Постанова № 8732429, 18.02.2010, Вінницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
18.02.2010
Номер справи
2-а-108/10/0270
Номер документу
8732429
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 лютого 2010 р. м. Вінниця                              Справа № 2-а-108/10/0270

Вінницький окружний адміністративний суд в складі

Головуючого судді Чудак Олесі Миколаївни,

при секретарі судового засідання: Балан Марині Анатоліївні

за участю представників сторін:

прокуратури: не з'явився,

позивача : Монастирської Вікторії Миколаївни

відповідача : не з'явився

розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи

за позовом: Прокурора Піщанського району Вінницького області в інтересах держави - в особі Піщанського районного центру зайнятості - робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообов`язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття

до: Підприємства Піщанської виправної колонії №59

про: стягнення заборгованості по сплаті страхових внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття

ВСТАНОВИВ :

19 січня 2010 року прокурор Піщанського району Вінницької області в інтересах держави в особі Піщанського районного центру зайнятості (Піщанський РЦЗ) робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття звернувся в суд з позовом до Підприємства Піщанської виправної колонії №59 (Піщанська ВК №59) про стягнення заборгованості по сплаті страхових внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, в тому числі і пеня в розмірі 3234 грн 06 коп.

Зазначав, що відповідач зареєстрований в Піщанському районному центрі зайнятості як платник страхових внесків з 01 липня 1997 року, а тому відповідно до Закону України від 02 березня 2000 року №1533-ІІІ «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» (Закон №1533) всі роботодавці (підприємства, установи, організації та фізичні особи, які використовують найману працю) починаючи з 1 січня 2001 року повинні сплачувати внески до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття за найманих працівників у порядку і в розмірах, передбачених Законом. Обов'язковість сплати страхових внесків встановлено статтею 35, а стаття 38 Закону передбачає відповідальність за несвоєчасну та неповну сплату страхових внесків у вигляді штрафу та пені. Внаслідок несвоєчасної сплати відповідачем страхових внесків позивачем винесено рішення про стягнення донарахованих сум внесків та застосування фінансових санкцій на суму 3234 грн 06 коп.

Посилаючись на те, що нарахована позивачем сума протягом десяти робочих днів після отримання рішення Піщанською ВК №59 не сплачена та ні в адміністративному, ні в судовому порядку не оскаржена, - прокурор просив стягнути з них в судовому порядку 3234 грн 06 коп. боргу.

Ухвалою Вінницького окружного адміністративного суду від 20 січня 2010 року провадження відкрито і адміністративна справа призначена до розгляду.

Представник прокуратури в судові засідання не з’являвся по невідомій суду причині, хоча прокуратура Піщанського району та прокуратура Вінницької області завчасно повідомлялися про час, дату і місце розгляду справи, про що свідчать розписки про вручення судових повісток від 26 січня 2010 року, від 04 лютого 2010 року (а.с. 37, 42, 43).

Крім того, на виконання вимог ухвали Вінницького окружного адміністративного суду від 20 січня 2010 року, помічником прокурора Піщанського району Д.П.Пантелеймоновим направлено довідку від 29 червня 2009 року про проведення наглядової перевірки, що також свідчить про отримання ними інформації про розгляд справи.

Представник відповідача у судові засідання не з’являвся. 02 лютого 2010 року на адресу суду від Піщанської ВК №59 надійшла заява з проханням розглянути позов без присутності їх представника, у зв’язку з визнанням позовних вимог справедливими в повному об’ємі. Однак, розглянувши подану заяву у відкритому засіданні, судом встановлено відсутність підпису уповноваженої особи цього суб’єкта (а.с. 38).

Проте, 11 лютого 2010 року через канцелярію суду за вхідним №2709 від відповідача повторно надійшла така ж заява за підписом начальника Чвалюка Д.Т. про визнання позовних вимог в повному обсязі та з проханням провести розгляд справи у їх відсутність (а.с. 44).

Враховуючи, що судом вжито всіх заходів для повідомлення прокуратуру належним чином про час і місце розгляду справи для їх участі, а також керуючись принципами КАС України, щодо правового статусу суб’єкта владних повноважень, який завжди має можливість направити свого представника, судом визнано неявку представника прокуратури такою, що не перешкоджає розгляду справи по суті.

Крім того, при ухваленні рішення про розгляд справи за явки представника позивача на підставі наданих документів, судом враховано і подану Піщанською ВК №59 заяву.

Представник Піщанського РЦЗ – начальник відділу взаємодії з роботодавцями – В.М.Монастирська (довіреність на а.с. 39) в судовому засіданні позовні вимоги підтримала в повному обсязі посилаючись на обставини, викладені у позовній заяві.

