
Справа № 560/4219/19
РІШЕННЯ
іменем України
28 січня 2020 рокум. Хмельницький
Хмельницький окружний адміністративний суд в особі головуючого-судді Салюка П.І.
розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача Головне управління ДФС у Чернівецькій області про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області, в якому просить суд:
визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області, щодо непроведення перерахунку пенсії ОСОБА_1 та виплати пенсії з 01 січня 2016 відповідно до Закону України "Про внесення змін до деяких Законів України, щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей" від 23 грудня 2015 року 900-VII. ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" від 9 квітня 1992 року №2262-Х1І, та внесення змін до Постанови КМУ від 17 липня 1992 року №393", Постанови КМУ від 11 листопада 2015 року № 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції", від 18 листопада 2015 року №947 "Про внесення змін до постанови КМУ від 9 березня 2006 року №268";
зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області провести ОСОБА_1 перерахунок та виплату пенсії, відповідно до Закону України "Про внесення змін до деяких Законів України, щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей" від 23 грудня 2015 року 900-VII, ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" від 09 квітня 1992 року №2262-ХІІ, та внесення змін до Постанови КМУ від 17 липня 1992 року №393", Постанови КМУ від 11 листопада 2015 року № 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції", від 18 листопада 2015 року №947 "Про внесення змін до постанови КМУ від 09 березня 2006 року №268" - починаючи з 01 січня 2016 року без обмеження граничного розміру, однак не менше розміру, ніж 90% грошового забезпечення теперішнього поліцейського на аналогічній посаді, включаючи доплати за виконання особливо важливих робіт -50%, роботи в умовах режимних обмежень, - 15%, премії - 227,4726% (згідно грошового атестату);
судові витрати покласти на відповідача, стягнувши з нього на користь позивача 768,40 грн. сплаченого позивачем судового збору.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що є пенсіонером за Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб". Пенсійна справа перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Хмельницькій області, котре здійснює виплату (перерахунок) раніше призначеної пенсії згідно із зазначеним Законом від 9 квітня 1992 року №2262-ХІІ у розмірі 90% грошового забезпечення за пенсійним законодавством, що діяло на той час. Позивач вказує, що на теперішній час ПФ України незаконно (всупереч ст., 22 Конституції України) знизив цей показник до 70%, що підтверджується довідкою УПФУ в м. Хмельницькому від 03 квітня 2018 року.
Крім цього, позивач зазначив, що з питання перерахунку пенсії звертався до управління ПФ в області, однак отримав від відповідача відмову за вих. №131/0226-11 від 11 грудня 2019 року, згідно якої, ліквідаційною комісією головного управління ДФС України в Чернівецькій області, підготовлено довідку за вих. №1262/10/214-13-05-014 від 14 березня 2018 року про розмір грошового забезпечення позивача для перерахунку пенсії станом на 01 січня 2016 року. За нормами, чинними на 01 березня 2018 року, головним управлінням проведе но перерахунок пенсії з 01 січня 2018 року за чинною редакцією статті 13 За кону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" у розмірі 70% від суми грошового забезпе чення.
Не погоджуючись з такою позицією відповідача, позивач звернувся до суду з цим позовом.
Ухвалою від 28 грудня 2019 року Хмельницький окружний адміністративний суд відкрив провадження в адміністративній справі та призначив розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження.
16 січня 2020 року відповідач подав відзив на позов, в якому заперечує щодо задоволення позовних вимог та зазначає, що відповідно до статті 13 Закону №2262-XII максимальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 70% суми грошового забезпечення.
Тому на переконання Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області, здійснюючи перерахунок пенсії позивача в розмірі 70% суми грошового забезпечення, відповідач діяв на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законодавством України.
Крім того, у відзиві на позов відповідач вказав про необхідність розгляду цієї справи з викликом сторін.
Частинами 5, 6 статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін. Суд може відмовити в задоволенні клопотання сторони про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням сторін: 1) у випадках, визначених статтею 263 цього Кодексу; 2) якщо характер спірних правовідносин та предмет доказування у справі незначної складності не вимагають проведення судового засідання з повідомленням сторін для повного та всебічного встановлення обставин справи.
