Рішення № 87199985, 28.01.2020, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
28.01.2020
Номер справи
826/6792/18
Номер документу
87199985
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 Вн. №27/220

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

28 січня 2020 року м. Київ № 826/6792/18

за позовомОСОБА_1 до Комунального підприємства "Екологія в Святошинському районі м.Києва" провизнання протиправними дій, зобов`язати вчинити діїСуддя О.В.Головань

Обставини справи:

ОСОБА_1 звернувся до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до Комунального підприємства "Екологія в Святошинському районі м.Києва" про визнання протиправною відмову відповідача щодо надання публічної інформації за запитом та зобов`язання надати повну інформацію, що запитувалась згідно інформаційного запиту.

Ухвалою суду від 02.05.2018 р. відкрито провадження у справі та призначено її до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження за наявними у справі матеріалами без виклику сторін.

17.05.2018 р. відповідачем надано відзив на позов.

Ознайомившись з матеріалами справи, суд, -

ВСТАНОВИВ:

28.02.2018 р. ОСОБА_1 звернувся до Комунального підприємства "Екологія в Святошинському районі м.Києва" з інформаційним запитом, у якому з посиланням на ст. 34 Конституції України, ст. 5 Закону України "Про інформацію", ч. 5 ст. 6 Закону України "Про доступ до публічної інформації" просив надати скановані копії документів, що перебувають у володінні Комунального підприємства "Екологія в Святошинському районі м.Києва", а саме:

фінансову звітність за період з 01.01.2015 р. по 31.12.2017 р. з пояснювальною запискою;

фінансові плани та інформацію щодо його виконання у розрізі кварталів за період з 01.01.2015 р. по 31.12.2017 р.;

звіт про використання та запаси палива (форма №4-МТП) (місячна) за період з 01.01.2015 р. по 31.12.2017 р.;

статут підприємства;

накази на проведення інвентаризації за період з 01.01.2015 р. по 31.12.2017 р.;

накази про створення постійно діючої інвентаризаційної комісії та робочих комісій про проведення інвентаризації;

накази про створення комісії на списання товарно-матеріальних цінностей;

протокол про затвердження результатів інвентаризації за період з 01.01.2015 р. по 31.12.2017 р.;

інвентаризаційні описи щодо проведення інвентаризації за період з 01.01.2015 р. по 31.12.2017 р.;

наказ про облікову політику, що діяв у період з 01.01.2015 р. по 31.12.2017 р.;

накази на призначення керівника та головного бухгалтера за період з 01.01.2015 р. по 31.12.2017 р.;

накази на призначення виконуючого обов`язки керівника за період з 01.01.2015 р. по 31.12.2017 р.;

накази на призначення виконуючого обов`язки головного бухгалтера за період з 01.01.2015 р. по 31.12.2017 р.;

перелік укладених цивільно-правових угод з фізичними особами за період з 01.01.2015 р. по 31.12.2017 р.;

акти виконаних послуг за укладеними цивільно-правовими угодами з фізичними особами за період з 01.01.2015 р. по 31.12.2017 р.;

відомості нарахування амортизації за період з 01.01.2015 р. по 31.12.2017 р.;

перелік власного та орендованого автотранспорту: для власного автотранспорту надати документи на придбання (накладна, акт прийому-передачі, договір, підтверджуючі документи на додаткові витрати на придбання транспортних засобів (послуги МРЕО, дообладнання автомобіля, послуги з транспортування, сплата обов`язкових платежів); для орендованого автотранспорту (договір оренди, акт прийому-передачі транспортного засобу, акт оцінки, підтверджуючі документи на витрати щодо оформлення договору оренди);

за кожним об`єктом основних фондів, що обліковується на підприємстві та відноситься до складу транспортних засобів, надати інформацію щодо: дати придбання, методу амортизації, первинної вартості, суми та дат модернізації, залишкової вартості станом на 01.12.2017 р.;

копії технічних паспортів на автотранспорт;

документи на страхування автотранспортних засобів (копії полісів ОСАЦВ, договори КАСКО, акти виконаних робіт, у випадку настання страхового випадку);

договори повної матеріальної відповідальності працівників;

накази про закріплення транспортних засобів;

табеля робочого часу за період з 01.01.2015 р. по 31.12.2017 р.;

накази про відрядження за період з 01.01.2015 р. по 31.12.2017 р.;

накази про відпустки за період з 01.01.2015 р. по 31.12.2017 р.;

наказ про створення комісії (призначення уповноваженого) з соціального страхування на підприємстві;

