Ухвала суду № 87263933, 29.01.2020, Вінницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
29.01.2020
Номер справи
802/329/16-а
Номер документу
87263933
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

УХВАЛА

м. Вінниця

29 січня 2020 р. Справа № 802/329/16-а

Вінницький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Воробйової Інни Анатоліївни, розглянувши у письмовому провадженні клопотання про заміну сторони і відкладення розгляду справи за позовом ОСОБА_1 до Бершадської об`єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіксальної служби у Вінницькій області про визнання протиправним та скасування висновку

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Вінницького окружного адміністративного суду знаходиться адміністративна справа за позовом ОСОБА_1 до Бершадської об`єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіксальної служби у Вінницькій області про визнання протиправним та скасування висновку.

Позивач в судове засідання призначене на 29.01.20 р. не з`явився, подавши заяву про відкладення розгляду справи через неможливість прибутття, у зв`язку із тим, що ухвала отримана 29.01.2019 р.

Представник відповідача в судове засідання не з`явився, подавши заяву (вх.№2762 від 29.01.20 р.) про розгляд справи за його відсутності. Разом з тим, через канцелярію суду подано клопотання представника ГУ ДПС у Вінницькій області (вх. №2763/20 від 29.01.2020 р.) про заміну відповідача - Бершадської ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій області її правонаступником - ГУ ДПС у Вінницькій області.

Оцінюючи заяву позивача про відкладення розгляду справи, суд дійшов висновку про відсутність підстав для її задоволення з наведених у такій мотивів, оскільки на підтвердження факту отримання саме 28.01.2020 р. ухвали про поновлення та призначення справи до судового розгляду, - доказів не надано.

При цьому, неявка в судове засідання сторін, належним чином повідомлених про розгляд справи не є перешкодою для розгляду клопотання про заміну сторони в порядку письмового провадження.

Суд розглянувши питання про заміну сторони, дослідивши матеріали справи, вказує наступне.

Предметом розгляду даної справи є визнання протиправним та скасування висновку №450 про результати перевірки достовірності відомостей, передбачених пунктом 2 частини 5 статті Закону України "Про очищення влади".

Обгрунтовуючи необхідність заміни сторони представник вказує на те, що відбулась зміна організаційної структури органів ДФС та Бершадська ОДПІ входив до складу ГУ ДФС у Вінницькій області. Отже, відповідач у справі став структурним підрозділом ГУ ДФС у Вінницькій області. В подальшому, повноваження ГУ ДФС у Вінницькій області перейшли до ГУ ДПС у Вінницькій області.

Вирішуючи питання щодо необхідності заміни відповідача, суд виходить з наступного.

Ліквідація юридичної особи публічного права здійснюється розпорядчим актом органу державної влади, органу місцевого самоврядування або уповноваженою на це особою. У цьому акті має бути наведено обґрунтування доцільності відмови держави від виконання завдань та функцій такої особи або їх передачі іншим органам виконавчої влади. Якщо таке обґрунтування наведене, то у такому випадку має місце ліквідація юридичної особи публічного права, а якщо ні, то саме посилання на те, що особа ліквідується, є недостатнім.

Аналогічну правову позицію висловив Верховний Суд України у постанові від 27.05.2014р. (справа №21-108а14).

В силу, частини першої статті 104 Цивільного кодексу України, юридична особа припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації. У разі реорганізації юридичних осіб майно, права та обов`язки переходять до правонаступників.

Поняття реорганізація означає припинення юридичної особи з переходом всіх прав та обов`язків до правонаступника у порядку загального правонаступництва, тоді як правонаступником є юридична особа до якої переходять всі права та обов`язки реорганізованої юридичної особи. Отже, в результаті реорганізації юридичної особи суб`єктивні права та обов`язки, котрі належали їй, стають правами та обов`язками нових чи оновлених утворень, котрі продовжують свою діяльність.

Як видно із інформації з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців а громадських формувань Бершадська ОДПІ Головного управління ДФС у Вінницькій області припинила свою діяльність з 10.11.2016 р.

При цьому, наказом ГУ ДФС у Вінницькій області №4992 від 10.08.2018 р. внесено зміни до його організаційної структури, зокрема, введено до структури Тростянецьке управління, до складу якого входить Бершадська державна податкова інспекція.

Отже, ГУ ДФС у Вінницькій області стало правонаступником Бершадської ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій області.

