторису МО України на оплату комунальних послуг та енергоносіїв на відповідний рік.
Ліміти затверджуються: Головним КЕУ ЗС України для КЕУ - у двотижневий строк після затвердження кошторису МО України на наступний рік; КЕУ для КЕВ (КЕЧ) - в тижневий строк після отримання лімітів споживання енергоносіїв від Головного КЕУ ЗС України; КЕВ (КЕЧ) для кожної військової частини - в тижневий строк після отримання лімітів споживання енергоносіїв від КЕУ. Ліміти споживання комунальних послуг та енергоносіїв доводяться до кожної окремої військової частини.
Військові частини забезпечуються електроенергією, водою, тепловою енергією та природним газом: від власних комунальних установок КЕВ (КЕЧ) і військових частин (електростанцій, водонасосних станцій, котелень); від інших мереж підприємств і організацій за договорами про надання комунальних послуг.
КЕВ (КЕЧ) або військові частини оформляють договори про надання військовим частинам комунальних послуг та енергоносіїв з відповідними підприємствами та організаціями. Договори до підписання перевіряються та візуються головним бухгалтером і юрисконсультом КЕВ (КЕЧ).
За своєчасне укладення договорів відповідає начальник КЕВ (КЕЧ).
КЕВ (КЕЧ) відповідає за: встановлення та своєчасне доведення до військової частини лімітів споживання комунальних послуг та енергоносіїв у межах бюджетних асигнувань; контроль за споживанням військовою частиною комунальних послуг та енергоносіїв; своєчасне проведення розрахунків за спожиті військовою частиною комунальні послуги та енергоносії в межах встановлених лімітів; корегування лімітів споживання військовою частиною комунальних послуг та енергоносіїв у разі змін у кошторисі МО України.
Асигнування на оплату комунальних послуг та енергоносіїв виділяються начальником Головного КЕУ ЗС України згідно із затвердженими лімітами споживання.
За понадлімітне споживання комунальних послуг та енергоносіїв і використання коштів на їх оплату понад бюджетні асигнування відповідають командири військових частин та начальники КЕВ (КЕЧ).
Квартирно-експлуатаційні органи ЗС України здійснюють контроль за правильністю планування, витребування та використання коштів на квартирно-експлуатаційне забезпечення.
Відповідно до ст. 2 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25 грудня 2015 року № 922-VIII (Відомості Верховної Ради України, 2016, № 9, ст. 89), цей Закон установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади. Метою цього Закону є забезпечення ефективного та прозорого здійснення закупівель, створення конкурентного середовища у сфері публічних закупівель, запобігання проявам корупції у цій сфері, розвиток добросовісної конкуренції.
Відповідно до ч. 1 ст. 1 вказаного Закону, діяльність у окремих сферах господарювання – діяльність, що здійснюється в одній або декількох з таких сфер: забезпечення виробництва, транспортування, постачання та зберігання газу. Договір про закупівлю – договір, що укладається між замовником і учасником за результатами проведення процедури закупівлі та передбачає надання послуг, виконання робіт або набуття права власності на товари. Замовники - органи державної влади, органи місцевого самоврядування та органи соціального страхування, створені відповідно до закону, а також юридичні особи (підприємства, установи, організації) та їх об`єднання, які забезпечують потреби держави або територіальної громади, якщо така діяльність не здійснюється на промисловій чи комерційній основі, за наявності однієї з таких ознак: юридична особа є розпорядником, одержувачем бюджетних коштів; органи державної влади чи органи місцевого самоврядування або інші замовники володіють більшістю голосів у вищому органі управління юридичної особи; у статутному капіталі юридичної особи державна або комунальна частка акцій (часток, паїв) перевищує 50 відсотків.
Згідно ч. 7 даного Закону забороняється придбання товарів, робіт і послуг до/без проведення процедур, визначених цим Законом, та укладання договорів, які передбачають оплату замовником товарів, робіт і послуг до/без проведення процедур, визначених цим Законом. Замовник не має права ділити предмет закупівлі на частини з метою уникнення проведення процедури відкритих торгів або застосування цього Закону.
Згідно ст. 20 цього Закону відкриті торги є основною процедурою закупівлі. Під час проведення процедури відкритих торгів тендерні пропозиції мають право подавати всі зацікавлені особи. Для проведення процедури закупівлі має бути подано не менше двох пропозицій.
Відповідно до ст. 36 даного Закону . Договір про закупівлю укладається відповідно до норм Цивільного кодексу України та Господарського кодексу України з урахуванням особливостей, визначених цим Законом.
Дія договору про закупівлю може продовжуватися на строк, достатній для проведення процедури закупівлі на початку наступного року, в обсязі, що не перевищує 20 відсотків суми, визначеної в договорі, укладеному в попередньому році, якщо видатки на цю мету затверджено в установленому порядку.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про ринок природного газу» від 09 квітня 2015 року № 329-VIII, (Відомості Верховної Ради (ВВР), 2015, № 27, ст.234) постачання природного газу - господарська діяльність, що підлягає ліцензуванню і полягає в реалізації природного газу безпосередньо споживачам на підставі укладених з ними договорів . Ринок природного газу - сукупність правовідносин, що виникають у процесі купівлі-продажу, постачання природного газу, а також надання послуг з його транспортування, розподілу, зберігання (закачування, відбору), послуг установки LNG. Кодекс газотранспортної системи, кодекс газорозподільних систем, кодекс газосховища, кодекс установки LNG - правила експлуатації та доступу до газотранспортної системи, газорозподільної системи, газосховища, установки LNG, що затверджуються Регулятором.