Таким чином, зважаючи на те, що дана справа призначена до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) відповідно до статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України, відсутня необхідність призначати розгляд справи в судовому засіданні. Тому клопотання відповідача до задоволення не підлягає.
Представник Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області разом із відзивом на позов також подав до суду клопотання про залишення позову без розгляду, оскільки позивачем пропущений строк звернення до суду.
В обґрунтування поданого клопотання відповідач зазначив, що оскільки позивачу проведений перерахунок з квітня 2018 року, то останній знав про розміри виплачуваної йому пенсії. При цьому, звернувся до суду лише в грудні 2019 року, тому порушив передбачений статтею 122 Кодексу адміністративного судочинства України строк на звернення до адміністративного суду.
Вирішуючи вказане клопотання, суд зазначає, що відмова щодо перерахунку пенсії позивачу датована 11 грудня 2019 року, а позивач звернувся з позовною заявою 20 грудня 2019 року, тобто в межах строку передбаченого статтею 122 Кодексу адміністративного судочинства України, тому вказане клопотання Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області задоволенню не підлягає.
Крім цього, ухвалою від 20 січня 2020 року суд задоволив клопотання представника відповідача та залучив до у часті у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача - Головне управління ДФС у Чернівецькій області.
Цією ж ухвалою суд зобов`язав Головне управління ДФС у Чернівецькій області протягом п`яти днів з дня отримання даної ухвали подати до Хмельницького окружного адміністративного суду пояснення стосовно складових грошового забезпечення, які зазначені в довідці №1262/10/24-13-05-014 від 14 березня 2018 року про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії ОСОБА_1 .
Проте станом на момент розгляду цієї справи жодної інформації від Головного управління ДФС у Чернівецькій області до Хмельницького окружного адміністративного суду не надходило.
Дослідивши матеріали адміністративної справи, з`ясувавши всі обставини справи, перевіривши їх дослідженими та наявними в матеріалах справи доказами, суд дійшов до наступних висновків.
Суд встановив, що ОСОБА_1 з 2008 року отримує пенсію за вислугу років відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".
Згідно з даними пенсійної справи, на час призначення, основний розмір пенсії позивача становив 90% грошового забезпечення з урахуванням вислуги, даний факт сторонами не заперечується.
На виконання постанови № 103 на підставі наданої головним управлінням ДФС у Чернівецькій області довідки від 14 березня 2018 року № 1262/10/24-13-05-014 про розмір грошового забезпечення за нормами, чинними на 01 березня 2018 року, головним управлінням 03 квітня 2018 року проведено перерахунок пенсії позивача з 01 січня 2018 року.
У грудні 2019 року позивач звернувся до відповідача з заявою про перерахунок пенсії із розрахунку 90% від суми грошового забезпечення, з якого йому було призначено пенсію.
Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області листом від 11 грудня 2019 року № 131/02.26-11 повідомило, що при перерахунку пенсії позивачу було враховане чинне на той час законодавство, яким обмежений розмір максимальної пенсії, обчислений відповідно до статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" до 70% відповідних сум, тому відповідач вважає, що підстав для проведення перерахунку пенсії позивача з 01 січня 2018 року у розмірі 90% від суми грошового забезпечення для обчислення пенсії, ніж визначено згідно наданої ГУ ДФС у Чернівецькій області довідки від 14 березня 2018 року №1262/10/24-13-05-014 у головного управління немає.
Вважаючи дії відповідача щодо перерахунку пенсії протиправними, позивач звернувся до суду з адміністративним позовом.
Надаючи оцінку спірним правовідносинам суд зазначає наступне.
Відповідно до ч. 4 ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб " №2262-XII (далі - Закон) усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.
Перерахунок раніше призначених пенсій проводиться органами, що призначають пенсії, в порядку, встановленому статтею 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (п. 23 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України № 3-1 від 30 січня 2007 року).