Суд заслухав пояснення представника позивача, повно, всебічно, об’єктивно дослідив матеріали справи та надав їм юридичну оцінку виходячи з наступного.

Відповідно до пункту 1 статті 1 цього Закону №1533, загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття - це система прав, обов'язків і гарантій, яка передбачає матеріальне забезпечення на випадок безробіття з незалежних від застрахованих осіб обставин та надання соціальних послуг за рахунок коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Згідно з пунктом 4 статті 1 Закону №1533, роботодавці, застраховані особи, фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних осіб), які використовують працю фізичних осіб за договорами цивільно-правового характеру є страхувальниками і відповідно до цього Закону зобов’язані сплачувати страхові внески.

Як вбачається з довідки, виданої Вінницьким обласним управлінням статистики від 11 серпня 2000 року №3207, Піщанська ВК №59 включена до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (а.с. 15).

Як платник страхових внесків колонія зареєстрована в Піщанському районному центрі зайнятості 01 липня 1997 року, про що свідчать відомості про реєстрацію №81 (а.с. 14).

Відповідно до пункту 2 частини другої статті 35 Закону №1533, роботодавці зобов’язані своєчасно та в повному обсязі сплачувати до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття страхові внески.

Згідно із пунктом 6.7 Інструкції «Про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття», затвердженої наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18 грудня 2000 року №339 (Інструкція), роботодавці щокварталу складають у двох примірниках відомість про нарахування і перерахування страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, один екземпляр якої подається до центру зайнятості у якому він перебуває на обліку до 20 (а за рік - 25) числа місяця, наступного за звітним періодом.

Розрахункова відомість заповнюється платником страхових внесків накопичувальним підсумком з початку року за даними первинного бухгалтерського обліку. В першому розділі розрахункової відомості показується нарахована заробітна плата з якої нараховуються і утримуються страхові внески до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, а в другому розділі відображається сума нарахованих та утриманих страхових внесків, їх сплата та вираховується сума заборгованості за платником в тому числі недоїмка та строк сплати яких не настав.

Таким чином, Піщанською ВК №59 відповідно до вимог чинного законодавства, 01 липня 2009 року до Піщанського районного центру зайнятості подано розрахункову відомість про нарахування і перерахування страхових внесків до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття за І квартал 2009 року (а.с. 11). Згідно із цією відомістю, недоїмка за платником зі сплати страхових внесків склала 11483 грн 25 коп., а сума страхових внесків, строк сплати яких не настав – 380 грн 90 коп.

Як передбачено Законом №1533, Фонд загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття є правонаступником державного фонду сприяння зайнятості населення, що ліквідується.

Постановою Кабінету Міністрів України від 14 червня 2000 року №955 «Про організаційні заходи щодо запровадження загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття» встановлено, що у зв'язку з ліквідацією державного фонду сприяння зайнятості населення, з 01 січня 2001 року кошти загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, а також суми, одержані внаслідок погашення заборгованості із збору на соціальне страхування на випадок безробіття та інших боргів до державного фонду сприяння зайнятості населення, зараховуються на рахунок Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.

Відповідно до статті 12 Закону №1533, виконавча дирекція Фонду є виконавчим органом правління Фонду, який забезпечує виконання рішень правління. Виконавча дирекція Фонду організовує виконання рішень правління Фонду та забезпечує дотримання законодавства України про страхування на випадок безробіття, діє від імені Фонду та підзвітна йому в межах та порядку, передбачених статутом Фонду.

Функції виконавчої дирекції Фонду покладаються на органи державної служби зайнятості, а саме, центр зайнятості Автономної Республіки Крим, обласні, Київський і Севастопольський міські, районні, міськрайонні, міські та районні у містах центри зайнятості.

Директор Державного центру зайнятості центрального органу виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики та його заступники є відповідно керівником та заступниками виконавчої дирекції Фонду.

Виконавча дирекція Фонду та її робочі органи, зокрема, контролюють правильність нарахування, своєчасність сплати страхових внесків, а також витрат за страхуванням на випадок безробіття.

Як вбачається з довідки, виданої Головним управлінням статистики у Вінницькій області від 13 грудня 2004 року, Піщанський РЦЗ включений до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (а.с. 16).

Відповідно до положення про Піщанський районний центр зайнятості, затвердженого директором Вінницького обласного центру зайнятості В.А.Басюк 20 жовтня 1997 року, позивач є юридичною особою, має штамп і печатку із зображенням Державного герба України і своїм найменуванням та у своїй діяльності керується, зокрема, указами і розпорядженнями Кабінету Міністрів України, наказами і розпорядженнями Міністерства праці та соціальної політики України, наказами і розпорядженнями Державного центру зайнятості.