Відповідно до ст. 12 згаданого Закону постачання природного газу здійснюється відповідно до договору, за яким постачальник зобов`язується поставити споживачеві природний газ належної якості та кількості у порядку, передбаченому договором, а споживач зобов`язується оплатити вартість прийнятого природного газу в розмірі, строки та порядку, передбачених договором. Якість та інші фізико-хімічні характеристики природного газу визначаються згідно із встановленими стандартами та нормативно-правовими актами.
Договір постачання повинен містити такі істотні умови: 1) обов`язок постачальника забезпечити споживача всією необхідною інформацією про загальні умови постачання (у тому числі ціни), права та обов`язки постачальника та споживача, зазначення актів законодавства, якими регулюються відносини між постачальником і споживачем, наявні способи досудового вирішення спорів з таким постачальником шляхом її розміщення на офіційному веб-сайті постачальника; 2) обов`язок постачальника забезпечити споживача інформацією про обсяги та інші показники споживання природного газу таким споживачем на безоплатній основі; 3) обов`язок постачальника повідомити споживачу про намір внесення змін до договору постачання природного газу в частині умов постачання до початку дії таких змін та гарантування права споживача на дострокове розірвання договору постачання, якщо нові умови постачання є для нього неприйнятними; 4) обов`язок постачальника забезпечити споживачу вибір способу оплати з метою уникнення дискримінації; 5) обов`язок постачальника забезпечити споживача прозорими, простими та доступними способами досудового вирішення спорів з таким постачальником; 6) порядок відшкодування та визначення розміру збитків, завданих внаслідок порушення договору постачання.
Відповідно до Розділу ІІІ Кодексу газорозподільних систем, затверджених Постановою № 2494 від 30 вересня 2015 року Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 06 листопада 2015 р.за № 1379/27824, договір розподілу природного газу має бути укладений Оператором ГРМ з усіма споживачами, у тому числі побутовими споживачами, об`єкти яких в установленому порядку підключені до/через ГРМ, що на законних підставах перебуває у власності чи користуванні Оператора ГРМ.
Споживачі, у тому числі побутові споживачі, для здійснення ними санкціонованого відбору природного газу з ГРМ та можливості забезпечення постачання їм природного газу їх постачальниками зобов`язані укласти договір розподілу природного газу з Оператором ГРМ, до газорозподільної системи якого в установленому законодавством порядку підключений їх об`єкт.
12 квітня 2019 року укладено Договір №99-2019 постачання природного газу між ТОВ «Газпромпостач» (EIC-код 56X930000000920O, код ЄДРПОУ: 36424636, адреса: 01004, м. Київ, вул. Червоноармійська, будинок № 9/2) в особі директора ОСОБА_2 , що є постачальником, і Квартирно-експлуатаційним відділом м. Хмельницький (EIC-код 56XS00007PSCT00K, код ЄДРПОУ: 07928461, адреса: 29006, м. Хмельницький, вул. Героїв АТО, будинок № 3/1) в особі начальника ОСОБА_1 , що виступає покупцем, які керувалися положеннями Закону України «Про ринок природного газу», іншими нормативними документами.
Відповідно до даного Договору ТОВ «Газпромпостач» зобов`язаний був поставити для КЕВ м. Хмельницький природний газ, об`ємом 870,013 тис. м. куб. на загальну суму 5 715 985,41 грн. (п`ять мільйонів сімсот п`ятнадцять тисяч дев`ятсот вісімдесят п`ять гривень 41 копійка).
12 квітня 2019 року між ТОВ «Газпромпостач» (EIC-код 56X930000000920O, код ЄДРПОУ: 36424636, адреса: 01004, м. Київ, вул. Червоноармійська, будинок № 9/2) в особі директора ОСОБА_2 , що є постачальником, і Квартирно-експлуатаційним відділом м. Хмельницький (EIC-код 56XS00007PSCT00K, код ЄДРПОУ: 07928461, адреса: 29006, м. Хмельницький, вул. Героїв АТО, будинок № 3/1) в особі начальника ОСОБА_1 , що виступає покупцем, які керувалися положеннями Закону України «Про ринок природного газу», іншими нормативними документами, укладено Додаткову угоду № 1 до Договору постачання природного газу від 12 квітня 2019 року № 99-2019, відповідно до якої, з метою виконання листа КЕВ м. Хмельницький, від 12.04.2019 № 1721, яким повідомлено про наявність укладених КЕВ м. Хмельницький договорів по транспортуванню природного газу магістральними газопроводами з Газотранспортним підприємством та проханням не враховувати вартість транспортування газу у його загальну вартість, з метою забезпечення самостійної сплати Споживачем послуг транспортування магістральними газопроводами, Сторони дійшли згоди зменшити суму договору на загальну суму 158 270,17 грн., виходячи із планових обсягів постачання та тарифів на транспортування магістральними газопроводами природного газу за 1000 куб.м. відповідно до території ліцензованої діяльності газорозподільних підприємств ПАТ «Шепетівкагаз» - 29 642,28 грн. і ПАТ «Хмельницькгаз» - 128 627,89 грн.