Відповідно до ч. 1 ст. 13 Закону №2262-XII (в чинній редакції) визначено розміри, в яких призначаються пенсії за вислугу років, а згідно з ч. 2 цієї статті максимальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 70 процентів відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43).
До цього, згідно з ч. 2 ст. 13 Закону №2262-XII (в редакції на час призначення пенсії позивачу) загальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 90 процентів відповідних сум грошового забезпечення, а особам, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи під час проходження служби і віднесені до категорії 1, - 100 процентів, до категорії 2, - 95 процентів.
Судом встановлено, що норми пенсійного законодавства, які визначали розмір пенсійних виплат громадянам, державою неодноразово змінювались.
Так, Законом України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи" від 08 липня 2011 року №3668-VI внесені зміни до частини 2 статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09 квітня 1992 року №2262-XII, згідно яких цифри "90" замінено цифрами "80". У той же час згідно з пунктом 2 розділу ІІ "Прикінцеві та перехідні положення" цього ж закону обмеження пенсії максимальним розміром, встановленим цим Законом, не поширюється на пенсіонерів, яким пенсія призначена до набрання чинності цим Законом.
У подальшому Законом України "Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні" від 27 березня 2014 року №1166-VII внесено зміни у частину 2 статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", якими цифри "80" (відсотків) замінено цифрами "70".
Саме така, змінена редакція ст. 13 Закону № 2262-XII і була застосована відповідачем при визначенні розміру пенсії позивача при проведенні перерахунку, хоча до часу проведення її перерахунку у 2018 році пенсія позивачу обчислювалась виходячи з розміру 90% грошового забезпечення.
Статтею 63 Закону №2262-ХІІ у редакції, чинній з 2004 року, визначено підстави перерахунку раніше призначених пенсій.
Перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв`язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку. Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону.
При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону. Призначені військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей пенсії перераховуються з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом.
Стаття 63 Закону №2262-ХІІ визначає як обов`язкову підставу для здійснення перерахунку пенсії підвищення грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом. Ця норма також делегує Кабінету Міністрів України визначення умов, порядку та розмірів перерахунку пенсії за цим Законом.
Суд звертає увагу на те, що стаття 13 Закону №2262-ХІІ регулює порядок призначення пенсій, а стаття 63 визначає підстави, умови і порядок їх перерахунку. У той же час зміни до статті 63 Закону №2262-ХІІ, а ні Законом №3668-VI, ні Законом №1166-VII у частині підстав, умов, розміру або порядку перерахунку пенсій не вносились.
Постанови Кабінету Міністрів України №731, №45 і №103 також не містять положень про зміну відсоткового значення розміру призначених пенсій при їх перерахунку.
Зважаючи на це, суд приходить до висновку про те, що внесені Законами №3668-VІ та №1166-VII зміни до статті 13 Закону №2262-ХІІ щодо розміру пенсії у відсотках стосуються лише порядку призначення пенсії за вислугу років військовослужбовцям та особам, які мають право на пенсію за цим Законом у разі реалізації ними права на пенсійне забезпечення.
Водночас ці норми не стосуються і не поширюються на випадки перерахунку вже призначеної пенсії, оскільки процедури призначення та перерахунку пенсії є різними за змістом і механізмом їх проведення.
Нормами, які визначають механізм здійснення перерахунку пенсії за вислугу років є норми статті 63 Закону №2262-ХІІ, яка змін у зв`язку з прийняттям вищезгаданих Законів не зазнала.
При цьому, суд звертає увагу на те, що частиною 1 статті 58 Конституції України встановлено, що закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом`якшують або скасовують відповідальність особи. Неприпустимість зворотної дії нормативно-правового акта полягає в тому, що запроваджені ним нові норми не можуть застосовуватись до правовідносин, які існували раніше.
Відтак, при здійсненні перерахунку пенсії позивачу у відповідача були відсутні підстави для обмеження розміру його пенсії 70 відсотками грошового забезпечення згідно з ч. 2 ст. 13 Закону №2262-XII, оскільки дане обмеження не стосується випадку з позивачем, якому пенсія не призначалась вперше, а вже була призначена раніше і виплачувалась.