накази про затвердження штатних розписів за період з 01.01.2015 р. по 31.12.2017 р.;

штатні розписи, що діяли за період з 01.01.2015 р. по 31.12.2017 р.;

графік надання відпусток за 2015-2017 роки;

копії листків непрацездатності, протоколи рішення комісії (уповноваженого) з соціального страхування щодо виплати допомоги;

звіти Ф4 ФСС з ТВП (звіт по коштах загальнообов`язкового державного соціального страхування у зв`язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням) за період з 01.01.2015 р. по 31.12.2017 р.;

довідки про розрахунки середньої заробітної плати при виплаті лікарняних (допомоги при тимчасовій непрацездатності) та відпускних за період з 01.01.2015 р. по 31.12.2017 р.;

підтверджуючі документи на передачу та закріплення транспортних засобів за відповідальними особами за період з 01.01.2015 р. по 31.12.2017 р.;

накази про використання транспорту за період з 01.01.2015 р. по 31.12.2017 р.;

накази про затвердження лінійної норми списання паливно-мастильних матеріалів за період з 01.01.2015 р. по 31.12.2017 р.;

накази про встановлення коригуючих коефіцієнтів на транспортну роботу за період з 01.01.2015 р. по 31.12.2017 р.;

накази про перехід про застосування коригуючих коефіцієнтів за період з 01.01.2015 р. по 31.12.2017 р.;

документи, що підтверджують транспортну роботу (подорожні листи) за період з 01.01.2015 р. по 31.12.2017 р., у розрізі кожного автомобіля;

відомості обліку паливно-мастильних матеріалів у розрізі матеріально-відповідальних осіб;

інформація щодо джерел придбання ПММ (назва постачальника, обсяг закупівлі, форма розрахунку, форма заправки (талони, паливна карта, відомість тощо);

документи щодо прийому-передачі, повернення паливних карт у підзвіт матеріально-відповідальних осіб;

перелік осіб, що використовують автомобільний транспорт з зазначенням посади, прізвища, ім`я, по-батькові;

посадові інструкції працівників підприємства за період з 01.01.2015 р. по 31.12.2017 р.;

документи на придбання ПММ: прибуткові накладні, розшифровки від постачальників ПММ, договори на постачання ПММ;

документи на списання паливно-мастильних матеріалів: відомості про видачу талонів (дозволів на отримання ПММ), лімітно-забірні відомості, відомості-розшифровки заправлення ПММ з застосуванням паливних карт;

інформація щодо залишку паливно-мастильних матеріалів у підзвітних осіб станом на кінець місяця у розрізі матеріально-відповідальних осіб за період з 01.01.2015 р. по 31.12.2017 р.;

акти списання товарно-матеріальних цінностей за період з 01.01.2015 р. по 31.12.2017 р.;

касові чеки на заправку ПММ за період з 01.01.2015 р. по 31.12.2017 р.;

подорожні листи у розрізі автомобілів за період з 01.01.2015 р. по 31.12.2017 р.;

звіт про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт (авансові звіти) з підтверджуючими документами за період з 01.01.2015 р. по 31.12.2017 р.;

журнал обліку руху паливних карток за період з 01.01.2015 р. по 31.12.2017 р.;

відомості з обліку талонів на паливо за період з 01.01.2015 р. по 31.12.2017 р.;

журнал обліку подорожніх листів за період з 01.01.2015 р. по 31.12.2017 р.;

надати адресний перелік автостоянок, якими розпоряджається КП "Екологія в Святошинському районі м.Києва";

надати кадастровий план земельних ділянок автостоянок КП "Екологія в Святошинському районі м.Києва".

Листом від 05.03.2018 р. за №40 ОСОБА_1 надано відповідь, згідно з яким КП "Екологія в Святошинському районі м.Києва" не є суб`єктом владних повноважень, не відноситься до розпорядників інформації для цілей Закону України "Про доступ до публічної інформації", визначених ст. 13 Закону; з більшою частиною запитуваної інформації можна ознайомитись на сайтах розпорядників інформації, а саме - вся інформація про використання публічних коштів розміщена на єдиному ВЕБ-порталі згідно з Законом України "Про відкритість користування публічних коштів", вся інформація про фінансову звітність знаходиться на порталі "Київаудит" за відповідним посиланням.

Для отримання більш детальної інформації заявнику запропоновано звернутись до КП "Екологія в Святошинському районі м.Києва", а також повідомлено, що у випадку задоволення запиту на місті звернення, то згідно зі ст. 21 п. 2 Закону України "Про доступ до публічної інформації" при виготовленні копій документів обсягом більше 10 сторінок необхідно відшкодувати фактичні видатки на копіювання та друк.

