Ухвала суду № 87293733, 30.01.2020, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
30.01.2020
Номер справи
640/15584/19
Номер документу
87293733
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1

У Х В А Л А

30 січня 2020 року м. Київ № 640/15584/19

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Добрівська Н.А., ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї матеріалами

за позовомОСОБА_1 до 1. Кабінету Міністрів Украй, 2. Міністерства соціальної політики України, 3. Київського обласного центру зайнятості треті особи:1. Уповноважений Верховної Ради України з прав людини, 2. Національне агентство з питань запобігання корупції про визнання протиправним та скасування рішення

В С Т А Н О В И В:

Через систему «Електронний суд» до суду надійшли матеріали від ОСОБА_1 з назвою «Позовна заява про оскарження нормативно-правового акта» до Кабінету Міністрів Украй, Міністерства соціальної політики України, Київського обласного центру зайнятості, у яких останній просив:

« 2. Визнати протиправною (незаконною та такою, що не відповідає правовим актам вищої юридичної сили) та скасувати:

- Постанову Кабінету Міністрів України від 05.03.2014 р. №90 «Деякі питання державного управління у сфері зайнятості населення»

- затверджене Наказом Міністерства соціальної політики України від 14.06.2019 р. №945 Положення «Про Державну службу зайнятості» передбачене пунктом 4 вищезазначеної Постанови.

3. Скасувати Наказ Київського обласного центру зайнятості № 384-К «Про звільнення ОСОБА_1 »;

4. Поновити мене, ОСОБА_1 , на посаду директора Яготинського районного центру зайнятості з 03 серпня 2018 року;

5. Стягнути невиплачену заробітну плату, відпускні та середній заробіток за час вимушеного прогулу.».

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 16.10.2019 року позовна заява повернуто заявнику.

18.12.2019 року постановою Шостого апеляційного адміністративного суду ухвалу Окружного адміністративного суду міста Києва від 16.10.2019 року скасовано, а справу направлено для продовження розгляду до суду першої інстанції.

Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 13.01.2020 визначено суддю Добрівську Н.А. для розгляду адміністративної справи №640/15584/19 та вказану справу передано на розгляд судді Добрівській Н.А.

З урахуванням вищевикладеного, справа підлягає прийняттю до провадження.

При вирішенні питання щодо наявності підстав для відкриття провадження в адміністративній справі по даному позову, суд виходить з наступного.

Відповідно до п.3 ч.1 ст.171 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.

Крім того, суд звертає увагу на те, що при визначенні підстав для відкриття провадження у справі, ним досліджується позовна заява з доданими до неї документами, що була додана до апеляційної скарги, оскільки жодних документів від позивача на виконання ухвали Окружного адміністративного суду міста Києва від 16.10.2019 року до Окружного адміністративного суду міста Києва не надходило, що підтверджується даними комп`ютерної програми «Діловодство спеціалізованого суду».

Відповідно до ч.3 ст.161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

У преамбулі Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року №3674-VI (в редакції на час подання позову до суду) (надалі - Закон №3674-VI) визначено правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору.

Відповідно до ч.1 ст.6 Закону №3674-VІ судовий збір перераховується у безготівковій або готівковій формі.

Згідно ч.2 ст.4 Закону №3674-VI, за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою, ставка судового збору встановлюється у розмірі - 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Статтею 7 Закону України «Про державний бюджет України на 2019 рік» установлено у 2019 році прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць у розмірі для працездатних осіб з 1 січня 2019 року - 1921,00 гривень.

Відповідно до абз.2 ч.3 ст.6 Закону №3674-VI у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Даний позов містить дві вимоги немайнового характеру, за які має бути сплачено судовий збір.

В контексті наведеного вище позивачем має бути сплачено судовий збір у розмірі по 768,40 грн за кожну вимогу немайнового характеру (загальна сума, що підлягає сплаті за подання даного позову - 1536,80 грн).