18 квітня 2019 року між ТОВ «Газпромпостач» (EIC-код 56X930000000920O, код ЄДРПОУ: 36424636, адреса: 01004, м. Київ, вул. Червоноармійська, будинок № 9/2) в особі директора ОСОБА_2 , що є постачальником, і Квартирно-експлуатаційним відділом м. Хмельницький (EIC-код 56XS00007PSCT00K, код ЄДРПОУ: 07928461, адреса: 29006, м. Хмельницький, вул. Героїв АТО, будинок № 3/1) в особі начальника ОСОБА_1 , що виступає покупцем, які керувалися положеннями Закону України «Про ринок природного газу», іншими нормативними документами, укладено Додаткову угоду № 2 до Договору постачання природного газу від 12 квітня 2019 року № 99-2019, відповідно до якої, у зв`язку із зменшенням кошторисних призначень Покупця, тобто КЕВ м. Хмельницький, на придання природного газу, Сторони дійшли згоди зменшити суму договору № 99-2019 на загальну суму 2 980 290,85 грн., з 5 557 715,24 грн. до 2 577 424,39 грн.
13 травня 2019 року між ТОВ «Газпромпостач» (EIC-код 56X930000000920O, код ЄДРПОУ: 36424636, адреса: 01004, м. Київ, вул. Червоноармійська, будинок № 9/2) в особі директора ОСОБА_2 , що є постачальником, і Квартирно-експлуатаційним відділом м. Хмельницький (EIC-код 56XS00007PSCT00K, код ЄДРПОУ: 07928461, адреса: 29006, м. Хмельницький, вул. Героїв АТО, будинок № 3/1) в особі начальника ОСОБА_1 , що виступає покупцем, які керувалися положеннями п. 2 ч. 4 ст. 36 Закону України «Про публічні закупівлі», іншими нормативними документами, укладено Додаткову угоду № 2 до Договору постачання природного газу від 12 квітня 2019 року № 99-2019, відповідно до якої, у зв`язку із збільшенням вартості природного газу, який постачається відповідно до умов Договору постачання природного газу №99-2019, визначено ціну природного газу за 1000 куб.м. на рівні 7026,89 грн., а також зменшено об`єм закупівлі природного газу до 366,840 тис. м. куб.
30 травня 2019 року між ТОВ «Газпромпостач» (EIC-код 56X930000000920O, код ЄДРПОУ: 36424636, адреса: 01004, м. Київ, вул. Червоноармійська, будинок № 9/2) в особі директора ОСОБА_2 , що є постачальником, і Квартирно-експлуатаційним відділом м. Хмельницький (EIC-код 56XS00007PSCT00K, код ЄДРПОУ: 07928461, адреса: 29006, м. Хмельницький, вул. Героїв АТО, будинок № 3/1) в особі начальника ОСОБА_1 , що виступає покупцем, які керувалися положеннями п. 2 ч. 4 ст. 36 Закону України «Про публічні закупівлі», іншими нормативними документами, укладено Додаткову угоду № 2 до Договору постачання природного газу від 12 квітня 2019 року № 99-2019, відповідно до якої, у зв`язку із збільшенням вартості природного газу, який постачається відповідно до умов Договору постачання природного газу № 99-2019, визначено ціну природного газу за 1000 куб.м. на рівні 7130,18 грн., а також зменшено об`єм закупівлі природного газу до 361,533 тис. м. куб.
25 листопада 2019 року між ТОВ «Газпромпостач» (EIC-код 56X930000000920O, код ЄДРПОУ: 36424636, адреса: 01004, м. Київ, вул. Червоноармійська, будинок № 9/2) в особі директора ОСОБА_2 , що є постачальником, і Квартирно-експлуатаційним відділом м. Хмельницький (EIC-код 56XS00007PSCT00K, код ЄДРПОУ: 07928461, адреса: 29006, м. Хмельницький, вул. Героїв АТО, будинок № 3/1) в особі начальника ОСОБА_1 , що виступає покупцем, які керувалися положеннями п. 2 ч. 4 ст. 36 Закону України «Про публічні закупівлі», іншими нормативними документами, укладено Додаткову угоду № 2 до Договору постачання природного газу від 12 квітня 2019 року № 99-2019, відповідно до якої, у зв`язку із збільшенням вартості природного газу, який постачається відповідно до умов Договору постачання природного газу № 99-2019, визначено ціну природного газу за 1000 куб.м. на рівні 7755,60 грн., а також зменшено об`єм закупівлі природного газу до 335,43426 тис. м. куб.