Позивач - ОСОБА_1 - вважає вказану відмову протиправною з посиланням на порушення ч. 5 ст. 6, ч. 2 ст. 22 Закону України "Про доступ до публічної інформації"

Відповідач - Комунальне підприємство "Екологія в Святошинському районі м.Києва" - проти задоволення позовних вимог заперечив з таких підстав.

Відповідач зазначає, що ним вчасно надано відповідь на запит - 05.03.2018 р., тоді як позивач не з`явився за нею, тоді як отримав її лише 11.04.2018 р. особисто у офісі підприємства.

Також відповідач повідомив про те, що за період з грудня 2017 р. по березень 2018 р. до нього надійшла низка аналогічних запитів про надання цієї ж інформації, на які надано відповіді.

Проаналізувавши матеріали справи, суд дійшов до висновку про те, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають до часткового задоволення з таких підстав.

Згідно зі ст. 1 Закону України "Про доступ до публічної інформації" від 13.01.2011р. №2939-VI (в редакції станом на лютий-березень 2018 р.) публічна інформація - це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб`єктами владних повноважень своїх обов`язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб`єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом.

Публічна інформація є відкритою, крім випадків, встановлених законом.

Згідно зі ст. 5 Закону №2939-VI доступ до інформації забезпечується шляхом, в тому числі, 1) систематичного та оперативного оприлюднення інформації: на офіційних веб-сайтах в мережі Інтернет; на єдиному державному веб-порталі відкритих даних; 2) надання інформації за запитами на інформацію.

Згідно з ч. 5 ст. 6 Закону №2939-VI не може бути обмежено доступ до інформації про розпорядження бюджетними коштами, володіння, користування чи розпорядження державним, комунальним майном, у тому числі до копій відповідних документів, умови отримання цих коштів чи майна, прізвища, імена, по батькові фізичних осіб та найменування юридичних осіб, які отримали ці кошти або майно. При дотриманні вимог, передбачених частиною другою цієї статті, зазначене положення не поширюється на випадки, коли оприлюднення або надання такої інформації може завдати шкоди інтересам національної безпеки, оборони, розслідуванню чи запобіганню злочину.

Згідно з ч. 1, 3, 4 ст. 13 Закону №2939-VI розпорядниками інформації для цілей цього Закону визнаються: 2) юридичні особи, що фінансуються з державного, місцевих бюджетів, бюджету Автономної Республіки Крим, - стосовно інформації щодо використання бюджетних коштів.

На розпорядників інформації, визначених у пунктах 2, 3, 4 частини першої та в частині другій цієї статті, вимоги цього Закону поширюються лише в частині оприлюднення та надання відповідної інформації за запитами.

Усі розпорядники інформації незалежно від нормативно-правового акта, на підставі якого вони діють, при вирішенні питань щодо доступу до інформації мають керуватися цим Законом.

Згідно з ч. 1 ст. 19 Закону №2939-VI запит на інформацію - це прохання особи до розпорядника інформації надати публічну інформацію, що знаходиться у його володінні.

Запитувач має право звернутися до розпорядника інформації із запитом на інформацію незалежно від того, стосується ця інформація його особисто чи ні, без пояснення причини подання запиту.

Згідно зі ст. 20 Закону №2939-VI розпорядник інформації має надати відповідь на запит на інформацію не пізніше п`яти робочих днів з дня отримання запиту.

У разі якщо запит на інформацію стосується інформації, необхідної для захисту життя чи свободи особи, щодо стану довкілля, якості харчових продуктів і предметів побуту, аварій, катастроф, небезпечних природних явищ та інших надзвичайних подій, що сталися або можуть статись і загрожують безпеці громадян, відповідь має бути надана не пізніше 48 годин з дня отримання запиту.

У разі якщо запит стосується надання великого обсягу інформації або потребує пошуку інформації серед значної кількості даних, розпорядник інформації може продовжити строк розгляду запиту до 20 робочих днів з обґрунтуванням такого продовження. Про продовження строку розпорядник інформації повідомляє запитувача в письмовій формі не пізніше п`яти робочих днів з дня отримання запиту.

Згідно зі ст. 21 Закону №2939-VI інформація на запит надається безкоштовно.

У разі якщо задоволення запиту на інформацію передбачає виготовлення копій документів обсягом більш як 10 сторінок, запитувач зобов`язаний відшкодувати фактичні витрати на копіювання та друк.