Піщанський РЦЗ здійснює контроль за своєчасним і повним надходженням відрахувань до державного фонду сприяння зайнятості та раціональним їх використанням, а також має право розпоряджатися в установленому порядку коштами державного фонду сприяння зайнятості населення за напрямами, визначеними територіальними програмами зайнятості населення та кошторисами, затвердженими обласним центром зайнятості і місцевими органами державної виконавчої влади й проводити перевірки відрахувань сум зборів на обов’язкове соціальне страхування на випадок безробіття на рахунок державного фонду сприяння зайнятості населення підприємствами, установами та організаціями усіх форм власності і господарювання (а.с. 17-22).

Контроль за правильним нарахуванням, своєчасним і повним перерахуванням та надходженням страхових внесків здійснюється центрами зайнятості шляхом проведення планових перевірок (п.7 Інструкції).

Так, на підставі посвідчення, виданого Піщанським РЦЗ від 26 червня 2009 року начальником відділу взаємодії з роботодавцями В.М.Монастирською проведено перевірку Піщанської ВК №59 щодо правильності нарахування, своєчасності і повноти перерахування страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття за період з 01 квітня 2008 року по 31 березня 2009 року.

За результатами перевірки складено акт від 06 червня 2009 року №35, у висновку якого встановлено, що платник несвоєчасно сплачує страхові внески до Фонду, а відтак, зазначено про наявну недоїмку в сумі 11483 грн 25 коп., в тому числі новостворений борг 3234 грн 06 коп., пеню в розмірі 1 грн 85 коп. та 380 грн 90 коп. страхових внесків, строк сплати яких не настав (а.с. 6-7).

З матеріалів справи вбачається, що до акту перевірки від 02 липня 2009 року долучено додаток №1 – нараховані страхові внески від роботодавців, утримані страхові внески з найманих працівників, та додаток №2 – розрахунок заборгованості та пені за результатами перевірки (а.с. 8-10).

Відповідно до статей 38, 39 Закону №1533, роботодавець несе відповідальність за несвоєчасність реєстрації як платник страхових внесків, несвоєчасність сплати та неповну сплату страхових внесків, у тому числі страхових внесків, що сплачують застраховані особи через рахунки роботодавців.

У разі несвоєчасної сплати страхових внесків страхувальниками або неповної їх сплати страхувальники сплачують суму донарахованих контролюючим органом страхових внесків (недоїмки), штраф та пеню.

Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки (без урахування штрафів) за весь її строк.

Право накладати фінансові санкції та адміністративні штрафи від імені Фонду мають керівник виконавчої дирекції Фонду, його заступники, керівники робочих органів виконавчої дирекції Фонду - центру зайнятості Автономної Республіки Крим, обласних, Київського і Севастопольського міських, районних, міськрайонних, міських та районних у містах центрів зайнятості та їх заступники.

Таким чином, директором Піщанського РЦЗ винесено рішення про стягнення донарахованих сум страхових внесків та застосування фінансових санкцій від 26 червня 2009 року №5-а. Цим рішенням Піщанській ВК №59 до сплати визначено загальну суму - 3234 грн 06 коп., з яких недоїмка в розмірі 3232 грн 21 коп. та пеня в розмірі 1 грн 85 коп. (а.с. 30).

Дане рішення отримано головним бухгалтером Піщанської ВК №59 О.В.Киглюк 26 червня 2009 року, що підтверджується її підписом, однак протягом десяти робочих днів, наступних за днем одержання рішення суму недоїмки та пені в порядку, визначеному пунктом 7.5 Інструкції ними не погашено та доказів оскарження вказаного рішення суду не надано, що свідчить про фактичне визнання відповідачем заявленої в позові суми заборгованості.

Слід також зазначити, що Піщанським РЦЗ до позовної заяви додано розрахунок суми боргу та докази на його обґрунтування (а.с. 6, 12-13).

Так, як вбачається із розрахунку, постанов господарського суду Вінницької області від 17 січня 2006 року, від 06 лютого 2007 року, виконавчих листів господарського суду Вінницької області по адміністративних справах №15/19-06, №7/47-07, постанови Вінницького окружного адміністративного суду від 31 липня 2008 року та виконавчого листа по справі №2-а-7886 2008 року (а.с. 23-29) станом на 01 квітня 2008 року згідно поданої розрахункової відомості та перевірки №21 від 06 травня 2008 року заборгованість по страхових внескам до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування за Підприємством Піщанська ВК №59 складає 12086 грн 02 коп., в тому числі недоїмка 2002 грн 28 коп.

