Рішення № 87231226, 29.01.2020, Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
29.01.2020
Номер справи
300/2313/19
Номер документу
87231226
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"29" січня 2020 р. справа № 300/2313/19

м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський окружний адміністративний суд в складі головуючої судді Микитин Н.М., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом заяви Головного управління ДПС в Івано-Франківській області до товариства з обмеженою відповідальністю "АДПРО" про стягнення податкового боргу в сумі 3256716,61 грн, -

ВСТАНОВИВ:

Головне управління Державної податкової служби в Івано-Франківській області (далі - ГУ ДПС в Івано-Франківській області) звернулося до суду з адміністративним позовом до товариства з обмеженою відповідальністю "АДПРО" (далі ТОВ "АДПРО") про стягнення податкового боргу в сумі 3256716,61 грн.

Позовні вимоги мотивовані тим, що у ТОВ "АДПРО" наявна податкова заборгованість в загальному розмірі 3256716,61 грн, яка виникла у зв`язку із несплатою узгодженої суми податкового зобов`язання: по податку на додану вартість в сумі 1638654,54,66 грн, в тому числі за основним платежем в розмірі 807457,00 грн, за штрафною санкцією в розмірі 472450,63 грн, та пені в розмірі 358746,92 грн, по податку на прибуток підприємств в сумі 1618062,07 грн, в тому числі за основним платежем в розмірі 724357,90 грн, за штрафною санкцією в розмірі 370401,00 грн, та пені в розмірі 523303,17 грн. Оскільки заборгованість добровільно відповідачем не погашена, позивач просить стягнути її в судовому порядку.

Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 29.11.2019 відкрито провадження в даній адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження, в якій містяться відомості про порядок і строк подання відзиву на позов, відповіді на відзив, заперечення.

Згідно даних з офіційного сайту АТ «Укрпошта» відповідач отримав копію ухвали суду про відкриття провадження в даній адміністративній справі 02.12.2019, що підтверджується роздруківкою відстеження поштових відправлень за №7650100491532 (а.с.63). Заяв чи клопотань відповідач суду не подав, правом на подання відзиву на позов, у десятиденний строк з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі, не скористався. Також, відповідач не повідомив суд про поважність причин ненадання такого відзиву.

Згідно частини 6 статті 162, частини 2 статті 175 Кодексу адміністративного судочинства України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Зважаючи на вищевикладене, судом здійснено розгляд справи в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження відповідно до вимог частини 5 статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України без проведення судового засідання та повідомлення та (або) виклику сторін за наявними у справі матеріалами.

Суд, на підставі положення частини 8 статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України, розглянувши матеріали адміністративної справи, дослідивши і оцінивши докази, прийшов до висновку, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.

Відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, юридична особа - Товариства з обмеженою відповідальністю "АДПРО" зареєстроване 21.04.2006 як суб`єкт господарювання та перебуває на обліку в Коломийському управлінні ГУ ДПС в Івано-Франківській області як платник податків (а.с.13-16).

Правовідносини з приводу предмету адміністративного позову між позивачем та відповідачем врегульовані положеннями Податкового кодексу України, який, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов`язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов`язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.

Пунктом 15.1 статті 15 зазначеного Кодексу визначено, що платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об`єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об`єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов`язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом.

Відповідно до пунктів 8.1, 8.2, 8.3 статті 8 коментованого Кодексу в Україні встановлюються загальнодержавні та місцеві податки та збори. До загальнодержавних податків відповідно до підпункту 9.1.1.,9.1.3. пункту9.1. статті9 Податкового кодексу Україниналежать податок на додану вартість і податок на прибуток підприємств, які є предметом стягнення за даним адміністративним позовом.

Виходячи із положень пункту133.1статті133і пункту180.1статті180 Податкового кодексу Українивідповідач є платником податку на додану вартість та податку на прибуток підприємств.