Маючи намір отримати незаконну вигоду від здійснення своєї службової діяльності, начальник КЕВ м. Хмельницький ОСОБА_1 , являючись службовою особою, що займає відповідальне становище, діючи умисно, з корисливих мотивів, у власних інтересах, організував схему власного збагачення шляхом одержання неправомірної вигоди у вигляді певного відсотку від вартості 1000 куб.м. та об`ємів спожитого природного газу від директора ТОВ «Газпромпостач» ОСОБА_2 за нестворення штучних перешкод у ході реалізації (виконання) договорів постачання природного газу упродовж 2019 року, укладенні договорів постачання природного газу у 2020 році із ТОВ «Газпромпостач», а також перемозі вказаного ТОВ (наданні переваги) під час проведення тендеру на постачання природного газу для потреб КЕВ м. Хмельницький.
Так, з цією метою, ОСОБА_1 в середні грудня 2019 року викликав до себе у службовий кабінет бухгалтера фінансово-економічного відділу ОСОБА_3 і пояснив, що він домовився з директором ТОВ «Газпромпостач» ОСОБА_2 про надання нею на його користь грошових коштів у сумі 80 000,00 гривень за нестворення штучних перешкод у ході реалізації (виконання) договорів постачання природного газу протягом 2019 року, укладенні договорів постачання природного газу у 2020 році із ТОВ «Газпромпостач», а також перемозі вказаного ТОВ (наданні переваги) під час проведення тендеру на постачання природного газу для КЕВ м. Хмельницький.
Тоді ж, ОСОБА_1 надав вказівку ОСОБА_3 готуватися у відрядження до м. Київ, для зустрічі з ОСОБА_2 з метою отримання від останьої грошових коштів у сумі 80 000,00 гривень для подальшої передачі вказаних коштів ОСОБА_1
17 грудня 2019 року ОСОБА_3 діючи за вказівкою ОСОБА_1 прибула до м. Києва, та близько 12 год. 30 хв. зустрілась із ОСОБА_2 в її службовому кабінеті у ТОВ «Газпромпостач», за адресою м. Київ, вул. Черновоармійська (Велика Васильківська), буд. № 9/2, офісне приміщення №22, де остання надала ОСОБА_3 особисто в руки для подальшої передачі ОСОБА_1 неправомірну вигоду у вигляді грошових коштів в сумі 80 000,00 гривень за нестворення штучних перешкод у ході реалізації (виконання) договорів постачання природного газу протягом 2019 року, укладенні договорів постачання природного газу у 2020 році із ТОВ «Газпромпостач», а також перемозі вказаного ТОВ (наданні переваги) під час проведення тендеру на постачання природного газу для КЕВ м. Хмельницький.
Поряд з цим, ОСОБА_2 під час передачі грошових ОСОБА_4 через ОСОБА_3 акцентувала увагу на тому, що вона надає на вимогу ОСОБА_1 грошові кошти в розмірі 80 000,00 гривень, сума яких визначається в розмірі 150 гривень з 1000 куб.м. використаного природного газу КЕВ м. Хмельницький.
У подальшому, 18 грудня 2019 року, близько 12 год. 00 хв. ОСОБА_3 перебуваючи в адміністративній будівлі КЕВ м. Хмельницький за адресою: АДРЕСА_1 будинок АДРЕСА_2 , повідомила ОСОБА_1 , що вона прибула із м. Києва та привезла раніше обумовлені ним грошові кошти в сумі 80 000,00 гривень, які для нього передала директор ТОВ «Газпромпостач» ОСОБА_2 , під час цього ОСОБА_1 повідомив ОСОБА_3 , що вона може залишити собі 20 000,00 гривень із вказаної вище суми, а решту передати йому.
Цього ж дня, близко 19 год. 00 хв. ОСОБА_3 перебуваючи в службовому автомобілі КЕВ м. Хмельницький марки «Фольксваген Кадді» д.н.з НОМЕР_1 у дворі будинку АДРЕСА_3 /2 АДРЕСА_4 в м. Хмельницькому, передала на вимогу ОСОБА_1 через водія ОСОБА_5 неправомірну вигоду, одержану від ОСОБА_2 в сумі 60 000,00 гривень для ОСОБА_1 , за виключенням грошових коштів в сумі 20 000,00 гривень, які за вказівкою ОСОБА_1 , ОСОБА_3 залишила собі в якості винагороди, та надалі вказані кошти добровільно видала правоохоронним органам.
Таким чином, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді начальника Квартирно-експлуатаційного відділу м. Хмельницький, являючись службовою особою, що займає відповідальне становище, в супереч вимог ст. ст. 19, 68 Конституції України, ст. ст. 22, 24 Закону України «Про запобігання корупції», діючи умисно, з корисливих мотивів, у власних інтересах, з метою особистого, протиправного збагачення, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, 18.12.2019 одержав від директора ТОВ «Газпромпостач» ОСОБА_2 через бухгалтера фінансово-економічного відділу Квартирно-експлуатаційного відділу м. Хмельницький ОСОБА_3 неправомірну вигоду у вигляді грошових коштів в сумі 80 000,00 гривень, за нестворення штучних перешкод у ході реалізації (виконання) договорів постачання природного газу протягом 2019 року, укладенні договорів постачання природного газу у 2020 році із ТОВ «Газпромпостач», а також перемозі вказаного ТОВ (наданні переваг) під час проведення тендеру на постачання природного газу для КЕВ м. Хмельницький, чим вчинив кримінальне правопорушення передбачене ч. 3 ст. 368 КК України, тобто одержання службовою особою, яка займає відповідальне становище неправомірної вигоди для себе за вчинення такою службовою особою в інтересах того, хто надає неправомірну вигоду, будь-якої дії з використанням наданого їй службового становища.