Розмір фактичних витрат визначається відповідним розпорядником на копіювання та друк в межах граничних норм, встановлених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо розпорядник інформації не встановив розміру плати за копіювання або друк, інформація надається безкоштовно.

При наданні особі інформації про себе та інформації, що становить суспільний інтерес, плата за копіювання та друк не стягується.

Згідно з ч. 1, 2 ст. 22 Закону №2939-VI розпорядник інформації має право відмовити в задоволенні запиту в таких випадках: 1) розпорядник інформації не володіє і не зобов`язаний відповідно до його компетенції, передбаченої законодавством, володіти інформацією, щодо якої зроблено запит; 2) інформація, що запитується, належить до категорії інформації з обмеженим доступом відповідно до частини другої статті 6 цього Закону; 3) особа, яка подала запит на інформацію, не оплатила передбачені статтею 21 цього Закону фактичні витрати, пов`язані з копіюванням або друком; 4) не дотримано вимог до запиту на інформацію, передбачених частиною п`ятою статті 19 цього Закону.

Відповідь розпорядника інформації про те, що інформація може бути одержана запитувачем із загальнодоступних джерел, або відповідь не по суті запиту вважається неправомірною відмовою в наданні інформації.

Згідно з ч. 3 ст. 23 Закону №2939-VI оскарження рішень, дій чи бездіяльності розпорядників інформації до суду здійснюється відповідно до Кодексу адміністративного судочинства України.

В даному випадку запитувана інформація згідно змісту запиту від 28.02.2018 р. ОСОБА_1 стосується використання бюджетних коштів Комунальним підприємством "Екологія в Святошинському районі м.Києва", тобто, є публічною в розумінні ст. 1 Закону, а відповідач як юридична особа, що фінансуються з місцевого бюджету, є розпорядником вказаної публічної інформації згідно зі ст. 13 Закону.

Запитувана інформація (або, принаймі, її частина) має бути у розпорядженні відповідача, а у випадку її відсутності він міг би повідомити про це позивача.

При чому, з врахуванням положень ч. 2 ст. 22 Закону №2939-VI та обставина, що інформація може бути одержана запитувачем із загальнодоступних джерел не може бути підставою для відмови у наданні інформації.

Згідно зі змістом відповіді від 05.03.2018 р. за №40 позивачу фактично було запропоновано з`явитися до офісу компанії для з`ясування на місці, яка інформація саме йому потрібна, і у випадку задоволення запиту на місці - оплати виготовлення копій документів обсягом більш як 10 сторінок в порядку ст. 21 Закону №2939-VI та постанови Кабінету Міністрів України від 13.07.2011 р. № 740 "Про затвердження граничних норм витрат на копіювання або друк документів, що надаються за запитом на інформацію".

Проте, у запиті від 28.02.2018 р. міститься прохання надати інформацію на вказану електронну адресу, що виключає необхідність виготовлення копій на паперових носіях.

Оскільки згідно зі змістом відповіді не є зрозумілим, яку інформацію відповідач має у своєму розпорядженні, а яку - ні, у відповіді на запит має бути надана відповідь з роз`ясненнями, яка інформація у відповідача відсутня, і чому, яка не може бути надана і чому, а інша інформація має бути надіслана на вказану позивачем адресу електронної пошти.

За таких обставин позовні вимоги підлягають до часткового задоволення, оскільки у суду відсутня інформація, чи вся запитувана інформація наявна у розпорядженні відповідача для вирішення питання про зобов`язання її надати.

На підставі вищевикладеного, ст. 9, 241-246, 255, 257-263, 295 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

1. Позовні вимоги задовольнити частково.

2. Визнати протиправною відмову Комунального підприємства "Екологія в Святошинському районі м.Києва" у наданні публічної інформації за запитом ОСОБА_1 від 28.02.2018 р.

3. Зобов`язати Комунальне підприємство "Екологія в Святошинському районі м.Києва" (03115, м. Київ, проспект Перемоги, буд. 97, код 16281219) надати відповідь на запит ОСОБА_1 від 28.02.2018 р. з врахуванням висновків суду.

4. В задоволенні решти позовних вимог відмовити.

5. Присудити до стягнення за рахунок бюджетних асигнувань Комунального підприємства "Екологія в Святошинському районі м.Києва" (03115, м. Київ, проспект Перемоги, буд. 97, код 16281219) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 п.б, код НОМЕР_1 ) 352, 4 грн. судового збору.

6. Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

7. Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Суддя О.В. Головань

Повний текст рішення

виготовлено і підписано 28.01.20 р.