05 грудня 2005          року до господарського суду Вінницької області Піщанським РЦЗ подано позовну заяву про стягнення коштів та застосування фінансових санкцій до Підприємства Піщанська ВК №59 з ціною позову 11918 грн 95 коп., а саме 10551 грн 69 коп. – недоїмки, 1367 грн 26 коп. - пені.

01 березня 2000 року господарським судом Вінницької області видано виконавчий лист на стягнення з відповідача на користь Піщанського РЦЗ 11918 грн 95 коп. заборгованості по страховим внескам та 1367 грн 26 коп. пені.

12 грудня 2006 року позивачем подано заяву про стягнення коштів та застосування фінансових санкцій до Підприємства Піщанська ВК №59 з ціною позову 4162 грн 68 коп., а саме, недоїмка 2776 грн 30 коп. та 1367 грн 26 коп. – пені.

16 квітня 2007 року господарським судом Вінницької області видано виконавчий лист на стягнення з Підприємства Піщанська ВК №59 на користь Піщанського РЦЗ 4162 грн 68 коп., а саме, недоїмка – 2776 грн 30 коп. та 1367 грн 26 коп. - пені.

09 червня 2008 року Піщанським РЦЗ подано позовну заяву про стягнення коштів та застосування фінансових санкцій до відповідача з ціною позову 3817 грн 58 коп., а, саме, недоїмка – 3803 грн 77 коп. та 13 грн 81 коп. – пені.

31 липня 2008 року Вінницьким окружним адміністративним судом видано виконавчий лист на стягнення з Підприємства Піщанська ВК №59 на користь Піщанського РЦЗ 3817 грн 58 коп., а, саме, недоїмка – 3803 грн 77 коп. та 13 грн 81 коп. – пені.

З 01 квітня 2008 року по 31 березня 2009 року платником щоквартально складалась розрахункова відомість про нарахування і перерахування збору на обов’язкове соціальне страхування на випадок безробіття.

Як зазначено в акті перевірки від 26 червня 2009 року №35, за ІІ, ІІІ, ІV квартали 2008 року та за І квартал 2009 року за несвоєчасні та не в повному обсязі сплати страхових внесків (на недоїмку) нарахована пеня відповідно до облікових ставок Національного банку України в сумі 1 грн 85 коп.

Згідно Рекомендацій щодо порядку проведення документальних перевірок платників страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового соціального страхування України на випадок безробіття, затверджених Наказом Державного центру зайнятості №33 від 22 травня 2009 року - якщо недоїмка стягується в судовому порядку, то при наступній перевірці платника пеня не нараховується на суму недоїмки, яка зафіксована у рішенні суду про її стягнення на користь центру зайнятості. В цьому випадку в додатку №2 до акту перевірки на початок перевірки в стовпчику «відхилення» зазначена сума недоїмки не відображається.

Залишок заборгованості за платником на 01 квітня 2009 року в сумі – 11864 грн 15 коп., в тому числі - недоїмка за платником – 11483 грн 25 коп. - сума страхових внесків, строк сплати яких не настав – 380 грн 90 коп. - нараховано пені по акту перевірки – 1 грн 85 коп.

Сума недоїмки за платником станом на 01 квітня 2009 року складає 12086 грн 02 коп.

Сума новоствореного боргу станом на 01 квітня 2009 року становить 3232 грн 21 коп., а, саме, належить до сплати 3232 грн 21 коп. (додаток №2 до перевірки).          

Сума фактично сплачених внесків за перевіряємий період в сумі 445 грн зарахована в сплату недоїмки минулих років.

Таким чином, як вбачається із наведеного, правомірність прийнятого Піщанським РЦЗ рішення, на підставі якого заявлено стягнення, в даному випадку судом не досліджується, а натомість 3232 грн 21 коп. недоїмки та 1 грн 85 коп. пені, які заявлені позивачем до стягнення, знайшли своє підтвердження фактичними обставинами і матеріалами справи. Більше того, позовні вимоги Піщанською ВК №59 визнаються в повному обсязі.

Статтею 8 Закону №1533 передбачено, що Фонд загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття створюється для управління страхуванням на випадок безробіття, провадження збору та акумуляції страхових внесків, контролю за використанням коштів, виплати забезпечення та надання соціальних послуг, здійснення інших функцій згідно із цим Законом і статутом Фонду.

Фонд є цільовим централізованим страховим фондом, некомерційною самоврядною організацією, а кошти Фонду не включаються до складу Державного бюджету України.

