
Справа №949/1682/19
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
28 січня 2020 року м.Дубровиця
Суддя Дубровицького районного суду Рівненської області Оборонова І.В., розглянувши об`єднані матеріали справ, які надійшли від Дубровицького ВП Сарненського ВП ГУНП в Рівненській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , непрацюючого, проживаючого в АДРЕСА_1 , паспорт серії НОМЕР_1 , виданий 29.08.2014 року Дубровицьким РВ УМВС України в Рівненській області, ідентифікаційний номер НОМЕР_2 ,
за ч.1 ст. 130, ч.1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
В С Т А Н О В И В:
04 листопада 2019 року о 00-05 год. в с.Висоцьк, по вул.Підвисоцька Дубровицького району Рівненської області, ОСОБА_1 керував автомобілем марки ВАЗ 2106 з державним номерним знаком НОМЕР_3 , перебуваючи в стані алкогольного сп`яніння. Факт його керування транспортним засобом у стані алкогольного сп`яніння стверджується результатом проведеного тесту на вміст алкоголю у видихуваному повітрі приладом "Drager", показник якого становить 2,66 %, чим порушив вимоги п.2.9 а Правил дорожнього руху.
Окрім того 09 січня 2020 року в с.Висоцьк, по вул.Набережна Дубровицького району Рівненської області, ОСОБА_1 керував автомобілем марки ВАЗ 2106 з державним номерним знаком НОМЕР_3 , перебуваючи з явними ознаками алкогольного сп`яніння, а саме: запах алкоголю з порожнини рота, порушення координації рухів, порушення мови. Від проходження медичного огляду на визначення стану алкогольного сп`яніння на місці зупинки транспортного засобу за допомогою приладу "Алкотест 6810" та проведення такого огляду у медичному закладі відмовився.
На розгляді справи в суді ОСОБА_1 свою вину у вчиненому правопорушенні за протоколом серії БД №267705 від 04.11.2019 року не визнав та пояснив, що 04 листопада 2019 року у стані алкогольного сп`яніння він не перебував. З результатами його огляду на стан алкогольного сп`яніння не згідний. З приводу складеного протоколу серії ДПР18 №091982 від 09.01.2020 року пояснив, що вину у вчиненні вказаного адміністративного правопорушення також не визнає, оскільки 09 січня 2020 року, коли його зупинили працівники поліції, то при ньому протокол про адміністративне правопорушення не складали. Пройти огляд на визначення стану алкогольного сп`яніння йому не пропонували.
За клопотанням ОСОБА_1 в судове засідання було викликано поліцейського СРПП №1 Дубровицького ВП Сарненського ВП ГУНП в Рівненській області ОСОБА_2 , який пояснив, що 04 листопада 2019 року в нічну пору доби було зупинено ОСОБА_1 , у якого на автомобілі не горіли габарити. В ході перевірки документів було помічено, що він перебуває з явними ознаками алкогольного сп`яніння. Після цього дали продути газоаналізатор, який показав, що він перебуває у стані алкогольного сп`яніння. Після чого відносно нього було складено протокол про адміністративне правопорушення за ч.1 ст.130 КУпАП.
У судове засідання за клопотанням ОСОБА_1 неодноразово викликалися свідки ОСОБА_3 та ОСОБА_4 (а.с.14, 16, 17, 18, 21-22, 23-24, 26-27, 31, 32-33), проте для дачі пояснень вони до суду не з`явилися.
Ст.245 КУпАП, передбачається, що завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, а також іншими документами.
При оцінці доказів при провадженні у справах про адміністративні правопорушення, уповноважені особи повинні з`ясувати, чи припустиме використання отриманих відомостей як доказів у цій справі, чи стосуються отримані фактичні дані до конкретної справи, чи вірогідний цей доказ і як він взаємопов`язаний з іншими доказами у справі, чи є достатньою вся сукупність отриманих фактичних даних для того, щоб прийняти законне, об`єктивне й обґрунтоване рішення з адміністративної справи.
Посадова особа, яка виносить постанову, оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Відповідно до ч.1 ст. 130 КУпАП, відповідальність за вказане адміністративне правопорушення настає за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного сп`яніння, а так само за відмову особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного сп`яніння.
Із оглянутих в судовому засіданні протоколів про адміністративне правопорушення серії БД №267705 від 04.11.2019 року та серії ДПР18 №091982 від 09.01.20120 року встановлено, що вони були складені відносно ОСОБА_1 , як за керування транспортним засобом у стані алкогольного сп`яніння, так і за відмову від проходження огляду на стан алкогольного сп`яніння.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , інспектора поліції та всебічно, повно й об`єктивно дослідивши обставини вчинених адміністративних правопорушень та матеріали справ, суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 наявні ознаки адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.130 КУпАП, ч.1 ст.130 КУпАП, а його вину доведено повністю, що підтверджується зокрема: протоколами про адміністративні правопорушення ерії БД №267705 від 04.11.2019 року (а.с.2) та серії ДПР18 №091982 від 09.01.2020 року (а.с.38); роздруківкою драгер (а.с.1); актами огляду на стан алкогольного сп`яніння з використанням спеціальних технічних засобів (а.с.5, 40); направленнмия на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного сп`яніння до Дубровицької ЦРЛ (а.с.6, 41); рапортом інспектора СРПП №4 Дубровицького ВП Сарненського ВП ГУНП в Рівненській області Краська П.О. (а.с.42).
При накладенні адміністративного стягнення у відношенні ОСОБА_1 суд враховує характер скоєного правопорушення, особу правопорушника, обставини, що пом`якшують та обтяжують відповідальність.
Обставин, які пом`якшують чи обтяжують відповідальність ОСОБА_1 за вчинені ним адміністративні правопорушення суд не вбачає.
Відповідно до ст.36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
При накладенні адміністративного стягнення, відповідно до ст.ст.23, 33 КУпАП, враховуючи те, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами, і враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника та те, що він скоїв правопорушення, що відрізняються підвищеною суспільною небезпекою, є одними із найнебезпечніших правопорушень на транспорті, при керуванні джерелом підвищеної небезпеки, у зв`язку з чим суд приходить до висновку, що необхідним та достатнім буде призначити ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами, оскільки таке стягнення повністю досягне мети його застосування.
Відповідно до вимог ст.40-1 КУпАП України, особою, на яку накладено адміністративне стягнення, сплачується судовий збір.
Керуючись ст.ст. 40-1, 287, 294 КУпАП,
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 за ч.1 ст.130 КУпАП, ч.1 ст.130 КУпАП притягнути до адміністративної відповідальності та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 10200 (десять тисяч двісті гривень) грн. з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 1 (один) рік.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 384,20 грн. (триста вісімдесят чотири гривні 20 копійок) на користь держави в особі Державної судової адміністрації України:
отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106;
код за ЄДРПОУ: 37993783;
банк отримувача: Казначейство України (ЕАП):
код банку отримувача 899998;
рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001;
код класифікації доходів бюджету: 22030106
Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови – не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, тобто 20400 (двадцять тисяч чотириста гривень) грн.
Постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржено особою, щодо якої її винесено, її захисником до Рівненського апеляційного суду через Дубровицький районний суд протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя:підпис
З оригіналом згідно
Суддя Дубровицького
районного суду Оборонова І.В.