Відповідно до підпункту 16.1.4. пункту 16.1. статті 16 Податкового кодексу України платники податків зобов`язані сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи, що, у відповідності до статті 36 Кодексу, є податковим обов`язком. Податковий обов`язок виникає у платника за кожним податком, збором та є безумовним і першочерговим стосовно інших неподаткових обов`язків платника податків, крім випадків, передбачених законом.

У відповідності до вимог статті 36 вказаного Кодексу податковим обов`язком визнається обов`язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом або законами з питань митної справи.

Підстави припинення податкового обов`язку, крім його виконання, визначені пунктом 37.3. статті 37 Податкового кодексу України. Згідно пункту 38.1. статті 38 Податкового кодексу України виконанням податкового обов`язку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов`язань у встановлений податковим законодавством строк. Пунктом 38.2. статті 38 Податкового кодексу України визначено, що сплата податку та збору здійснюється платником податку безпосередньо, а у випадках, передбачених податковим законодавством, - податковим агентом, або представником платника податку.

Приписами пункту 54.3. статті 54 Податкового кодексу України встановлено, що контролюючий орган зобов`язаний самостійно визначити суму грошових зобов`язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення (збільшення) від`ємного значення об`єкта оподаткування податком на прибуток або від`ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, якщо: платник податків не подає в установлені строки податкову (митну) декларацію, а при здійсненні заходів податкового контролю встановлено факти здійснення платником податків діяльності, що призвела до виникнення об`єктів оподаткування, наявності показників, які підлягають декларуванню, відповідно до вимог цього Кодексу та наявності діючих (у тому числі призупинених) ліцензій на право здійснення діяльності з підакцизною продукцією, яка підлягає ліцензуванню згідно із законодавством; дані перевірок результатів діяльності платника податків, крім електронної перевірки, свідчать про заниження або завищення суми його податкових зобов`язань, суми бюджетного відшкодування та/або від`ємного значення об`єкта оподаткування податком на прибуток або від`ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, заявлених у податкових (митних) деклараціях, уточнюючих розрахунках; згідно з податковим та іншим законодавством особою, відповідальною за нарахування сум податкових зобов`язань з окремого податку або збору, застосування штрафних (фінансових) санкцій та пені, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, є контролюючий орган; дані перевірок щодо утримання податків у джерела виплати, в тому числі податкового агента, свідчать про порушення правил нарахування, утримання та сплати до відповідних бюджетів податків і зборів, передбачених цим Кодексом, у тому числі податку на доходи фізичних осіб таким податковим агентом; результати митного контролю, отримані після закінчення процедури митного оформлення та випуску товарів, свідчать про заниження або завищення податкових зобов`язань, визначених платником податків у митних деклараціях.

Пунктом 58.1. статті 58 Податкового кодексу України визначено, що контролюючий орган надсилає (вручає) платнику податків податкове повідомлення-рішення, якщо сума грошового зобов`язання платника податків, передбаченого податковим або іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, розраховується контролюючим органом відповідно до статті 54 цього Кодексу (крім декларування товарів, передбаченого для громадян) або якщо за результатами перевірки контролюючим органом встановлено факт: невідповідності суми бюджетного відшкодування сумі, заявленій у податковій декларації; завищення розміру задекларованого від`ємного значення об`єкта оподаткування податком на прибуток або від`ємного значення суми податку на додану вартість, розрахованої платником податків відповідно до розділу V цього Кодексу; заниження або завищення суми податкових зобов`язань, заявленої у податковій декларації, або суми податкового кредиту, заявленої у податковій декларації з податку на додану вартість, крім випадків, коли зазначене заниження або завищення враховано при винесенні інших податкових повідомлень-рішень за результатами перевірки.

Відповідно до підпункту 14.1.265. пункту 14.1. статті 14 Податкового кодексу України штрафна санкція (фінансова санкція, штраф) - плата у вигляді фіксованої суми та/або відсотків, що справляється з платника податків у зв`язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи, а також штрафні санкції за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності.