04 лютого 2019 року Верховним Судом у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду прийняте зразкове рішення по справі №240/5401/18, де суд прийшов до висновку про те, що при перерахунку пенсії з 01 січня 2018 року відповідно до статті 63 Закону №2262-ХІІ на підставі Постанови КМУ №103 відсутні підстави для застосування механізму нового обчислення пенсії із застосуванням норм частини другої статті 13 Закону №2262-ХІІ. Тому, при перерахунку пенсії змінною величиною є лише розмір грошового забезпечення, натомість відсоткове значення розміру основної пенсії, яке обчислювалося при її призначенні відповідно до наявної у позивача вислуги років, є незмінним. За таких обставин відсутні підстави для зменшення відсоткового значення розміру основної пенсії при здійсненні її перерахунку.
Постановою Великої палати Верховного суду від 16 жовтня 2019 року зазначене рішення залишене без змін.
Також, вищевказана правова позиція висловлювалась і раніше, у постановах Верховного суду від 03 квітня 2018 року у справі №175/1665/17, від 19 червня 2018 року у справі №583/2264/17.
Стосовно позовної вимоги про зобов`язання відповідача здійснити перерахунок пенсії у розмірі 90% грошового забезпечення починаючи з 01 січня 2016 року, суд звертає увагу на те, що відповідно до матеріалів пенсійної справи головним управлінням 03 квітня 2018 року проведено перерахунок пенсії позивача з 01 січня 2018 року, тобто саме з 01 січня 2018 року виходячи з розміру 70% грошового забезпечення, тому перерахунок пенсії у розмірі 90% грошового забезпечення слід здійснити з 01 січня 2018 року, а не з 01 січня 2016 року, як того просить позивач.
Крім цього, суд вирішуючи питання щодо позовної вимоги про здійснення перерахунку не менше розміру, ніж 90% грошового забезпечення теперішнього поліцейського на аналогічній посаді, включаючи доплати за виконання особливо важливих робіт -50%, роботи в умовах режимних обмежень, - 15%, премії - 227,4726% (згідно грошового атестату), суд виходить з наступного.
Відповідно до пунктів 1, 2, 3 Порядку №45 (в редакції на момент виникнення спірних правовідносин, із змінами, внесеними згідно з Постановою №103) пенсії, призначені відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон), у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.
Пенсійний фонд України після прийняття Кабінетом Міністрів України рішення щодо перерахунку пенсій та отримання відповідного повідомлення від Мінсоцполітики повідомляє своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки), та надсилає відповідну інформацію Міноборони, МВС, Національній поліції, Мін`юсту, Мінінфраструктури, СБУ, Службі зовнішньої розвідки, ДФС, Управлінню державної охорони, Адміністрації Держспецзв`язку, Адміністрації Держприкордонслужби, ДСНС (далі - державні органи).
Головні управління Пенсійного фонду України у десятиденний строк з моменту надходження зазначеного повідомлення складають списки за формою згідно з додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів (далі - уповноважені органи) видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.
На підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 (далі - довідки) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.
Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.
Відповідно до пункту 4 Порядку №45 перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені частинами другою і третьою статті 51 Закону. Якщо внаслідок перерахунку розмір зменшується, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі.
Згідно з пунктом 5 Порядку №45 під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням.
Зі змісту наведених норм слідує, що Пенсійний фонд України та його територіальні органи не мають права самостійно визначати розміри грошового забезпечення, перерахунок пенсій здійснюється на підставі довідки, яка видається уповноваженим органом, у цьому випадку це головне управління ГУ ДФС у Чернівецькій області.
Як встановлено судом, пенсія позивача була перерахована із урахуванням складових грошового забезпечення, зазначених у довідці наданої ГУ ДФС у Чернівецькій області довідки від 14 березня 2018 року №1262/10/24-13-05-014, які були враховані відповідачем для обчислення пенсії з 01 січня 2018 року, що відповідало вимогам чинного законодавства.