При цьому суд вказує, що механізм здійснення заходів, пов`язаних з утворенням, реорганізацією або ліквідацією міністерств, інших центральних органів виконавчої влади (далі -органи виконавчої влади) та їх територіальних органів, регламентується Порядком здійснення заходів, пов`язаних з утворенням, реорганізацією або ліквідацією міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, який затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 20 жовтня 2011 р. № 1074 (далі- Порядок №1074).

Відповідно до пункту 6 Порядку №1074, права та обов`язки органів виконавчої влади переходять поділу органу виконавчої влади - до органів виконавчої влади, утворених внаслідок такого поділу.

Орган виконавчої влади, утворений в результаті реорганізації, здійснює повноваження та виконує функції у визначених Кабінетом Міністрів України сферах компетенції з дня набрання чинності актом Кабінету Міністрів України щодо можливості забезпечення здійснення таким органом повноважень та виконання функцій органу виконавчої влади, що припиняється (п.12 Порядку №1074 ).

Відповідно до пункту 2 постанови КМУ "Про утворення Державної податкової служби України та Державної митної служби України" від 18 грудня 2018 р. № 1200, Державна податкова служба та Державна митна служба є правонаступниками майна, прав та обов`язків реорганізованої Державної фіскальної служби у відповідних сферах діяльності.

Державна фіскальна служба продовжує здійснювати повноваження та виконувати функції у сфері реалізації державної податкової політики, державної політики у сфері державної митної справи, державної політики з адміністрування єдиного внеску, державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового, митного законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску до завершення здійснення заходів з утворення Державної податкової служби, Державної митної служби та центрального органу виконавчої влади, на який покладається обов`язок забезпечення запобігання, виявлення, припинення, розслідування та розкриття кримінальних правопорушень, об`єктом яких є фінансові інтереси держави та/або місцевого самоврядування, що віднесені до його підслідності відповідно до Кримінального процесуального кодексу України.

Разом з тим, наказом ДПС України №36 від 28.08.2019 р. розпочато виконання першою функцій і повноважень ДФС України.

Окрім того, пунктом 1 наказу Головного управління ДПС у Вінницькій області №7 від 29.08.2019 р. наказано розпочати Головним управління ДПС у Вінницькій області виконання функцій і повноважень Головного управління ДФС у Вінницькій області.

Згідно інформації з ЄДР державна реєстрація Головного управління ДПС у Вінницькій області проведена 31.07.2019 р.

Отже, як видно повноваження Бершадської ОДПІ Головного управління ДФС у Вінницькій області перейшли до Головного управління ДФС у Вінницькій області, повноваження ж останнього перейшли до Головного управління ДПС у Вінницькій області, яке і є правонаступником відповідача.

Відповідно до статті 52 КАС України у разі вибуття або заміни сторони чи третьої особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд допускає на будь-якій стадії судового процесу заміну відповідної сторони чи третьої особи її правонаступником. Усі дії, вчинені в адміністративному процесі до вступу правонаступника, обов`язкові для нього в такій самій мірі, у якій вони були б обов`язкові для особи, яку він замінив.

За таких обставин, враховуючи вищенаведене, суд доходить висновку про необхідність заміни відповідача - Бершадської ОДПІ Головного управління ДФС у Вінницькій області на її правонаступника - Головне управління ДПС у Вінницькій області. Відтак клопотання представника податкового органу підлягає задоволенню.

При цьому суд, вважає за необхідне відкласти судове засідання, виходячи з наступного.

Так, згідно частин п`ятої, шостої статті 205 КАС України, у разі неявки позивача в судове засідання без поважних причин або неповідомлення ним про причини неявки, якщо від нього не надійшла заява про розгляд справи за його відсутності, суд залишає позовну заяву без розгляду, якщо неявка перешкоджає розгляду справи.

До позивача, який не є суб`єктом владних повноважень, положення цієї частини застосовуються лише у разі повторної неявки.

Враховуючи наведені норми, а також те, що позивач не є суб`єктом владних повноважень та його відсутність перешкоджає розгляду справи, наявні підстави для відкладення розгляду справи.

Керуючись ст.ст. 52,205, 256 КАС України суд, -

УХВАЛИВ:

в задоволенні заяви позивача - відмовити.

клопотання представника ГУ ДПС у Вінницькій області- задовольнити.

Замінити Бершадську ОДПІ Головного управління ДФС у Вінницькій області її правонаступником Головним управлінням ДПС у Вінницькій області.

Судове засідання відкласти на 18.02.2020 р. на 10:30 год. в залі №4.

Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 256 КАС України.

Відповідно до ст. 295 КАС України, апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Суддя Воробйова Інна Анатоліївна