Згідно пункту 119.2. статті 119 Податкового кодексу України неподання, подання з порушенням встановлених строків, подання не у повному обсязі, з недостовірними відомостями або з помилками податкової звітності про суми доходів, нарахованих (сплачених) на користь платника податків, суми утриманого з них податку, а також суми отриманої оплати від фізичних осіб за товари (роботи, послуги), якщо такі недостовірні відомості або помилки призвели до зменшення та/або збільшення податкових зобов`язань платника податку та/або до зміни платника податку - тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 510 гривень. Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке саме порушення, - тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 1020 гривень.

Передбачені цим пунктом штрафи не застосовуються у випадках, коли недостовірні відомості або помилки у податковій звітності про суми доходів, нарахованих (сплачених) на користь платника податків, суми утриманого з них податку, а також суми отриманої оплати від фізичних осіб за товари (роботи, послуги) виникли у зв`язку з виконанням податковим агентом вимог пункту 169.4 статті 169 цього Кодексу та були виправлені відповідно до вимог статті 50 цього Кодексу.

Відповідно до пункту 120.1 статті 120 Податкового кодексу України неподання (крім випадків, якщо податкова декларація не подається відповідно до пункту 49.2 статті 49 цього Кодексу) або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов`язаними нараховувати і сплачувати податки та збори, податкових декларацій (розрахунків), а також іншої звітності, обов`язок подання якої до контролюючих органів передбачено цим Кодексом, - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 170 гривень, за кожне таке неподання або несвоєчасне подання. Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 гривень за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.

В свою чергу, пункт126.1статті126 Податкового кодексу Українивизначає, що у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов`язання (крім випадків, передбачених пунктом 126.2 цієї статті) протягом строків, визначених цим Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах: при затримці до 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов`язання - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов`язання - у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.

У разі застосування контролюючими органами до платника податків штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) за порушення законів з питань оподаткування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, такому платнику податків надсилаються (вручаються) податкові повідомлення рішення (пункт 116.1. статті 116 Податкового кодексу України).

Приписами пункту 57.3 статті 57 Податкового кодексу України встановлено, що у разі визначення грошового зобов`язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов`язаний сплатити нараховану суму грошового зобов`язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

У разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов`язання платник податків зобов`язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 календарних днів, наступних за днем такого узгодження.

З матеріалів адміністративної справи вбачається що 21.08.2015 посадовими особами Державної податкової інспекції у Дніпровському районі головного управління у м. Києві проведено документальну позапланову виїзну перевірку ТОВ "АДПРО" з питань дотримання податкового законодавства, при взаємовідносинах з ТОВ "СЕТМАРКЕТ" (код ЄДРПОУ 38388380) за січень 2013 року, ТОВ "ГАТІОРА" (код ЄДРПОУ 38091733) за січень-лютий 2013 року, ТОВ "СМАРТ АЙТІ" (код ЄДРПОУ 38454285) за грудень 2013 року, ТОВ "МЕДЖИК ХОЛДИНГ" (код ЄДРПОУ 38348704) за січень 2014 року, ТОВ "АМЦС" (код СДРПОУ 39037169) за липень 2014 року.

В ході проведення перевірки встановлено наступні порушення:

- п. 44.1 ст.44. н. 198.1 п. 198.3 и. 198.6 ст. 198 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-V1 із змінами та доповненнями та доповненнями, в результаті чого занижено податок на додану вартість, то підлягає сплаті до бюджету, на загальну суму 807457 грн, у т. ч. за січень 2013 на суму 172741 грн, за лютий 2013 на суму 75452 грн, за грудень 2013 на суму 312579 грн, за січень 2014 на суму 246685 грн;

- п. п. 138.2. та пп. 138.10.3 п. 138.10 ст. 138. пп. 139.1.9 п. 139.1 ст. 139 Податкового Кодексу України від 02.12.2010 №2755-VІ (із змінами та доповненнями), в результаті чого занижено податок на прибуток на загальну суму 740802 грн, в т. ч. за 2013 рік у сумі 523476 грн, за 2014 рік у сумі 217326 грн.

Вказані порушення зафіксовані в акті перевірки № 10022/26-53-22-01-21/34291340 від 21.08.2015 (а.с.17-30).