Крім цього, у ОСОБА_1 за час перебування час на посаді начальника Квартирно-експлуатаційного відділу м. Хмельницький склалися довірливі відносини із керівниками військових установ та організацій Хмельницького гарнізону, у тому числі із керівниками Хмельницького обласного військового комісаріату та Красилівського районного військового комісаріату, у зв`язку із чим останній, маючи можливість впливу на посадових осіб, з якими перебуває у довірливих відносинах, вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 369-2 КК України за наступних обставин.
Так, відповідно до ст. 1 Закону України «Про військовий обов`язок і військову службу» (далі – Закон) від 25 березня 1992 року № 2232-XII (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1992, № 27, ст.385) - захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є конституційним обов`язком громадян України. Військовий обов`язок установлюється з метою підготовки громадян України до захисту Вітчизни, забезпечення особовим складом Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також правоохоронних органів спеціального призначення (далі - Збройні Сили України та інші військові формування), посади в яких комплектуються військовослужбовцями.
Згідно ст. 16 Закону - для проведення призову громадян України на строкову військову службу в районах (містах) утворюються призовні комісії до складу членів якої входить районний (міський) військовий комісар. На районні (міські) призовні комісії покладається: організація медичного огляду призовників та призов громадян України на строкову військову службу з призначенням їх для служби у Збройних Силах України чи іншому військовому формуванні; надання призовникам відстрочки від призову на строкову військову службу на підставах, передбачених статтею 17 цього Закону; звільнення призовників від призову на строкову військову службу на підставах, передбачених статтею 18 цього Закону, взяття їх на облік військовозобов`язаних або виключення з військового обліку; направлення призовників, які виявили бажання вступити до вищих військових навчальних закладів або військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти, для проходження випробувань та складання вступних іспитів або прийняття рішення про відмову в такому направленні; направлення до лікувально-профілактичних закладів за місцем проживання (перебування) громадян, яких визнано тимчасово непридатними до військової служби; організація роботи з вивчення особистостей призовників, їх морально-ділових якостей та сімейного стану; направлення до відповідних правоохоронних органів матеріалів на призовників, які ухиляються від призову на строкову військову службу; внесення на розгляд призовної комісії вищого рівня клопотань щодо надання громадянам України відстрочок від призову на строкову військову службу.
Призовники, які втратили підстави для надання відстрочки від призову на строкову військову службу, а також особи, які не мають права на відстрочку або підстав для звільнення від призову на строкову військову службу, передбачених статтями 17 та 18 цього Закону, і не призвані з різних причин на строкову військову службу у встановлені строки, повинні бути призвані під час здійснення чергового призову.
Відповідно до положень ст. 18 згаданого Закону - від призову на строкову військову службу в мирний час звільняються громадяни України: які визнані за станом здоров`я непридатними до військової служби в мирний час; які до дня відправлення на строкову військову службу досягли 27-річного віку; які виконали обов`язки служби у військовому резерві протягом строків першого та другого контрактів; батько або мати, рідний (повнорідний, неповнорідний) брат або сестра яких загинули, померли або стали особами з інвалідністю під час проходження військової служби або зборів військовозобов`язаних. Призовники, які мають право на звільнення від призову на цій підставі, можуть його не використовувати; які до набуття громадянства України пройшли військову службу в інших державах; які були засуджені за вчинення злочину до позбавлення волі, обмеження волі, у тому числі із звільненням від відбування покарання; яким після закінчення закладів вищої освіти присвоєно військові (спеціальні) звання офіцерського (начальницького) складу.
На обліку Красилівського районного військового комісаріату Хмельницької області перебуває військовозобов`язаний ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
У листопаді 2019 року до ОСОБА_7 звернувся ОСОБА_6 з проханням допомогти у вирішенні питання щодо непризову або надання йому відстрочки від призову на строкової військової служби у Збройних Силах України.
Тоді ж, ОСОБА_7 звернулась з даного приводу до своєї знайомої ОСОБА_3 , яка працює на посаді бухгалтера Квартирно-експлуатаційному відділу м. Хмельницький, на що остання пообіцяла з`ясувати законну процедуру непризову або надання відстрочки від призову на строкову військову службу у Збройних Силах України у свого керівника – начальника Квартирно-експлуатаційному відділу м. Хмельницький Хохуна П ОСОБА_8 С.
