Постанова № 8735269, 25.02.2010, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
25.02.2010
Номер справи
2а-1233/10/0570
Номер документу
8735269
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1) УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНОГО КАЗНАЧЕЙСТВА У М.АРТЕМІВСЬКУ ГОЛОВНОГО УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНОГО КАЗНАЧЕЙСТВА УКРАЄНИ В ДОНЕЦЬКІЙ ОБЛАСТІ
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

25 лютого 2010 р. справа № 2а-1233/10/0570

час прийняття постанови: <година >

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючогосудді Буряк І. В.

при секретаріМогілевському А.А.

за участю представників сторін:

позивача:Жердєвій Н.В. (дов. від 22.09.2008р. №29934/10/10)

відповідача:не зявився

розглянувши у відкритому судовому засіданні

позовну заяву Артемівської обєднаної державної податкової інспекції

доФізичної особи-підприємця ОСОБА_2

простягнення штрафних (фінансових) санкцій

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Артемівська обєднана державна податкова інспекція (надалі позивач, Артемівська ОДПІ) звернулась до Донецького окружного адміністративного суду із позовом до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (надалі відповідач, СПД ОСОБА_2.) про стягнення штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 2 149,32 грн.

Позов мотивовано несплатою відповідачем фінансових санкцій, застосованих позивачем за порушення вимог за порушення Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів».

У судовому засіданні від 11.02.2010р. оголошувалось про відкладення справи до 25.02.2010р., у звязку із неявкою відповідача.

Представник позивача у судовому засіданні від 25.02.2010р. позовні вимоги підтримав надав суду відповідні пояснення та просив позов задовольнити повністю.

Відповідач заперечення на позовну заяву, з якого вбачається, що відповідач із позовом не погоджується, оскільки щомісячно сплачує 50 грн. в рахунок погашення застосованого штрафу, про що подав відповідну заяву до податкового органу.

Відповідач в судове засідання від 25.02.2010р. не з'явився, про час та місце судового розгляду повідомлений, надав заяву про розгляд справи за його відсутністю.

Суд, заслухавши пояснення сторін, що зявились, дослідивши матеріали справи, обговоривши доводи адміністративного позову,-

ВСТАНОВИВ:

23 січня 2009 року Артемівською ОДПІ проведено перевірку господарської одиниці кіоску, за адресою: АДРЕСА_2, який належить СПД ОСОБА_2, за дотриманням порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів та ліцензій.

За результатами перевірки був складений акт (довідка), зареєстрований в органі ДПС за місцем здійснення діяльності субєкта господарювання 23.01.2009р. за №0021/05/02/23/1822711958 (надалі акт перевірки від 23.01.2009р. №0021/05/02/23/1822711958).

Відповідно висновків вказаного акту перевірки від 23.01.2009р. №0021/05/02/23/1822711958 встановлено наступні порушення вимог законодавства України (в частині порушення Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»):

- роздрібна торгівля алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності відповідної ліцензії;

- роздрібна торгівля тютюновими виробами за цінами вищими від встановлених максимальних роздрібних цін виробником таких товарів.

Таким чином встановлено порушення ст. 111, ст.15, ст. 18 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів».

На підставі зазначеного акту Артемівською ОДПІ прийнято рішення про застосування фінансових санкцій від 03.02.2009 р. № 0000262343, згідно якого до відповідача застосовано фінансові санкції у сумі 2700,00 гривень за порушення 111,ч. 6 ст.15, ч.13 ст. 18 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів».

Зазначене рішення отримане відповідачем 06.22.2009р., про що свідчить відповідна відмітка на копії рішення.

Копії зазначених документів наявні у матеріалах справи.

Статтею 111 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» встановлено, що встановлена виробником або імпортером максимальна роздрібна ціна на тютюнові вироби наноситься на пачку, коробку або сувенірну коробку тютюнових виробів разом з датою їх виготовлення. При цьому, максимальна роздрібна ціна за пачку, коробку або сувенірну коробку наноситься визначеним виробником способом у визначеному виробником місці і складається з її цифрового виразу та скороченого найменування грошової одиниці України.