Як з`ясовано судом, у зв`язку з відмовою посадових осіб ТОВ "АДПРО" від підпису акту позапланової виїзної перевірки, посадовими особами Державної податкової інспекції у Дніпровському районі головного управління у м. Києві встановлено неможливість вручення та підписання відповідачем акта перевірки № 10022/26-53-22-01-21/34291340 від 21.08.2015, про, що посадовими особами контролюючого органу складено відповідний акт №299/26-53-22-01-17/34291340 від 21.08.2015 (а.с.32).

Акт перевірки від 21.08.2015 за № 10022/26-53-22-01-21/34291340 направлений контролюючим органом на адресу відповідача та отриманий останнім 28.08.2015, що підтверджується підписом уповноваженої особи відповідача на рекомендованому повідомленні про вручення поштового відправлення (а.с.31).

На підставі вищевказаного акта перевірки, відповідачем прийнято податкові повідомлення-рішення:

- № 0003033301 від 11.09.2015, яким збільшено суму грошового зобов`язання з податку на додану вартість в загальному розмірі 1 211 186,00грн, в тому числі: за податковим зобов`язанням - 807457,00 грн та за штрафними (фінансовими) санкціями - 403729,00 грн (а.с.33);

- № 0003032201 від 11.09.2015, яким збільшено суму грошового зобов`язання з податку на прибуток приватних підприємств в загальному розмірі 1111203,00 грн, в тому числі: за податковим зобов`язанням - 740802,00 грн та за штрафними (фінансовими) санкціями - 370401,00 грн (а.с.33).

Судом встановлено та підтверджено матеріали справи, що вищезазначені податкові повідомлення-рішення оскаржувались відповідачем в судовому порядку.

За результатами оскарження вказаних податкових повідомлень-рішеньрішеннями судів у справі № 826/27600/15, які набрали законної сили, відмовлено у задоволенні позову ТОВ "АДПРО" (а.с.52-55).

В силу вимог абзацу 4 пункту56.18статті56 Податкового кодексу Українипри зверненні платника податків до суду з позовом щодо визнання протиправним та/або скасування рішення контролюючого органу грошове зобов`язання вважається неузгодженим до дня набрання судовим рішенням законної сили.

Приписами частини 4статті 78 КАС Українивизначено, що обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, яке набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.

У зв`язку із вищенаведеним суд дійшов висновку, що у розгляді даної справи не підлягають доказуванню обставини щодо правомірності податкових повідомлення-рішень за №0003033301 і №0003032201 від 11.09.2015, так як судовим рішенням у спірних відносинах за участю позивача і відповідача встановлено правомірність визначення суми грошового зобов`язання з податку на додану вартість в загальному розмірі 1211154,00 грн, а також податку на прибуток приватних підприємств в загальному розмірі 1111203,00 грн.

Також, судом встановлено, що згідно акту перевірки від 16.08.2018 за №12647/09-19-52- 01/34291340, відповідачем неподана податкова звітність з податку на додану вартість за березень 2017 року, в результаті чого контролюючим органом правомірно застосовано до відповідача штрафні (фінансові) санкції в загальному розмірі 170,00 грн, згідно податкового повідомлення-рішення № 0035665201 від 25.09.2018 (а.с.37-39).

Поряд з іншим, в матеріалах справи містяться акт камеральної перевірки про порушення правил сплати (перерахування) податків (зборів) від 03.07.2018 за №10311/09-19- 52-01/34291340, в якому зафіксовано, що відповідач порушує терміни сплати самостійно визначеного грошового зобов`язання з податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів та/або грошового зобов`язання, визначеного контролюючим органом відповідно до податкового повідомлення-рішення № 0110071201 від 09.11.2016, податкового повідомлення-рішення № 0002741201 від 01.02.2017, податкового повідомлення-рішення № 0007105201 від 02.03.2018, податкового повідомлення-рішення № 0016905201 від 18.05.2018 протягом строків, визначених п.57.1 та п.57.3 статті 57 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами і доповненнями (а.с.41-42).

