
Справа № 686/3025/20
Провадження № 2-а/686/184/20
УХВАЛА
5 лютого 2020 року м. Хмельницький
Суддя Хмельницького міськрайонного суду Демінська А.А., ознайомившись зі скаргою ОСОБА_1 (заінтересована особа – Управління патрульної поліції у Вінницькій області Департаменту патрульної поліції МВС України) на постанову про притягнення до адміністративної відповідальності (в порядку ст. 288 КУпАП), -
встановила:
ОСОБА_1 29.01.2020 звернувся до суду із вище вказаною скаргою, зазначаючи, що вона подана в порядку ст. 288 КУпАП.
Відповідно до ч. 1 ст. 288 КУпАП, постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржено:
1) постанову адміністративної комісії - у виконавчий комітет відповідної ради або в районний, районний у місті, міський чи міськрайонний суд, у порядку, визначеному Кодексом адміністративного судочинства України, з особливостями, встановленими цим Кодексом;
2) рішення виконавчого комітету сільської, селищної, міської ради - у відповідну раду або в районний, районний у місті, міський чи міськрайонний суд, у порядку, визначеному Кодексом адміністративного судочинства України, з особливостями, встановленими цим Кодексом;
3) постанову іншого органу (посадової особи) про накладення адміністративного стягнення, постанову по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване в автоматичному режимі - у вищестоящий орган (вищестоящій посадовій особі) або в районний, районний у місті, міський чи міськрайонний суд, у порядку, визначеному Кодексом адміністративного судочинства України, з особливостями, встановленими цим Кодексом
Враховуючи, що оскаржувана постанова складена іншим, ніж адміністративна комісія і виконавчий комітет сільської, селищної, міської ради, органом, а саме інспектором роти № 3 взводу № 1 БУПП у Вінницькій області ДПП лейтенантом поліції Химичем Д.В., на порядок її оскарження поширюються правила п. 3 ч. 1 ст. 288 КУпАП, тобто оскарження має відбуватися в порядку, передбаченому Кодексом адміністративного судочинства України.
Разом з тим, скарга оформлена не у відповідності до вимог адміністративно-процесуального законодавства.
Перш за все, відповідно до ч. 2 ст. 9 КАС України, суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог.
Отже, при оскарженні постанови про притягнення до адміністративної відповідальності слід керуватись правилами щодо форми і змісту позовної заяви.
Так, відповідно до вимог п. 2, п. 11 ч .5, ч. 6 ст. 160 КАС України ОСОБА_1 в позовній заяві слід, окрім вже викладених даних, зазначити:
¦ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України відповідача;
¦реєстраційний номер облікової картки платника податків позивача;
¦відомі офіційну електронну адресу або адресу електронної пошти сторін;
¦власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав.
При цьому процесуальний статус учасників справи має бути зазначений відповідно до ч. 1 ст. 46 КАС України, згідно якої сторонами в адміністративному процесі є позивач та відповідач (натомість ОСОБА_1 помилково зазначає скаржника і заінтересовану особу).
Крім того, на виконання ч. 1, ч. 3 ст. 161 КАС України позивачеві слід додати до позовної заяви копії доданих до неї документів для відповідача (наразі подано комплект додатків лише для суду) та документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
В разі, якщо підстави звільнення від сплати судового збору в позивача відсутні, йому необхідно згідно підп. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» сплатити судовий збір за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, в сумі 840,80 грн. на рахунок: отримувач коштів УК у Хмельниц.р-ні/Хмельн.р-н/22030101, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38045535, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), номер рахунку (IBAN) UA528999980313161206000022490, код класифікації доходів бюджету 22030101, найменування коду класифікації доходів бюджету – судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050).
Згідно ч. 1 ст. 169 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
За таких обставин вказану позовну заяву слід залишити без руху, надати позивачеві строк для усунення недоліків позовної заяви.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. 288 КУпАП, ст. ст. 160, 161, 169 КАС України, Законом України «Про судовий збір», –
постановила:
Скаргу ОСОБА_1 (заінтересована особа – Управління патрульної поліції у Вінницькій області Департаменту патрульної поліції МВС України) на постанову про притягнення до адміністративної відповідальності (в порядку ст. 288 КУпАП) залишити без руху, надавши ОСОБА_1 строк для усунення її недоліків - п`ять днів з дня вручення йому ухвали.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: