Ухвала суду № 87319520, 03.02.2020, Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
03.02.2020
Номер справи
344/18437/19
Номер документу
87319520
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

"03" лютого 2020 р. справа № 344/18437/19

м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:

судді Григорука О.Б.,

при секретарі Королевич О.В.,

за участю: представників позивача - Пукіш Н.М., Хоптій М.В., представників відповідачів - Устінський А.В., Головчак Н.Б., Соколик Р.П., Романишин К.В., представника третьої особи - Гоголь М.М.,

розглянувши у підготовчому засіданні в приміщенні суду клопотання про залучення третьої особи в адміністративній справі за позовом приватного підприємства "Вестхім" до Хриплинської сільської ради Івано-Франківської міської ради, Головного управління Держгеокадастру в Івано-Франківській області про визнання нечинними рішень та визнання протиправними дій, -

В С Т А Н О В И В:

21.01.2020 приватне підприємство "Вестхім" звернулося до суду з клопотанням про залучення Державної регуляторної служби України до участі у справі за позовом приватного підприємства "Вестхім" до Хриплинської сільської ради Івано-Франківської міської ради, Головного управління Держгеокадастру в Івано-Франківській області про визнання нечинними рішень та визнання протиправними дій, в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача.

Представники позивача подане клопотання підтримали.

Представники відповідача щодо залучення третьої особи на стороні позивача заперечили.

Представник третьої особи щодо задоволення клопотання поклався на розсуд суду.

Відповідно до частини 2 статті 49 Кодексу адміністративного судочинства України, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого засідання, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов`язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням учасників справи. Якщо адміністративний суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до судового розгляду встановить, що судове рішення може вплинути на права та обов`язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору. Вступ третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, не має наслідком розгляд адміністративної справи спочатку.

Таким чином, необхідною умовою залучення третіх осіб є той факт, що судове рішення у справі може вплинути на права, свободи, інтереси або обов`язки осіб, які не є стороною у справі.

Необхідність залучення до участі в даній справі Державної регуляторної служби України, в якості третьої особи на стороні позивача, обґрунтоване тим, що одним із повноважень Державної регуляторної служби України є вжиття у межах, встановлених законами України, заходів щодо захисту прав та законних інтересів суб`єктів господарювання, порушених внаслідок дії регуляторних актів та визнання такими, що втратили чинність, прийнятих регуляторними органами регуляторних актів, що суперечать принципам державної регуляторної політики або прийняті з порушенням вимог цього Закону.

Відповідно до статті 18 Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" центральні органи виконавчої влади та їх територіальні органи, за винятком центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну регуляторну політику (далі - уповноважений орган), та місцеві органи виконавчої влади з метою реалізації покладених на них цим Законом повноважень у здійсненні державної регуляторної політики створюють у своєму складі в межах граничної чисельності структурні підрозділи з питань реалізації державної регуляторної політики або покладають реалізацію цих повноважень на один з існуючих структурних підрозділів чи окремих посадових осіб відповідних органів.

Відповідно до пункту 1 Положення про Державну регуляторну службу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.12.2014 №724, державна регуляторна служба України є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України і який реалізує державну регуляторну політику, політику з питань нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, ліцензування та дозвільної системи у сфері господарської діяльності та дерегуляції господарської діяльності.

Статтею 30 Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" визначені повноваження уповноваженого органу щодо здійснення державної регуляторної політики, відповідно до якої до повноважень уповноваженого органу щодо здійснення державної регуляторної політики зокрема належать: проведення аналізу проектів регуляторних актів, що подаються на погодження, та відповідних аналізів регуляторного впливу на відповідність вимогам статей 4, 5, 8 і 9 цього Закону та прийняття рішень про погодження цих проектів або про відмову в їх погодженні; здійснення експертизи регуляторних актів центральних органів виконавчої влади та їх територіальних органів, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, місцевих органів виконавчої влади на їх відповідність вимогам статей 4, 5, 8-13 цього Закону, прийняття у разі виявлення порушень цих вимог рішень про необхідність усунення порушень принципів державної регуляторної політики; вжиття у межах, встановлених законами України, заходів щодо захисту прав та законних інтересів суб`єктів господарювання, порушених внаслідок дії регуляторних актів; інформування фізичних та юридичних осіб, їх об`єднань про свою діяльність та здійснення державної регуляторної політики в Україні.

Враховуючи зміст спірних правовідносин, повноваження уповноваженого органу щодо здійснення державної регуляторної політики, встановлені Законом України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності", рішення суду в даній справі може вплинути на обов`язки Державної регуляторної служби України.

За таких обставин, слід залучити Державну регуляторну службу України до участі в даній справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача.

Відповідно до частини 4 статті 173 Кодексу адміністративного судочинства України підготовче провадження має бути проведене протягом шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі. У виняткових випадках для належної підготовки справи для розгляду по суті цей строк може бути продовжений не більше ніж на тридцять днів за клопотанням однієї із сторін або з ініціативи суду.

Враховуючи вищезазначене та залучення Державної регуляторної служби України до участі в даній справі в якості третьої особи, для належної підготовки справи для розгляду по суті, слід продовжити строк підготовчого провадження на тридцять днів.

На підставі вищенаведеного, керуючись статтями 49, 173, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

У Х В А Л И В:

1. Залучити Державну регуляторну службу України (код ЄДРПОУ 39582357, вул. Арсенальна, 9/11, Київ, 01011) до участі в справі №344/18437/19 в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача.

2. Продовжити строк підготовчого провадження в справі №344/18437/19 на тридцять днів.

3. Направити представнику третьої особи копію ухвали про відкриття провадження у справі, копію позовної заяви з доданими до неї документами та копії відзивів.

4. Встановити третій особі п`ятиденний строк для подання пояснень щодо позову з дня отримання даної ухвали.

Ухвала окремо не оскаржується. Заперечення щодо ухвали може бути включено до апеляційної чи касаційної скарги на рішення суду, прийняте за результатами розгляду справи.

Суддя Григорук О.Б.