На підставі вищевказаного акту перевірки, позивачем прийнято податкове повідомлення-рішення № 0029955201 на суму 5756,32 грн та податкове повідомлення-рішення № 0029945201 на суму 88825,45 грн від 16.08.2018, якими нараховано відповідачу штраф за платежем податок на додану вартість(а.с.44-45).

Вищевказані акти перевірок від 16.08.2018 за №12647/09-19-52- 01/34291340 та від 03.07.2018 за №10311/09-19- 52-01/34291340, а також прийняті на підставі них податкові повідомлення-рішення, направлялись позивачу, однак повернулося на адресу контролюючого органу із відміткою "за закінченням встановленого терміну зберігання" (а.с.38,40,43,46).

Згідно абзацу 3 пункту58.3статті58 Податкового кодексу Україниу разі коли пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення-рішення або податкові вимоги, або рішення про результати розгляду скарги через відсутність за місцезнаходженням посадових осіб, їх відмову прийняти податкове повідомлення-рішення або податкову вимогу, або рішення про результати розгляду скарги, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, податкове повідомлення-рішення або податкова вимога, або рішення про результати розгляду скарги вважаються врученими платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причин невручення.

Оскільки, відповідачем у відповідності до вимогстатті 56 Податкового кодексу Українине було порушено процедуру адміністративного оскарження податкового зобов`язання, визначеного податковими повідомленнями-рішеннями за № 0035665201 від 25.09.2018, № 0029955201 та № 0029945201 від 16.08.2018, а також, з врахуванням переплати в сумі 26 030,14 грн, яка обліковувалась станом на 05.10.2018 за відповідачем податку на додану вартість, то застосовані позивачем штрафні санкції в загальному розмірі 68721,63 гривень, є узгодженими та становлять податковий борг.

Згідно пункту 129.1. статті 129 Податкового кодексу України нарахування пені розпочинається: при нарахуванні суми грошового зобов`язання, визначеного контролюючим органом за результатами податкової перевірки, - починаючи з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати платником податків податкового зобов`язання, визначеного цим Кодексом (у тому числі за період адміністративного та/або судового оскарження); при нарахуванні суми податкового зобов`язання, визначеного контролюючим органом у випадках, не пов`язаних з проведенням податкових перевірок, - починаючи з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов`язання (в тому числі за період адміністративного та/або судового оскарження); при нарахуванні суми податкового зобов`язання, визначеного платником податків або податковим агентом, у тому числі у разі внесення змін до податкової звітності внаслідок самостійного виявлення платником податків помилок відповідно до статті 50 цього Кодексу, - після спливу 90 календарних днів (270 календарних днів у разі здійснення платником податків самостійного коригування відповідно до підпункту 39.5.4 пункту 39.5 статті 39 цього Кодексу), наступних за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов`язання.

Нарахування пені закінчується у випадках, визначених пунктом 129.3. статті 129 Податкового кодексу України.

Відповідно до пункту 131.1. статті 131 Податкового кодексу України нараховані контролюючим органом суми пені самостійно сплачуються платником податків.

Судом встановлено, що контролюючим органом нараховано ТОВ "АДПРО" пеню за несплату узгоджених податкових зобов`язань з податку на додану вартість в розмірі 358746,91 грн та податку на прибуток підприємств в сумі 523303,17 грн, що підтверджується довідкою про борг за платежами від 01.11.2019 (а.с.12).

Згідно вимог підпункту 59.1 статті 59 ПК України у разі коли у платника податків виник податковий борг, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення. Податкова вимога може надсилатися (вручатися) контролюючим органом за місцем обліку платника податків, в якому обліковується податковий борг платника податків.

На виконання вимог абзацу 1 пункту 59.1. статті 59 Податкового кодексу України, ГУ ДФС в Івано-Франківській області надіслано відповідачу податкову вимогу форми "Ю" від 12.10.2018 за № 56777-52, однак вказана вимога була повернута центром поштового зв`язку на адресу позивача, що підтверджується конвертом, копія якого міститься в матеріалах справи (а.с.47).

Згідно підпункту 20.1.19. пункту 20.1 статті 20 Податкового кодексу України контролюючі органи наділені, зокрема, правом застосовувати до платників податків передбачені законом фінансові (штрафні) санкції (штрафи) за порушення податкового чи іншого законодавства, контроль за додержанням якого покладено на контролюючі органи; стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов`язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом та іншими законами України; стягувати суми недоїмки із сплати єдиного внеску; стягувати суми простроченої заборгованості суб`єктів господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитами (позиками), залученими державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державні (місцеві) гарантії, а також за кредитами із бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом та іншими законами України.

Підпунктом 14.1.156. пункту 14.1. статті 14 Податкового кодексу України визначено, що податкове зобов`язання це сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк).

Відповідно до підпункту 14.1.175. пункту 14.1. статті 14 Податкового кодексу України податковий борг це сума узгодженого грошового зобов`язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом.

Податковий борг відповідача підтверджується податковими повідомленнями-рішеннями 0003033301, № 0003032201 від 11.09.2015, № 0035665201 від 25.09.2018, № 0029955201 та № 0029945201 від 16.08.2018, довідкою про борг за платежами від 01.11.2019, а також податковою вимогою форми "Ю" від 12.10.2018 за № 56777-52, обліковими картками платника податку на додану вартість, податку на прибуток підприємства, які містяться в матеріалах справи.

Враховуючи вищевикладене, суд зазначає, що визначені контролюючим органом податкові зобов`язання з податку на додану вартість та податку на прибуток підприємства, застосовані штрафні санкції і нарахована пеня в загальному розмірі 3256716,61 грн, являється податковим боргом відповідача, який ним не сплачено.

Доказів, які б свідчили про погашення заборгованості, що є предметом стягнення або спростування її наявності, відповідачем суду не надано.

Відповідно до підпункту 20.1.34. пункту 20.1 статті 20 ПК України передбачено право контролюючих органів звернення до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.

Пунктами 95.3 та 95.4 статті 95 ПК України визначено заходи щодо погашення податкового боргу платника податків, відповідно до вимог яких стягнення коштів у рахунок погашення такого боргу здійснюється за рішенням суду з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, та за рахунок готівки, що належить такому платнику податків.

Враховуючи те, що відповідачем не сплачено грошове зобов`язання у терміни визначені Податковим кодексом України, то суд визнає підставним звернення податкового органу із позовом на стягнення 3256716,61 грн, у спосіб визначений пунктами 95.3 та 95.4 статті 95 вказаного Кодексу.

На переконання суду відповідач зобов`язаний погасити вказану суму податкового боргу. Наявність такого обов`язку у відповідача є визначальним для вирішення даного спору, крім того, вказаний обов`язок забезпечується Конституцією України, стаття 67 якої передбачає, що кожен зобов`язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

З огляду на вказане, позовні вимоги про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "АДПРО" податкового боргу в загальній сумі 3256716,61 грн є обґрунтованими, а позов таким що підлягає до задоволення.

На підставі статті 129-1 Конституції України, керуючись статтями 139, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "АДПРО" (код ЄДРПОУ 34291340) з рахунків у банках, що його обслуговують та за рахунок належної йому готівки в дохід державного бюджету заборгованість в розмірі 3256716 (три мільйони двісті п`ятдесят шість тисяч сімсот шістнадцять) гривень 61 копійку.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку.

Відповідно до статей 255, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на рішення суду подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції або через Івано-Франківський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення рішення в повному обсязі.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Строк на апеляційне оскарження також може бути поновлений в разі його пропуску з інших поважних причин, крім випадків, визначених частиною другою статті 299 цього Кодексу.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Учасники справи:

позивач: Головне управління Державної податкової служби в Івано-Франківській області (код ЄДРПОУ 43142559, вул. Незалежності, 20, м. Івано-Франківськ, 76018);

відповідач: Товариство з обмеженою відповідальністю "АДПРО" (код ЄДРПОУ 34291340, вул. Карпатська, буд. 53/1, Коломия, Коломийський район, Івано-Франківська область, 78203).

Суддя /підпис/ Микитин Н.М.