Постанова № 87336233, 29.01.2020, Ратнівський районний суд Волинської області

Дата ухвалення
29.01.2020
Номер справи
166/1511/19
Номер документу
87336233
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

справа № 166/1511/19

провадження № 3/166/33/20

ст.КУпАП 163-1ч.1

П О С Т А Н О В А

іменем України

29 січня 2020 року смт.Ратне

Суддя Ратнівського районного суду Волинської області Лозицький С.О., розглянувши матеріали справи, які надійшли з Головного управління ДПС у Волинській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жительки АДРЕСА_1 , головного бухгалтера ДП «Ратнівське ЛМГ»,

за ч.1 ст. 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (надалі-КУпАП), -

в с т а н о в и в:

Згідно із протоколом про адміністративне правопорушення №258 від 13 грудня 2019 року головний бухгалтер ДП «Ратнівське ЛМГ» ОСОБА_1 за наслідками позапланової документальної перевірки ДП «Ратнівське ЛМГ» вчинила порушення ведення податкового обліку, а саме: п.п.14.1.36, 14.1.231, п.14.1, ст.14, ст.22, ст.23, п.44.1, п.44.2, ст.44, п.п.134.1.1, п.134.1, ст134, п.135.1, ст.135, п.п.140.5.9. п.140.5, ст.140, п.п.138.1.1, п.138.1, ст.138, п.120-1.2, ст.120-1, п.198.5, ст.198, п.201.10, ст.201, п.198.1, 198.2, 198.3, 198.6, ст.198 ст.201 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями, п.1 Порядку відрахування до державного бюджету частини чистого прибутку (доходу) державними унітарними підприємствами та їх об`єднаннями, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.02.2011 року №138, Закон України від 21.09.2006 №185-V «Про управління об`єктами державної власності» зі змінами, в результаті чого занижено податок на прибуток всього в сумі 628517,0 грн, ПДВ у сумі 505924 грн., відрахування частини чистого прибутку у сумі 2303516,0 грн.

Дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ч.1 ст.163-1 КУпАП.

В судове засідання ОСОБА_1 не з`явилася з невідомих суду причин, хоча своєчасно була повідомлена про час і місце розгляду справи.

Ознайомившись із матеріалами справи, дослідивши додані докази, Суд дійшов висновку, що провадження у справі підлягає закриттю на підставі п. 1 ст. 247 КУпАПза відсутністю в діях ОСОБА_1 події та складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, виходячи з наступного:

Так, Судом встановлено, що постановою Ратнівського районного суду від 21.12.2019 року справу про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст.163-1 КУпАП повернуто Головному управлінню ДПС у Волинській області для доопрацювання, зокрема у зв`язку з тим, що в протоколі про адміністративне правопорушення №258 від 13 грудня 2019 року відсутні відомості про місце і час вчинення адміністративного правопорушення.

21 січня 2020 року в Ратнівський районний суд Волинської області повторно надійшла справа про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1ст.163-1 КУпАПіз внесеними виправленнями.

Відповідно дост.280 КУпАПорган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Згідно ізст.251 КУпАПдоказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, а також іншими документами.

Як вбачається з матеріалів справи, всупереч вимогам п.5 розділу ІІ Інструкції з оформлення органами доходів і зборів матеріалів про адміністративні правопорушення, затвердженоїнаказом Міністерства фінансів України №566 від 02.07.2016, відповідно до якого не допускаються закреслення чи виправлення відомостей, що заносяться до протоколу про адміністративне правопорушення, а також унесення додаткових записів після того, як протокол про адміністративне правопорушення підписано особою, стосовно якої його складено, до протоколу №258 від 13 грудня 2019 року було внесено додатковий запис, а саме: «о 15.00 год. оформленої актом перевірки від 17.09.2019 №1266/05-07/00991503».

З урахуванням викладеного протокол про адміністративне правопорушення №258 від 13 грудня 2019 року не може бути визнаний належним та допустимим доказом у справі.

Крім того, Відповідно ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім`я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.

Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.

У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання.

При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз`яснюються його права і обов`язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.

Із протоколу про адміністративне правопорушення №258 від 13 грудня 2019 року вбачається, що він був складений у відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, про що було складено акт про факт неявки ОСОБА_1 . Однак, в матеріалах справи відсутні докази про належне повідомлення ОСОБА_1 для складення відносно неї вказаного протоколу. Листи ГУ ДПС у Волинській області від 06.12.2019 №9871/10/03-20-05-07-10 та №9867/10/03-20-05-07-10 не можуть бути доказами повідомлення ОСОБА_1 про складення відносно неї протоколу, оскільки не відомо якого змісту були вказані листи та чи були вони вручені ОСОБА_1 особисто. Також відсутні дані щодо роз`яснення особі, яка притягається до адміністративної відповідальності її прав та обов`язків, передбачених ст. 268 КУпАП.

Враховуючи недопустимість протоколу про адміністративне правопорушення та аналізуючи інші надані у справі докази у їх сукупності, вважаю, що органом, який направив адміністративний матеріал до Суду, не доведено наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, а тому, провадження в справі підлягає закриттю на підставі п. 1 ст. 247 КУпАП.

Керуючись п.1 ст.247, ст.ст.283,284 КУпАП, -

у х в а л и в:

Провадження в справі відносно ОСОБА_1 закрити на підставі п.1ст.247 КУпАП, в зв`язку з відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1ст.163-1 КУпАП.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя Лозицький С.О.