Постанова № 87355275, 04.02.2020, Якимівський районний суд Запорізької області

Дата ухвалення
04.02.2020
Номер справи
330/77/20
Номер документу
87355275
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

П О С Т А Н О В А

iменем України

3/330/78/2020

Справа № 330/77/20

"04" лютого 2020 р. Суддя Якимівського районного суду Запорізької області Нестеренко Т.В., розглянувши матеріали адміністративної справи, які надійшли з Якимівського районного відділу державної виконавчої служби Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро) відносно: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , гр. України, РНОКПП: НОМЕР_1 , паспорт НОМЕР_2 виданий 14.08.1997 року Якимівським РВ УМВС України у Запорізькій області, не працює, не одружений, який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , та фактично проживає за адресою: АДРЕСА_2 , про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 183-1 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

До Якимівського районного суду Запорізької області надійшов адміністративний протокол у відношенні ОСОБА_2 за вчинення адміністративного правопорушення за ст.183-1 КУпАП. Так, 13.01.202 року було складено протокол про адміністративне правопорушення № 1 відносно ОСОБА_2 відповідно до якого, головним державним виконавцем Якимівського районного відділу державної виконавчої служби Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро) Шишкіною І.М., при примусовому виконанні виконавчого документа №285/3616/16-ц виданого 19.06.2017 року Якимівським районним судом Запорізької області про стягнення з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 на користь ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 аліменти на утримання ОСОБА_4 - ІНФОРМАЦІЯ_3 у твердій грошовій сумі у розмірі 700, 00 грн. щомісячно, починаючи з 19.12.2016 року та до досягнення повноліття. Виконавче провадження за яким відкрито 06.07.2017 року, ВП №54241824, встановлено, що громадянин ОСОБА_2 вчинив правопорушення передбачене ч.1 ст.183-1 Кодексу України про адміністративне правопорушення, а саме: згідно розрахунку державного виконавця від 13.01.2020 року, який складено за період з 06.07.2017 року по 01.01.2020 року розмір заборгованості зі сплати аліментів на користь ОСОБА_3 (РНОКПП: НОМЕР_3 ), яка проживає за адресою: АДРЕСА_3 , становить 30675, 40 грн.(тридцять тисяч шістсот сімдесят п`ять гривень 40 копійок), сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців. Відповідно до ст.183-1 КУпАП несплата аліментів на утримання дитини, одного з подружжя, батьків або інших членів сім`ї, що призвела до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред`явлення виконавчого документа до примусового виконання, тягне за собою виконання суспільно корисних робіт на строк від ста двадцяти до двохсот сорока годин. Відповідно до частини 12 статті 71 Закону України «Про виконавче провадження» за наявності заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців, державний виконавець складає протокол про вчинення боржником адміністративного правопорушення, передбаченого ст.183-1 КУпАП, та надсилає його для розгляду до суду за місцезнаходженням органу державної виконавчої служби.

Таким чином, в діях ОСОБА_2 містяться ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 183-1 КУпАП, згідно якої передбачена адміністративна відповідальність за несплату аліментів на утримання дитини, одного з подружжя, батьків або інших членів сім`ї, що призвела до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред`явлення виконавчого документа до примусового виконання.

В судове засідання ОСОБА_2 належним чином повідомлений про час та місце розгляду адміністративної справи не з`явився, про причини неявки суд не повідомив.

Дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного.

Згідно протоколу, ОСОБА_2 має заборгованість зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців, за що передбачено адміністративну відповідальність за ч. 1 ст.183-1 КУпАП. За цим фактом 13.01.2020 року складено протокол про адміністративне правопорушення № 1.

Статтею 183-1 КУпАП, інкримінованою в провину ОСОБА_2 , передбачено відповідальність за несплату аліментів на утримання дитини, одного з подружжя, батьків або інших членів сім`ї, що призвела до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред`явлення виконавчого документа до примусового виконання, що тягне за собою виконання суспільно корисних робіт на строк від ста двадцяти до двохсот сорока годин.

Відповідно до ст.31-1 КУпАП, суспільно корисні роботи не призначаються особам, визнаними інвалідами І або ІІ групи, вагітним жінкам, жінка, старше 55 років та чоловікам, старше 60 років.

ОСОБА_2 не надав відповідних доказів на підтвердження обставин визнання його інвалідом І або ІІ групи.

Статтею 8 КУпАП передбачено, що особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, підлягає відповідальності на підставі закону, що діє під час і за місцем вчинення правопорушення. Закони, які встановлюють або посилюють відповідальність за адміністративні правопорушення, зворотної сили не мають. Провадження в справах про адміністративні правопорушення ведеться на підставі закону, що діє під час і за місцем розгляду справи про правопорушення.

Аналізуючи зміст ст.183-1 КУпАП, суд приходить висновку, що об`єктивна сторона цього правопорушення характеризується бездіяльністю особи, яка повинна сплачувати періодичні платежі кожного місяця у визначеному розмірі і датою вчинення цього правопорушення є відповідний період, в який особа не сплачувала аліменти.

Адміністративна відповідальність за вчинення правопорушення, передбаченого ст.183-1 КУпАП запроваджена Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту прав дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів" шляхом доповнення статтею 183-1 глави 14 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Факт вчинення ОСОБА_2 адміністративного правопорушення, передбаченого ст.183-1 КУпАП підтверджується: протоколом про адміністративне правопорушення №1 від 13.01.2020 року з письмовими поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Відповідно письмових пояснень, наданих до протоколу про адміністративне правопорушення, ОСОБА_2 пояснив, що причиною несплати аліментів є те, що він офіційно не працює та не має постійного доходу; копією виконавчого листа; копією постанови та виклику; копією розрахунку заборгованості боржника по аліментам та попередженням, копією ухвали Якимівського районного суду Запорізької області від 18.12.2019 року; копіями паспорта боржника.

Приймаючи до уваги викладене, суд робить висновок про доведеність вини ОСОБА_2 у вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст.183-1 КУпАП.

Згідно зі ст. 33 КУпАП при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа правопорушника, ступінь його провини, майновий стан, обставини, які пом`якшують та обтяжують відповідальність, тобто при призначенні виду стягнення враховується характер правопорушення, особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, обставини вчиненого правопорушення, з урахуванням чого застосовується адміністративне стягнення у вигляді виконання суспільно корисних робіт.

Відповідно до ч.3 ст.325-1 КУпАП, при виконанні постанови про накладення адміністративного стягнення у вигляді суспільно корисних робіт, за виконання суспільно корисних робіт порушнику нараховується плата за виконану ним роботу. Оплата праці здійснюється погодинно за фактично відпрацьований час у розмірі не меншому, ніж встановлений законом мінімальний розмір оплати праці.

Відповідно до ст.325-3 КУпАП зазначені обов`язки власника підприємства, установи, організації або уповноваженого ним органу за місцем виконання порушником суспільно корисних робіт.

Враховуючи особу винного, обставини здійснення ним правопорушення, а також інші обставини у справі, суд вважає, що виправлення ОСОБА_2 та попередження вчинення ним нових правопорушень можливо шляхом призначення суспільно корисних робіт в межах санкції даної статті, яке є необхідним і достатнім, та згідно ст.23 КУпАП, відповідає меті адміністративного стягнення.

Крім того, відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

При цьому згідно п.п. 5 п.4 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення судовий збір справляється у розмірі 0,2 розміру від прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 23, 33, 40-1, 183-1, 280, 284, 294, 325-1, 325-3, 325-4 КУпАП, ст.4 Закону України «Про судовий збір», суд

ПОСТАНОВИВ:

Притягнути ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності за ст. 183-1 КУпАП та піддати адміністративному стягненню у вигляді суспільно корисних робіт на строк 240 (двісті сорок) годин.

Відповідно до ст. 325-3 КУпАП на власника підприємства, установи, організації або уповноваженого ним органу за місцем виконання порушником суспільно корисних робіт покласти наступні обов`язки:

-погоджувати з органом центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері виконання кримінальних покарань (Якимівським районним сектором з питань пробації), перелік об`єктів, на яких порушник виконує суспільно корисні роботи, та видів таких робіт;

-здійснювати контроль за виконанням порушником призначених йому робіт;

-своєчасно повідомлювати орган центрального органу виконавчої влади (Якимівський районний сектор з питань пробації) про ухилення порушника від виконання суспільно корисних робіт;

-вести облік та інформувати орган центрального органу виконавчої влади (Якимівський районний сектор з питань пробації) про кількість відпрацьованих порушником годин;

-нараховувати плату порушнику за виконання суспільно корисних робіт та перераховувати її на рахунок Якимівського районного відділу державної виконавчої служби Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро) (Міністерство Юстиції (м.Дніпро), UA608201720355229000096700383, код за ЄДРПОУ – 35037605, МФО:820172, банк одержувача: Держказначейська служба України м. Київ)

Стягнути з ОСОБА_2 , РНОКПП: НОМЕР_1 судовий збір на користь держави у розмірі 420 грн. 40 коп. (отримувач коштів – ГУК у м. Києві/м. Київ/ 22030106, код за ЄДРПОУ - 37993783, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106).

Строк пред`явлення постанови до виконання три місяці з дня її винесення.

Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п`ятою статті 7 та частиною першою статті 287 цього Кодексу. Апеляційна скарга подається до Запорізького апеляційного суду через Якимівський районний суд Запорізької області.

Постанова суду у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Суддя: Т.В. Нестеренко