У подальшому, ОСОБА_3 , маючи намір допомогти ОСОБА_9 .М., звернулась до ОСОБА_1 з метою отримання консультації щодо законної процедури непризову чи надання відстрочки від призову на строкову військову службу у Збройних Силах України ОСОБА_6 , на що ОСОБА_1 повідомив, що у зв`язку із тривалим перебуванням ним на посаді начальника Квартирно-експлуатаційного відділу м. Хмельницький у нього скдалалися довірливі відносини з службовими особами Хмельницького обласного військового комісаріату та Красилівського районного військового комісаріату, які можуть допомогти, на його прохання, у вирішенні питання щодо непризову на строкову військову службу у Збройних Силах України ОСОБА_6
Надалі, під час розмови ОСОБА_1 висунув неправомірну вимогу ОСОБА_3 про необхідність надання йому неправомірної вигоди у сумі 40 000, 00 гривень за вплив на військового комісара Красилівського районного військового комісаріату Хмельницької області, у тому числі із залученням посадових осіб інших військових комісаріатів Хмельницької області, за вирішення питання щодо непризову ОСОБА_6 на строкову військову службу у Збройних Силах України, в тому числі шляхом невключення його до відповідного списку призовників.
02 грудня 2019 року ОСОБА_3 під час зустрічі із ОСОБА_7 повідомила останній, що ОСОБА_1 висунув їй вимогу про необхідність передачі йому неправомірної вигоди в сумі 40 000,00 гривень за вплив на посадових осіб Хмельницького обласного військового комісаріату Красилівського районного військового комісаріату з метою прийняття ними рішення щодо непризову на строкову військову службу у Збройних Силах України ОСОБА_6 , на що остання, будучи поставленою в умови, коли відмова у наданні неправомірної вигоди ОСОБА_1 зашкодить законним правам та інтересам ОСОБА_6 , погодилась.
18 грудня 2019 року під час чергової зустрічі ОСОБА_7 , на вимогу ОСОБА_1 , передала останньому грошові кошти через ОСОБА_3 в сумі 40 000,00 гривень за вирішення вищевказаного питання.
У подальшому, 19 грудня 2019 року близько 15 год. 36 хв. ОСОБА_3 , перебуваючи у службовому кабінеті начальника Квартирно-експлуатаційного відділу м. Хмельницький ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_2 , діючи за його вказівкою, передала останньому неправомірну вигоду в сумі 40 000,00 гривень, одержану від ОСОБА_7 , за вплив на прийняття рішення посадовими особами Хмельницького обласного військового комісаріату та Красилівського районного військового комісаріату Хмельницької області щодо непризову на строкову військову службу у Збройних Силах України ОСОБА_6 .
Таким чином, ОСОБА_1 перебуваючи на посаді начальника Квартирно-експлуатаційного відділу м. Хмельницький, діючи умисно, з корисливих мотивів, у власних інтересах та на користь третіх осіб, з метою особистого, протиправного збагачення, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, 19.12.2019 близько 15.36 год., у службовому кабінеті начальника Квартирно-експлуатаційного відділу м. Хмельницький за адресою: м. Хмельницький, вул. Героїв АТО, будинок № 3/1, одержав від ОСОБА_7 через бухгалтера фінансово-економічного відділу Квартирно-експлуатаційного відділу м. Хмельницький ОСОБА_3 неправомірну вигоду у вигляді грошових коштів в сумі 40 000,00 гривень, за вплив на прийняття рішення посадовими особами Хмельницького обласного військового комісаріату та Красилівського районного військового комісаріату Хмельницької області щодо непризову на строкову військову службу у Збройних Силах України ОСОБА_6 , чим вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 369-2 КК України, тобто одержання неправомірної вигоди для себе за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави, поєднане з вимаганням такої вигоди. У вчиненні кримінального правопорушення обґрунтовано підозрюється: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженець с. Миньківці Дунаєвецького району Хмельницької області, громадянин України, зареєстрований та фактично проживаючий за адресою: АДРЕСА_5 , начальник АДРЕСА_6 -експлуатаційного відділу м. Хмельницький, депутат Хмельницької районної ради сьомого скликання, раніше не судимий.
24.12.2019 ОСОБА_1 повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 369-2, ч. 3 ст. 368 КК України.
Обґрунтованість підозри ОСОБА_1 у вчиненні інкримінованого йому кримінального правопорушення підтверджується: Повідомленням УСР у Хмельницькій області ДСР НП України про готування до вчинення кримінального правопорушення від 04.12.2019; повідомленням УСБУ у Хмельницькій області про готування до вчинення кримінального правопорушення від 13.12.2019; протоколом усної заяви громадянки ОСОБА_7 від 04.12.2019, в якій вона вказує про вимагання ОСОБА_1 неправомірної вигоди в розмірі 30000 гривень за вплив на прийняття рішення посадовими особами Хмельницького обласного військового комісаріату; показаннями свідка ОСОБА_7 , згідно яких остання вказує, що ОСОБА_1 висловив їй вимогу про надання йому неправомірної вигоди в сумі 30000 грн. за вплив на посадових осіб Хмельницького обласного військового комісаріату для вирішення питання щодо відстрочки від проходження служби в армії її знайомого ОСОБА_6 , на що ОСОБА_7 вимушено погодилась; показаннями свідка ОСОБА_3 , яка являється бухгалтером фінансово-економічного відділу КЕВ м. Хмельницького та вказує, що в грудні місяці її до себе в кабінет викликав начальник КЕВ м. Хмельницького ОСОБА_1 та повідомив, що домовився директором ТОВ “Газпромстач” ОСОБА_2 про наданням останньою ОСОБА_1 неправомірної вигоди в сумі 80 000 гривень за перемогу ТОВ “Газпромстач” в тендері для постачання природного газу для КЕВ м. Хмельницького; показаннями свідка ОСОБА_3 , яка додатково повідомила, що 18.12.2019 за вказівкою ОСОБА_1 передала останньому грошові кошти в сумі 60 000 гривень, з тих 80 000 гривень, які були надані ОСОБА_2 для перемоги ТОВ “Газпромстач” в тендері для постачання природного газу для КЕВ м. Хмельницького, при цьому 20 000 гривень залишивши при собі за вказівкою ОСОБА_1 , а також 19.12.2019 надала ОСОБА_1 грошові кошти в сумі 20 000 гривень, які раніше за вказівкою останнього були залишені при собі та 40 000 гривень за сприяння посадовим особам Хмельницького обласного військового комісаріату за відстрочку у проходженні служби в армії ОСОБА_6 ;протоколом обшуку від 24.12.2019 за місцем проживання та реєстрації ОСОБА_1 , в ході якого, було виявлено та вилучено грошові кошти на загальну суму 71500 гривень, предмет зовнішньо схожий на пістолет з позначкою “ПМ 9 мм”, предмет зовнішньо схожий на пістолет з позначкою “Стєчкіна АС 1086 К” та п`ятьма магазинами до нього, 29 предметів зовнішньо схожі на набої з позначкою “270 02”, предмет зовнішньо схожий на мисливський ніж, предмет зовнішньо схожий на рушницю з позначкою “ИЖ-12”, предмет зовнішньо схожий на рушницю з позначкою “Impala Plus”, предмет зовнішньо схожий на рушницю з позначкою “Made in Italy”.протоколами негласних слідчих (розшукових) дій про результати зняття інформації з транспортних телекомунікаційних мереж, аудіо-, відео контроль особи та спостереження за особою;іншими зібраними матеріалами провадження.
Отже, ОСОБА_1 підозрюється у вчиненні тяжких корупційних злочинів, найсуворіша санкція яких передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років, з конфіскацією майна.
Відповідно до листа від 17 січня 2020 року, вих. № 13-22-19-17/265-2020 Управлінням Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області прийнято рішення про виділення відповідно до ст. 71 КПК України працівника в якості спеціаліста під час здійснення досудового розслідування кримінального провадження № 12019240000000332 з метою проведення перевірки окремих питань фінансово-господарської діяльності КЕВ м. Хмельницький щодо взаємовідносин між ТОВ «Газпромпостач» і КЕВ м. Хмельницький з питань постачання природного газу за бюджетні кошти.
Таким чином, з метою встановлення обставин, що підлягають доказуванню згідно ст. 91 КПК України, здобуття доказів і встановлення фактів, що мають значення для повного швидкого, та неупередженого розслідування даного кримінального провадження відповідно до ст. 2 КПК України, забезпечення проведення об`єктивної, ефективної та в повному об`ємі перевірки окремих питань фінансово-господарської діяльності КЕВ м. Хмельницький щодо взаємовідносин між ТОВ «Газпромпостач» і КЕВ м. Хмельницький з питань постачання природного газу за бюджетні кошти, призначення та проведення почеркознавчих експертиз та прийняття з даного приводу процесуальних рішень, здобуття інформації, що становить слідчий та оперативний інтерес, виникла необхідність у здійсненні тимчасового доступу з можливістю їх вилучення (виїмки) до документів, які знаходяться у володінні КЕВ м. Хмельницький (код ЄДРПОУ: 07928461, 29000, Хмельницька область, м. Хмельницький, вул. Героїв АТО, 3/1), а саме: листи, повідомлення та інші документи, що є перепискою між КЕВ м. Хмельницький та Західним територіального квартирно-експлуатаційного управління Головного квартирно-експлуатаційного управління Збройних Сил України з питань планування витрат, затвердження кошторису на 2019 і 2020 роки, визначення лімітів споживання природного газу та інші, які стосуються взаємовідносин між КЕВ м. Хмельницький (код ЄДРПОУ: 07928461) і ТОВ «Газпромпостач» (код ЄДРПОУ: 36424636) за 2019 рік, фінансування на ці витрати, тощо, всі звіти КЕВ м. Хмельницький за 2019 рік, обґрунтовані розрахунки за 2019 рік КЕВ м. Хмельницький щодо потреби у коштах на закупівлю природного газу, ліміти на споживання природного газу у 2019 році, кошторис КЕВ м. Хмельницький на 2019 рік, всі первинні документи, що стосуються поставки та оплати природного газу від ТОВ «Газпромпостач» (код ЄДРПОУ: 36424636) до підпорядкованих об`єктів КЕВ м. Хмельницький за 2019 рік, головна книга КЕВ м. Хмельницький, розрахунки з постачальниками за природний газ у 2019 році, а саме з ТОВ «Газпромпостач» (код ЄДРПОУ: 36424636), оборотно-сальдові відомості, рахунки на оплату, платіжні доручення на оплату природного газу КЕВ м. Хмельницький у 2019 році, відомість кредиторської та дебіторської заборгованості КЕВ м. Хмельницький за 2019 рік, контрольні журнали обліку природного газу КЕВ м. Хмельницький та підпорядкованих об`єктах (структурних підрозділах), інформація та підтверджуючі документи про показники газових лічильників КЕВ м. Хмельницький та на підпорядкованих об`єктах, що є споживачами природного газу, станом на 01.01.2019 і на 31.12.2019, всі інші документи, які стосуються взаємовідносин КЕВ м. Хмельницький (код ЄДРПОУ: 07928461) і ТОВ «Газпромпостач» (код ЄДРПОУ: 36424636) за 2019 рік, документи з вільними зразками підписів і почерку директора ТОВ «Газпромпостач» (код ЄДРПОУ: 36424636) ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 і начальника КЕВ м. Хмельницький ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 .
