Єдиний державний реєстр судових рішень
Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
25 лютого 2010 р. справа № 2а-1517/10/0570
час прийняття постанови: <година >
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Буряк І. В.
при секретарі Могілевський А.А.
за участю представників сторін:
позивача: Дунди В.І. (Дов. №38881/10/10-013 від 30.12.2009р.)
відповідача: Стещенка С.В. (дов. №464/01 від 17.07.2008р.)
розглянувши у відкритому судовому засіданні
позовну заяву Костянтинівської об’єднаної державної податкової інспекції
до Міського комунального підприємства «Комунтранс»
про стягнення податкового боргу з податку на прибуток підприємств
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Костянтинівська об’єднана державна податкова інспекція (надалі – позивач, Костянтинівська ОДПІ) звернулась до Донецького окружного адміністративного суду із позовом до Міського комунального підприємства «Комунтранс» (надалі – відповідач, МКП «Комунтранс») про стягнення податкового боргу з податку на прибуток підприємств в сумі 18595,90 грн.
Позов мотивовано наявністю у відповідача податкового боргу з податку на прибуток, який підлягає примусовому стягненню.
У судовому засіданні від 11.02.2010р. оголошувалось про відкладення розгляду справи до 25.02.2010р. у зв’язку із неявкою відповідача.
В судовому засіданні від 25.02.2010р. представник позивача позов підтримав та просив суд задовольнити його у повному обсязі, посилаючись на обставини, викладені в позовній заяві.
Представник відповідача у судовому засіданні від 25.02.2010р. надав заяву про визнання позову в повному обсязі.
Суд, заслухавши пояснення представників сторін, перевіривши матеріали справи і обговоривши доводи адміністративного позову,-
ВСТАНОВИВ:
За результатами проведеної 26.02.2009р. невиїзної документальної перевірки з питань повноти декларування податкового зобов’язання з податку на прибуток за період з 01.01.2008р. по 31.12.2008р. складений відповідний Акт № 153/15-1-05420379 від 26.02.2009р., згідно якого перевіркою встановлено порушення п.п 5.2.10 п.5.2 ст.5 та пп. 8.7.1 п.8.7 ст.8 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» - підприємством завищені валові витрати на поліпшення основних фондів за 2008р. (декларація з податку на прибуток за 2008 рік) на 67031,00 грн., в результаті чого занижено суму податку на прибуток за 2008 рік на 16758,00 грн.
На підставі зазначеного Акту № 153/15-1-05420379 від 26.02.2009р., позивачем винесене податкове повідомлення-рішення № 0000351541/0-5085 від 27.02.2009р., яким відповідачу визначене податкове зобов’язання з податку на прибуток у розмір 17595,90 грн., в тому числі за штрафними (фінансовими) санкціями у розмірі 837,90 грн.
Податкове повідомлення-рішення № 0000351541/0-5085 від 27.02.2009р. отримане відповідачем 27.02.2009р., про що мається відповідна відмітка на корінці вказаного податкового повідомлення-рішення.
09 листопада 2009р. відповідачем подана до Костянтинівської ОДПІ декларації з податку на прибуток підприємства за 3 квартали 2009р., якою визначено суму податку до сплати у розмірі 1000,00 грн.
Копії зазначених документів наявні у матеріалах справи.
До судового засідання відповідачем надана заява про повне визнання позовних вимог.
Відповідно ч. 1,3 ст. 136 КАС України, позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач - визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо відмову від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи.
Судове рішення у зв'язку з відмовою від адміністративного позову, визнанням адміністративного позову чи примиренням сторін ухвалюється за правилами, встановленими статтями 112, 113 цього Кодексу.
Частинами 3, 4 ст. 112 КАС України передбачено, що у разі часткового визнання адміністративного позову відповідачем і прийняття його судом може бути прийнята постанова суду про задоволення визнаних відповідачем позовних вимог відповідно до статті 164 цього Кодексу. У разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.
Суд не приймає відмови від адміністративного позову, визнання адміністративного позову і продовжує розгляд адміністративної справи, якщо ці дії позивача або відповідача суперечать закону чи порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.
На підставі викладеного суд приймає вказану заяву до уваги, крім того, суд вбачає за необхідне зазначити наступне.
У відповідності до п. 1.3 ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податковий борг (недоїмка) - це податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Згідно абз. першому п.5.1. ст 5. Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобов'язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку. Якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 15 вказаного Закону) платник податків самостійно виявляє помилки у показниках раніше поданої податкової декларації, такий платник податків має право надати уточнюючий розрахунок.
Підпунктом 5.3.1 п.5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» встановлено, що платник податків зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого п.п.4.1.4 ст. зазначеного Закону для подання податкової декларації.