Разом з тим, доказів на підтвердження сплати судового збору у належному розмірі позивачем до позовної заяви не додано, натомість разом з позовною заявою подано клопотання про відстрочення (розстрочення/звільнення/зменшення розміру) сплати судового збору.

У ч.5 ст.161 КАС України зазначено, крім іншого, що у разі необхідності до позовної заяви додаються клопотання та заяви позивача про звільнення (відстрочення, розстрочення, зменшення) від сплати судового збору.

Згідно з ч.1 ст.133 КАС України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.

Отже, єдиною підставою для звільнення, розстрочки, відстрочки від сплати судового збору та зменшення розміру судового збору є незадовільний майновий стан сторони.

Одночасно, у ст.8 Закону №3674-VI, зі змінами внесеними законом від 03.10.2017, встановлено перелік умов відстрочення або розстрочення судового сплати збору.

Зокрема, відповідно п.1 ч.1 ст.8 Закону №3674-VI враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за умови розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік.

При цьому, суд звертає увагу на те, що позивачем не надано належних доказів на обґрунтування викладених у заяві про відстрочення (розстрочення/звільнення/зменшення розміру) сплати судового збору доводів.

Згідно з ч.1 ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Дослідивши заявлені позивачем вимоги, а також врахувавши те, що позивачем не надано належних обґрунтувань щодо наявності підстав для відстрочення (розстрочення/звільнення/зменшення розміру) сплати судового збору, а також доказів на підтвердження своєї позиції (інформацію сум виплачених доходів та утриманих податків/джерела виплачених доходів та утриманих податків за 2018 рік), суд прийшов до висновку, що клопотання позивача щодо відстрочення (розстрочення/звільнення/зменшення розміру) сплати судового збору є необґрунтованим та таким, що не підлягає задоволенню.

Згідно ч.1 ст.161 КАС України до позовної заяви додаються її копії, а також копії доданих до позовної заяви документів відповідно до кількості учасників справи, крім випадків, визначених частиною другою цієї статті.

Як вже зазначалось судом, матеріали справи містять лише один примірник позовної заяви з додатками, що був доданий до апеляційної скарги.

Таким чином, в порушення норми ч.1 ст.161 КАС України до позовної заяви не додано копії позовної заяви та доданих до неї документів для направлення відповідачам та третім особам.

Відповідно до ч.1 ст.169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Згідно ч.2 ст.169 Кодексу адміністративного судочинства України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).

Враховуючи вищевикладене, позовна заява підлягає залишенню без руху із встановленням позивачу строку для усунення недоліків шляхом подання до суду належних доказів на підтвердження сплати судового збору у розмірі 1536,80 грн (отримувач коштів - УК у Печерському р-ні м.Києва, Код отримувача (код ЄДРПОУ) - 38004897, рахунок отримувача - UA908999980313181206084026007, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача - 899998, код класифікації доходів бюджету - 22030101); копії позовної заяви та доданих до неї документів для направлення відповідачам та третім особам.

Відповідно до ч.3 ст.169 Кодексу адміністративного судочинства України якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до адміністративного суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 171 цього Кодексу.

З огляду на зазначене та керуючись ст.160, ст.161, ч.1 ст.169, ст.243, ст.248 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -

У Х В А Л И В:

1. Прийняти адміністративну справу №640/15584/19 до провадження.

2. Позовну заяву ОСОБА_1 залишити без руху.

3. Встановити позивачу п`ятиденний строк з дня одержання даної ухвали для усунення недоліків.

4. Попередити позивача про те, що у випадку неусунення недоліків позовної заяви позовна заява буде повернута йому відповідно до п.1 ч.4 ст.169 Кодексу адміністративного судочинства України.

5. Копію ухвали невідкладно надіслати особам, що звернулися із позовною заявою.

Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили відповідно до ч.1 ст. 256 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Н.А. Добрівська