Слідчий в судове засідання не з`явився, проте зазначив, що просить розглянути клопотання за його відсутності та задоволити його вимоги.
Вивчивши надані матеріали, приходжу до висновку, що клопотання підлягає задоволенню з наступних підстав.
Слідчим наведено підстави, передбачені ч.2, 5 ст.163 КПК України, зокрема, що документи, доступ до яких просить надати слідчий, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, можуть бути використані як доказ в кримінальному провадженні, існує загроза знищення вказаних документів, тому слідчий суддя розглядає клопотання слідчого без виклику представників осіб, у володінні яких знаходяться документи.
Враховуючи викладене, з метою забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування, є всі підстави для надання дозволу на тимчасовий доступ до документів, в зв`язку з чим клопотання слідчого підлягає задоволенню, оскільки іншими способами встановити та довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів, неможливо.
Керуючись ст.ст.163, 164 КПК України, –
ПОСТАНОВИВ:
Надати Якимовському Леоніду Леонідовичу, старшому слідчому цього ж відділу майору поліції Пустовому Олександру Олександровичу, старшому слідчому цього ж відділу капітану поліції Дмитрук Віті Петрівні, слідчому цього ж відділу лейтенанту поліції Лещику Станіславу Віталійовичу, заступнику начальника цього ж відділу майору поліції Мазуру Андрію Вікторовичу у кримінальному провадженні № 12019240000000332 від 05.12.2019 року дозвіл на тимчасовий доступ до документів, які знаходяться у володінні КЕВ м. Хмельницький (код ЄДРПОУ 07928461, 29000, м. Хмельницький, вул. Героїв АТО, 3/1), а саме: до листи, повідомлення та інші документи, що є перепискою між КЕВ м. Хмельницький та Західним територіального квартирно-експлуатаційного управління Головного квартирно-експлуатаційного управління Збройних Сил України з питань планування витрат, затвердження кошторису на 2019 і 2020 роки, визначення лімітів споживання природного газу та інші, які стосуються взаємовідносин між КЕВ м. Хмельницький (код ЄДРПОУ: 07928461) і ТОВ «Газпромпостач» (код ЄДРПОУ: 36424636) за 2019 рік, фінансування на ці витрати, тощо, всі звіти КЕВ м. Хмельницький за 2019 рік, обґрунтовані розрахунки за 2019 рік КЕВ м. Хмельницький щодо потреби у коштах на закупівлю природного газу, ліміти на споживання природного газу у 2019 році, кошторис КЕВ м. Хмельницький на 2019 рік, всі первинні документи, що стосуються поставки та оплати природного газу від ТОВ «Газпромпостач» (код ЄДРПОУ: 36424636) до підпорядкованих об`єктів КЕВ м. Хмельницький за 2019 рік, головна книга КЕВ м. Хмельницький, розрахунки з постачальниками за природний газ у 2019 році, а саме з ТОВ «Газпромпостач» (код ЄДРПОУ: 36424636), оборотно-сальдові відомості, рахунки на оплату, платіжні доручення на оплату природного газу КЕВ м. Хмельницький у 2019 році, відомість кредиторської та дебіторської заборгованості КЕВ м. Хмельницький за 2019 рік, контрольні журнали обліку природного газу КЕВ м. Хмельницький та підпорядкованих об`єктах (структурних підрозділах), інформація та підтверджуючі документи про показники газових лічильників КЕВ м. Хмельницький та на підпорядкованих об`єктах, що є споживачами природного газу, станом на 01.01.2019 і на 31.12.2019, всі інші документи, які стосуються взаємовідносин КЕВ м. Хмельницький (код ЄДРПОУ: 07928461) і ТОВ «Газпромпостач» (код ЄДРПОУ: 36424636) за 2019 рік, документи з вільними зразками підписів і почерку директора ТОВ «Газпромпостач» (код ЄДРПОУ: 36424636) ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 і начальника КЕВ м. Хмельницький ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 .
Службовим особам КЕВ м. Хмельницький (код ЄДРПОУ 07928461, 29000, м. Хмельницький, вул. Героїв АТО, 3/1)забезпечити тимчасовий доступ до вищезазначених документів з можливістю їх вилучення.
Ухвала діє по 3 березня 2020 року.
Відповідно до ст.166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя Хмельницького
міськрайонного суду Сарбей О. Ф.