
Справа 556/117/20
Номер провадження 2/556/157/2020
У Х В А Л А
про відмову у відкритті провадження у справі
"28" січня 2020 р. смт.Володимирець
Володимирецький районний суд Рівненської області в особі головуючого судді Закревського Л.В, розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Воронківської сільської ради Володимирецького району про скасування рішення органу місцевого самоврядування,-
ВСТАНОВИВ:
До Володимирецького районного суду Рівненської області на розгляд надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Воронківської сільської ради Володимирецького району про скасування рішення органу місцевого самоврядування.
Із матеріалів справи вбачається, що позивач просить визнати протиправним та скасування рішення Воронківської сільської ради Володимирецького району від 10.12.2018 року №448 «Про затвердження технічної документації щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі ( на місцевості)» та скасувати рішення про державну реєстрацію прав та їх обмежень №45329447 від 01.02.2019 року.
Аналізуючи матеріали справи, суд приходить до висновку, що у відкритті провадження у даній справі слід відмовити, виходячи з наступного.
Згідно п. 1 ч. 1 ст.186 ЦПК України суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду в судах у порядку цивільного судочинства.
У частині третій статті 3 ЦПК України визначено, що провадження в цивільних справах здійснюється відповідно до законів, чинних на час вчинення окремих процесуальних дій, розгляду і вирішення справи.
Частиною першою статті 19 ЦПК України установлено, що суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи, що виникають з цивільних, земельних, трудових, сімейних, житлових та інших правовідносин, крім випадків, розгляд яких здійснюється в порядку іншого судочинства.
Разом з тим відповідно до частини першої статті 19 Кодексу адміністративного судочинства України (далі-КАС України) юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом установлений інший порядок судового вирішення. Зокрема, юрисдикція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб`єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів або правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності. Вжитий у цій процесуальній нормі термін «суб`єкт владних повноважень» позначає орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхню посадову чи службову особу, інший суб`єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, у тому числі на виконання делегованих повноважень (пункт 7 частини першої статті 4 цього Кодексу).
З аналізу наведених процесуальних норм вбачається, що до адміністративної юрисдикції відноситься справа, яка виникає зі спору в публічно-правових відносинах, що стосується цих відносин, коли один з його учасників - суб`єкт владних повноважень, здійснює владні управлінські функції, в цьому процесі або за його результатами влада впливає на фізичну чи юридичну особу та порушує їх права, свободи чи інтереси в межах публічно-правових відносин.
При визначенні предметної юрисдикції справ суди повинні виходити із суті права та/або інтересу, за захистом якого звернулася особа, заявлених вимог, характеру спірних правовідносин, змісту та юридичної природи обставин у справі.
Отже, до компетенції адміністративних судів належать спори фізичних чи юридичних осіб з органом державної влади, органом місцевого самоврядування, їхньою посадовою або службовою особою, предметом яких є перевірка законності рішень, дій чи бездіяльності цих органів (осіб), прийнятих або вчинених ними під час здійснення владних управлінських функцій, крім спорів, для яких законом установлений інший порядок судового вирішення.
Визначальною ознакою справи адміністративної юрисдикції є суть (зміст, характер) спору. Публічно-правовий спір, на який поширюється юрисдикція адміністративних судів, є спором між учасниками публічно-правових відносин і стосується саме цих відносин.
Частиною першою статті 122 ЗК України передбачено, що сільські, селищні, міські ради передають земельні ділянки у власність або у користування із земель комунальної власності відповідних територіальних громад для всіх потреб. Громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом, або за результатами аукціону (частина перша статті 116 ЗК).
Таким чином, аналіз суб`єктивного складу та характеру правовідносин між сторонами свідчить про те, що вимоги ОСОБА_1 про визнання незаконним та скасування рішення є вимогами адміністративної юрисдикції, не підлягають розгляду в порядку цивільного судочинства, а тому у відкритті провадження в даній справі слід відмовити.
Керуючись ст. ст. 186, 258-260, 353, 354 ЦПК України, ст. 19 КАС України, суд, -
У Х В А Л И В:
Відмовити у відкриті провадження у справі за позовною заявою ОСОБА_1 до Воронківської сільської ради Володимирецького району про скасування рішення органу місцевого самоврядування.
Роз`яснити заявнику право на звернення з адміністративною позовною заявою за правилами Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала може бути оскаржена до Рівненського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до Рівненського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя: Л.В.Закревський