Підпунктом 4.2.2. п. 4.2 ст. 4 зазначеного Закону встановлено, що контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму податкового зобов'язання платника податків у разі якщо:
а) платник податків не подає у встановлені строки податкову декларацію;
б) дані документальних перевірок результатів діяльності платника податків свідчать про заниження або завищення суми його податкових зобов'язань, заявлених у податкових деклараціях;
в) контролюючий орган внаслідок проведення камеральної перевірки виявляє арифметичні або методологічні помилки у поданій платником податків податковій декларації, які призвели до заниження або завищення суми податкового зобов'язання.
Камеральною вважається перевірка, яка проводиться контролюючим органом виключно на підставі даних, зазначених у податкових деклараціях, без проведення будь-яких інших видів перевірок платника податків;
г) згідно з законами з питань оподаткування особою, відповідальною за нарахування окремого податку або збору (обов'язкового платежу), є контролюючий орган.
Згідно абз. третьому пп. 5.3.1 п. 5.3. ст.5 зазначеного Закону встановлено, що у разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах "а" - "в" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4, платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.
Відповідно до п. 17.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» штрафні санкції за порушення податкового законодавства накладаються на платника податків у розмірах, визначених статтею 17, крім штрафних санкцій за порушення валютного законодавства, що встановлюються окремим законодавством. Штрафні санкції накладаються контролюючими органами, а у випадку, передбаченому пунктом 17.2 цього Закону, самостійно нараховуються та сплачуються платником податків.
А згідно п. 17.3 ст.17 зазначеного закону, сплата (стягнення) штрафних санкцій, передбачених цією статтею, прирівнюється до сплати (стягнення) податку та оскарження їх сум.
Відповідно п. п. 3.1.1. п.3.1 ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду. В інших випадках платники податків самостійно визначають черговість та форми задоволення претензій кредиторів за рахунок активів, вільних від заставних зобов'язань забезпечення боргу. У разі, якщо такого платника податків визнано банкрутом, черговість задоволення претензій кредиторів визначається законодавством про банкрутство.
Пунктом 11 ст. 10 Закону України «Про Державну податкову службу в Україні» передбачено, що податкові органи подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Сальдо розрахунків платника податків з бюджетом за податком, збором (обов'язковим платежем) розраховується у картках особових рахунків платників податків, які ведуться в органах державної податкової служби відповідно до вимог Інструкції про порядок ведення органами державної податкової служби оперативного обліку податків, зборів (обов'язкових платежів), що надходять до бюджетів та до державних цільових фондів, затвердженої наказом Головної державної податкової інспекції України від 12.05.94 року N 37 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 25.05.1994 р. за N 114/323, а з 13.08.2005 р. відповідно до вимог Інструкції про порядок ведення органами державної податкової служби оперативного обліку платежів до бюджету, контроль за справлянням яких здійснюється органами державної податкової служби України, затвердженої наказом державної податкової адміністрації України від 18.07.2005 року N 276 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 02.08.2005 р. за N 843/11123.
Згідно зворотного боку облікової картки по відповідачу (платіж 11020201), станом на 08.12.2009р., МКП «Комунтранс» має заборгованість з податку на прибуток підприємств у розмірі 18 595,90 грн. (копія зазначеного документу наявна у матеріалах справи).
Таким чином, МКП «Комунтранс» має податковий борг з податку на прибуток підприємств у розмірі 18 595,90 грн.
Відповідно до ч.3 ст.112 КАС України, у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку щодо обґрунтованості та наявності достатніх підстав для задоволення позовних вимог.
Керуючись ст. ст. 11, 17, 69-72, 86, 87, 94, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
1. Заяву Міського комунального підприємства «Комунтранс» про визнання позовних вимог Костянтинівської об’єднаної державної податкової інспекції прийняти.
2. Позов Костянтинівської об’єднаної державної податкової інспекції до Міського комунального підприємства «Комунтранс» задовольнити повністю.
Стягнути з Міського комунального підприємства «Комунтранс» (код ЄДРПОУ 05420379; 85114, Донецька область, м. Костянтинівка, вул. Леніна, б.516; рахунок № 26008303550349 у ОФ АКБ «УСБ» м. Донецьк, МФО 334011) на користь Державного бюджету (код платежу 11021000) на бюджетний рахунок одержувача №31111009700058, УДК у м. Костянтинівка, банк ГУДКУ у Донецькій області, код ЄДРПОУ 34686631, МФО 834016) податковий борг з податку на прибуток підприємств в сумі 18595 (вісімнадцять тисяч п’ятсот дев’яносто п’ять) гривень 90 (дев’яносто) копійок, з якої 17758 (сімнадцять тисяч сімсот п’ятдесят вісім) гривень 00 копійок – податок на прибуток, 837 (вісімсот тридцять сім) гривень 90 (дев’яносто) копійок – штрафні санкції.
3. Постанова набирає законної сили в порядку, передбаченому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
4. Постанова прийнята у нарадчій кімнаті, вступна та резолютивна частина проголошена у судовому засіданні 25 лютого 2010 року, повний текст виготовлено 01 березня 2010 року.
5. Постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.
Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.
Суддя Буряк І. В.