Оскільки відповідач є територіальним органом виконавчої влади, який у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України, указами Президента, постановами Верховної Ради України, актами Кабінету Міністрів України, які прийняті відповідно до Конституції та законів України, іншими нормативно-правовими актами, він не мав підстав здійснювати перерахунок пенсії позивачу без врахування положень Порядку №45 та Постанови №103.
Крім того, суд вважає за доцільне зазначити, що Верховний Суд у своїй постанові від 13 березня 2019 року у справі №240/6263/18 висловив правову позицію стосовно відсутності у територіальних органів Пенсійного фонду України повноважень самостійно визначати розміри грошового забезпечення військовослужбовцям при здійсненні їм перерахунку пенсії на підставі отриманих довідок про грошове забезпечення, до яких не увійшли додаткові види грошового забезпечення.
Суд також вважає безпідставним твердження позивача щодо того, що у зв`язку з визнанням такими, що не відповідають правовим актам вищої юридичної сили пунктів 1, 2 Постанови №103, відповідач повинен здійснити перерахунок пенсії позивача повторно з урахуванням інших складових грошового забезпечення, що не були враховані, з наступних підстав.
Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12 грудня 2018 році у справі №826/3858/18, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05 березня 2019 року, визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військ служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".
Відповідно до частини 2 статті 265 Кодексу адміністративного судочинства України нормативно-правовий акт втрачає чинність повністю або в окремій його частині з моменту набрання законної сили відповідним рішенням суду.
Згідно з частиною 1 статті 325 Кодексу адміністративного судочинства України постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дати її прийняття.
Суд зазначає, що пункти 1, 2 Постанови №103 та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку №45 втратили чинність з 05 березня 2019 року, як того вимагають норми частини 2 статті 265 Кодексу адміністративного судочинства України. Тобто, на момент виникнення спірних правовідносин Постанова №103 була чинною та не скасованою.
Більш того, суд акцентує увагу, що питання врахування у складі грошового забезпечення додаткових видів грошового забезпечення могло б бути предметом спору про визнання протиправними дій ГУ ДФС у Чернівецькій області щодо складення довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії позивача без врахування додаткових видів грошового забезпечення та не може бути розглянуто в рамках цієї справи.
Враховуючи викладене, суд вважає, що у задоволенні цих позовних вимог слід відмовити.
Відповідно до ч. 5 ст. 242 КАС України при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.
Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи, зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Частиною 1 статті 77 КАС України визначено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що відповідач здійснив перерахунок пенсії позивача виходячи з розміру 70% грошового забезпечення протиправно, таким чином звузивши право особи на майно (грошові кошти), яке їй належить, відтак з урахуванням правового висновку Верховного Суду викладеного у зразковій справі №240/5401/18 позовні вимоги ОСОБА_1 слід задоволити частково.
Згідно з частиною 1 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Керуючись статтями 6, 72-77, 139, 244, 246, 250, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов - задоволити частково.
Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області щодо зменшення розміру пенсії ОСОБА_1 з 90% до 70% грошового забезпечення при проведенні перерахунку пенсії з 01 січня 2018 року.
Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 з 01 січня 2018 року, відповідно до статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служб, та деяких інших осіб", у порядку і розмірах визначених постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб", виходячи з відсоткового значення розміру пенсії 90% сум грошового забезпечення, та здійснити виплату з урахуванням раніше виплачених сум.
У задоволенні решти позовних вимог відмовити.
Стягнути на користь ОСОБА_1 768 (сімсот шістдесят вісім) грн. 40 коп. судових витрат за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України Хмельницької області.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Позивач:ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер - НОМЕР_1 ) Відповідач:Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області (вул. Герцена, 10,Хмельницький,Хмельницька область,29000 , код ЄДРПОУ - 21318350) Третя особа:Головне управління ДФС у Чернівецькій області (вул. Героїв Майдану, 200 А, м. Чернівці, 58013 , код ЄДРПОУ - 39392513)
Головуючий суддя П.І. Салюк