Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
25 березня 2010 р. справа № 2а-2196/10/0570
час прийняття постанови: 10.30
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Бєломєстнова О. Ю.
при секретарі Аврамченко С.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань в м. Донецьку по вул. 50-ї Гвардійської Дивізії, 17 адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції у Орджонікідзевському районі м. Маріуполя
до Товариства з обмеженою відповідальністю «Консалтингова фірма «Власна справа»
про стягнення заборгованості у сумі 680,00 грн.
за участю представника позивача Капустинської О.А. за довіреністю
від відповідача не з’явився
ВСТАНОВИВ:
Державна податкова інспекція у Орджонікідзевському районі м. Маріуполя звернулася до суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Консалтингова фірма «Власна справа» про стягнення заборгованості у сумі 680,00 грн.
В обґрунтування своїх вимог позивач посилається на те, що за результатами перевірки відповідача був складений акт № 815/15-011/33426159 від 16.06.2009р., яким встановлено порушення п.п. 4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами». На підставі вказаного акту позивачем були прийняті податкові-повідомлення рішення №0003201500/0 та № 0001101530/0 від 06.07.2009р. про застосування штрафних санкцій у розмірі 170грн. та 170 грн.
Зазначені рішення відповідачем не оскаржені, заборгованість не сплачена.
Також, 17.08.2009р. позивачем був складений акт № 1086/15-011/33426159, яким встановлено порушення п.п. 4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» . На підставі вказаного акту позивачем були прийняті податкові-повідомлення рішення № 0004211500/0 та №0001431530/0 від 02.09.2009р. про застосування штрафних санкцій у розмірі 170 грн. та 170грн.
Зазначені рішення відповідачем не оскаржені, заборгованість не сплачена.
Таким чином, загальна сума заборгованості складає 680грн., яку просить стягнути. Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав, просив їх задовольнити з підстав, що наведені у позовній заяві.
Відповідач в судове засідання не прибув, належним чином повідомлений про дату, час та місце судового засідання, заяви про розгляд без його участі від відповідача не надходило.
За таких обставин суд визнав можливим розглянути справу за відсутності відповідача на підставі наявних у справі доказів.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, суд встановив:
Відповідач, Товариство з обмеженою відповідальністю «Консалтингова фірма «Власна справа» є юридичною особою, яка зареєстрована виконавчим комітетом Маріупольської міської ради Донецької області 12.04.2005р., свідоцтво про державну реєстрацію серія А00 284860, включено до ЄДРПОУ за № 33426259.
ДПІ у Орджонікідзевському районі м. Маріуполя була проведена перевірка відповідача. За результатами перевірки складений акт № 815/15-011/33426159 від 16.06.2009р., яким встановлено порушення п.п. 4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», а саме відповідачем не подано наступну звітність:
· декларацію з податку на прибуток підприємства за 1 квартал 2009 року;
· податковий розрахунок комунального податку за 1 квартал 2009р.
Відповідно до п.п.17.1.1 п. 17.1 статті 17 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 № 2181-ІІІ платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку. (17х10х1=170грн.).
На підставі зазначено акту позивачем відповідно до п.п.17.1.1 п. 17.1 статті 17 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 № 2181-ІІІ були прийняті податкові повідомлення-рішення №0003201500/0 та № 0001101530/0 від 06.07.2009р. про застосування штрафних санкцій у розмірі 170грн. за неподання декларації з податку на прибуток підприємства та про застосування штрафних санкцій у розмірі 170грн. за неподання податкового розрахунку комунального податку.
Також, ДПІ у Орджонікідзевському районі м. Маріуполя була проведена перевірка відповідача. За результатами перевірки складений акт № 1086/15-011/33426159 від 17.08.2009р., яким встановлено порушення п.п. 4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», а саме відповідачем не подано наступну звітність:
· декларацію з податку на прибуток підприємства за 1 півріччя 2009 року;
· податковий розрахунок комунального податку за 2 квартал 2009р.
Відповідно до п.п.17.1.1 п. 17.1 статті 17 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від21.12.2000 № 2181-ІІІ платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку. (17х10х1=170грн.).
