
Єдиний унікальний номер справи 235/707/20
Номер провадження 2-а/235/17/20
УХВАЛА
(про передачу справи на розгляд до іншого суду)
04 лютого 2020 року м. Покровськ
Суддя Красноармійського міськрайонного суду Донецької області Клікунова А.С., перевіривши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 (адреса реєстрації місця проживання: АДРЕСА_1 ) до Покровської міської ради Донецької області (юридична особа: Донецька область, м. Покровськ, пл. Шибанкова, 11), третя особа Центр надання адміністративних послуг м. Покровськ (юридична особа: Донецька область, м. Покровськ, вул. Європейська) про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити певні дії,
В С Т А Н О В И Л А:
31 січня 2020 року на розгляд суду пред`явлено вказаний адміністративний позов, в якому заявлено вимогу про скасування запису про проведення державної реєстрації права оренди земельної ділянки площею 0,0679 гектарів (кадастровий номер 1413200000:056065:0764) для будівництва та обслуговування житлового будинку та господарських будівель по АДРЕСА_1 із земель житлової та громадської забудови комунальної власності за ОСОБА_1 .
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.
Підстави для прийняття адміністративного позову до розгляду суду та відкриття провадження у справі відсутні.
Так, безальтернативними положеннями ст. 20 КАС України (зі змінами, внесеними Законом України «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів» № 2147-VIII від 03 жовтня 2017 року, який набув чинності 15 грудня 2017 року) визначено предметну підсудність адміністративних судів.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 20 КАС України місцевим загальним судам, як адміністративним судам, підсудні:
1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності;
2) адміністративні справи, пов`язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничих виборчих комісій, дільничих комісій з референдуму, членів цих комісій; уточнення списку виборців; оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум; оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб;
3) адміністративні справи, пов`язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо: примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства; примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію;
4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті.
Згідно ч. 2 ст. 20 КАС України окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.
Як вбачається зі змісту позовної заяви між сторонами виник спір по суті оскарження правомірності прийняття рішення про проведення державної реєстрації права оренди земельної ділянки. Тобто, предмет адміністративного позову не підпадає під жодну з вимог, визначених ч. 1 ст. 20 КАС України.
Аналіз даної групи положень процесуального закону дають беззаперечні підстави стверджувати, що Красноармійський міськрайонний суд Донецької області, як адміністративний суд, не є належним судом для розгляду даної позовної заяви, яка за предметно-територіальною юрисдикцією на даний час підсудна Донецькому окружному адміністративному суду.
Положеннями КАС України не регламентовано дії суду у разі встановлення належності справи до предметної юрисдикції (підсудності) іншого адміністративного суду.
Відповідно до ч. 6 ст. 7 КАС України у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону). Єдиний механізм передачі справи з одного адміністративного суду до іншого визначений ст. 29 КАС України.
Суддя, виходячи з положень ч. 6 ст. 7 КАС України вважає за доцільне застосувати до даних правовідносин положення п. 2 ч. 1 ст. 29 КАС України, відповідно до яких суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Суддя, враховуючи, що позивачем адміністративний позов подано з порушенням предметної юрисдикції адміністративних судів, - дійшов висновку про необхідність передати адміністративну справу до Донецького окружного адміністративного суду.
Згідно ч. ч. 1 - 2 ст. 30 КАС України спори між адміністративними судами щодо підсудності не допускаються. Адміністративна справа передана з одного адміністративного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 29 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження адміністративним судом, до якого вона надіслана.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. 20, 29, 30, 294-295, 318 КАС України, суддя, -
У Х В А Л И Л А :
Адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Покровської міської ради Донецької області, третя особа Центр надання адміністративних послуг м. Покровськ про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити певні дії - передати для судового розгляду за предметно-територіальною юрисдикцією (підсудністю) до Донецького окружного адміністративного суду (84122, Донецька область, м. Слов`янськ, вул. Добровольського, буд. 1).
Ухвала, відповідно до статті 256 КАС України, набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала може бути оскаржене протягом п`ятнадцяти днів за правилами, встановленими статтями 293-297 КАС України та, відповідно до п. п. 15.5 п. 15 Розділу VII "Перехідні положення" КАС України, - до Першого апеляційного адміністративного суду через Красноармійський міськрайонний суд Донецької області.
Складення повного тексту ухвали відповідає даті її постановлення.
Суддя: