Постанова № 8720619, 25.05.2009, Київський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
25.05.2009
Номер справи
2-а-4827/09
Номер документу
8720619
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 травня 2009 року № 2-а-4827/09

9:31

Київський окружний адміністративний суд у складі: головуючого - судді Панової Г.В., при секретарі судового засідання: Бондаренко О.В.,

за участю представників:

від позивача - не з'явились,

від відповідача - не з'явились,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Державної інспекції з контролю за цінами в Київській області

до ОСОБА_1 - фізичної особи-підприємця

про стягнення 695, 25 грн., -

ВСТАНОВИВ:

До Київського окружного адміністративного суду звернулась Державна інспекції з контролю за цінами в Київській області з позовом до ОСОБА_1 - фізичної особи - підприємця про стягнення необгрунтовано одержаної виручки та штрафу за порушення державної дисципліни цін в суму 695, 25 грн.

В обгрунтування позовних вимог позивач зазначив, що при формуванні роздрібних цін на хліб відповідачем застосовано торгівельну надбавку, розмір якої перевищує гранично встановлений рівень, через що відповідачем необгрунтовано одержано виручку в сумі 231, 75 грн.

Ухвалами Київського окружного адміністративного суду від 29.01.2009 відкрито провадження у справі та призначено справу до судового розгляду на 11.03.2009 о 15 год. 30 хв.

У зв'язку з тим, що в судове засідання 29.01.2009 відповідач, який був належним чином повідомлений про дату, час та місце судового розгляду, про що свідчить наявне в матеріалах справи повідомлення про вручення поштового відправлення за № 04095368, суд керуючись положеннями пункту 3 частини першої статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України відклав розгляд даної справи на 30.03.2009 о 16 год. 30 хв.

Суд також відкладав розгляд даної справи на підставі пункту 1 частини першої статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України на 17.04.2009 о 9 год. 00 хв. та на 25.05.2005 о 9 год. 00 хв.

В судове засідання 25.05.2009 відповідач або його уповноважені представники не з'явились. Відповідач був належним чином повідомлений про дату, час та місце судового розгляду, про що свідчить наявне в матеріалах справи повідомлення про вручення поштового відправлення за № 04094540.

Від Державної інспекції з контролю за цінами в Київській області до Київського окружного адміністративного суду надійшло клопотання від 17.04.2009 № 10/7 в якому позивач просив розглянути справу за відсутності представників позивача.

Враховуючи, що відповідач в судове засідання не з'явився, про причини неявки суд не повідомив, та з огляду на те, що від позивача надійшло клопотання про розгляд справи за відсутності його представників, суд вважає за можливе розглянути дану справу справи за наявними матеріалами.

Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.

Як вбачається з витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, який наявний в матеріалах справи - ОСОБА_1 є фізичною особою - підприємцем та зареєстрована Іванківською районною державною адміністрацією Київської області 13.12.2007 року. Основним видом діяльності ОСОБА_1 є роздрібна торгівля в неспеціалізованих магазинах, з перевагою продовольчого асортименту.

У серпні 2008 року Державною інспекцією з контролю за цінами в Київській області проведено планову перевірку відповідача, щодо порядку формування, встановлення та застосування роздрібних цін на підприємстві торгівлі, де відповідач здійснює підприємницьку діяльність за результатами якої складено Акт від 19.08.2008 № 245 (далі - Акт). Даний Акт підписаний також відповідачем.

В ході перевірки встановлено, що у період з 09.07.2008 по 16.08.2008 при формуванні роздрібних цін на хліб застосована торговельна надбавка від 17, 9 % до 52, 4%, що перевищує граничний рівень 15%. Внаслідок завищення розміру торговельної надбавки позивачем необгрунтовано одержано виручку в сумі 231, 75 грн., чим порушено вимоги підпункту І.І. пункту 1 Розпорядження Київської обласної державної адміністрації від 21.04.2008 № 653 «Про заходи з регулювання цін на продовольчому ринку Київської області».

26.08.2008 Державною інспекцією з контролю за цінами в Київській області прийнято рішення № 266 про застосування до відповідача економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін, а саме: вилучення в доход державного бюджету необгрунтовано одержану суму виручки в розмірі 231, 75 грн. та штраф в сумі 463, 50 грн., всього - 695, 25 грн.

Вказане рішення надіслано на адресу ОСОБА_1 : АДРЕСА_1 та отримано відповідачем про що свідчить копія повідомлення про вручення поштового відправлення за № 49561328.

Відповідно до статті 7 Закону України від 3 грудня 1990 № 507-ХІІ «Про ціни і ціноутворення» (далі - Закон України № 507-ХІІ) вільні ціни і тарифи встановлюються на всі види продукції, товарів і послуг, за винятком тих, по яких здійснюється державне регулювання цін і тарифів.

Згідно зі статтею 9 Закону України № 507-ХІІ державні фіксовані та регульовані ціни і тарифи встановлюються на ресурси, які справляють визначальний вплив на загальний рівень і динаміку цін, на товари і послуги, що мають вирішальне соціальне значення. Державні фіксовані та регульовані ціни і тарифи встановлюються державними органами України. Зокрема, статтею 4 даного Закону визначено, що Кабінет Міністрів України визначає повноваження органів державного управління в галузі встановлення і застосування цін (тарифів), а також по контролю за цінами (тарифами).

Постановою Кабінету Міністрів України від 25 грудня 1996 року N 1548 «Про встановлення повноважень органів виконавчої влади та виконавчих органів міських рад щодо регулювання цін (тарифів)» встановлені повноваження центральних органів виконавчої влади, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій щодо регулювання (встановлення фіксованих та граничних рівнів цін (тарифів), торгівельних (постачальницько-збутових) надбавок, нормативів рентабельності, запровадження обов'язкового декларування зміни цін і тарифів на окремі види продукції. Так, відповідно до пункту 12 вказаної Постанови Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації регулюють (встановлюють) граничні торговельні (постачальницько-збутові) надбавки до оптової ціни виробника (митної вартості) на борошно, хліб, макаронні вироби, крупи, цукор, яловичину, свинину і м'ясо птиці, ковбасні вироби варені, молоко, сир, сметану, масло вершкове, олію соняшникову, яйця курячі не вище 15 відсотків без урахування витрат з їх транспортування у міжміському сполученні.

Підпунктом І.І. пункту 1 Розпорядження Київської обласної державної адміністрації від 21.04.2008 № 653 «Про заходи з регулювання цін на продовольчому ринку Київської області» установлено, що для підприємств, установ, організацій незалежно від організаційно-правової форми власності, фізичних осіб-підприємців, які провадять діяльність з виробництва та/або реалізації продовольчих товарів в області граничні торговельні (постачальницько-збутові) надбавки до оптової ціни виробника (митної вартості), незалежно від кількості перепродажу на: борошно, хліб, макаронні вироби, крупи, цукор, яловичину, свинину і м'ясо птиці, ковбасні вироби варені, молоко, сир, сметану, масло вершкове, олію соняшникову, яйця курячі не вище 15 відсотків без урахування витрат з їх транспортування у міжміському сполученні.

Відповідно до статті 14 Закону України № 507-ХІІ вся необгрунтовано одержана підприємством, організацією сума виручки в результаті порушення державної дисципліни цін та діючого порядку визначення вартості будівництва, що здійснюється із залученням коштів Державного бюджету України, бюджету Автономної Республіки Крим, місцевих бюджетів, а також коштів державних підприємств, установ та організацій підлягає вилученню в доход відповідного бюджету залежно від підпорядкованості підприємства, організації. Крім того, в позабюджетні фонди місцевих Рад стягується штраф у двократному розмірі необгрунтовано одержаної суми виручки. Вказані суми списуються з рахунків підприємств і організацій в банківських установах за рішенням суду.

Згідно з частиною першою статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед

судом їх переконливості. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Факт вчинення відповідачем порушення державної дисципліни цін підтверджується даними Акта від 19.08.2008 № 425, який складено за результатами перевірки відповідача. Крім того, до вказаного акта позивачем доданий розрахунок необгрунтовано отриманої суми виручки в розмірі 231, 75 грн.

Враховуючи, що відповідач відзив на позовну заяву, заперечень проти позову, будь-яких пояснень, заяв чи клопотань суду не надав та не спростував доводи позивача, які викладені в позовній заяві, рішення від 26.08.2008 № 266 про застосування до відповідача економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін, є правомірним, а позовні вимоги про стягнення з відповідача суми необгрунтовано одержаної суми виручки та штрафу такими, що підлягають задоволенню.

Відповідно до часини другої статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони - суб'єкта владних повноважень, суд присуджує з іншої сторони всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати, пов'язані із залученням свідків та проведенням судових експертиз.

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись статтями 11, 14, 69, 70, 71, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1. 1. Позов задовольнити.

2. 2. Стягнути з ОСОБА_1 - фізичної особи-підприємця (07200, АДРЕСА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_1) до Державного бюджету України (ВДК Іванівського району Київської області за кодом бюджетної класифікації 21081100, код ЗКПО 23569978, рахунок № 31113106700296, банк одержувача УДК у Київській області, МФО 821018) необгрунтовано одержану суму виручки та штраф в розмірі 695 (шістсот дев'яносто п'ять) грн. 25 копійок.