На підставі зазначено акту позивачем відповідно до п.п.17.1.1 п. 17.1 статті 17 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від21.12.2000 № 2181-ІІІ були прийняті податкові повідомлення-рішення № 0004211500/0 № 0001431530/0 від 02.09.2009р. неподання декларації з податку на прибуток підприємства та про застосування штрафних санкцій у розмірі 170грн. за неподання податкового розрахунку комунального податку.
Про зазначені рішення відповідач був повідомлений позивачем шляхом їх розміщення на дошці податкових оголошень згідно актів від 16.07.2009р. № 0128/15-011/33426159, від 16.09.2009р. №0177/15-011/33426159.
Згідно п. 6.2.4 п. 6.2 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань перед бюджетами та державними цільовими фондами», у разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.
Відповідно до п.п. 5.2.1 п. 5.2 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобов’язання платника податку, нараховане контролюючим органом вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, коли такі рішення оскаржені у апеляційному або судовому порядку. Згідно п.п. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 цього Закону узгоджена сума податкового зобов’язання, не сплачена платником податків в строки, встановлені ст. 5 вказаного Закону, визначається сумою податкового боргу платника податків.
Таким чином, оскільки днем отримання податкового повідомлення та податкових вимог вважається день його розміщення на дошці податкових оголошень і воно не було оскаржене відповідачем, тому цей же день вважається днем узгодження податкового зобов’язання і воно визначається сумою податкового боргу відповідача.
Зазначені рішення відповідачем у встановленому законом порядку не оскаржені.
П. 17.3 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами» встановлено, що сплата (стягнення) штрафних санкцій, передбачених цією статтею, прирівнюється до сплати (стягнення) податку та оскарження їх сум
Згідно з п.п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від21.12.2000 № 2181-ІІІ у разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах "а" - "в" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4, платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.
Відповідно до п. 5.4 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від21.12.2000 № 2181-ІІІ узгоджена сума податкового зобов’язання не сплачена платником податків у встановлені законом строки, визначаються сумою податкового боргу.
Відповідно до ст. 67 Конституції України зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно п. 3 ч. 1 ст. 9 Закону України „Про систему оподаткування”, платники податків зобов'язані сплачувати належні суми податків у встановлені законом терміни
Підпунктом 1.3 ст. 1 Закону України „Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами” встановлено, що податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
У відповідності до п.п. 3.1.1. п. 3.1 ст. 3 Закону України „Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.00р. № 2181-ІІІ, активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
З урахуванням викладених обставин, суд, вважає позов таким, що підлягає задоволенню. Судові витрати відповідно до ст. 94 КАС України стягненню не підлягають.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд –
П О С Т А Н О В И В:
Позов Державної податкової інспекції у Орджонікідзевському районі м. Маріуполя до Товариства з обмеженою відповідальністю «Консалтингова фірма «Власна справа» про стягнення заборгованості у сумі 680,00 грн. задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Консалтингова фірма «Власна справа» (87505, м. Донецьк, вул. Я.Гугеля, 3, ЄДРПОУ 33426159) на користь Державного бюджету Орджонікідзевського району м. Маріуполя, р/р 31115009700054, код одержувача 34686694, банк одержувача ГУ ДКУ у Донецькій області МФО 834016, код платежу 11021000 заборгованість з фінансових санкцій ( з податку на прибуток) у розмірі 340 (триста сорок) грн.
Стягнути Товариства з обмеженою відповідальністю «Консалтингова фірма «Власна справа» (87505, м. Донецьк, вул. Я.Гугеля, 3, ЄДРПОУ 33426159) на користь державного бюджету Орджонікідзевського району м. Маріуполя, р/р 33219828700054, код отримувача 34686694, банк Одержувача ГУДКУ у Донецькій області, МФО 834016, код платежу 16010200 заборгованість з фінансових санкцій (з комунального податку) у розмірі 340 (триста сорок) грн.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку не було подано. У разі подання заяви про апеляційне оскарження, але не подання апеляційної скарги у строк, встановлений ст. 186 КАС України, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У випадку подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 5 ст. 186 КАС України.
Вступна та резолютивна частина постанови проголошена у судовому засіданні 25 березня 2010 року. Постанова виготовлена в повному обсязі 29 березня 2010р.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.
Суддя Бєломєстнов О. Ю.