Відповідно до статті 17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом. Такі випадки, стосовно позивача, встановлені Законом України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», відповідно до якого, робочі органи виконавчої дирекції Фонду мають повноваження проводити збір страхових внесків, застосовувати фінансові санкції, передбачені законом, у разі порушення порядку сплати страхувальниками страхових внесків, стягувати із страхувальника передбачені законом штрафи та застосовувати інші фінансові санкції за недотримання закону, а також представляти інтереси Фонду в судових та інших органах.

Згідно із статтею 39 Закону №1533, спори, що виникають із правовідносин загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, вирішуються в судовому порядку, а строк давності у разі стягнення страхових внесків, пені, та фінансових санкцій, передбачених статтею 38 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», не застосовується.

Несплата в установленому порядку страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття тягне за собою виникнення заборгованості та порушення державних гарантій матеріального забезпечення застрахованих осіб на випадок безробіття й надання їм відповідних соціальних послуг за рахунок коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, тобто такі обставини ставлять під загрозу виконання державною соціальних, та інших функцій та суттєво порушують інтереси держави, що покладає на прокуратуру обов’язок представництва, як це передбачено статтею 121 Конституції України.

Згідно із статтею 36-1 Закону України «Про прокуратуру» від 05 листопада 1991 року №1789-ХІІ, підставою представництва прокурором у суді інтересів держави є наявність порушень або загрози порушень економічних, політичних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчиняються у відносинах між ними або з державою.

Відповідно до статті 60 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України) у випадках, встановлених законом, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини, прокурор, органи державної влади, органи місцевого самоврядування, фізичні та юридичні особи можуть звертатися до адміністративного суду із адміністративними позовами про захист прав, свобод та інтересів інших осіб і брати участь у цих справах.

Як свідчить довідка від 29 червня 2009 року за підписом помічника прокурора Піщанського району Д.П.Пантелеймонова, відповідно до наведених положень законодавства, в результаті проведеної наглядової перевірки дотримання службовими особами Підприємства Піщанська ВК №59 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» встановлено порушення ними вимог чинного законодавства, що свідчить про неналежне виконання службовими особами своїх обов’язків, недотримання вимог нормативних актів, що призвело до порушення прав громадян, а відтак, стало підставою для звернення до суду.

Відповідно до частини першої статті 136 КАС України позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач - визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо відмову від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи.

Відповідно до частини третьої статті 72 КАС України обставини, які визнаються сторонами, можуть не доказуватися перед судом, якщо проти цього не заперечують сторони і в суду не виникає сумніву щодо достовірності цих обставин та добровільності їх визнання.

До матеріалів справи приєднано заяву Піщанської ВК №59 про визнання позовних вимог справедливими в повному об’ємі, оцінку якій надано судом при вирішенні справи.

Разом із тим, відповідно до статей 11, 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно статті 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Таким чином, враховуючи те, що вимоги прокурора Піщанського району та Піщанського РЦЗ є обґрунтованими, відповідають дійсним обставинам та матеріалам справи, оскільки заявлена сума до стягнення складається із страхових внесків та нарахованої пені, несплачених в установленому порядку, що потягло за собою виникнення заборгованості та порушення гарантій забезпечення застрахованих осіб й надання їм відповідних соціальних послуг Фондом, визнаються відповідачем в повній мірі, а також враховуючи те, що ці суб’єкти владних повноважень наділені правом звернення до суду, а суд повноважний стягнути таку заборгованість, то суд вважає за доцільне позов задовольнити.

Оскільки спір вирішено на користь суб’єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов’язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

На підставі викладеного, керуючись статями 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ :

адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з Підприємства Піщанської виправної колонії №59 (с. Трудове, Піщанський район, Вінницька область, 24703, р/р 2600510425 ВАТ «Райффайзенбанк Аваль», МФО 302247, код ЄДРПОУ 0867592) на користь Піщанського центру зайнятості (вул. Леніна, 47, смт. Піщанка, Вінницька область, 24700, код ЄДРПОУ 20088116, код 21727858 УДК у Вінницькій області, МФО 802015) 3234 грн 06 коп. (три тисячі двісті тридцять чотири гривні шість копійок) заборгованості по сплаті страхових внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, з яких страхові внески роботодавців – 3232 грн 21 коп. (три тисячі двісті тридцять дві гривні двадцять одна копійка) код платежу – 37176301900453 та надходження від застосування штрафних санкцій (пеня) - 1 грн 85 коп. (одна гривня вісімдесят п’ять копійок) код платежу - 37172305900453.

Відповідно до статті 186 КАС України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. При цьому апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Відповідно до статті 254 КАС України постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Повний текст постанови оформлено: 19.02.10

Суддя          Чудак Олеся Миколаївна

18.02.2010