Відповідно до ст.15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», Роздрібна торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами може здійснюватися субєктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій. Плата за ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами справляється щоквартально рівними частками і зараховується до державного бюджету згідно з чинним законодавством. Ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами видаються уповноваженими Кабінетом Міністрів України органами виконавчої влади в містах, районах, районах у містах Києві та Севастополі за місцем торгівлі субєкта господарювання терміном на один рік і підлягають обовязковій реєстрації в органі державної податкової служби, а у сільській місцевості і в органах місцевого самоврядування за місцем торгівлі субєкта господарювання. У додатку до ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями субєктом господарювання зазначається адреса місця торгівлі і вказуються перелік електронних контрольно-касових апаратів та інформація про них: модель, модифікація, заводський номер, виробник, дата виготовлення; реєстраційні номери книг обліку розрахункових операцій, які знаходяться у місці торгівлі.

Частиною 13 ст. 18 зазначеного Закону встановлено, що за наявності у місці торгівлі тютюновими виробами таких виробів однієї власної назви, на пачках, коробках та сувенірних коробках яких вказані різні максимальні роздрібні ціни, продаж таких тютюнових виробів здійснюється за цінами, не вищими, ніж ті, що вказані на відповідних пачках, коробках та сувенірних коробках.

Відповідно до ст.17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», до субєктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів:

- у разі оптової (включаючи імпорт та експорт) і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензій, 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 1700 гривень. Зазначені штрафи спрямовуються до бюджету згідно з чинним законодавством.

- у разі роздрібної торгівлі тютюновими виробами за цінами, вищими від максимальних роздрібних цін на тютюнові вироби, встановлених виробниками або імпортерами таких тютюнових виробів, 100 відсотків вартості наявних у субєкта господарювання тютюнових виробів, але не менше 1000 гривень.

У разі невиконання субєктом господарювання рішення уповноважених органів, сума штрафу стягується на підставі рішення суду. Дії органів, які мають право контролю за реалізацією норм зазначеного Закону, можуть бути оскаржені в місячний термін у судовому порядку.

Згідно ст. 16 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», контроль за дотриманням норм цього Закону здійснюють органи, які видають ліцензії, а також інші органи в межах компетенції, визначеної законами України.

Таким чином Позивач правомірно застосував до СПД ОСОБА_2 фінансові санкції у розмірі 2700,00 грн.

Пунктом 4 статті 10 Закону України «Про Державну податкову службу в Україні», встановлено, що Державні податкові інспекції здійснюють у межах своїх повноважень контроль за законністю валютних операцій, додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, за наявністю свідоцтв про державну реєстрацію субєктів підприємницької діяльності, ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, з наступною передачею матеріалів про виявлені порушення органам, що видають ці документи, за наявністю торгових патентів.

Згідно п. 11 ст. 11 ЗаконуУкраїни «Про державну податкову службу в Україні», органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.

Згідно акту перевірки від 26.11.2009р. №0102/05/13/23/2906204926 відповідач зауважень до акту перевірки не надав.

Як вбачається із наданих відповідачем заперечень на позовну заяву, відповідач не заперечує проти наявності у нього заборгованості по сплаті штрафних санкцій, та зазначає, що станом на 01.02.2010р. сплатив 550,68 грн.

Згідно розрахунку суми боргу, з урахуванням часткового погашення у розмірі 550,68 грн. станом на 18.01.2010р., відповідач має заборгованість по сплаті фінансових санкцій за рішенням про застосування фінансових санкцій від 03.02.2009 р. № НОМЕР_2 у розмірі 2149,32 грн.

Таким чином, непогашеними залишаються фінансові санкції на суму у розмірі 2149,32 грн.

Копії зазначених документів наявні у матеріалах справи.

Пунктом 11. ст. 10 Закону України «Про Державну податкову службу в Україні» передбачено, що Державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Враховуючи викладене, суд вважає доводи позивача обґрунтованими та вбачає наявність підстав для задоволення позову Артемівської ОДПІ.

Керуючись ст. ст. 11, 17, 69-72, 86, 87, 94, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов Артемівської обєднаної державної податкової інспекції до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 задовольнити повністю.

Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (АДРЕСА_1; код ДРФО: НОМЕР_1) на користь Держави суму штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 2149 (дві тисячі сто сорок девять) 32 (тридцять дві) копійки на рахунок № 31110106700015, код платежу 21081100, банк одержувача ГУДК у Донецькій області, МФО 834016, код ЄДРПОУ 34686516.

2. Постанова набирає законної сили порядку передбаченому ст. 254 КАС України

3. Постанова прийнята у нарадчій кімнаті, вступна та резолютивна частина проголошена у судовому засіданні 25 лютого 2010 року, повний текст виготовлено 01 березня 2010 року.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.

Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.

Суддя Буряк І. В.